Majandus

USA senat kinnitas Janet Yelleni rahandusministriks

26.01.21 MAJANDUS ... USA senati täiskogu kinnitas esmaspäevasel hääletusel Janet Yelleni rahandusministriks. Tegemist on Ühendriikide ajaloo esimese naissoost rahandusministriga.

Biden kutsub föderaalameteid rohkem kodumaist toodangut ostma

25.01.21 MAJANDUS ... USA president Joe Biden allkirjastab esmaspäeval täitevkorralduse, mis kutsub föderaalameteid ostma sisetootmise suurendamiseks ja töökohtade hoidmiseks rohkem kodumaist toodangut, ütles Valge Maja majandusnõunik.

Bolt tungib frantsiisiprogrammiga Lõuna-Ameerika ja Aasia turule

25.01.21 MAJANDUS ... Bolt käivitab frantsiisiprogrammi, mille abil on plaanis hakata Bolti teenuseid pakkuma ka piirkondades, kus need seni kättesaadavad ei ole, sealhulgas Lõuna-Ameerika ja Aasia riikides.

Kallas: eelarves tuleb leida kokkuhoidu, sest üle jõu ei saa lõputult elada

25.01.21 MAJANDUS ... Ametisse astuva peaministri Kaja Kallase hinnangul tuleb üle jõu elamine lõpetada ja Eestil tuleb liikuda tasakaalus eelarve suunas, kuid samas tuleb suurendada riiklikke investeeringuid. Koalitsioonileppes pole aga kirjas, millisel moel on kavas need plaanid ellu viia.

Tarneraskustes AstraZeneca esimesed vaktsiinidoosid Eestile pole veel teada

25.01.21 MAJANDUS ... Kui palju vähenevad tarneraskustest teada andnud vaktsiinitootja AstraZeneca tarned Eestile, pole veel teada. Veebruaris on tootja lubanud tarnida 75 000 doosi vaktsiini, märts on aga lahtine. Eelostulepingu järgi pidanuks Eesti saama 270 000 doosi vaktsiini esimeses kvartalis.

Lidl avab esimesed poed Eestis sel aastal

25.01.21 MAJANDUS ... Riias Baltikumi modernseima logistikakeskuse avanud Saksa jaekaubanduskett Lidl plaanib esimesed kauplused avada Eestis veel tänavu.

Läti meedia: PBK omanikud lähevad kokkuleppemenetlusele

25.01.21 VÄLISMAA ... Läti uuriva ajakirjanduse keskuse Re: Baltica teatel on PBK omanikud Oleg Solodov ja Margus Merima läinud prokuratuuriga kokkuleppemenetlusele. Mõlemat ärimeest süüdistatakse Euroopa Liidu poolt kehtestatud Venemaa vastastes sanktsioonide rikkumises.

Aktiivselt juhitud investeerimisfondi valimine sarnaneb õnnemänguga

25.01.21 TEADUS 3 MINUTIGA ... Kuigi aktiivselt juhitud investeerimisfondid võivad pakkuda lühiajaliselt keskmisest kõrgemat tootlust, toetub see enamikel juhtudel fondijuhtide oskuste asemel õnnele, leiab Tallinna Tehnikaülikooli doktorant-nooremteadur Triinu Tapver.

Lemmit Kaplinski: pensioni üle otsustan ise, aga kes vastutab?

25.01.21 ARVAMUS ... Pensionireform on andnud inimestele oluliselt suurema õiguse ise oma vara hallata. See õigus tähendab ka suuremat vastutust ja lausa kohustust end harida, kirjutab Lemmit Kaplinski.

Norra tahab uuesti avada Oslo piirkonna alkoholipoed

25.01.21 MAJANDUS ... Norra tervishoiu- ja hoolekandeamet Helsedirektoratet tahab uuesti avada Oslo piirkonna alkoholipoed, mis laupäeval suleti seoses koroonapiirangute karmistamisega riigis, teatas ööl vastu esmaspäeva kohalik meedia.

Eesti Energia vaidlustab Risti tuulepargi rajamise peatanud otsuse

24.01.21 MAJANDUS ... Eesti Energia vaidlustab Lääne-Nigula vallavolikogu neljapäevase otsuse, millega peatati Risti tuulepargi ettevalmistustööd, kirjutab Lääne Elu.

Eesti ootab Soomelt reisipiirangute leevendamist

23.01.21 MAJANDUS ... Eesti valitsuse liikmed püüavad veenda Soome valitsust, et see leevendaks kolmapäevast kehtima hakkavaid rangeid reisipiiranguid. Piirangute muutmiseks kavatseb Soomele oma ettepanekud esitada ka Tallink.

Politsei kahtlustab Investoriteliitu tegevusloata tegutsemises

23.01.21 MAJANDUS ... Investorite silmis aastaid kahtlaste skeemidega silma torganud Investoriteliit OÜ vastu tunneb huvi ka politsei, kes kahtlustab ettevõtet tegevusloata tegevuses. Kahtlustust ettevõttele siiski veel esitatud ei ole.

Tere piimatööstus tahab inimesi lahjemat piima jooma panna

23.01.21 MAJANDUS ... Kuigi eestlased on aasta-aastalt asunud üha rohkem täispiima tavalisele 2,5-protsendilisele eelistama, tegi Tere piimatööstus sellest aastast tavatu sammu ja tuli turule hoopis 1,8-protsendilise piimaga.

"Insight": koondamised on õpetanud Kirde-Eesti elanikke taas otsast alustama

23.01.21 EESTI ... Koroonapandeemia tõttu on töötuse probleem muutunud eriti teravaks Ida-Virumaal, kus tööpuudus oli niigi suurem kui ülejäänud riigis. ETV+ uuriv saade "Insight" otsustas järele uurida, kas Kirde-Eesti inimesed kardavad oma töökohtade pärast või on pidevate koondamiste ja muutuste tõttu juba harjunud oma elu pidevalt nullist alustama.

Nissan jääb Brexiti leppe järel Suurbritanniasse

22.01.21 MAJANDUS ... Jaapani autotootja Nissan otsustas jätkata tegevust Suurbritannias, kus asub firma suurim tehas Euroopas, ütles reedel tegevdirektor Ashwani Gupta, viidates Euroopa Liiduga sõlmitud Brexiti leppele.

Laevaühendus Kihnuga taastub laupäeval

22.01.21 MAJANDUS ... Laupäevast lõpeb mitu päeva kestnud segadus, kus parvlaev Reet Kihnu ja mandri vahel jää tõttu sõita ei saanud. Liinile tuleb Soela ning Reet hakkab asendama Soelat Sõru-Triigi liinil.

Tulevane koalitsioon kaalub omavalitsustele tuuliku talumise toetust

22.01.21 MAJANDUS ... Kohaliku võimu vastuseisu tõttu on jäänud sündimata mitmed tuuleparkide suurprojektid. Tulevane koalitsioon lubab leida võimalusi, kuidas kohalikku võimu sarnastest projektidest huvituma panna.

Uus valitsus otsustab kütuseaktsiisi tuleviku kevadel

22.01.21 MAJANDUS ... Lõppenud aasta kevadel otsustas valitsus keset kriisi langetada diislikütuse, gaasi ja elektrienergia aktsiisimäära ajutiselt kuni 2022. aasta aprilli lõpuni. Uus valitsus otsustab aktsiiside saatuse kevadel riigi eelarvestrateegia arutelu käigus.

Madis Müller: Euroopa majandus on kasvuraja alguses

22.01.21 ARVAMUS ... Eesti Panga president Madis Müller kirjutab neljapäeval toimunud Euroopa Keskpanga nõukogu istungi otsuste valguses, et Eesti inimesed ja ettevõtted saavad ka lähitulevikus soodsalt laenu võtta ning Eesti majandus liigub jätkuvalt samas tempos meie peamiste kaubanduspartneritega.

Piimatootjad kaupluste hinnasurvele alluda ei taha

22.01.21 MAJANDUS ... Prisma ja Maxima hinnasõja tulemusel on piima hind alanenud 35 sendini. Jaeketid ütlevad, et odav hind tuleb üksnes nende kasumi arvelt, ent tootjad on ikkagi kauplejate surve all neile piima odavamalt müüa.

Eesti sadamate kaubamahtu keeruline aasta ei mõjutanud

22.01.21 MAJANDUS ... Statistikaameti andmetel jäi Eesti sadamate kaubamaht 2020. aastal eelneva aastaga samale tasemele, ulatudes kokku 37,6 miljoni tonnini.

Kiik: võimalik piirangute ühtlustamine üle Eesti jääb uue valitsuse lauale

22.01.21 EESTI ... Praegu Harjumaal ja Ida-Virumaal kehtivate piirangute võimalik ühtlustamine üle teiste Eesti maakondade jääb uue valitsuse lauale, samas on viiruse leviku kõrgperiood ilmselt ületamisel, rääkis Vikerraadio hommikusaates sotsiaalminister Tanel Kiik.

Koroonakriis ja pehme talv vähendasid liiklusõnnetuste arvu

22.01.21 MAJANDUS ... Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt oli 2020. aastal 29 700 liikluskindlustusjuhtumit, mida on 6400 juhtumi võrra vähem kui aasta varem. Liikluskindlustuse keskmine aastamakse oli 114 eurot, vähenedes aastaga 19 euro võrra.

Luminorist lahkunud Erkki Raasuke siirdub Skeletoni finantsjuhiks

22.01.21 MAJANDUS ... Luminori panga tippjuhi ametist aastavahetusel lahkunud Erkki Raasuke siirdub superkondensaatorite tootja Skeletoni finantsjuhiks, selgub tema usutlusest LP-le.

Tuludeklaratsiooni saab esitada alates 15. veebruarist

22.01.21 MAJANDUS ... Tulumaksudeklaratsiooni saab käesoleval aastal esitada 15. veebruarist kuni 30. aprillini. Tulumaksu tagastamist alustab maksuamet 26. veebruarist ja see kestab 1. oktoobrini.

Google ähvardas Austraalia kasutajatele ligipääsu tõkestada

22.01.21 MAJANDUS ... USA internetihiid Google ähvardas reedel tõkestada Austraalia kasutajatel juurdepääsu oma otsinguteenusele, kui valitsus ei muuda kavandatavat seadusandlust.

Moskva: USA Nord Stream 2 sanktsioonid eiravad vabakaubanduse reegleid

21.01.21 VÄLISMAA ... USA sanktsioonid Nord Stream 2 ehitamisel osaleva torupaigaldaja Fortuna vastu eiravad vabakaubanduse reegleid ega mõjuta Venemaa seisukohta rahvusvahelisel areenil, ütles neljapäeval Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova.

Lääne-Nigula volikogu lõpetas Risti tuulepargi eriplaneeringu

21.01.21 MAJANDUS ... Lääne-Nigula vallavolikogu otsustas neljapäeval, et lõpetab Enefit Greeni plaanitava tuulepargi eriplaneeringu koostamise ja strateegilise hindamine. Valla elanikud kogusid tuulepargi vastu üle 1000 allkirja,

Kinnisvaraturu aktiivsus ja käive tegi neljandas kvartalis 14 aasta rekordi

21.01.21 MAJANDUS ... Lõppenud aasta neljandas kvartalis tehti 14 914 kinnisvara ostu-müügitehingut, mille koguväärtus oli 1,2 miljardit eurot. Viimati oli kvartali kinnisvaratehingute arv ja käive nii suur 2006. aasta neljandas kvartalis.

Tasu hea käekäigu eest: Eesti taaskäivitusfondist saadav raha väheneb

21.01.21 MAJANDUS ... Euroopa Komisjon teatas detsembris, et kuna Eesti majandusel läheb päris hästi, ei pruugi me taaskäivitamisrahastust plaanitud 1,1 miljardit saada. Lõplik summa selgub alles poolteise aasta pärast, aga esialgu vähendas komisjon Eesti ümbrikku 130 miljoni euro võrra.

Kaubamaja käive möödunud aastal kasvas

21.01.21 MAJANDUS ... Tallinna Kaubamaja käive kerkis mullu aastaga 3,4 protsenti 741,9 miljoni euroni, puhaskasum langes aastaga 38,6 protsenti 19,5 miljonile eurole. Kriisiaastal mitmekordistusid e-poe müügimahud, füüsilistes poodides käidi aga tavapärasest vähem.

Esimese astme kohus mõistis Oleg Ossinovski ja Ugis Magonise õigeks

21.01.21 MAJANDUS ... Limbažis asuv Vidzeme rajoonikohus mõistis neljapäeval Läti Raudtee (Latvijas dzelzcelš - LDz) endise juhatuse esimehe Ugis Magonise ja Eesti ärimehe Oleg Ossinovski altkäemaksu võtmises ja andmises õigeks.

NyxAir lendab Tallinna ja Kuressaare vahet nädalavahetustel täis lennukiga

21.01.21 MAJANDUS ... Möödunud aasta lõpus Tallinna-Kuressaare liinil lendama hakanud NyxAiri reisijate arv on kasvamas ning nädalavahetuseti on lennuk tihtilugu ka täis. Möödunud aasta viimastel nädalatel oli keskmiselt pea kolmandik lennukist täis.

Eesti Post tahab postiteenuse kättesaadavust ümber defineerida

21.01.21 MAJANDUS ... Eesti Post on aastaid vaevelnud mure käes: postiseaduse kohaselt tuleb postkontorit mitmel pool pidada üleval ka siis, kui keegi seal väga ei käi. Samal ajal pole aga aktiivsema teenusekasutusega kohtades postiteenus piisavalt kättesaadav.

Kõlvart: linna sisekontroll Porto Franco servituudis probleeme ei leidnud

20.01.21 MAJANDUS ... Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul viis linn läbi sisekontrolli, mis ei tuvastanud, et Porto Franco asjas kahtlustuse saanud Mihhail Korb oleks sekkunud kinnisvaraarendusele soodustingimustel servituudi andmisse.

Idavirulaste hinnangul pole põlevkivitööstuse kiire sulgemine võimalik

20.01.21 MAJANDUS ... Ida-Virumaal ei peeta kiiret väljumist põlevkivienergeetikast võimalikuks. Omavalitsusjuhid ja ametiühingute esindajad väidavad, et seniste arutelude tulemusena on jõutud seisukohale, et ei saa leida kiiresti rakendust tuhandetele inimestele, kes põlevkivisektoris töötavad.

Koalitsioonileping Eesti Energia strateegilisse tootmisvõimsusesse ei sekku

20.01.21 MAJANDUS ... Kuigi tulevased tõenäolised koalitsioonipartnerid Reformierakond ja Keskerakond leppisid kokku, et fossiilkütuste tootmisesse enam ei investeerita, siis Eesti Energia strateegilise tootmisvõimsuse tagamisse sekkuma ei hakata, mis ometigi põhineb fossiilsetel kütustel. Ka uus õlitehas peaks ikkagi sündima.

Tallinna Sadama ehitatav Vanasadama sild valmib augustiks

20.01.21 MAJANDUS ... Möödunud aasta augustis nurgakivi saanud Admiraliteedi silla ehitus edeneb jõudsalt, sild valmib käesoleva aasta augustiks. Jalakäijate sild ühendab Tallinna sadamas A- ja D-terminali ja kallasalasid.

Aas: riik võiks neljarajalised teed PPP asemel ise välja ehitada

20.01.21 MAJANDUS ... Majandus- ja taristuministri Taavi Aasa hinnangul võiks neljarajaliste maanteede väljaehitamisel avaliku ja erasektori koostöö (PPP) asemel eelistada projektide rahastamist riigi enda vahenditest või laenurahast.

Rasmus Kattai: kas viirus võib tekitada tüsistusi majanduses?

20.01.21 ARVAMUS ... Mitte küll kõigil, ent enamikul inimestest ja Eesti majandusel tervikuna on koroonakriisis läinud paremini, kui osanuks oodata, kirjutab Rasmus Kattai.

Soome Ehitusliit nõuab välismaalaste tööreiside lõpetamist

20.01.21 MAJANDUS ... Soome ehitustööliste ametiühingu hinnangul tuleb piiriülesed tööreisid mõneks ajaks lõpetada, sest inimesed ei ole nõus vabatahtlikult teste tegema.

Nõgene: lähikümnenditel me Tallinna-Helsingi tunnelit ei näe

20.01.21 MAJANDUS ... Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene leiab, et kuigi uue valitsuse moodustajad otsustasid, et edasi minnakse ka Tallinna-Helsingi tunneli plaaniga, siis lähikümnenditel see ei realiseeru.

Helme: elekter läheb kallimaks, aga see-eest pole voolu alati saada!

20.01.21 MAJANDUS ... Lahkuva valitsuse rahandusminister Martin Helme (EKRE) võttis Keskerakonna ja Reformierakonna äsja kokku lepitud energiapoliitika kokku kriitiliselt: elekter läheb kallimaks, aga selle eest pole seda alati saada!

Katrin Bats: jätkusuutlik äri tekitab positiivse liblikaefekti

20.01.21 ARVAMUS ... 2020. aasta jätkusuutliku kaubamärgiindeksi aruandest selgub, et 65 protsenti Eesti tarbijatest teeb oma ostuotsuse selle põhjal, kuivõrd jätkusuutlik on ettevõte, mille tooteid-teenuseid kasutatakse või plaanitakse kasutama hakata, kirjutab Katrin Bats.

LHV panga juhiks sai Kadri Kiisel

20.01.21 MAJANDUS ... Alates 20. jaanuarist on LHV panga juhatuse esimees senine jaepanganduse juht Kadri Kiisel, kes võttis töö üle Ühendkuningriiki LHV äritegevusi arendama siirdunud Erki Kilult.

Tootjahinnaindeks tõusis 0,7 protsenti

20.01.21 MAJANDUS ... Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis detsembris võrreldes novembriga 0,7 protsenti ja 2019. aasta sama kuuga võrreldes samuti 0,7 protsenti.

Teder sai parklatee servituudile üle 660 000 euro allahindlust

20.01.21 MAJANDUS ... Tallinn küsis praegu kuriteokahtlustuse tõttu vahi all viibivalt ärimees Hillar Tederilt Porto Francole vajaliku maatüki kasutamise eest algul mitu korda kõrgemat hinda, kui lõpuks kaubaks läks – kahe koosoleku vahel saavutatud hinnavõit ulatus üle 660 000 euro, lisaks tuli linn Tederile vastu veel mitut olulist nõuet leevendades, näitavad Eesti Päevalehe valduses olevad dokumendid.

Eurostar on sattunud suurtesse raskustesse

19.01.21 VÄLISMAA ... Prantsusmaa ja Suurbritannia vahelisel rongiliinil tegutsev Eurostar on sattunud raskesse majanduslikku seisu, sest reisijateveo maht moodustab alla ühe protsendi pandeemiaeelsest tasemest.

Hiidlased tahavad hakata vesinikku tootma

19.01.21 MAJANDUS ... Hiiumaa vald plaanib vesiniku tootmisüksuse ning päikesepargi rajamist. Loodetakse, et juba kaheksa aasta pärast liigub saare bussiliiklus kohapeal valminud vesiniku jõul. Nõnda soovib Hiiumaa osa saada Euroopa rohepöördest.

err.ee otseülekanded

vaktsineerimine eestis

raadio tallinn

Vaata otse

Kuula otse

jupiter soovitab

Retromultikad

lase laul lahti!

Lasteekraani jõulukalender 2020

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: