Kohtla-Järve haridussegadust asub lahendama Viljandi gümnaasiumi direktor

Ülle Matsin
Ülle Matsin Autor/allikas: Sakala/Eesti Meedia/Scanpix

Viljandi riigigümnaasiumi direktor Ülle Matsin võttis vastu haridusministeeriumi pakkumise juhtida Kohtla-Järve loodavat riigigümnaasiumit ajal, mil selgub koolijuhi konkursi võitja.

Matsin ütles ERR-ile, et ta ei tee seda tööd üksi, vaid abiks on ka teiste riigigümnaasiumide direktorid.

"Olen see koolijuht, kes hoiab teemasid elus konkursi jooksul. Minu roll on tegutseda kui praktik ning jälgida, et kõik ehitusprotsessiga seotud sisustamised jms käiksid edasi," selgitas ta.

Kohtla-Järvel hakati riigigümnaasiumit ehitama eelmise aasta lõpus. Mida hoogsamalt hoone kerkis, seda rohkem avastasid eesti kooli eest võitlejad, et kakskeelse gümnaasiumiga sulaks valdavalt venekeelse elanikkonnaga regioonis kokku piirkonna ainuke eesti meele ja keelega kool.

Nüüd lubab haridusministeerium, et gümnaasium tuleb eestikeelne, aga mitte kohe.

Haridusministeeriumi koolivõrgu osakonna juhataja Raivo Trummal rääkis ajalehele Põhjarannik, et need õpilased, kes õpivad praegu Kohtla-Järve vene õppekeelega koolide 10. ja 11. klassides ning lähevad sügisest 11. ja 12. klassi, saavad edasi õppida alustatud õppekavade järgi.

"Mis puudutab kümnendasse klassi astujaid, siis meie plaan on küll, et nad lähevad eestikeelsesse gümnaasiumisse (erandiks vene keel ja kirjandus)," selgitas Trummal ajalehele.

Ülle Matsin ütles, et riigigümnaasiumide ekspertgrupp vaatas üle kõik materjalid, mis korjati kokku kohtumistelt kogukonnaga.

Kohtumistelt kohalike koolijuhtidega saadi tagasisidet, et noortel on valmisolek õppida eesti keeles.

"Aga eestikeelse õppe kõrval tuleb toetada kogukonna õpilasi, tuleb aidata kaasa, et nad oleks eesti keeles suutelised õppima. See ei tähenda, et ütleme, et nüüd on nii, ja kui ei sobi, minge mujale," rääkis Matsin.

"Õpilased peavad saama õppida sellise suutlikkusega grupis, kus nad tulevad ilusti toime. Kui muu emakeelega õpilased vajavad tuge, tuleb koolil seda pakkuda," lisas ta.

Ta avaldas lootust, et Kohtla-Järve loodava riigigümnaasiumi uus direktor selgub lähema paari kuu jooksul.

Küsimusele, kas Viljandi kooli juhtimine ajutisest tööülesandest kannatab, vastas Matsin, et tema meeskond on piisavalt tugev, kuid kindlasti nõuab see tööaja jagamist. "Teiste gümnaasiumide direktorid on ka abiks, ihuüksi kindlasti ei ole."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: