USA kritiseeris Venezuela lennuintsidendi asjus Venemaad

Venezuela õhuväe Su-30 USA Lõuna väejuhatuse jagatud fotol.
Venezuela õhuväe Su-30 USA Lõuna väejuhatuse jagatud fotol. Autor/allikas: USA Lõuna väejuhatus

USA Lõuna väejuhatus avaldas pühapäeval fotod Venezuela õhuväe hävituslennukist, mis oli eelmisel nädalal Kariibi mere kohal "agressiivselt saatnud" USA luurelennukit. Väejuhatus kritiseeris oma teates ka Venemaad, mis on Venezuela praegust juhtkonda ja eriti sealset õhuväge ulatuslikult toetamas.

Avalduse kohaselt saatis Venezuela sõjalennuk, Venemaal tehtud Su-30 rahvusvahelises õhuruumis USA mereväe signaalluure lennukit EP-3 Aries II. USA Lõuna väejuhatuse hinnangul lendas Venezuela hävitaja USA lennukile ohtlikult lähedale ning Su-30 piloot tegi seda ebaprofessionaalsel viisil, vahendas Axios.

"See tegevus demonstreerib Venemaa vastutustundetut sõjalist tuge Maduro ebaseaduslikule režiimile ja rõhutab Maduro hoolimatut ja vastutustundetut käitumist, mis õõnestab rahvusvahelist õiguskorda ja pingutusi astuda vastu salakaubaveole," märgiti USA avalduses.

Venezuela kaitseminister Vladimir Padrino Lopez väitis omakorda, et USA lennuk olevat sisenenud Venezuela õhuruumi, rikkunud rahvusvahelisi reegleid ning kujutanud ohtu kommertslendudele riigi peamisest lennujaamast.

Venezuelas kestab endiselt vastasseis Maduro ja opositsioonijuht Juan Guaido vahel. Rahvusassamblee spiikrit Guaidod peavad Venezuela ajutiseks presidendiks USa ja suurem osa lääneriike, sealhulgas Eesti.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: