Valge Maja välistas koostöö tagandamisjuurdlusega

USA president Donald Trump vastamas pressikonverentsil küsimustele Ukraina teemal.
USA president Donald Trump vastamas pressikonverentsil küsimustele Ukraina teemal. Autor/allikas: Reuters / Scanpix

Valge Maja välistas teisipäeval president Donald Trumpi administratsiooni igasuguse koostöö kongressis algatatud tagandamisjuurdlusega, nimetades seda põhiseaduslikult kehtetuks.

Valge Maja nõuniku Pat Cipollone allkirjaga kaheksaleheküljelises kirjas tõrjutakse kogu protsess, mis praegu esindajatekojas on aset leidmas. Juurdluse eesmärk on välja selgitada, kas president Trump kuritarvitas oma ametipositsiooni ning survestas Ukraina riigipead Volodõmõr Zelenskit uurima USA presidendiks pürgivat Joe Bidenit.

"President Trump ei saa lubada oma administratsiooni osalemist selles erakondlikus uurimises neil tingimustel," märgitakse kirjas. "Teie juurdlusel puudub legitiimne põhiseaduslik alus."

Valge Maja teatel ollakse vastu eriti seetõttu, et esindajatekoda ei korraldanud hääletust tagandamisjuurdluse alustamise üle.

Pelosi süüdistab Valget Maja ebaseaduslikus katses varjata fakte

USA esindajatekoja demokraadist spiiker Nancy Pelosi süüdistas teisipäeval Valget Maja ebaseaduslikus katses varjata fakte, kui see välistas koostöö tegemise president Donald Trumpi tagandamisjuurdlusega.

Pelosi reageeris Valgest Majast saadetud kirjale, milles nimetati tagandamisprotsessi parteiliseks, ebaseaduslikuks ja põhiseadusvastaseks.

"See on lihtsalt veel üks ebaseaduslik katse varjata fakte Trumpi administratsiooni jultunud jõupingutuste kohta survestada välisriike sekkuma 2020. aasta valimistesse," ütles Pelosi avalduses.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: