Arvamusfestival

Alari Rammo: ühiskonnas on väga suur usalduskriis

08.08.18 ... Praegu avalikus ruumis toimuvaga võrreldes polnud kuus aastat tagasi arutelukultuuriga mingit probleemi, ütles üks arvamusfestivali korraldajatest Alari Rammo ERRi veebisaates "Otse uudistemajast".

Ülikoolid pole suutnud oma teadmisi ministeeriumiteni viia

12.08.17 ... Teadusuuringute rakendamine poliitikas on natuke nagu muna ja kana küsimus. Nii sotsiaalminister Jevgeni Ossinovski kui ka mõttekoja Praxis analüütik Jane Matt tõdesid, et teadlased pole palju teinud selleks, et nende uuringutulemused oleksid sisendiks loodavatele poliitikatele. Samas märkis kultuuri- ja teadusajaloolane Aro Velmet, et akadeemia peab alati säilitama oma sõltumatuse.

Teadusdoktorid: tunneme, et ühiskond ei väärtusta meid piisavalt

12.08.17 ... Kui muus maailmas on doktorikraad ühiskonnas austatud ja tähtsal kohal, siis Eestis paistab, et avalikkus isegi ei märka, millist kasu selle kraadiga inimesed ühiskonnale anda võiks, märgiti Arvamusfestivali teadusalal toimunud ingliskeelses arutelus.

Taavi Kotka: riigiaparaati ei huvita teenuste kvaliteet ja areng

12.08.17 ... “Ma proovin teile veel kord selgitada: Eesti kantslereid ja ministreid ei huvita, neil on siiralt suva, kas te saate või ei saa hakkama! Me ei pea tegema ehitusregistrit paremaks. Kui sulle ei meeldi, kahju küll, aga kannata ära!” Nii kõlasid Taavi Kotka sõnad arvamusfestivali arutelul nimega “Kas kõik Eestis elavad inimesed mahuvad e-Eestisse?”

Trumpi sanktsioonid käristavad niigi suurt väärtuste lõhet EL-is

12.08.17 ... Ameerika Ühendriikide ja Euroopa Liidu koostöö on konarlikum kui varem, uue värskuse toojana nähtud Prantsusmaa uus president Emmanuel Macroni vaated ei sarnane kõiges EL-iga ja viimaks näeme põhiväärtustest kaugenemist Poolas ja Ungaris. Jää murdmine ehk ühtsuse taastamine EL-is paistab olevat keeruline.

"Suud puhtaks" eri: me kõik köndistame arutelukultuuri

11.08.17 ... Ajakirjanikud, poliitikud ja lugejad-valijad peaks võtma rohkem vastutust selle eest, milline on meie avalik aruteluruum ja demokraatia tervis, märkis Indrek Treufeldt „Suud puhtaks“ Arvamusfestivali eridebatis. "Eestile oleks hea valgustatud demokraatia: ajakirjanikud, poliitikud ja rahvas tunneks rohkem vastutust, et ei plärtsuks ei devalveeriks sõnu ja lauseid."

360° fotod: noored ootavad teravamat Arvamusfestivali

11.08.17 ... Arvamusfestivali esimene päev tõi Paidesse noori ja vanu, poliitikuid ja tavakodanikke. Käisime külastajate seas ringi ja uurisime, millised on nende festivalimuljed ning milliseid arutelusid on nad esimesel päeval kuulanud.

Salongikõlbulikuks saanud folk on märk kultuuri hoidmisest

11.08.17 ... Mis jääb meist maha 500 või 1000 aasta pärast olevatele folkloristidele ja ajaloo uurijatele? Kui praegu on võimalus, et lapselapsed leiavad oma vanavanemate keldrist või pööningult tolmunud kasti, milles on killukesi möödunud ajast, siis mida ja kust võivad leida praegu sündivate laste lapselapsed?

Otseblogi: ERR.ee Arvamusfestivalil

12.08.16 ... ERR.ee kajastab nii ERR-i laval kui ka teistel aruteludealadel toimuvat otseblogis. Siit võite lugeda nii festivali osalejate säutse, vaadata fotosid silmapaistvamatest tegevustest kui ka lugeda ERR-i reporterite tähelepanekuid erinevaltelt aruteludelt, mille teemad ulatuvad julgeolekust kuni kultuurini.

Galerii: neljas Arvamusfestival Paides tõmbas otsad kokku

13.08.16 ... Järjekorras neljas Kesk-Eesti tõmbekeskuses Paides peetud Arvamusfestival on selleks aastaks läbi.

ERR-i lava arutelu: kas meedia teeb arengule (karu)teeneid?

13.08.16 ... Kui tänapäeva meedia kajastab arengumaades toimuvat, kas sellest on nendele pigem kasu või hoopis kahju? ERRi ja arengukoostööorganisatsiooni Mondo koostöös toimuvat arutelu juhib Indrek Treufeldt. Osalevad Anna Gavronski (ERR), Meelis Süld (ERR), Viktoria Ladõnskaja (vabakutseline ajakirjanik, riigikogu liige) ja Aliine Lotman (MTÜ Mondo).

EKRE arutelu "Globalism ja rahvuslus"

13.08.16 ... Erakondadealal toimus täna Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna arutelu "Globalism ja rahvuslus", kus EKRE liikmed Anti Poolamets, Martin Helme, Jaak Madison ja Urmas Espenberg arutlesid globalismi miinuste ja rahvusluse, kui üleilmastumise alternatiivi, üle.

Arutelu: Eestis leiab aset kontrollimatu narkootikumide tarbimine

13.08.16 ... Arvamusfestivali erakondadealal toimus väike parteide korraldatud narkoteemaline arutelu "Reguleerimine või vaba narko - selles on küsimus!", kus osalenud poliitikud ja huvigruppide eestvedajad tunnistasid, et praegu toimub Eestis kontrollimatu narkootikumide tarbimine.

Fotod: Arvamusfestivali teine päev

13.08.16 ... Kuigi Arvamusfestivali teisel päeval tiirutasid Paide taevas paksud vihmapilved ning külaliste päid sasis ikka ja jälle tormituul, pole arvamuste avaldamiseks ja kuulamiseks olemas liiga halba ilma. Siin on valik Arvamusfestivali teisel päeval tehtud piltidest.

GALERII: Arvamusfestivali esimene päev

13.08.16 ... Kui Arvamusfestivali teine päev on vihmane ja suhteliselt rõske, siis festivali esimesel päeval said külalised nautida nii päikest, tuult, pilvi ja ka ühte väikest vihmasahmakat. Siin on galerii esimese päeva emotsioonidest!

Arvamusfestivali korraldajad: ükski oluline teema käsitlemata ei jää

12.08.16 ... Paides algas täna neljas Arvamusfestival, lisaks Paide Vallimäele toimuvad arutelud, kontserdid ja kohtumised sel korral ka linnasüdames.

Video: Raadio 2 vestlussaade "Olukorrast riigis" arvamusfestivalil

12.08.16 ... Paides toimuva arvamusfestivali raames leidis aset ka Raadio 2 vestlussaate "Olukorrast riigis" otseülekanne.

Aleksander Laane: taastuvenergiaga tegelemine tuleb teha rahva asjaks

12.08.16 ... Taastuvenergiaga tegelemine tuleks teha Eestis rahva asjaks, arvab erakonna Eestimaa Rohelised esimees Aleksander Laane. Eesti päikeseenergia assotsiatsiooni juhataja Andres Meesaku sõnul tuleb energiatootmisel juba praegu silmas pidada tehnoloogia arengut, et mitte tarbetult metsi maha põletada ja lendorava pesi hävitada.

Arvamusfestival: Merle Karusoo viis mõtet tõest, õigusest ja armastusest

12.08.16 ... Lavastaja Merle Karusoo ja kirjandusteadlane Maarja Vaino arutlesid arvamusfestivalil tõe ja õiguse ning müüdi tekke üle. Toome teieni vestlusest viis ilusamat mõtet.

Põlevkivitööstuse tulevikust: taastuvenergia ei ole praeguses tehnoloogias võimeline meie vajadusi katma

12.08.16 ... Õlihind mõjutab põlevkivitööstust oluliselt rohkem kui kliimapoliitika, märkis Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter. "Peale selle sõltub põlevkivitööstus ka tehnoloogia arengust ning alternatiivsete energiatootmisallikate võimekusest astuda vastu traditsioonilistele energiatootmisallikatele," lisas Sutter. Viru Keemia Grupi juhatuse aseesimehe Meelis Eldermanni hinnangul ei ole taastuvenergia praeguses tehnoloogias võimeline meie vajadusi ära katma.

Jüri Luik: säutsu-põhised uudised mõjutavad poliitikat liiga palju

12.08.16 ... Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) juhataja Jüri Luik märkis Arvamusfestivali julgeolekualal peetud arutelul "Kas sõda tuleb või mitte?", et populistlikud poliitilised jõud nii siin kui seal pool Atlandit on hakanud avalikkuses populaarsete seisukohtadega hakanud ohustama lääneliitlaste ühtsust.

Droonivideo: Arvamusfestival lennukamast vaatenurgast

12.08.16 ... ERR-i droon tegi sõidu üle hoo sisse saanud Arvamusfestivali.

Videopostkaardid välismaalt: arutelu Globaalne Eesti Arvamusfestivalil

09.08.16 ... Reedel kell 17.30 on Arvamusfestivalil ERRi laval võimalus vahetada mõtteid globaalse Eesti teemal. ERRi portaalid palusid aga välismaal elavatelt, seal töötavatelt ja õppivatelt eestlastelt videopostkaarte. Kokku sai üsna eriilmeline pilt Eestist.

Contra Arvamusfestivalil: "Sõnavagadus"

17.08.15 ... Luuletaja ja kirjanik Contra üllatas Arvamusfestivali publikut oma teosega "Sõnavagadus".

Erakondade juhid panid Arvamusfestivalil paika visiooni "Eesti aastal 2040"

15.08.15 ... Seekordsel Arvamusfestivali parlamendierakondade esimeeste debatil pandi tipp-poliitikutele ülesandeks ühise meeskonnana välja mõelda kolm märksõna Eesti kohta aastal 2040 ning kirja said lõpuks järgmised teesid: rohkem rahvast, riik püsib, keel ja kultuur on säilinud, elu parem (sh elukvaliteet), avatud ja salliv.

Arvamusfestival: "Meie aja kangelased"

16.08.15 ... Laupäeval arutati Paides toimunud Arvamusfestivalil Rahva Raamatu aias Eesti kangelaste olemasolu ja võimaluste üle. Arutelu ristasid piike endine peaminister, ajaloolane ja kirjanik Mart Laar, Eestis elav ja Eesti ajalugu tundma õppinud ameeriklane Justin Petrone ning kogenud teadlane ja poliitik, europarlamendi liige Marju Lauristin.

Arvamusfestival tõi kokku üle kümne tuhande inimese

16.08.15 ... Kolmandat korda Paides toimunud Arvamusfestival tõi kahe päeva jooksul kokku üle kümne tuhande inimese.

Fopaa! Stand-up-teatri kokkuvõte Arvamusfestivalist

15.08.15 ... Arvamusfestivali teise päeva õhtul esinesid laval kuus eestimaist koomikut, kes arutlesid irooniakastmes enese olmeeluliste fopaade üle ning muljetasid kõigest sellest, mis elu lihtsale inimesele teele ette veeretab ja kukalt kratsima paneb.

Leheveergudel sõnasõda pidanud Raag ja Lobjakas debateerisid tuliselt näost näkku

15.08.15 ... Arvamusfestivalil said Vikerraadio telgis kokku kolumnist Ahto Lobjakas ja valitsuse psühholoogilise kaitse nõunik Ilmar Raag, kes enne seda olid sõnasõda pidanud leheveergudel. Raagi tule alla pannud Lobjakas otsis järeleandmatult vastust küsimusele, mida ja kas üldse peaks sellise ameti funktsioon meile andma.

Mälksoo: rahvusvaheline õigus on kriisis

15.08.15 ... Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo tõdes, et rahvusvaheline õigus on Ukraina sündmuste ja Krimmi annekteerimise taustal sattunud kriisi.

Mihkel Raud: haritlasviha on Eestis suurem kui kunagi varem

15.08.15 ... Riigikogu liige Mihkel Raud märkis Arvamusfestivalil, et tema arvates on Eesti ühiskonnas haritlasviha suurem kui kunagi varem ning selle marginaliseerimine on pea liiva alla peitmine.

Triin Toomesaar: arvamusküljed on keskealise valge mehe nägu

15.08.15 ... Arvamusfestivalil täna toimunud Tudeng TV otsesaates "Fookus" leidis Triin Toomesaar, et Eesti meedia arvamusküljed on keskealise valge mehe nägu.

Rumm: omanike roll mõjutab erameediat negatiivselt

15.08.15 ... Meediaekspert Hannes Rumm ütles Arvamusfestivalil meediateemalisel arutelul, et ajakirjandusele avaldavad negatiivset mõju omanikud.

Sotsioloogid: klikid võivad maailma muuta

15.08.15 ... Sotsioloogid Airi-Alina Allaste ja Katrin Tiidenberg nõustusid Arvamusfestivali arutelul väitega, et klikk võib maailma muuta.

NO99 viis populaarsust koguva tantsulaagri Arvamusfestivali ajaks Paidesse

15.08.15 ... Teater NO99 tantsulaagri üks korraldajatest Kätlin Sumberg ütles, et Arvamusfestivali kultuuriprogrammi raames on Paidesse sõitnutel võimalus oma tantsusammud koreograafide järgi sättida.

Osakestefüüsik: inimesed on Marsile mineku mõttega juba harjunud

15.08.15 ... Arvamusfestivali arutelul „Olgem eestlased, aga saagem ka marslasteks“ leiti, et kuigi Marsi koloniseerimine ei too hõlptulu, aitavad suurte unistuste realiseerimiskatsed anda inimeste võistlusvaimule rahumeelse väljundi ja ergutada innovatsiooni, millest tõuseb kasu paarikümne aasta pärast.

Rein Pakk: näitlejad on leidnud joomisest vähem hävitavaid viise enda maandamiseks

15.08.15 ... Lavastaja ning näitleja Rein Pakk ütles, et õnneks ei käi teater, näitlejad ja alkohol enam nii suurel määral kokku kui vanasti.

"Rahva teenrid": udune eesmärk toob riigivalitsemises uduse lahenduse

15.08.15 ... Arvamusfestivali teise saatepäeva avanud "Rahva teenrid" tõdes lahkhelide kohta koalitsioonis, et udused eesmärgid toovad kaasa uduse lahenduse.

Sisujuht: Arvamusfestival on iga aastaga üha enam isetekkeline

14.08.15 ... Arvamusfestivali sisujuht Margo Loor ütles, et festivali idee on algusest peale olnud see, et tegemist oleks isetekkelise üritusega, kus osalevate organisatsioonide ja teemade arv aasta-aastalt kasvab.

Arvamusfestivalil arutleti, kuidas oleks Kleopatra lubanud end mäletada

14.08.15 ... Arutelul "Õigus olla unustatud ja häbistamine sotsiaalmeedias" uuriti unustamise vajalikkust ning selle nõudmise otstarbekust kontekstis, kus inimese enesemääramisõigus võib mõjutada ka neid ümbritseva ühiskonna õigust informatsioonile, avalikule huvile vastutulekut ja ühiskondlikku mälu.

Arvamusfestivali 1. päev: majandusmootori tuunimisest luuletava robotini

14.08.15 ... ERR.ee tõi Arvamusfestivali esimesel päeval lugejateni telekvaliteedis otseülekanded, aidates Eesti poliitika, äri, kultuuri ja teiste valdkondade helgemate peade seltsis Eesti elu paremaks mõelda ka Paidesse kohale sõitmata.

Kruuse: igas maakonnas peavad olema tagatud ohutud matmispaigad

14.08.15 ... Täna maavanematega kohtunud maaeluminister Urmas Kruuse ütles, et sigade Aafrika katku tõkestamisel ja taudikollete likvideerimisel on väga oluline koostöö kohalike omavalitsustega ja nende õigeaegne kaasamine.

Sotsioloog: paraku toimetavad poliitikud ikka omamoodi, sõltumata Paide aruteludest

14.08.15 ... Paides toimuval kolmandal Arvamusfestivalil on 40 aruteluala enam kui 200 aruteluga. Festivali kohta on aga juba tehtud ka kriitikat.

Indrek Sirk: üldise kiirusepiirangu alandamise mõttega tuleks harjuda

14.08.15 ... Liiklusjurist Indrek Sirk vedas arvamusfestivalil arutelu teemal, kas piirkiirust tuleks teedel langetada 80 km/h.

ETV+ võiks olla siiras nagu kodune moos ning rääkida ka tõsistest asjadest meelelahutuse abil

14.08.15 ... Arutelul "ETV+ - kas ainult meelelahutus?" anti Arvamusfestivalil kätte suund, milles uus telekanal minna plaanib.

Luuletav robot paneb Arvamusfestivalil kokku täiesti uutmoodi värsiridu

14.08.15 ... Arvamusfestivali kultuuriprogramm üllatab sel korral digitaalse luulega, mis annab Eesti luuleklassikale uue mõõtme.

Tänavsuu: kaks täiesti erineva maailmavaatega seltskonda ajavad teineteist närvi

14.08.15 ... Ajakirjanik Toivo Tänavsuu leidis Arvamusfestivalil, et Eesti ühiskonda viimasel ajal justkui lõhestanud teemad on kunstlikult tekitatud ning tegelikult ajavad üksteist närvi kaks erineva maailmavaatega gruppi. Europarlamendi saadik Kaja Kallas ütles, et me ei pea olema alati kõigega nõus, kuid me saame olla teineteise suhtes lugupidavad.

Toomas Tamsar: Eesti on kindlasti valmis naispresidendiks

14.08.15 ... Eesti tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsar osaleb Arvamusfestivalil homme debatis, kus räägitakse, kas Eesti on naispresidendiks valmis. Tamsari hinnangul pole selles küsimustki.

Paide linnapea: Arvamusfestival on arenenud uskumatu kiirusega

14.08.15 ... Paide rahvas ei oota linnapea Sire Pihelga sõnul, et Arvamusfestivali mõju toimiks ainult paaril päeval aastas, vaid et linn areneks kohaks, kuhu inimesed ka muul ajal kokku tulevad.

ETV+ kutsub sügisest hommikukohvile, mis võib olla nii koorega kui ilma

14.08.15 ... Dmitri Pastuhhov hakkab ETV+ eetris juhtima saadet "Hommikukohv", mis sarnaneb "Terevisioonile" ning midagi soovitakse pakkuda kõigile erinevate huvidega vaatajatele.
mängi kaasa!
"Eesti mängu" avasaade

PRAEGU VIKERRAADIOS
pidu "minu arm"
palju head muusikat
.....

suveseiklus
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: