Salvini: Poola ja Itaalia on osa Euroopa uuest kevadest

Itaalia asepeaminister ja erakonna Liiga juht Matteo Salvini ütles kolmapäeval Varssavis visiidil olles, et tema sooviks on, et Itaalia ja Poola ühendaksid jõud Euroopa ümberkujundamisel. Salvini on viimasel ajal silma paistnud initsiatiiviga, mille kohaselt peaksid Euroopa Liidu erinevad euroskeptilised erakonnad maikuus toimuvate Euroopa Parlamendi valimiste eel rohkem koostööd tegema.

"Poola ja Itaalia saavad olema osa Euroopa uuest kevadest, Euroopa väärtuste uuestisünnist," vahendas Reuters Salvini sõnu ühisel pressikonverentsil oma Poola kolleegi Joachim Brudzinski.

Poola ministri algatusel toimunud kohtumisel räägiti migratsioonist ja Euroopa Liidu välispiiride paremast valvamisest.

Salvini lisas, et räägiti ka Varssavi ja Poola koostööst "uue kontinendi ülesehitamisel".

"Euroopa, mis juuniks oma vormi saab, juhib meid kõiki, mitte nagu see, mis praegu eksisteerib ja mida juhitakse bürokraatide poolt," sõnas ta.

Hiljem kolmapäeval kohtub Salvini Poola võimupartei Õigus ja Õiglus (PiS) pikaaegse juhi Jaroslaw Kaczynskiga, et arutada Euroopa euroskeptikute edasist koostööd.

Paremäärmusluses süüdistatud Liiga juht Salvini on varem paistnud silma Kremli välispoliitika hääleka toetajana ning seni on ta euroskeptikute koostööd arutanud eelkõige Moskva suunal sarnaseid seisukohti omavate poliitiliste jõududega nagu Marine Le Pen Prantsusmaal, Austria Vabaduspartei või Ungari peaminister Viktor Orban. Kuigi nii Itaalia ja Poola praegustel juhtidel on olnud vastasseise Brüsseliga, on erinev hinnang Kremli tegevusele olnud ilmselt varem takistuseks suurema omavahelise koostöö jaoks.

Salvini Poola-visiidi ajal pole seni Venemaa teema veel märkimisväärselt esile tõusnud. Poola peaminister Mateusz Morawiecki ütles CNBC intervjuus, et Poola on nõus Itaalia kriitikaga Euroopa Liidu teemal.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: