Majandus

ERR Lätis: Riia lennujaam püüab hoida naabritest madalamat hinnataset

03.02.23 MAJANDUS ... Riia lennujaamas nii reiside kui ka sihtkohtade arv sel suvel suureneb. Mõned lennujaamatasud on sarnaselt Tallinna lennujaamaga tõusnud ka seal, kuid Riia püüab hoida teiste Balti- ja Põhjamaadega võrreldes madalamat hinnataset.

Ryanair: sulgesime liinid lennujaama ebaloogilise hinnatõusu tõttu

03.02.23 MAJANDUS ... Hiljuti Tallinnast kuue lennuliini sulgemisest teatanud Ryanair nimetab lennuliinide sulgemise põhjusena lennujaama "ebaloogilist otsust tõsta tasusid ülemäärase 33 protsendi võrra" ning kutsub lennujaama üles hinnatõusust loobuma.

ERR Washingtonis: USA-s on hakanud bensiini hind taas kerkima

03.02.23 MAJANDUS ... USA-s on bensiini hind hakanud uuesti kerkima. Selle peamiseks põhjuseks on möödunud kuu talvetorm, mis sundis rafineerimistehaseid tootmist peatama.

SEB: intressimäärad enam palju kerkida ei saa

03.02.23 MAJANDUS ... SEB Baltimaade ettevõtete panganduse juht Anders Larsson ütles intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et intressimäärad ei saa enam väga palju kerkida ja ka inflatsiooni hoog on vähenemas.

Analüütik: majanduslangus jätkub

03.02.23 MAJANDUS ... Eesti majandus langes mullu viimases kvartalis kolm protsenti ning majandus langes pisut ka kogu eelmise aasta kokkuvõttes, näitab statistikaameti kiirhinnang. Swedbanki peaökonomisti Tõnu Mertsina sõnul langus tänavu esimesel poolaastal jätkub.

Elering hangib LNG-terminalile laadimiskäpa

03.02.23 MAJANDUS ... Elering alustas riigihanget pikalt vaidlusi põhjustanud laadimiskäpa soetamiseks, mille võib riigile kuuluva võrguoperaatori sõnul tulevikus liituda soovijale kaile paigaldada, et LNG-ujuvterminali kasutusele võtta.

Eesti Gaasil on kokkulepped kümne gaasilaeva vastuvõtuks

03.02.23 MAJANDUS ... Eesti Gaas on sõlminud kokkulepped tänavu kuni sügiseni kümne gaasilaeva toomiseks. Kolm tarnet on broneeritud talvel Klaipeda sadamasse ja seitse kevadsuvel Inkoo sadamasse.

Aas: Tallinna lennujaamale tulnuks anda riigiabi

03.02.23 MAJANDUS ... Endine majandus- ja kommunikatsiooniminister, keskerakondlane Taavi Aas ütles, et lennujaamatasude tõstmine Tallinna lennujaama poolt oleks olnud välditav kui riik andnuks ettevõtetele energiahindade leevenduseks kompensatsiooni.

Madis Müller: intresside tõstmine jätkub kiire hinnakasvu pidurdamiseks

03.02.23 ARVAMUS ... Euroopa Keskpanga nõukogu tõstis sel nädalal keskpanga intressimäärasid täiendava 0,5 protsendi võrra. Praeguste teadmiste põhjal on selge, et tõenäoliselt tuleb sama suur intressitõus ka märtsikuus. See on vajalik, et murda liiga kiire hinnatõusu selgroog, kirjutab Madis Müller.

Ryanair vaidlustas enne liinide sulgemist lennujaamatasude tõusu

03.02.23 MAJANDUS ... Tallinnast väljuvaid lennuliine sulgev Ryanair esitas möödunud aastal konkurentsiametile kaebuse lennujaamatasude tõstmise vaidlustamiseks.

Eesti Raudtee vajab kahjumi katmiseks valitsuselt miljoneid juurde

03.02.23 MAJANDUS ... Majandusministeerium (MKM) esitas valitsusele taotluse eraldada reservist Eesti Raudteele 8,7 miljonit eurot, mis läheb riigiettevõtte mulluse 20 miljoni eurose kahjumi katmiseks.

Indrek Neivelt: Eesti inimesed lepivad hinnatõusuga liiga kergelt

03.02.23 MAJANDUS ... Eesti Euroopa kiireimate hulka kerkinud inflatsioon tuleneb muu hulgas ka sellest, et siinsed tarbijad kipuvad hinnatõusu liiga lihtsalt alla neelama, rääkis ettevõtja Indrek Neivelt Vikerraadio hommikusaates.

Kiirhinnang: Eesti neljanda kvartali SKP langes kolm protsenti

03.02.23 MAJANDUS ... Statistikaameti sisemajanduse koguprodukti (SKP) kiirhinnangu järgi kahanes Eesti majandus neljandas kvartalis kolm protsenti ja 2022. aastal tervikuna 0,3 protsenti.

Riik võib anda loa edaspidi kuldehteid vabamalt müüa

03.02.23 MAJANDUS ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium soovib seadusemuudatust, mis lubaks kuld- ja hõbeehteid ka putkas müüa.

ECB tõstis intressimäära 2,5 protsendile

02.02.23 MAJANDUS ... Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogu tõstis taas intressimäärasid 50 baaspunkti võrra, viies pankade hoiustelt makstava intressimäära kahelt protsendilt 2,5 protsendile.

Analüütikud: intressitõusud on majandust jahutamas, aga sellest üksi ei piisa

02.02.23 MAJANDUS ... Euroopa Keskpank kergitas neljapäeval intressimäärasid oodatult poole protsendipunkti võrra 2,5 protsendile ning jätkab tõstmist ka märtsis. Inflatsiooni pidurdamiseks aga sellest instrumendist üksi ei piisa, ütlevad analüütikud.

ERR USA-s: intressimäärade tõus ilmselt jätkub, kuid aeglasema kiirusega

02.02.23 MAJANDUS ... USA föderaalreserv tõstis intressimäärasid veerandi protsendi võrra ehk vähem kui varasematel kuudel, sest inflatsioon on aeglustunud ja kinnisvaraturg jahtunud. Tõenäoliselt tõstetakse intressimäärasid ka edaspidi, kuid aina aeglasema kiirusega.

Kallas kritiseeris taas Eesti Energia tegevust

02.02.23 EESTI ... Peaminister Kaja Kallas ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil ERR-i ajakirjaniku küsimusele vastates, et Eesti Energias pole asjad korras ja riigiettevõtte senine juht Hando Sutter ei saanud jätkata.

Elektri hind lahkumistrahvita pakettides langes universaalteenuse tasemele

02.02.23 MAJANDUS ... Fikseeritud hinnaga ja lahkumistrahvita elektrilepingute kilovatt-tunni hind on sedavõrd palju langenud, et ei erine enam märkimisväärselt universaalteenuse omast ja on kohati soodsamgi.

Kuue kuu euribor ületas kolme protsendi piiri

02.02.23 MAJANDUS ... Kolmapäeval tõusis valdava osa Eestis väljastatavate kodulaenudega seotud kuue kuu euribor 3,009 protsendini.

Kinnisvaratehingute koguarv ja -käive vähenesid 2022. aastal

02.02.23 MAJANDUS ... Kinnisvaratehingute koguarv vähenes 2022. aastal 15 protsenti, sealhulgas ostu-müügitehingute arv 18 protsenti. Kinnisvaraturu kogukäive oli 5,8 miljardit eurot, mis on kolm protsenti väiksem kui aasta varem.

Kasvanud tellimuste maht toob välismaalt tellitud pakid kiiremini kohale

02.02.23 MAJANDUS ... Viimastel aastatel on postiga tellitavate pakkide hulk kasvanud, mis on paradoksaalsel kombel kiirendanud pakkide tellijateni jõudmist, kuna suurema mahu pealt saavad postifirmad neid odavamalt transportida.

Hinnatõusud põhjustasid mullu uut tüüpi kindlustusvaidlusi

02.02.23 MAJANDUS ... Eelmisel aastal kiirenenud inflatsioon tõi kindlustusvaldkonnas kaasa uut tüüpi vaidlused. Lepitusvaidluste arv suurenes mullu veerandi võrra.

USA föderaalreserv tõstis intressimäärasid 0,25 protsendipunkti võrra

01.02.23 MAJANDUS ... USA föderaalreserv tõstis kolmapäeval intressimäärasid 0,25 protsendipunkti võrra ning vihjas, et intressid tõusevad ka edaspidi.

Riigikaitselised piirangud takistavad Ida-Viru omavalitsustel päikesejaamade rajamist

01.02.23 MAJANDUS ... Kaitseministeerium seab kahtluse alla päikeseelektrijaamade rajamise Ida-Virumaal ja Kagu-Eestis, kuna need võivad segada kaitseväe eelhoiatussüsteeme. Ida-Viru omavalitsused on mures, sest ilma päikese- ja tuuleenergiata ei suuda nad valitsuse seatud kliimaeesmärke täita.

ERR USA-s: poliitikud otsivad riigivõla ülempiiri tõstmise kokkulepet

01.02.23 MAJANDUS ... USA president Joe Biden ja esindajatekoja vabariiklasest liider Kevin McCarthy üritavad jõuda kokkuleppeni, mille tulemusel tõstetakse riigivõla ülempiiri. Seekordselt Valge Maja kohtumiselt ei oodata aga suurt läbimurret, sest osapooled on eelarvekärbetes eriarvamusel.

Ryanair sulgeb Tallinnast veel seitse lennuliini

01.02.23 MAJANDUS ... Ryanair teatas lisaks detsembris suletud kahele lennuliinile veel seitsme lennuliini sulgemisest Tallinnast alates märtsi lõpust. Tallinna lennujaama kommertsdirektori Eero Pärgmäe sõnul mõjutas lennufirma otsuseid ilmselt lennujaamamaksu tõstmise plaan ning mõned liinid suleti konkurentsi tõttu.

Ülevaade: Eesti kodukliendi gaasi hind on pakkujati väga erinev

01.02.23 MAJANDUS ... Suuremad gaasimüüjad langetasid paindliku paketiga kodutarbijatele gaasi hinna veebruaris 0,84 euroni kuupmeetrist koos käibemaksuga, kuid mitu pakkujat on jätnud hinna ka alanud kuul 1,25 euro juurde kuupmeetrist.

Padar: poliitiliste liikmete nimetamiskomiteesse toomine tööd ei mõjutanud

01.02.23 MAJANDUS ... Riigile kuuluvate ettevõtete nõukogude nimetamiskomitee viimase koosseisu juht Kaido Padar ütles saates "Otse uudistemajast", et poliitikaga seotud kandidaatide määramine nimetamiskomitee tööle mõju ei avaldanud.

Inflatsioon kiirenes jaanuaris 18,8 protsendini

01.02.23 MAJANDUS ... Statistikaameti esialgse kiirhinnangu järgi kerkis tarbijahindade harmoneeritud indeks jaanuaris aastavõrdluses 18,8 protsenti. Euroalal on Eestist kiirem inflatsioon endiselt Lätis.

Arto Aas: kliimaseadus peab kaitsma ka investeerimiskliimat

01.02.23 ARVAMUS ... Ettevõtjad ja investorid tervitavad kahe käega kliimaseadust, kui see suurendab õigusselgust ja investeerimiskindlust. Keeruline on aga kokku leppida, mida sinna kirjutada, kirjutab Arto Aas.

Liive hoiduks praegu kõrge fikseeritud hinnaga elektrilepingust

01.02.23 MAJANDUS ... Eesti Energia kunagine juht Sandor Liive soovitas tarbijatel jälgida elektri hinna liikumist ning hoiduda pikaajalise lepingu sõlmimisest hinnaga, mis oleks ainult pisut madalam, kui on universaalteenuse hind.

Euroopas ei pruugi majanduslangust tullagi

01.02.23 MAJANDUS ... Vastupidi kartustele mullu neljandas kvartalis euroalal majanduses mõõna ei olnud. Optimistlikumad prognoosid ja kasvav kindlustunne viitavad, et Euroopa majanduse seis hakkab tänavu paranema.

Valimislubadustes ülepakkuvad parteid kaugenevad eelarvetasakaalust

01.02.23 MAJANDUS ... Kuigi erakonnad rõhuvad valimisprogrammides eelarvetasakaalule, leiab Tartu ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor ja eelarvenõukogu liige Urmas Varblane, et tegelikult käib vastutustundetu kulutamislubadustega ülepakkumine.

21-aastane ootepaviljonide leping pole Tallinna hinnangul kummaliselt pikk

01.02.23 MAJANDUS ... Kuigi 21 aastat võib lepingu pikkusena tunduda palju, siis on sellel praktilised põhjused, et ühistranspordi ootekodade puhul just selliseid lepinguid sõlmitakse, ütlesid ERR-ile hiljuti lepingu sõlminud Tallinn ja JCDecaux.

Pangad annavad kodulaenu aastatagusest märksa krõbedama intressiga

01.02.23 MAJANDUS ... Keskmise uue väljastatud eluasemelaenu intress oli euribori tõusu tõttu mullu detsembris 2,4 protsendipunkti kõrgem kui veel aasta eest. Kasvanud kodulaenukulude tõttu sageneb ka inimeste huvi oma laenuintressid pangaga uuesti läbi rääkida.

CO2 kvoodi hind kerkis nelja nädala kõrgeimale tasemele

31.01.23 MAJANDUS ... Möödunud nädalal tõusis CO2 nädala keskmine hind enam kui nelja euro võrra 85,9 euroni tonni kohta, liikudes nelja nädala kõrgeimale tasemele.

Coop Eesti Keskühistu uueks juhiks saab Rainer Rohtla

31.01.23 MAJANDUS ... Alates 1. veebruarist alustab Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehena tööd Rainer Rohtla, kes juhtis eelmise aasta keskpaigani Baltikumi üht suurimat laologistika ja transpordi ettevõtet Via 3L gruppi ning varasemalt kullerettevõtet DPD Eesti.

Intressitulud kasvatasid mullu suurpankade tulu

31.01.23 MAJANDUS ... Swedbanki tulu kasvas eelmisel aastal 19 ja SEB pangal 17 protsenti. Kasumit kasvatasid eelkõige suurenenud intressitulud, mis kasvasid koos euriboriga. Laenumarginaalid on langenud vaid pisut, koos euriboriga kerkivad ka hoiuste intressid.

Haljala-Kukruse maanteelõigu eriplaneering valmib 2028. aastaks

31.01.23 MAJANDUS ... Tallinna-Narva maantee Haljala-Kukruse maanteelõik peaks valmima 2050. aastaks. Mullu algatatud eriplaneering valmib 2028. aastaks. Siis selgub, millal üldse tee-ehitusega alustatakse ja kas lubatud uus 2+2 tee tuleb kohati 2+1 või isegi ainult 1+1 maantee.

Kolmapäeval kell 11 "Otse uudistemajast": nimetamiskomitee juht Kaido Padar

31.01.23 MAJANDUS ... Kolmapäeval on ERR.ee saate "Otse uudistemajast" külaline riigile kuuluvate ettevõtete nõukogude nimetamiskomitee viimase koosseisu juht Kaido Padar.

Kaubavahetus Kasahstaniga on kordades kasvanud

31.01.23 MAJANDUS ... Kasahstan otsib Venemaale sihitud sanktsioonide tõttu tihedamaid kaubandussuhteid Euroopa Liidu sealhulgas Eestiga. Kaubavahetuse mahud Eestiga on aastaga tõusnud kümnete miljonite eurode võrra.

Tualettpaberi hind tegi aastaga suure hüppe

31.01.23 MAJANDUS ... Lisaks toidukaupade märkimisväärsele kallinemisele on energiahindade tõusu tagajärjel ülespoole hüpanud ka tualett- ja majapidamispaberi hind.

Kahe nädalaga on universaalteenusest loobunud 4600 klienti

30.01.23 MAJANDUS ... Tulevikutehingud ennustavad elektrienergia universaalteenusest soodsamat börsihinda vähemalt kuni augustini. Börsipaketi ja universaalteenuse vahel võivad kliendid pendeldada kuni 2026. aastani.

Eesti Gaas langetab gaasi hinda alla riigi kompensatsioonitaseme

30.01.23 MAJANDUS ... Eesti Gaas langetab veebruaris kodukliendi hinda 0,84 eurole kuupmeetrist koos käibemaksuga, mis jääb alla riigi poolt määratud kompensatsioonitasemele.

Elron ja Škoda allkirjastasid lepingu 10 rongi ehitamiseks

30.01.23 MAJANDUS ... Elron allkirjastas detsembris Škoda Grupiga lepingu täiendava 10 rongi ehitamiseks, eelmise lepingu alusel tellitud rongidest esimene jõuab liinile 2024. aasta detsembris.

Toidupoes läheb ostjatele korda rohkem kauba hind kui päritolumaa

30.01.23 MAJANDUS ... Toidupoe klientide käitumises on näha muutusi: ostetakse väiksemaid koguseid, välditakse impulssoste ja kaubavalikul lähtutakse eelkõige odavusest, mitte sellest, kas tegu on kodumaise või mujalt pärit tootega, rääkis Maxima Eesti müügiosakonna juht Marge Kikas.

Jaekaubanduse müügitulu suurenes 2022. aastal kaks protsenti

30.01.23 MAJANDUS ... Eesti jaekaubandusettevõtete müügitulu 2022. aastal oli kokku 10,5 miljardit eurot. Võrreldes 2021. aastaga suurenes müügitulu püsivhindades kaks protsenti, näitavad statistikaameti andmed.

Eraisikute hoiused hoiu-laenuühistutes on aastaga kiiresti vähenenud

30.01.23 MAJANDUS ... Eesti hoiu-laenuühistuste eraisikutelt ja ettevõtetelt kaasatud hoiuste maht oli 2022. aasta lõpus 101,5 miljonit eurot, neist enamus oli eraisikute oma. Aastases võrdluses vähenesid eraisikute hoiused 15,9 miljoni euro võrra, näitavad Eesti Panga andmed.

ERR Brüsselis: nädala lõpus jõustub embargo Venemaa naftatoodetele

30.01.23 VÄLISMAA ... Selle nädala jooksul peavad G7 ja Euroopa Liidu riigid leppima kokku Venemaa naftatoodete hinnalaes. Balti riigid ja Poola nõuavad aga ka toornafta hinnalae korrigeerimist.

riigikogu valimised

reisi kaasa

Vaata otse

Kuula otse

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: