Poola kavatseb kahekordistada oma relvajõud

Poola relvajõudude tank Leopard 2PL õppustel Defender Europe 2022.
Poola relvajõudude tank Leopard 2PL õppustel Defender Europe 2022. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Poola taastab mitmed oma väeosad ning moodustab ka uusi, et kahekordistada oma sõjaväe suurus, teatas riigi asepeaminister Jaroslaw Kaczynski.

Kui praegu on Poola relvajõududel kolm diviisi, siis nüüd saab olema kuus ning võidakse moodustada ka seitsmes, rääkis Kaczynski Poola raadiole, mida vahendas Leedu rahvusringhääling.

Väljaanne Politico kirjutas mullu sügisel, et Poolast, mille relvajõududes on praegu umbes 150 000 võitlejat, on saamas Euroopa sõjaline suurvõim. Politico viitas, et riik plaanib 2035. aastaks suurendada oma väge 300 000 meheni ning tõi võrdluseks, et Saksamaa relvajõududes on praegu 170 000 kaitseväelast.

Kaczynski, keda peetakse Poola poliitikas üheks kõige mõjukamaks tegijaks, rääkis ka sellest, et võimud tegelevad Poola-Valgevene piiri tugevdamisega, püstitavad uusi aedu ning paigaldavad "kõikvõimalikku elektroonikat" piiri valvamiseks.

Poola siseminister Mariusz Kaminski teatas reedel, et Poola, Leedu ja Läti võivad sulgeda oma piiri Valgevenega, kui selle piirialadel hakkavad riiki asunud Vene sõjakompanii Wagner võitlejate osalusel toimuma "tõsised intsidendid".

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: