Majandus

"Suud puhtaks" keskendus palju vaidlusi tekitanud apteegireformile

22.10.19 ... Saates "Suud puhtaks" oli seekord teemaks apteegireform, mis alles teisipäeval taas uue pöörde sai.

Brüssel nõudis Prantsusmaalt ja Itaalialt eelarveplaanide täpsustamist

22.10.19 ... Euroopa Komisjon nõudis teisipäeval Itaalialt ja Prantsusmaalt liigsete kulutuste tõttu selgitusi järgmise aasta eelarveplaanide kohta.

EAS-i välisesindajad võivad liikuda välisministeeriumi koosseisu

22.10.19 ... Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo sõnul tuleb ettevõtluse arendmise sihtasutuse (EAS) välisesindajate tegevus ja nende paiknemine üle vaadata. Kingo hinnangul on üks võimalus koondada kogu majandusdiplomaatia välisministeeriumi alla. Sama ettepaneku tegi riigikogule ka kaubandus-tööstuskoda.

Riigikogu alustab järgmise aasta riigieelarve arutamist

22.10.19 ... Riigikogu alustab kolmapäeval järgmise aasta riigieelarve arutamist.

Eesti võlakoormus suurenes kvartaliga 1,3 protsendipunkti võrra

22.10.19 ... Tänavu teises kvartalis oli Euroopa Liidu madalaima riigivõlaga riik jätkuvalt Eesti, kõige suurem oli võlakoormus Kreekas.

USA senaatorid nõuavad Trumpiga seostatud siseringitehingute uurimist

22.10.19 ... USA demokraatidest senaatorid ärgitasid ametivõime uurima võimalikke siseringitehinguid, kus kauplejad ajastasid oma käigud president Donald Trumpi sõnavõttudele teemadel nagu kaubanduskõnelused Hiinaga.

Eesti Post toetab rahvusvaheliste pakkide hinna tõstmist

22.10.19 ... Teisipäeval toimunud AS Eesti Posti üldkoosolek otsustas toetada rahvusvaheliste saadetiste hinnastamise muutmist. Postiettevõtte hinnangul paraneks tänu sellele Eesti kaupmeeste olukord võrreldes rahvusvaheliste kaupmeestega.

Koalitsioon tõmbas apteegireformile pidurit

22.10.19 ... Valitsuskoalitsioon otsustas 1. aprillist jõustuma pidavat apteegireformi puudutava eelnõu uuesti avada. Sisuliselt tähendab see seda, et kevadel viis aastat ette valmistatud apteegireform kavandatud kujul ei jõustu. Endine sotsiaalminister, nüüdne opositsioonipoliitik Jevgeni Ossinovski (SDE) nimetab otsust poliitiliseks korruptsiooniks.

Toomas Peterson: lammutame Linnahalli

22.10.19 ... Tahes või tahtmata peame midagi Linnahalli ja Rahvusraamatukoguga midagi ette võtma. Aga kas nii väike riik ja rahvas peab rajama endale monumente, mis tulevikus muutuvad kulukateks ja tülikateks, arutleb Toomas Peterson.

Ardo Hansson: kolm müüti rahatrükist

22.10.19 ... Euroopa Keskpanga (EKP) rahapoliitika eesmärgiks on hoida euroala inflatsioon keskpika aja jooksul väga madalal tasemel ehk veidi alla kahe protsendi aastas. Kuna viimastel aastatel on inflatsioon olnud selgesti allpool seda eesmärki, ja vahest isegi miinuses, on EKP astunud mitmeid samme inflatsiooni mõõdukaks tõstmiseks, kirjutab Ardo Hansson.

Kuidas laulupeonõud Soome jõudsid ehk Eesti on biolagunevate jäätmete töötlemisel võimetu

22.10.19 ... Suurelt välja reklaamitud laulu- ja tantsupeol kasutatud ühekordsed biolagunevad nõud viidi ümbertöötlemiseks Soome, sest Eestis puudub nii ulatuslik tööstusliku kompostimise võimekus. Kodukompostimiseks enamik biolagunevast prügist ei kõlbagi. Seega on küsitav, kui keskkonnasõbralikuks saab biolagunevaid materjale üldse pidada.

Liibanon teatas massiprotesti taustal majandusreformidest

22.10.19 ... Liibanoni valitsus leppis kokku majandusreformides ja järgmise aasta riigieelarves, ütles peaminister Saad Hariri esmaspäeval, massimeeleavalduste viiendal päeval.

Eesti jaoks võib tuumaenergia kasutuselevõtt realiseeruda kümne aasta pärast

21.10.19 ... Euroopa Komisjon ja USA Energeetikaministeerium korraldasid Brüsselis neljanda põlvkonna väikestele tuumajaamadele pühendatud foorumi.

Väikeste moodulreaktorite kavandajad peaksid juba ettevalmistustega alustama

21.10.19 ... Esimesed väikesed moodulreaktorid on kättesaadavad lähiaastail ning kui ka Eesti soovib neid kaaluda, peaks ettevalmistustega juba alustama.

Madridis protestisid tuhanded pensionärid oma pensionisüsteemi vastu

21.10.19 ... Tuhanded pensionärid tulid Madridis tänavatele, et nõuda pensioni sidumist tarbijahinnahindeksiga ning pensionisüsteemi tugevamat sidumist riigieelarvega.

Hakkepuit ja gaasiküte kergitavad toasooja hinda

21.10.19 ... Alanud kütteperioodil püsib toasooja hind vähemalt esialgu eelmise aasta tasemel. Konkurentsiametile on esitatud vaid mõned hinnatõusutaotlused. Küll aga võib toasooja hind tõusta järgmisel aastal, sest hakkepuit on kallinenud ning tõenäoliselt kerkib ka gaasi hind.

Eesti tuumajaama pooldajate ja vastaste tasavägine skoor on 44:47

21.10.19 ... Kui küsida inimestelt, kas nad toetavad eesmärki saavutada aastaks 2050 kliimaneutraalsus, kui selleks tuleb Eestisse ehitada tuumajaam, on tulemus tasavägine. Sel juhul toetab kliimaneutraalsuse eesmärki 44 ja vastu 47 protsenti ning 9 protsenti ei oska seisukohta võtta.

Indrek Neivelt: tagasiside Eesti Panga pensionireformi analüüsile

21.10.19 ... Need, kes usuvad palkade kiire kasvu jätkumist, ei peaks jääma teise sambasse raha koguma. Need, kes ei usu, et meie palgad võiksid kunagi Soome tasemele jõuda, need peaksid jääma teise samba juurde, kirjutab Indrek Neivelt.

Nordecon hakkab Põhja-Tallinnas Kalaranna esimest osa ehitama

21.10.19 ... Nordecon sõlmis kinnisvaraarendaja Pro Kapitaliga lepingu Põhja-Tallinna Kalaranna elamukvartali esimese osa ehitamiseks. Kerkib kaheksa hoonet 240 korteri, äripindade ning maa-aluse parklaga.

Eesti pensionifondide reaaltootlus oli mullu sügaval miinuses

21.10.19 ... Vabatahtlike ehk enamasti kolmanda samba nime all tuntud pensionifondide reaaltootlus jäi üle kogu Euroopa 2018. aastal viletsaks ning kõige sügavamas miinuses oli see investoriõiguste ühenduse Better Finance andmeil Eestis.

Kinnisvara hinnaindeks püsib kõrgemal kui aasta tagasi samal ajal

21.10.19 ... Tänavu kolmandas kvartalis kasvas kinnisvara hinnaindeks võrreldes eelmise kvartaliga 2,4 protsenti - aastaga on kasv olnud ligi kümme protsenti, näitab maa-ameti kinnisvaratehingute analüüs.

Tallinna uued bussiliinid seisavad juhipõua taga

21.10.19 ... Tallinn avaks või pikendaks kohe viis bussiliini, kuid ei ole sohvreid, keda rooli panna. Pealinn palkaks päevapealt 50 bussijuhti lisaks, kui neid vaid kusagilt võtta oleks.

Läti teeb erasektoriga koostööd Riia-lähedase ringtee rajamiseks

20.10.19 ... Ajal, mil Eesti alles mõtleb, kas ja kuidas rakendada avaliku ja erasektori koostööd suurte objektide rahastamisel, valib Läti juba Baltimaade pilootprojekti partnerit.

"AK. Nädal" analüüsis apteegireformi võtmeküsimusi

20.10.19 ... Pühapäevane uudistesaade "Aktuaalne kaamera. Nädal" analüüsis seekord pikemalt palju küsimusi ja vaidlusi tekitanud apteegireformi.

Toidutehnoloogi arvates võiks Eestis olla ka e-toiduamet

20.10.19 ... Toiduohutuse nõuded on mahukad ja nende läbitöötamine aeganõudev, väidavad toitu käitlevad ettevõtjad. Sarnaselt e-maksuametiga võiks mõne arvates tegutseda Eestis e-toiduamet, mis aitaks ettevõtjatel regulatsioonides kiiresti orienteeruda.

Peeter Koppel: kriisi oodates. Aga äkki seda ei tulegi?

20.10.19 ... Kui vaadata uudiste pealkirju, siis valmistuvad ettevõtted kriisiks, Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) kärbib globaalse majanduskasvu ootusi ning üleüldse tundub kõik kuidagi kahtlane ja ohtlik, kirjutab Peeter Koppel.

Kruiisilaev Aidaaura paneb rekordilisele kruiisihooajale punkti

19.10.19 ... Laupäeval sildus Vanasadamas selle hooaja viimane kruiisilaev Aidaaura, mis tõi Tallinnaga tutvuma 1287 peamiselt Saksamaalt pärit kruiisireisijat. Aidaaura saabus Tallinnasse Rostockist ja suundub laupäeva õhtul edasi Peterburi.

VTA: teiste kalatootjate proovid olid normi piires ja muu bakteritüvega

19.10.19 ... Parlamendisaadik ja EKRE liige Peeter Ernits väidab, et listeeriabakterit on avastatud ka teiste kalatootjate toodangust, kuid tähelepanu pööratakse vaid M.V. Woolile. Ernitsa hinnangul töötab veterinaar- ja toiduamet kellegi teise huvides, amet aga kinnitab, et teiste tootjate toodangus on kõik normi piires.

Pekingi kinnitusel on Hiina ja USA teinud kaubanduskõnelustel olulisi edusamme

19.10.19 ... Peking ja Washington on teinud olulisi edusamme osalise kaubandusleppe poole, ütles Hiina pealäbirääkija laupäeval.

Kontserdikorraldajad: lauluväljak jäägu, nagu on

19.10.19 ... Kontsertide ja muude suurürituste korraldajad leiavad, et lauluväljaku ala ei tohiks täis ehitada, küll aga peaks parandama taristut.

G7: Facebook peab Libra osas esmalt lahendama õiguslikud probleemid

18.10.19 ... Juhtivate tööstusriikide ühenduse G7 hinnangul peab suhtlusvõrgustik Facebook enne krüptovaluuta Libra käikulaskmist lahendama sellega seotud õiguslikud ja regulatoorsed probleemid.

Briti parlamendi hääletus hoiab investoreid ootusärevuses

18.10.19 ... Brexiti-leppe ootuste tuules USA dollari suhtes tublisti kosunud Briti nael nädala viimasel tööpäeval pisut langes, kui kerkisid kahtlused, et Briti parlamendis ei pruugi lepe läbi minna.

Ministeerium otsib võimalusi Eestis romuautodest vabanemiseks

18.10.19 ... Keskkonnaministeerium otsib võimalusi, kuidas Eestis romuautodest vabaneda.

Konkurentsiamet kooskõlastas Tallinna Vee hinnalangetuse

18.10.19 ... Konkurentsiamet kooskõlastas Tallinna Vee hinnataotluse, mille alusel langevad kodukliendile vee- ja reoveeteenuse hinnad keskmiselt 27 protsenti ja ärikliendile 15 protsenti.

Jõustusid USA tollid 7,5 miljardi dollari väärtuses Euroopa kaupadele

18.10.19 ... USA kehtestas reedel Euroopa lennukitootjaga Airbus seotud vaidluse tõttu imporditollid 7,5 miljardi dollari väärtuses Euroopa Liidu kaupadele, võttes sihikule muuhulgas Prantsuse veini ja Šoti viski.

Vanu kaevandusalasid väärindatakse päikeseparkide rajamisega

18.10.19 ... Vanade kaevandusalade väärindamiseks on Eesti Energia tütarettevõte Enefit Green ühe lahendusena hakanud sinna rajama päikeseparke. Ida-Virumaal asuva Laaskõrve päikesepargi esimene suvi andis oodatust paremaid tulemusi.

Reinsalu uuele eelarvevolinikule: põlevkivienergeetika vajab erandit

18.10.19 ... Välisminister Urmas Reinsalu kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku ja tulevase eelarvevoliniku Johannes Hahniga, kellele edastas seisukoha, et Eesti põlevkivienergeetika vajaks sarnaselt kivisöele üleminekuerandit.

Jaanuarist tõuseb gaasi võrguteenuse hind

18.10.19 ... Riigi süsteemihaldur Elering tõstab alates 2020. aasta jaanuarist Eestis maagaasi ülekande võrguteenuse hinda.

Kõlvart: mul on piinlik Peterburi tee pärast, aga raha remondiks ei ole

18.10.19 ... Kohutavas olukorras Peterburi tee kordategemiseks pole Tallinna eelarvestrateegias 2020–2023 ettenähtud sentigi. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul loodetakse endiselt, et riik on nõus remonti kaasrahastama, linnal endal sellist raha pole, et teed korda teha.

Demjanov: avaliku raha miljon katab vaid kokandusolümpia elementaarse kava

18.10.19 ... Bocuse d'Or Eesti presidendi Dimitri Demjanovi sõnul katab avalik raha ehk miljon eurot elementaarse kava järgmisel aastal Tallinnas toimuva üleilmse kokkade võistluse Bocuse d'Or Euroopa eelvooru korraldamisel.

Rae volikogu otsustas pärast vaidlusi müüa maatüki IKEA-le

18.10.19 ... Rae vallavolikogu otsustas teisipäeval häältega 14 poolt ja kuus vastu võõrandada Kurna külas asuva Põlluvälja kinnistu Rootsi mööblikontsernile IKEA-le. Varem oli volikogu eelarve- ja majanduskomisjon teinud ettepaneku maatükki IKEA-le mitte võõrandada, vaid panna see enampakkumisele.

Arendaja loobus Väimelasse suurkanala rajamisest

18.10.19 ... Väimelasse palju vastuseisu tekitanud suurkanalat ei tule ja on küsitav, kas ka kuhugi mujale tuleb, kinnitas Lõunalehele Jäneselaane OÜ juht Ats Albert, kelle ettevõte loobus ligi 500 000 eurost PRIA toetusest kanala ja sõnnikuhoidla ehituseks.

Kasutatud autode importi pole põhjust takistada, küll peab neid kontrollima

18.10.19 ... Eesti autopark on Euroopa Liidu üks vanemaid. Eksperdid ei näe põhjust kasutatud autode sissetoomist takistada, küll aga peaks neid põhjalikumalt kontrollima, kuna CO2 vähendamise kohustusi on vanade autode pealetulekuga raskem täita.

Hiina ametlik majanduskasv aeglustus kuuele protsendile

18.10.19 ... Hiina ametlik majanduskasv aeglustus selle aasta kolmandas kvartalis viimase 27 aasta aeglaseimale tasemele, kasvades kuus protsenti, teatas riigi statistikaamet.

Eesti hakkab rahvusvahelisi digifirmasid maksustama kolme aasta pärast

18.10.19 ... Eesti koos teiste Euroopa Liidu riikidega hakkavad tõenäoliselt rahvusvahelisi internetifirmasid nagu Facebook või Google maksustama varaseimalt 2022. aastal. Kuigi Eesti meediafirmad tegid ettepaneku seda juba aasta varem hakata tegema, on vaid aastaks maksuregulatsiooni vastuvõtmine vähetõenäoline.

Rahapesu andmebüroo asus suuremaid kinnisvarafirmasid kontrollima

18.10.19 ... Rahapesu andmebüroo kontrollib kinnisvarafirmasid, sest kinnisvara on üks vahenditest, mida kuritegeliku vara pesemiseks kasutatakse, ütles keskkriminaalpolitsei rahapesu andmebüroo juht Madis Reimand. Domus Kinnisvara juhatuse liikme Ingvar Allekandi sõnul ei kasuta aga need, kes tõesti raha pesta tahavad, tõenäoliselt selleks maakleribürood.

SEB asus äriklientide suurhoiustelt hoiutasu korjama

17.10.19 ... SEB pank on asunud sellel aastal võtma äriklientidelt tasu raha arvel hoidmise eest. Pärnumaa ettevõtjatele rakendub see novembrist, Pärnu linnale kehtib tasu juba augustist. Tasu võetakse kliendilt, kellel on arvelduskontodel pikemat aega üle miljoni euro igapäevaseks majandustegevuseks mittevajalikku raha. Teised kommertspangad esialgu rahahoidmise eest tasu ei võta.

Saksamaa kärpis tuleva aasta kasvuprognoosi ühele protsendile

17.10.19 ... Saksa valitsus langetas järgmise aasta majanduskasvu prognoosi 1,5 protsendilt ühele protsendile, kuid rõhutas, et kriisi ei ole tulemas.

Veneetsiasse sisenemine muutub 1. juulist tasuliseks

17.10.19 ... Veneetsia võimud viisid turistiuputusega võitlemiseks sisse maksu linna sisenemise eest ja see jõustub 1. juulil 2020, edastas neljapäevane ajaleht Express.

Paikre vabastas kinni peetud juhi ametist ja määras ajutise juhatuse liikme

17.10.19 ... Pärnu prügifirma Paikre nõukogu vabastas ettevõtte juhatuse liikme kohalt Kristo Rossmani ja määras Paikre ajutiseks juhatuse liikmeks Keit Nestori.
err.ee otseülekanded
PRAEGU VIKERRAADIOS
lasteekraan kutsub
otse uudistemajast
pidu "minu arm"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: