Kiviõli 1. keskkool pidas eksdirektori toetuseks tunniajase hoiatusstreigi

{{1576580640000 | amCalendar}}
Foto: Aleksei Fjodorov/ERR

Vastasseis Kiviõli 1. keskkooli direktori vallandamise ümber jätkub - teisipäeval korraldasid õpetajad endise koolijuhi toetuseks hoiatusstreigi ning volikogu opositsioon nõuab vallajuhtide tagasiastumist.

Tunnipikkuse streigi ajal arutasid õpetajad raamatukogus kooli tulevikuplaane, lapsed jäeti koolile appi tõtanud ettevõtjate hoolde, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üleriigilised õpetajate streigid pole haruldus, kuid lokaalne tööseisak vallandatud koolijuhi toetuseks on Eestis erakordne.

"Sellistel teemadel ongi see streik kohane, sellega kollektiiv kaitseb ennast, et mitte saada repressioonide ohvriks järgmisena - näiteks, et sa oled vales parteis või ei ole parteis ja selle eest vallandatakse sind. See on kindlasti praegu seaduslik streik, see on meie seisukoht," ütles Eesti haridustöötajate liidu juht Reemo Voltri.

Õpetajate hinnangul näitas streigikogemus, et kogukonnatunnetus on olemas ja vallajuhid peavad inimestega arvestama.

"Ma loodan, et nad tegelikult mõistavad inimestena, et kogukond on kriisis, et tuleb leida sellele mingisugune lahendus. Mis on see lahendus, ma arvan, et ei ole minu pädevuses täna öelda, ega ma ei ole ka otsustaja, aga minu pädevus on nõuda ja näidata ja õpetada ja selgitada, et see on vale ja niimoodi ei käituta," rääkis Kiviõli 1. keskkooli õpetaja Mariliis Randmer.

 

Streigipäeva õhtul esitas Lüganuse vallavolikogu opositsioon umbusaldusavaldused volikogu esimehele ja vallavanemale. Volikogu akende taga avaldas endise koolijuhi toetuseks meelt sadakond Kiviõli elanikku.

"Kui inimesed tunnevad, et nad on kuidagi kõrvale jäetud või nende õiglustunnet on riivatud, siis neil on absoluutselt kodanikena õigus öelda, et see ei ole nende jaoks okei. Kui nad on leidnud, et see on õige, siis järelikult on õige," rääkis Kiviõli 1. keskkooli endine direktor Heidi Uustalu.

Vallavalitsuse 5. detsembri otsusega lõpetati tööleping 15 aastat kooli juhtinud Heidi Uustaluga.

Kooli õpetajad ja hoolekogu esindajad nõuavad, et vald otsuse tagasi pööraks. Vallavalitsus on välja kuulutanud konkursi uue direktori leidmiseks.

Lüganuse vallavanem Viktor Rauam kinnitas enne teisipäevaõhtust istungit taas, et tema meelt ei muuda ja eelistab endise direktori tagasitulekule uue koolijuhi otsimist.

Vastasseis jätkub ja õpetajad ei välista täiemahulise streigi toimumist.

 

 

Mariliis Randmer rääkis teisipäeva hommikul "Terevisioonis" Kiviõli kooli ümber toimuvast:

 

Toimetaja: Indrek Kuus, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: