Reps: Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktor võiks tulla väljastpoolt

{{1548331680000 | amCalendar}}
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps.
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Haridusministeeriumi eksperdid soovitavad leida Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktoriks mitte kohaliku inimese, vaid kellegi väljastpoolt, ütles haridusminister Mailis Reps. Lisaks avalikule konkursile plaanib ministeerium ka ise sobivaid kandidaate kandideerima kutsuda.

Sügisel avatava Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktoriks valitud Irina Putkonen teatas kolmapäeva õhtul, et lahkub ametist. Samal päeval rääkis Reps riigikogus arupärimistele vastates, et uue direktori leidmiseks kuulutatakse välja avalik konkurss.

Reps ütles neljapäeval ERR-ile, et kuna koolile on vaja hakata õpetajaid otsima, võib sellega tegelema hakata komisjon, mis koosneb ministeeriumi, kohalike võimude ja haridusasutuste esindajatest.

Praegu ei ole sobivat direktorikandidaati Repsi sõnul veel leitud.

"Ministeeriumi eksperdid soovitavad leida Kohtla-Järve riigigümnaasiumile direktoriks mitte kohaliku inimese, vaid kellegi väljastpoolt. Praegu on veel suur küsimus, kes selleks inimeseks saab. Sellist kandidaati praegu pole," tunnistas haridusminister.

Haridusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Tarmu Kurm ütles, et direktori valimine peab olema võimalikult läbipaistev.

"Loodame, et hiljemalt kahe kuu pärast on uus juht ametis. Ka vahepealsel ajal ei jää kooli asutamise ettevalmistustööd soiku ja lahkuva direktori asemele leitakse ajutiselt sobiv inimene neid ülesandeid täitma," kinnitas Kurm. 

Ta lisas, et avaliku konkursi õnnestumiseks suhtleb ministeerium kindlasti ka kohaliku kogukonnaga ja küsib soovitusi, kes võiks olla sobiv koolijuht, et teha headele kandidaatidele ettepanek konkursil osaleda.

Mailis Reps vastas küsimusele, kas ministeerium muretseb rahvusliku konflikti pärast Kohtla-Järvel, et loomulikult.

"Riigigümnaasiumi loomisel tuleb teha nii, et kõik tunneksid end hästi. Gümnaasiumis saab sada protsenti eesti keeles õppida. Tulevad eestikeelsed kursused, venekeelsed kursused, samuti võimalus õppida 60/40 süsteemi järgi. Samas mõistame me kõik, et küsimus ei ole õppekavas, vaid emotsioonides. Peame üheskoos sammhaaval töötama," lausus ta.

Narvas peaks riigigümnaasium avatama õppeaastal 2022/2023 ning haridusministeerium oletab, et seal võib tekkida veel teravam konflikt kui Kohtla-Järvel.

"Meil on kuus kuud direktori leidmiseks. Parim variant oleks see, kui direktor valitaks välja ja alustaks kavadega tööd juba gümnaasiumi ehitamise ajal, seepärast kuulutame varsti konkursi välja," sõnas Reps.

Toimetaja: Karin Koppel, Sergei Mihhailov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: