Pealtnägija

Süüdistus isehakanud surmapakkuja vastu läheb lähiajal kohtusse

04.10.23 PEALTNÄGIJA ... Pensionil insener Paul Tammert hakkas lootusetult haigetele pakkuma abistatud enesetapu teenust ja teenis selle eest prokuratuurilt kriminaalkahtlustuse. Kas see juhtum aitab lõpuks selgeks vaielda abistatud enesetapu reeglid Eestis, uuritakse "Pealtnägija" värskes saates.

"Pealtnägija": valija ühel hetkel tüdineb laadast riigikogus

01.02.23 EESTI ... Riigikogu hoone pole vaatlejate sõnul oma saja aasta jooksul näinud nii palju komejanti, verbaalset kätši… ning otseseid solvanguid, kui viimase nelja aasta kestel, mil väärikas saalis lõi seadusi ja vaidles Eesti koha üle üha tormilisemaks muutuvas maailmas parlamendi 14. koosseis.

"Pealtnägija": miks elab Eesti mees lääne sookaaslastest mitu aastat vähem?

16.11.22 PEALTNÄGIJA ... Läinud pühapäeval tähistati pidulikult isadepäeva, aga tegelikult tuleks isad erilise kaitse alla võtta, sest Eesti meeste tervis on endiselt keskmiselt vilets ja eluiga lääne sookaaslastest mitu aastat lühem. Näiteks oleks järgmisel nädalal 52-aastaseks saanud tuntud meelelahutaja, vabatahtlik päästja ja poliitik Madis Milling, kes suri ootamatult jaanuaris.

Politsei sulges suuroperatsiooniga Ukrainas tegutsenud 21 kõnekeskust

07.09.22 EESTI ... Ilma suurema kärata viidi kevadel läbi Eesti politsei seni suurim rahvusvaheline operatsioon, kus kuues riigis konfiskeeriti 51 serverit, mis halvas vähemasti ajutiselt 21 Ukrainas tegutsenud kriminaalse kõnekeskuse töö.

"Pealtnägija": PTA-st koondati praagi ja ahistamisega võidelnud ametnik

04.05.22 EESTI ... Eelmise nädala esmaspäeval koondati põllumajandus- ja toiduametist (PTA) ootamatult Eesti ilmselt tuntum loomade heaolu spetsialist Tiina Kukk. Selgub, et 55-aastane juristi haridusega daam pidas juba mõnda aega donkihhotlikku võitlust väidetava praagi, lohakuse ja isegi seksuaalse ahistamisega ametkonnas, kus ta töötas.

"Pealtnägija": perekond Mariupolist, kes põgenes Eestisse läbi Venemaa

13.04.22 EESTI ... "Pealtnägija" rääkis Mammastesse majutatud sõjapõgenike Valentina, Varvara, Svetlana ja Glebiga, kes on üks viimaseid peresid, kes ümberpiiratud Mariupolist Eestisse jõudis.

"Pealtnägija": kas me tõesti näeme küüditamist 21. sajandil?

13.04.22 EESTI ... Üha rohkem on teateid, et okupeeritud Ukraina aladelt Venemaale pagema sunnitud või sinna viidud inimesi hoitakse lõksus ja püütakse asustada kodumaast veel kaugemale. Sõltuvalt allikast ja arvutusmetoodikast räägitakse mitmekümnest tuhandest kuni mitmesajast tuhandetest inimestest.

"Pealtnägija": sanktsioonid lõpetasid mastaapse autoveoäri läbi Eesti

23.03.22 MAJANDUS ... Kuigi Eestis ei ole teadaolevalt peidus oligarhide rahamägesid ja luksusjahte, jõustus hiljuti uus partii sanktsioone, mis puudutab vägagi Eestit, tähendab miljardeid väärt kaubavoo lõppu ning jätab tööta 50 luksusautosid käidelnud inimest.

"Pealtnägija" Poola piiril: sugulastele sõidetakse järele isegi Itaaliast

02.03.22 PEALTNÄGIJA ... "Pealtnägija" toimetaja Kristjan Pihl tegi kaasa Eesti Pagulasabi korraldatud bussireisi, millega toodi Poola piiri äärest Eestisse pakku Ukraina põgenikud.

"Pealtnägija": esimene intervjuu Kabulist Eestisse põgenenud afgaani mehega

22.09.21 PEALTNÄGIJA ... Maailm oli šokis, kui Afganistani valitsus loetud päevadega kokku kukkus ja Kabulis seadis end sisse Taliban. 43-aastane Ali Afzali on üks sadadest tuhandetest, kes aitasid varem läänlasi – tema Eesti abiorganisatsiooni Mondo teenistuses – ja kelle jaoks uus fundamentalistlik režiim tähendas reaalset hukkamise ohtu.

"Pealtnägija": Eestisse on leidnud tee sajad välisteadlased

14.04.21 TEADUSELU ... Hoolimata väiksusest ja kohatisest väiklusest on Eesti siiski üha atraktiivsem koht välismaa tippteadlastele, kes saavad siin oma professionaalseid unistusi täita, tuues teadmisi, au ja kuulsust juba Eestile. Viimase 15 aasta jooksul on Eestis tegutsevate välisteadlaste hulk statistika järgi kümnekordistunud ja ületas juba 500 piiri.

"Pealtnägija": Lemmikloomade tõupaberiäri üle riiklik järelevalve puudub

14.04.21 EESTI ... Tõukasside paljundamine äri eesmärgil ehk nn kassivabrikud huugavad paljudes kortermajades, ent tõutunnistused, mis kalli lemmikloomaga kaasnevad, võivad osutuda osavaks võltsinguks, mis ei maksa midagi. Riiklik järelevalve tõupaberiärile puudub.

Tiina Lokk: täna ei küsi enam keegi, kellel seda Eesti filmi vaja on

14.04.21 FILM ... Märtsis tähistas legendaarne filmiväljaanne Variety naistepäeva sellega, et pani kokku tabeli 50 olulisemast naisest, kes tegutsevad meelelahutusvallas. Paljude tuntud staaride kõrval kuulus sinna ka Pimedate Ööde filmifestival direktor ja looja Tiina Lokk. "Pealtnägija" uuris lähemalt, mida Loki jaoks selline tunnustus tähendab.

"Pealtnägija": ravimiuuringute katseid tehakse 8000 eestimaalase peal

03.02.21 TERVIS ... Igal aastal algatatakse Eestis ligi 70 inimkatseisikutega ravimiuuringut. Praegu on neid käimas 195 ja nendega on seotud 8000 patsienti. "Pealtnägija" ajakirjanik Piia Osula uuris, kes need katseisikud on ja miks nad sellise riskantse ettevõtmisega haakuvad.

"Pealtnägija": Lisa-aadressi saab registreerida omaniku teadmata ükskõik kuhu

09.12.20 EESTI ... Kui elukoha aadressi registreerimiseks rahvastikuregistris on vajalik omaniku luba, siis lisa-aadressi võib kirja panna, ilma et omanik sellest teadlikuks saaks ning sellistest aadressipuukidest on võimatu lahti saada, tuvastas "Pealtnägija" eksperiment.

Eesti kõige viljakam taustanäitleja: tahaksin mängida James Bondi

07.10.20 INIMESED ... Eestis on üle 30 000 hobinäitlemise huvilise, kellest teadaolevalt kõige usinam on teinud kümne aasta jooksul koguni 500 rolli. "Pealtnägija" reporter Kadi Jaanisoo uuris tähemalt, miks Juhan Rodrik endale sellise hobi on valinud.

Politsei algatas ränderaamistiku meeleavaldusel toimunud intsidendi peale menetluse

06.02.19 EESTI ... Politsei algatas tunnistajate ütluste põhjal möödunud aasta detsembris Vabaduse väljakul toimunud ränderaamistiku vastasel meeleavaldusel aset leidnud tõuklemise peale väärteoasja. Samas pole politsei veel otsustatud, kelle vastu menetlus suunatakse.

Paranenud intensiivravi võimaldab lootusetus seisus inimesi üha kauem elus hoida

30.01.19 EESTI ... Intensiivravi võimaluste paranemine toob üha enam juurde ka lootusetus olukorras patsiente, keda hoiavad elus üksnes voolikud. Ühelt poolt jääb sedasi vähemaks voodikohti parema prognoosiga patsientide jaoks, teisalt aga peavad surijad taluma valu, hingamisraskusi ja muid vaevusi, mille lõpetamise otsust on väga keeruline teha.

Kunstlik viljastamine kergitab jõudsalt laste saamise vanusepiiri

28.11.18 TERVIS ... Eestis tekitavad poleemikat surrogaatemadus, kunstviljastamine ja eripärased peremudelid, kuid Indias on kunstviljastamise abil laste saamise vanusepiir lükatud uskumatusse kõrgusesse. Lapsi toovad ilmale üle 70-aastased naised.

Elujõuline 104-aastane professor otsustas abistatud enesetapu kasuks – elust sai villand

26.09.18 ÜHISKOND ... David Goodall nimetati Austraalia vanimaks töötavaks teadlaseks, kuid tänavu kevadel, 104-aastaselt otsustas Austraalia üks prominentsem kodanik, nelja lapse isa ja 12-kordne vanaisa, et tal on elust villand, ehkki ta pole valudes ega haige, ning et ta läheb vabasurma.

Erakliinikud peavad Eesti suurimat ravihanget täielikuks fiaskoks

26.09.18 EESTI ... Erialaarstid ja erakliinikud saatsid kolmapäeval haigekassale, peaministrile ning tervise- ja tööministrile kirja, milles väidavad, et äsja lõppenud tervishoiuteenuse hange on totaalne fiasko, sest suure tüki 46 miljoni euro suurusest pirukast haukasid nende hinnangul riiulifirmad.

"Pealtnägija": Urmas Sõõrumaa rajas Raplamaale templikeskuse

12.09.18 ELU ... Urmas Sõõrumaa on Eesti üks vastuolulisem avaliku elu tegelane, kes on viimasel ajal kaldunud üha enam esoteerikasse, istudes näiteks pimedas koopas. Piret Järvis-Milder käis Sõõrumaa värskelt rajatud templikeskuses, et uurida, millega ettevõtja praegu tegeleb.

Indiast pärit e-resident asutas Eestisse diplomiveskist libaülikooli

11.04.18 MAJANDUS ... „Pealtnägija” avastas, et Tallinnasse registreeritud ja kõlava nimega laiapõhjalist haridust lubav rahvusvaheline õppeasutus on tegelikult Indiast pärit e-residendi asutatud libaülikool, mis tegutseb diplomiveskina. E-residendina Eestisse firma asutanu pole aga ise kunagi Eestis käinudki.

Maine tõstmiseks Ukraina politseisse värvatud naised pärsivad koduvägivalda

11.04.18 VÄLISMAA ... Ukraina politsei asus võitlusse miilitsaajastust päranduseks saadud halva mainega, mis tulenes korruptsioonist ja šovinismist. Maine parandamiseks hakkas Ukraina politsei värbama oma ridadesse noori kauneid naisi, kes on suutnud lokkava koduvägivalla langusesse pöörata.

"Pealtnägija": noorpoliitik osales maffiastiilis arveteklaarimises

11.04.18 EESTI ... ETV saade "Pealtnägija" tõi kolmapäeval televaatajateni loo sellest, kuidas Keskerakonna noorpoliitik osales maffiastiilis arveteklaarimises varaste esindajana.

"Pealtnägija" intervjuu Priit Piilmanniga: ma pole erakondi toetanud

14.03.18 EESTI ... Viru Keemia Grupi (VKG) suuromanik Priit Piilmann ütles "Pealtnägijale" antud eksklusiivintervjuus, et ta ei ole erakondi toetanud, isegi läbi kolmandate osapoolte.

Eesti teadlane aitab muuta roboteid üha inimlikumaks

01.11.17 TEHNIKA ... Robotid vallutavad maailma – kõlab kui Isaac Asimovi raamat või ulmefilmi lööklause, aga see on üha rohkem tegelikkus. Inimkujulised robotid pole tulevikuteadus, vaid neid arendatakse paljudes maailma paigus. Selles võidujooksus osaleb ka eestlane Joan Kangro, selgub "Pealtnägija" androididele pühendatud loost.

Kuhu on Eestis kvoodipagulased paigutatud ja kui paljud neist on lahkunud?

20.10.17 EESTI ... "Pealtnägija" avaldas kolmapäeval loo sellest, kuidas ümberjaotuskava alusel Eestisse kahe aasta jooksul saabunud 161 pagulasest on siit teistesse riikidesse lahkunud juba 85 ehk üle poole. Millistesse Eesti linnadesse kvoodipagulased on paigutatud ja kui paljud on neist on sinna ka püsima jäänud?

"Pealtnägija" tõmbas hooajale joone alla

24.05.17 EESTI ... ETV saade "Pealtnägija" andis hooaja viimases saates aru, kuidas arenesid sügisest eetris olnud lood edasi ja mis kasu oli saatest.

Eestlased loodavad asenduslihaga planeeti päästa

03.05.17 KESKKOND ... Taimetoitlus pole moeröögatus, vaid paratamatus. Aastaks 2050 elab maailmas üheksa miljardit inimest. Liha tootmine sellisele hulgale praeguses tempos mõjuks planeedi ressurssidele laastavalt. Seetõttu on hulk nutikaid eestlasi ja siinseid ettevõtteid haaranud tulevikku ennetades ärivõimalusest ja loovad asendusliha.

"Pealtnägija" uuris aastatetaguse politseivägivalla juhtumi võimalikku kinnimätsimist

04.03.15 PEALTNÄGIJA ... "Pealtnägija" seekordse loo keskmes on küsimus, miks Kolde puiestee politseijaoskonnas neli aastat tagasi purjus Soome kinnipeetava suhtes toimepandud grupiviisilise vägivalla eest sattus süüpinki ainult üks politseinik ning kas juhtum mätsiti n-ö kinni.

Pealtnägija 23.04.2014

23.04.14 PEALTNÄGIJA ...

Juriidiline pundar võib päästa Eesti sajandi küberkuriteos süüdistatavad trellide tagant

23.04.14 PEALTNÄGIJA ... On võimalik, et Eesti politsei suurim rahvusvaheline operatsioon ja kohtuasi, mille keskmes on mastaapses küberkuriteos süüdistatav IT-ärimees Vladimir Tšaštšin, lõpeb fiaskoga, ilmneb seekordsest "Pealtnägija" loost.

"Pealtnägijas" sel kolmapäeval: miljonäridest küberkriminaalide vasturünnak

22.04.14 PEALTNÄGIJA ... Selle nädala "Pealtnägijas"! 2012. aastal levis üle maailma paanika, et miljonid arvutikasutajad võivad kaotada ligipääsu internetile. Süüdistuse kohaselt kaaperdas Eestist pärit pahavara sajas riigis kokku neli miljonit arvutit, teenis küberkriminaalidele 20 miljonit eurot ja põhjustas avastamise järel ka korraliku kaose. Kuid kas Eesti politsei ajaloo suurim rahvusvaheline operatsioon lõpeb kaks aastat hiljem fiaskoga?

Mihkel Kärmas

21.04.14 PEALTNÄGIJA ...

Rasmus Kagge

21.04.14 PEALTNÄGIJA ...

Piret Järvis

21.04.14 PEALTNÄGIJA ...

Roald Johannson

21.04.14 PEALTNÄGIJA ...

"Pealtnägija" meediakajastus

16.04.14 PEALTNÄGIJA ... Siit leiab kõik saate "Pealtnägija" põhjal valminud artiklid.

Eksklusiiv: "Õhukonvoi" kulisside taga

16.04.14 PEALTNÄGIJA ... On vähe räägitud fakt, et Eestis tegutseb juba neli aastat eriüksus, mis ohtlikumad illegaalid kodumaale – olgu see ükskõik kui kaugel või eksootiline – tagasi toimetab.

Pealtnägija Ekstra: kaitseväelased silmitsi lapssõduritega

16.04.14 PEALTNÄGIJA ... Pealtnägija Ekstra tegijad võtsid seekord ette tänapäeva sõjapidamisega seotud tabuteema – lapssõdurid – ja küsisid kahelt välismissiooni kogemusega kaitseväelaselt nende kokkupuudete kohta alaealistega lahinguväljal.

Pealtnägija 16.04.2014

16.04.14 PEALTNÄGIJA ...

Pealtnägija 09.04.2014

09.04.14 PEALTNÄGIJA ...

Pealtnägija Ekstra: miks eksponeerida haiget?

05.04.14 PEALTNÄGIJA ... Kas ja miks on vaja avalikkuses rääkida inimeste rasketest haigusest?

Pank nõuab kortermaja laenu tagasi kolmelt elanikult

26.03.14 PEALTNÄGIJA ... Kolm Tallinna kortermaja elanikku said ootamatult vastutavaks hiigellaenu eest, mille võtsid kõik korteriomanikud ühiselt.

Ekspert: me ei pruugi kunagi teada saada, mis Malaisia kadunud lennukiga juhtus

25.03.14 PEALTNÄGIJA ... Asjaolu, et kadunud Malaysia Airlinesi lennuki otsimisele kulub palju aega, on lennunduseksperdi sõnul normaalne. Säilib aga võimalus, et kunagi ei saada teada, mis lennukiga tegelikult juhtus.

"Pealtnägija" uuris, miks skandaalidesse sattunud Eesti poliitikutel taastub mälu liiga hilja

19.03.14 PEALTNÄGIJA ... Mis ühendab Edgar Savisaart, Mart Laari, Andrus Ansipit ja Siim Kallast? Peale kõige muu – valikuline mälu. "Pealtnägija" analüüsib, kui erinev võinuks olla mitte ainult konkreetselt nende, vaid kogu Eesti elu, kui tipp-poliitikud oleksid skandaali puhkedes kohe kõik ausalt ära rääkinud.

Vangistuses piraadikütid on endised kaitseväelased ja politsenikud

19.03.14 PEALTNÄGIJA ... Kuuendat kuud ootavad India vanglas järjekordset kohtuistungit 14 USA firma heaks töötanud Eesti laevakaitsjat.

R2 aastahitt

Vaata otse

Kuula otse

rohkelt muusikat

spordisajand

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: