Koolijuhtide ühendus taunib Kiviõli keskkooli direktori vabastamist

Meeleavaldus Lüganuse vallavalitsuse ees koolidirektor Heidi Uustalu toetuseks
Meeleavaldus Lüganuse vallavalitsuse ees koolidirektor Heidi Uustalu toetuseks Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Eesti koolijuhtide ühendus leiab, et Lüganuse vallavalitsus vabastas Kiviõli 1. Keskkooli direktori Heidi Uustalu otsitud põhjustel, hoolimata kooli kogukonna vastuseisust ja arvestamata õpi- ja töörahu tagamise põhimõtteid.

"Heidi Uustalu on teinud koolijuhina väga head tööd, Kiviõli I Keskkool on üleriigiliselt silmapaistev kool ja koolijuht Heidi on panustanud Eesti haridusse väga palju, mille tulemusena on teda pärjatud 2016. aastal ka aasta koolijuhi aunimetusega," seisab pöördumises, mille edastas ühenduse juhatuse esimees Urmo Uiboleht.

Lüganuse valla otsus ei ole koolijuhtide ühenduse teatel eeskujuks noortele ega toeta koolipere edasist rahumeelset ja õppimisele keskenduvat toimimist, sest rahuliku ja lahenduskeskse tegutsemise asemel on otsustatud tegutseda hoopis teisiti - vastutustundetult.

"Hindame koolijuhtidena neid koolipidajaid, kes teavad, mis koolis toimub, oskavad hinnata ja tahavad panustada igasse kooli tema vajadusi arvestades. Paraku on viimase mõne kuu jooksul on olnud mitmeid juhtumeid, kus koolipidaja küündimatus, tahtmatus või poliitiline kallutatus kahjustavad tõsiselt koolide töörahu ja arengut," tõdetakse pöördumised.

Koolijuhid kutsuvad riiki, avalikkust ning kogukondi üles küsima koolipidajatelt, kuidas ja missuguste põhimõtete alusel ning kelle eesmärkidest lähtuvalt pidajad oma koole toetavad.

"Kooli, meeskonna ja õppijate areng vajab läbimõeldud ja süsteemset supervisiooni, et ei tekiks küsimusi, miks üldse kooli peetakse, kui tegudega väljendatakse oskamatust või suisa tahtmatust. Selliste küsimuste tõstatamine on hädavajalik - oleme maailma hariduse esirinnas ja meie tugevuseks on olnud iga Eesti kooli ühtlane tugevus. Paraku näeme praegu suurt ohtu meie heale haridusele," teatas koolijuhtide ühendus pöördumises.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: