Sündmus

PÖFF toimub koroonast hoolimata täisprogrammiga

15.11.20 SÜNDMUS ... Ajal, mil üritusi massiliselt ära jäetakse, Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) ikkagi toimub. Lihtsalt pisut teisiti: lisaks tavaseanssidele kinodes on avatud ka internetikino, kust saab kodust lahkumata vaadata enam kui 100 festivaliprogrammis olevat filmi. Kinosaali pileti ost jäetakse igaks juhuks viimasele hetkele, mistõttu on väljamüüdud seansse varasematest aastatest vähem.

Marju Himma: arvamus ja arvamine Arvamusfestivalil

05.08.19 ARVAMUS ... Taas on käes see aeg aastast, kus teatud hulk inimesi koguneb Paidesse arvama, olgu arvamust avaldama. Aga ega neil kahel sageli väga suurt vahet olegi, leiab Marju Himma Vikerraadio päevakommentaaris.

Raadio 2 mängib sünnipäeva tähistamiseks viimase 26 aasta hitte

01.05.19 SÜNDMUS ... Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) raadiojaam Raadio 2 tähistab kolmapäeval omna 26. sünnipäeva, pakkudes selle tähistamiseks hommikul kella seitsmest kuni õhtu kella kaheksani kestvat muusikaprogrammi.

Atte Jääskeläinen: ajakirjandus hoidku poliitikutega distantsi ja auditooriumiga usaldust

23.11.18 ARVAMUS ... Libauudiseid ja sotsiaalmeediat täis maailmas on ajakirjanduse hakkamasaamise retsept usalduse hoidmine auditooriumiga. Selleks aga ei piisa ainult sellest, et uudises faktid õiged on, märkis Soome ajakirjandusõppejõud Atte Jääskeläinen ERRi ja Tallinna ülikooli meediakonverentsil.

Alari Rammo: ühiskonnas on väga suur usalduskriis

08.08.18 ARVAMUS ... Praegu avalikus ruumis toimuvaga võrreldes polnud kuus aastat tagasi arutelukultuuriga mingit probleemi, ütles üks arvamusfestivali korraldajatest Alari Rammo ERRi veebisaates "Otse uudistemajast".

Eesistumise meened ja sümboolika anti üle ajaloomuuseumile

18.01.18 MUUSEUMID ... Neljapäeval, 18. jaanuaril andis Riigikantselei Eesti Ajaloomuuseumile üle valiku Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise meenetest.

ERR Strasbourg'is: europarlamendi saadikute huvi Ratase kõne vastu oli leige

16.01.18 EESTI ... Peaminister Jüri Ratas tegi Strasbourgis Euroopa Parlamendi ees kokkuvõtte Eesti eesistumisest. Ratast kuulas mõnikümmend parlamendisaadikut.

Intervjuu: EL viib tulise autoriõiguse vaidluse poliitilisele tasandile

04.01.18 ELI EESISTUMINE ... Eesti ei suutnud eesistumise jooksul lepitada ELi liikmesriike autoriõiguse direktiivis, mille ühel pool seisavad kirjastajate ärihuvid ja teisel pool kodanikuaktivistide soov suurema internetivabaduse järgi.

Eesistumine arvudes: 1700 läbirääkimist ja 600 kilo komme

02.01.18 ELI EESISTUMINE ... Eesistumise jooksul peeti maha üle pooleteisetuhande ametliku ja mitteametliku kohtumise. Seda tegi 1300 eesistumisametnikku, kes said osa 600 kilost martsipanikommidest ja suutsid kokku hoida seitse miljonit eurot. Milline nägi eesistumine välja arvude keeles?

Suursaadikud Tralla auto tagaistmel võtsid eesistumise kokku

02.01.18 ELI EESISTUMINE ... ERR-i Brüsseli korrespondent Johannes Tralla kehastus kahe Eesti eesistumise võtmetegelaste autojuhiks. Üle keskmise jutukaks autojuhiks.

Suur ülevaade: mis sai eesistumisel tehtud ja mis mitte?

01.01.18 ELI EESISTUMINE ... Eesti andis aasta viimasel päeval Bulgaariale üle eesistumise teatepulga — korraldajate sõnul rahuliku südamega. Kuigi üritused ja trall on eesistumise meeleolukam osa, peitub tegelik sisu eelnõudes, kus tuli läbirääkimiste käigus kokkuleppeid otsida. Lugesime üle Eesti panused Euroopa Liidu tulevikku.

Tippkokk tutvustas EL-i eesistumise sensatsiooni: seavere makroon kuuseokka kreemiga

31.12.17 ELU ... Tippkokk Peeter Pihel tutvustas Tallinnas Vabaduse väljakul ETV saates "Sajaga juubeliaastasse!" Eesti Euroopa Liidu eesistumise üht sensatsioonilistest toitudest - seavere makrooni kuuseokka kreemiga.

Pilguheit eesistumise telgitagustesse: kuidas ööpimeduses kalakvoote jagati

30.12.17 ELI EESISTUMINE ... Mis oli Eesti eesistumise kõige keerukam läbirääkimisprotsess? Lähetatud töötajate direktiiv? Rändepoliitika reform? Kui hinnata puhtalt koosolekute pikkuse põhjal, on see kalakvootide jagamine ELi liikmesriikide vahel. ERR.ee piilus Brüsselis 30-tunnise kalandusnõukogu kardinate taha, kus arutelud kisuvad tihtipeale emotsionaalseks ja hõlmavad suisa kalaliikide identiteediküsimusi.

Maasikas asub tööle välisministeeriumi asekantslerina

28.12.17 EESTI ... Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas asub pärast Eesti EL-i eesistumise lõppu uuest aastast tööle välisministeeriumi asekantslerina ning vajadusel asendab välisministrit Euroopa Liidu üldasjade nõukogus.

Uuring: kaks kolmandikku Eesti elanikest hindab eesistumist edukaks

28.12.17 ELI EESISTUMINE ... Eestit peab eesistujana edukaks 61 protsenti ja ebaedukaks 15 protsenti elanikest, selgus riigikantselei tellitud ning Rait Faktum & Ariko OÜ korraldatud uuringust "Elanikkonna teadlikkus ja suhtumine Euroopa Liidu küsimustes".

Politico hinded Eesti eesistumisele: viie ja üheksa vahel

27.12.17 EESTI ... Rahvusvaheline poliitikaväljaanne Politico hindab Eesti saavutusi Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana valdavalt positiivselt, kõrgeima hinde - üheksa punkti kümnest - saab Eesti tööhõive ja sotsiaalpoliitika, keskkonna- ja kliimapoliitika ning energiapoliitika valdkondades, madalaima - viis punkti - tervise valdkonna edendamisel.

2017 VIP-fotod: tähtsad ninad Eesti pinnal ja unustamatu (ees)istumine

26.12.17 EESTI ... Üldiselt tähendab VIP-ide pildile püüdmine fotograafile pikka ootamist, aga lugejate-vaatajate õnneks ei pea galerii vaatamiseks sugugi kaua ootama.

Maasikas: Eesti loodab Bulgaaria eesistumiselt uut tõuget ELi laienemisele

23.12.17 ELI EESISTUMINE ... Eesti eesistumine õnnestus tänu kirele ja töökusele, mis on tihtipeale omane esmaeesistujatele, leiab Matti Maasikas, Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures. Järgmine, samuti esmakordne eesistuja on Bulgaaria, kelle Lääne-Balkani piirkonnale pühendatud tippkohtumiselt loodab Eesti uut tõuget ELi laienemispoliitikale.

Eesti juhtimisel sai paika Euroopa Liidu järgmise kümnendi kliimapoliitika

22.12.17 ELI EESISTUMINE ... Euroopa Parlament ja Euroopa Liidu Nõukogu sõlmisid Eesti juhtimisel esialgse kokkuleppe kasvuhoonegaaside heite vähendamises transpordis ja väikesemahulises energiatootmises. Sellega on saavutatud esialgsed kokkulepped kõikides Euroopa Liidu kliimapoliitika põhidokumentides.

Klen Jäärats: igas Eesti peres on populistidega võitlev eesistumisveteran

22.12.17 ELI EESISTUMINE ... Pool aastat kestnud eesistumine viis Eesti Euroopa Liidu südamesse ja pidi tooma Euroopat lähemale eestlastele. Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Klen Jäärats leiab, et Eesti tulevikusuundumuste pärast on põhjust siiski mures olla ning paneb populistidega võitlemise lootuse pooleteisetuhandele eesistumisveteranile ja noortele, kes on kasvanud Euroopa Liidu hüvedega.

Eesistumine osutus seitsme miljoni võrra odavamaks

20.12.17 EESTI ... Eesti eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus osutus planeeritust seitsme miljoni euro võrra odavamaks, mis tähendab ligi kümnendiku võrra väiksemat eelarvet.

OTSE kell 12.30: eesistumine võetakse kokku pressilõunal

20.12.17 ELI EESISTUMINE ... Kolmapäeva pärastlõunal võtab eesistumismeeskond poolaasta kokku pressilõunaga. ERR.ee näitab otseülekande vahendusel kokkuvõtet eesistumise olulisematest teemadest, korraldusest ja kultuuriprogrammist.

Eesistumise töövõit: EL paneb prügilatest vabanemiseks jäätmeid sorteerima

18.12.17 ELI EESISTUMINE ... Euroopa Liit seab järgmistel aastatel karmimad nõuded jäätmete sorteerimisele ja ümbertöötlemisele. Kahe aasta pärast peaks ringlusse minema üle poole Eesti majapidamiste prügist, kusjuures biojäätmete sorteerimine muutub aastal 2023 kõikjal kohustuslikuks.

Kaja Tael: eesistuja ei saa võtta teatepulka ja staadionilt ära joosta

17.12.17 ELI EESISTUMINE ... Eesistumise jooksul on kostnud siit-sealt hääli, et Eesti oleks pidanud tegema rohkem, olema teravam ja sõnakam. Eesti alaline esindaja Euroopa Liidus Kaja Tael leiab, et eesistumine on nagu meeskonnajooks, kus üks liige ei saa võtta teatepulka ja joosta sellega vastassuunas staadionilt minema.

EL parandab tele- ja raadioprogrammide piiriülest kättesaadavust

15.12.17 VÄLISMAA ... Euroopa Liidu liikmesriigid jõudsid kokkuleppele, et ringhäälinguorganisatsioonide tegutsemist reformiva määruse eelnõu osas võivad alata läbirääkimised Euroopa Parlamendiga.

Tusk ja Juncker nimetasid Eesti eesistumist suurepäraseks

15.12.17 EESTI ... Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kiitsid reedel Eestit esimese eesistumise eest Euroopa Liidus, nimetades seda suurepäraseks.

EL-i liidrid ei suutnud ületada lõhet rändeküsimuses

15.12.17 VÄLISMAA ... Euroopa Liidu liidreil ei õnnestunud reede esimestel tundidel vähendada lõhet ida ja lääne vahel küsimuses, kuidas toimida Euroopasse saabuvate migrantidega.

Intervjuu: Eesti eesistumine ei suutnud harutada audiovisuaal-sasipundart

14.12.17 ELI EESISTUMINE ... Eesti eesistumine läheneb lõpule ja paistab, et täidetud saab valdav osa sadadest eesmärkidest, mis poolaastaks seati. Nende seast paistab nukralt silma audiovisuaalmeedia teenuste direktiiv, mis on üks vähestest saamata jäänud töövõitudest, mida Eesti ja ülejäänud Euroopa ootas.

Eesti eesistumisaja viimane liidrite kohtumine toob tulised rändevaidlused

14.12.17 VÄLISMAA ... Neljapäeval Brüsselis algaval Euroopa Ülemkogul, mis on muuhulgas Eesti eesistumisaja viimane, on taas oodata kirglikku arutelu põgenikekvootide üle.

Euroopa Liit otsustas keelata angerjapüügi hooajaliselt

13.12.17 ELI EESISTUMINE ... Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrid otsustasid keelata angerjapüügi Atlandi ookeanis ja Läänemeres kolmeks kuuks angerja rändeperioodil. Kogu öö kestnud läbirääkimistel leppisid nad kokku ka Euroopa Liidu kalapüügivõimalustes kõikides Euroopa Liidu vetes ja väljaspool Euroopa Liidu veeala. 

ERR Brüsselis | Tael: Eesti oli eesistujana üle ootuste edukas

13.12.17 EESTI ... Eesti eesistumine Euroopa Liidu nõukogus on lõpule jõudmas. Eesti esinduse juht Kaja Tael hindab eesistumise õnnestunuks ja ütleb, et Eesti suutis enamuse plaanitust ellu viia.

25 Euroopa riiki käivitas ühise kaitsekoostöö

11.12.17 ELI EESISTUMINE ... Esmaspäeval käivitas Euroopa Liit alalise struktureeritud kaitsekoostöö ehk PESCO, mille kaudu hakkab 25 liikmesriiki tegema koostööd erinevates kaitseprojektides. Samuti panid liikmesriigid aluse Euroopa Kaitsefondile, millega panustab EL järgmisel eelarveperioodil kaitsevõime arendamisse kuni 10 miljardit eurot.

Euroopa Liit soovib keelata angerjapüügi

11.12.17 ELI EESISTUMINE ... Euroopa Liidu liikmesriigid asuvad esmaspäeval Eesti juhtimisel põllumajandus- ja kalandusnõukogus arutama angerjapüügi keelamist Läänemeres ja Atlandi ookeanis.

Iva: ELis sündis esimene ligipääsetavuse direktiiv, kuid pikk tee on minna

08.12.17 ELI EESISTUMINE ... Euroopa Liit leppis neljapäeval Eesti eesistumise viimasel sotsiaalministrite kohtumisel kokku puuetega inimeste ligipääsetavuse direktiivis. Kuna terve ligipääsetavuse valdkonna reguleerimine oli liiga suur amps, võeti eelnõu koostamisel suur hulk olulistest teemadest välja, rääkis sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ERR.ee-le antud intervjuus.

Otse: digitehnoloogiate väljakutsed teaduses ja ühiskonnas

07.12.17 TEADUSELU ... Täna arutatakse Brüsselis probleemide üle, mis on tekkinud digiteemade integreerimisel ELi teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni (TAI) raamprogrammi, programmi Horisont 2020 kui ka järgmise raamprogrammi ühiskondlikesse väljakutsetesse ning püütakse leida koostööpartnereid.

Ratas andis riigikogule aru eesistumise suurimatest võitudest ja kaotustest

05.12.17 ELI EESISTUMINE ... Eesti eesistumise suurimad ebaõnnestumised on olnud rändekriisi lahendamata jätmine ja audiovisuaalmeedia teenuste direktiivi takerdumine, tunnistas peaminister Jüri Ratas, andes riigikogule aru eesistumise olulisematest saavutustest ja läbikukkumistest.

Kolm töövõitu korraga: EL leppis kokku digimajanduse maksustamises

05.12.17 ELI EESISTUMINE ... Eesti eesistumise viimasel majandus- ja rahandusministrite nõukogul (ECOFIN) leppisid liikmesriigid Eesti juhtimisel kokku ühises seisukohas digimajanduse maksustamises. Samuti võtsid vastu e-kaubanduse käibemaksu uuendused ja kinnitasid musta nimekirja riikidest ja piirkondadest, kes ei tee ELiga maksuküsimustes piisavat koostööd.

Eesti täitis eesistumise lubaduse teadusrahastuse osas

02.12.17 TEADUSELU ... Eesti võttis Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajaks vastu ambitsioonika eesmärgi: teha ettepanek, kuidas korrastada teadsrahastuse vahendid Euroopa Liidus. Eile sai see eesmärk täidetud.

Intervjuu: Clyde Kull lahendab öösiti magamise asemel Euroopa tülisid

01.12.17 ELI EESISTUMINE ... Praegu on käimas Eesti eesistumise kõige kiirem periood. Üks selle võtmeisikuid Brüsselis on Eesti ELi alalise esinduse asejuht Clyde Kull, kes peab viimasel ajal öösel magamise asemel peamiselt läbirääkimisi, et Euroopa Liitu erinevates küsimustes lepitada.

Intervjuu tippkohtumise eel: ettevõtjate hirm Aafrika ees on visa kaduma

29.11.17 ELI EESISTUMINE ... Euroopa Liit ja Aafrika peavad oma koostöös tulema välja traditsioonilisest doonori ja abisaaja suhtest, kuid sinna on veel pikk tee minna. Nii leiab välisministeeirumi poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu, kes rääkis hommikul enne Euroopa Liidu ja Aafrika tippkohtumist ERRile, milliseid mõttevahetusi Abidjanist oodata ning millised on Eesti ja ELi peamised huvid Aafrikas.

Kellakeeramise lõpp? EL hakkab järgmisel nädalal arutama Soome ettepanekut

28.11.17 ELI EESISTUMINE ... Eesti võttis eesistujana päevakorda Soome ettepaneku arutada suveaja kaotamist. Järgmisel nädalal esitavad soomlased ELi transpordiministrite kohtumisel oma argumendid, miks võiks terve Euroopa Liit kellakeeramisest loobuda.

OTSE kell 10: Visioonikonverents audiovisuaal- ja filmitulevikust

27.11.17 ELI EESISTUMINE ... Esmaspäeval ja teisipäeval arutlevad eksperdid Tallinnas, kuidas uued ärimudelid ja suurandmed mõjutavad kultuuri. ERR.ee näitab konverentsi terve päev otseülekande vahendusel.

EL plaanib luua ühise reservi looduskatastroofidega võitlemiseks

25.11.17 VÄLISMAA ... Euroopa riigid peaksid kiiremini ja suuremate jõududega reageerima loodukatastroofidele ning selleks on plaanis luua üleeuroopaline reserv, millesse kuuluksid tehnika ning pääste- ja meditsiinimeeskonnad. Euroopa Komisjonis välja käidud kavas on palju teemasid veel liikmesriikide vahel selgeks vaidlemata, näiteks, kes ja kui palju reservide moodustamise eest maksab.

ERR Brüsselis: EL jõudis idapartneritega ühisavalduses kokkuleppele

24.11.17 ELI EESISTUMINE ... Euroopa Liidul õnnestus reedel idapartnerluse tippkohtumisel võtta koos Gruusia, Moldova, Ukraina, Armeenia, Aserbaidžaani ja Valgevenega vastu ühine deklaratsioon, mis tunnustab kolme idapartneri Euroopa-püüdlusi. Veel keskpäevaks polnud osapooled suutnud avalduse sõnastuses erinevate huvide ja konfliktide tõttu kokku leppida.

Kinnitust ootav kokkulepe: geoblokeering kaob osalt järgmisteks jõuludeks

21.11.17 ELI EESISTUMINE ... Järgmisteks jõuludeks kaob geoblokeering internetipoodidest. Samas ei kao asukohapiirangud veel vähemalt kaks aastat autoriõigustega kaitstud toodetelt ja teenustelt, näiteks internetivideotelt. Nii leppisid ööl vastu teisipäeva kokku Euroopa Liidu Nõukogu, keda esindas eesistujana Eesti, ja Euroopa Parlament. Kokkulepe peab veel leidma lõpliku heakskiidu alaliste esindajate komitees.

Idufirmad hakkavad regulatiivses liivakastis paremaid poliitikaid häkkima

21.11.17 ELI EESISTUMINE ... Teisipäeval ja kolmapäeval toimub Tallinnas Startup Nations Summit, mis toob Eestisse idufirmade esindajaid ja poliitikakujundaid enam kui 60 riigist. Muuhulgas hakkavad osalejad "häkkima" ehk otsima kiirkorras lahendusi eri riikide valitsuste poliitilistele probleemidele.

Eesti juhtis ELi 2018. aasta eelarve läbirääkimised kokkuleppeni

17.11.17 ELI EESISTUMINE ... ELi Nõukogu ja Euroopa Parlament  jõudsid nädalavahetusel Brüsselis kokkuleppele ELi 2018. aasta eelarves. Liidu tuleva aasta eelarve on 160,1 miljardit eurot ning lähtub otseselt ELi poliitilistest eesmärkidest. Kogu eelarveprotsessi ja lepituskohtumist Euroopa Parlamendiga juhtis ELi Nõukogu eesistuja Eesti. 

Europarlament: asüülitaotlejatest keeldujaid ähvardab eurorahast ilmajäämine

16.11.17 EESTI ... Brüsselis jõuti esialgsele kokkuleppele määruses, mis loob ühised eeskirjad rahvusvahelist kaitset vajavate põgenike vabatahtlikuks ümberasustamiseks kolmandatest riikidest. Samal ajal soovib Euroopa Parlament jagada varjupaigataotlejad ära kõigi liikmesriikide vahel ja ähvardab neid riike, kes asüülitaotlejatest keelduvad, jätta ilma Euroopa Liidu rahastusest. Siduvast kokkuleppest ollakse siiski kaugel.

Intervjuu: ELi juhid proovivad ühtlustada ühtlustamatut sotsiaalvaldkonda

16.11.17 ELI EESISTUMINE ... Euroopa Liidus on äärmiselt keeruline ühtselt reguleerida sotsiaalvaldkonda, ometi vajavad terves liidus lahendamist demograafilised mured ning kaasas tuleb käia tulevikutöö arengutega. Neil teemadel arutlevad ELi riigipead ja valitsusjuhid sotsiaalvaldkonna tippkohtumisel, mis toimub reedel Göteborgis. Sellest, mida kohtumiselt oodata, rääkis ERRi portaalile riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktori asetäitja Triin Uusberg.

Eesistujad: EL-i tipud ei jäta juhuse hoolde kõnepuldi kõrgust ega jaki värvi

16.11.17 ELI EESISTUMINE ... Eesistumine on võimalus tutvustada oma riiki ülejäänud Euroopale ning muuta väljakujunenud narratiive. Samas annab see sissevaate Euroopa tipp-poliitika telgitagustesse. Nii meenutas Eesti eesistumise meediatiim muuhulgas, kuidas Tallinna tippkohtumisel ei jätnud Emmanuel Macroni ja Angela Merkeli suhtekorraldajad juhuse hooleks isegi pintsaku värvi ega kõnepuldi kõrgust.

uus hooaeg

jõuluootus

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

anna oma hääl

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: