Majandus

Hein pankade kõhklustest: kindel plaan võib arvamust sillaehitusest muuta

15.01.18 ... Kuigi pensionifondid on Saarema silla projekti investeerimise suhtes kõhklevad, usub idee väljakäija, ettevõtja Raivo Hein, et konkreetset plaani nähes võib nende arvamus muutuda.

EL kõrvaldab Panama ja Lõuna-Korea maksuparadiiside mustast nimekirjast

15.01.18 ... Euroopa Liidu ametnikud on teinud ettepaneku kõrvaldada kaheksa riiki ja territooriumi maksuparadiiside nimekirjast.

Reinsalu nimetab VEB fondi kahjude eriuurijaks Kaido Kama

15.01.18 ... Viis parlamendisaadikut andsid menetlusse eelnõu, mille alusel hüvitataks ettevõtetele VEB fondi kahjud. Justiitsminister Urmas Reinsalu nimetab Kaido Kama eriuurijaks, kes hakkab koostama raportit kunagise VEB fondiga seotud küsimuste kohta.

Krüptoraha kaevandaja pani tootmisüksuse püsti VKG territooriumile

15.01.18 ... Mullu novembris sõlmis kontsern Viru Keemia Grupp rendilepingu Eesti kapitalil põhineva ettevõttega Nordcoin Mining OÜ, kes paigaldas kontserni tootmisterritooriumil krüptoraha kaevandamiseks vajaliku konteinerpargi.

Prantsuse majandus võis mullu kasvada 2 protsenti

15.01.18 ... Prantsusmaa majandus võis mullu kasvada pea kaks protsenti, mis on rohkem kui valitsuse ametlik prognoos, ütles riigi rahandusminister Bruno Le Maire.

Hotellid: aastavahetusel oli Eestis 10 protsenti rohkem Vene turiste

15.01.18 ... Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) juhatuse esimehe Verni Loodmaa sõnul külastas möödunud aasta lõpus ja käesoleva aasta alguses Eestit võrreldes varasema aastaga hinnanguliselt 10 protsenti rohkem Vene turiste.

Ehitussektori haritud tööjõu puudus võib viia hinnatõusuni

15.01.18 ... Kutsekoja koostatud uuringust nähtub, et lähiaastatel tekib ehitussektoris puudus umbes kolmandikust inseneriharidusega töötajast, kuivõrd ülikoolid valmistavad neid ette vähem, kui turg vajab: reaalkallakuga noored eelistavad inseneriõppele pigem IT-d. Ent töökäte puudus ei piirdu üksnes kõrgharitud spetsialistidega ning nappus töötajatest on juba pikaajaline.

Rakvere lihakombinaadi töötajad valmistuvad uueks streigiks

15.01.18 ... Eesti Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretäri Artjom Arhangelski sõnul otsustati läinud nädala reedel Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajatega, et hakatakse valmistuma streigiks.

Rootsi kinnisvarahinnad jätkasid detsembris langust

15.01.18 ... Detsembris langes Rootsi Valueguardi elamute hinnaindeks HOXSWE kuuga 2 protsenti, samas kui neljandas kvartalis tervikuna langes see 7,8 protsenti.

Briti suurfirma Carillion läks pankrotti

15.01.18 ... Briti ehitusfirma Carillion teatas esmaspäeval pankrotist, sest finantsabi Briti valitsuselt ja pankadelt ei saadud.

Pankrotis Liepajas Metalurgs läheb tükkidena oksjonile

15.01.18 ... Läti pankrotis terasefirma KVV Liepajas Metalurgs varad müüakse oksjonitel erinevade osadena, otsustas ettevõtte pankrotihaldur Guntars Koris.

Ossinovski Skinest Raili altkäemaksukaasust hakatakse arutama Eestis

15.01.18 ... Läti kohus otsustas esmaspäeval, et eraldab Oleg Ossinovski ettevõtte Skinest Rail altkäemaksukaasuse Läti raudtee endise juhi Uģis Magonise altkäemaksu asjast ja saadab Skinesti kriminaalasja Eesti kohtutele arutamiseks, samas Ossinovski enda üle jätkatakse kohtupidamist Läti kohtus.

Eesti Energia kavatseb rajada teise õlitehase

13.01.18 ... Eesti Energia teeb ettevalmistusi teise Enefit 280 tehnoloogial töötava põlevkiviõli tehase rajamiseks, kuna naftabarreli hind maailmaturul on taas kerkinud üle 65 dollari taseme.

Saarlased toetavad ettevõtjate sillaehituse ideed

12.01.18 ... Saarlased usuvad silla vajalikkusse ning tunnevad rõõmu, et ettevõtjad Raivo Hein ja Raivo Kütt silla ehitamise idee välja käisid.

Kohtla-Järve tööstuspargist võib saada Baltimaade esimene keemiafirmade tööstusala

12.01.18 ... Kohtla-Järvel avatud tööstuspargi rajajad tahavad teha sellest Baltimaade esimese keemiaettevõtete tööstusala. Lähimad sellised tööstusalad asuvad Soomes ja Poolas.

Pank: sillaprojektiga kaasneb suur risk ja määramatus

12.01.18 ... Ettevõtjad Raivo Hein ja Raivo Kütt tahavad poole miljardi euro eest valmis ehitada Saaremaa silla ning loodavad raha kokku saada nii investorite kui ka pensionifondide ja pangalaenude abil. Swedbanki pensionifondide juht ütles aga, et sellise projektiga kaasneb suur risk ja määramatus.

Facebook hakkab makstud sisu asemel keskenduma sõprade ja pere postitustele

12.01.18 ... Facebook hakkab kasutajate uudisvoos tõstma ettevõtete- ja meediasisu asemel rohkem esile sõprade ja pere postitusi. See võib ettevõtte tegevjuhi Mark Zuckerbergi sõnul vähendada kasutajate Facebookis veedetud aega.

Maailma suurim jaemüüja Walmart tõstab maksumuudatuste ajel palku-preemiaid

12.01.18 ... Maailma suurima käibe ja töötajate arvuga eraettevõte, jaekaubanduskett Walmart tõstab USA maksuümberkorralduste tõukel alampalka 11 dollarini tunnis ja pakub töötajatele boonuseid, et püsida üha tihedamal tööturul konkurentsivõimelisena.

Eesti Raudtee optimismi taga on eelkõige Valgevene transiidi kasv

12.01.18 ... Eesti Raudtee prognoosib tänavuseks aastaks kaubaveomahu kuueprotsendilist kasvu ning ootus põhineb eelkõige Valgevene transiitkaubal, mis on näitamas väga head kasvutrendi, ütles raudtee-ettevõtte juhatuse esimees Erik Laidvee.

Portaalides pahavaraga nakatumine on saanud igapäevaseks probleemiks

12.01.18 ... Äripäeva portaali lugejad, kelle arvutid sinna peidetud krüptoraha kaevandamise koodiga aeglaseks muudeti, pole erandiks. Riigi infosüsteemi ameti (RIA) sõnul on veebilehtedele pahavara peitmine, mille hulka ka nad ka krüptoraha salaja kaevandamist loevad, tõusvas trendis.

Kõrgema sissetulekuga inimesed maksavad tulumaksureformist kinni veerandi

12.01.18 ... Uuest aastast rakendunud tulumaksureformist kaotajad maksavad kinni umbes veerandi sellest, mis jaotatakse reformist võitjate vahel.

Simson: Saaremaa silla rajamist takistab enim oht keskkonnale

12.01.18 ... Majandusminister Kadri Simson ütles ettevõtjate idee kohta alustada juba 2020. aastal Saaremaa silla ehitamist, et suurim takistus on keskkonnateema, sest tegu on Natura 2000 alaga.

Tallinna lennujaama reisijate arv tegi eesistumise toel mullu suure hüppe

12.01.18 ... Tallinna lennujaama läbis 2017. aastal rekordilised 2,65 miljonit reisijat ehk 19 protsenti enam kui eelnenud aastal.

Raivo Hein tahab ehitada 500 miljoni euroga Saaremaa silla

12.01.18 ... Ettevõtja Raivo Hein loodab riigi soosiva suhtumise korral juba 2020. aastal alustada Suurele väinale silla ehitamist, mis peaks valmima kolme aastaga ja läheb maksma kuni 500 miljonit eurot, kirjutab Saarte Hääl.

Äripäeva veebileht kaevandas külastajate arvutitega krüptoraha

12.01.18 ... Äripäeva veebilehe sisse oli peidetud tööriist, mis kasutas lehte külastavate inimeste arvutit krüptorahade kaevandamiseks, teatas Geenius.

Eestit külastav Jaapani peaminister näeb palju koostöövõimalusi

12.01.18 ... Koos esindusliku äridelegatsiooniga reedel Eestisse saabuv Jaapani peaminister Shinzo Abe ütles usutluses Eesti Päevalehele, et loodab jõuda Eestiga töötamisõigusega turismiviisade väljastamiseni.

Metsaliidud kuulutasid metsades välja eriolukorra

11.01.18 ... Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning Eesti Erametsaliit kuulutasid Eesti metsades välja eriolukorra, sest vesistest metsadest pole võimalik puitu välja vedada, ning soovivad, et lepingupartnerid ei karistaks neid võimalike tarneraskuste tõttu sanktsioonidega.

Mullu laekus Tallinna linnakassase 625 miljonit eurot

11.01.18 ... Möödunud aastal laekus Tallinna linnakassasse 625 miljonit eurot, mis moodustab 100,5 protsenti aastaks planeeritud laekumistest ilma finantseerimistegevuseta.

Tallinna börsi võlakirjanimekirja lisandus Admiral Markets

11.01.18 ... Tallinna börsi võlakirjanimekirjaga liitus neljapäeval uus ettevõte - kauplemisplatvorm Admiral Markets.

Alkoholiaktsiisi laekumine jääb selgelt alla ka langetatud prognoosile

11.01.18 ... Kui valitsus lootis 2017. aasta eelarvet koostades, et alkoholiaktsiisi laekub aasta peale kokku 276 miljonit euro, siis 11 kuu ehk novembri lõpu seisuga oli aktsiisi kogutud 80 miljonit eesmärgist vähem.

Kanada süüdistab USA-d rahvusvaheliste kaubandusreeglite rikkumises

11.01.18 ... Kanada esitas Maailma Kaubandusorganisatsioonile (WTO) kaebuse, milles süüdistab USA-d rahvusvaheliste kaubandusreeglite rikkumises.

Soe sügistalv võib pärssida majanduskasvu

11.01.18 ... Viimased kaks kuud on Eestis keskmine õhutemperatuur olnud tublisti normist kõrgem, mis võib oma jälje jätta ka majandussektoreis, mille tulemused sellest sõltuvad.

Rahandusminister: Bulgaaria liigub euroga liitumisele lähemale

11.01.18 ... Bulgaaria võiks oma Euroopa Liidu (EL) eesistumisperioodil liikuda lähemale euroalaga liitumisele, ütles riigi rahandusminister Vladislav Goranov.

Graafikud: Töövõimereformiga kasvas mullu registreeritud töötute arv

11.01.18 ... Aastalõpu seisuga oli registreeritud töötuid 9,2 protsenti rohkem kui 2016. aasta lõpus. Kõige enam on töötuid Ida-Virumaal, Põlvamaal ja Valgamaal.

Võrdlus naabritega: eestlane jaksab soomlasest kaks korda vähem kütust osta

11.01.18 ... Saamaks aimu, kuivõrd kallis on Eesti kütus meie naabritega võrreldes, asetasime kütusehinna võrdlusesse keskmiste palkadega. Selgub, et kuigi Soomes on kütus pea 20 senti kallim, saavad soomlased oluliselt kõrgema kuusissetuleku tõttu kütust ka rohkem osta.

Leedu naftatootmine langes mullu 12 protsenti

11.01.18 ... Leedu toornafta tootmine langes mullu 12 protsenti 68 000 kuupmeetrile, teatas riigi geoloogiaamet.

Saksa majandus kasvas mullu 2,2 protsenti

11.01.18 ... Saksamaa majandus kasvas 2017. aastal 2,2 protsenti, mis on kiireim kasv alates 2011. aasta 3,7-protsendilisest kasvust.

Prokurör nõuab Tartu Millile 10 miljoni euro suurust karistust

11.01.18 ... Prokurör nõudis Tartu maakohtus suures maksupettuses süüdistatavale AS-ile Tartu Mill 10 miljoni euro suurust rahalist karistust, kohus kuulutab otsuse veebruari alguses.

Elektri väiketootja pääseb kapitalinõudest

11.01.18 ... Valitsus kiitis neljapäeval heaks eelnõu, mis leevendab nõudeid elektri väiketootjale, võimaldades piiratud võimsusega seadmetega elektrit toota ka näiteks korteriühistutel.

Taxify avas teenuse Lissabonis

11.01.18 ... Taxify alustas neljapäevast teenuse pakkumist Portugali pealinnas Lissabonis.

EVR Cargo jätkab vaguniostuks investori otsimist

11.01.18 ... Suvel jõudsid esimesed EVR Cargo platvormvagunid Eestisse, nüüdseks on neist 300 välja renditud, riigifirma ostab samasuguseid veel 217 ning ootsib selleks investorit.

Tartust Soome hakkab lennukiga saama varahommikul ja tagasi öösel

10.01.18 ... Tartu linnavalitsus ja Finnair jõudsid kokkuleppele lennugraafiku muudatustes, mille tulemusena hakkavad alates aprilli lõpust Tartu-Helsingi lennud väljuma varahommikul ja Helsingi-Tartu lennud saabuma hilisõhtul.

Läti langetas piirkonnale omaste köögiviljade käibemaksu

10.01.18 ... Lätis kehtib sellest aastast viieprotsendiline käibemaksumäär piirkonnale omastele juur- ja puuviljadele ning marjadele, mis peaks suurendama tootjate konkurentsivõimet ja kohalike põllusaaduste ostmist. Ka loodetakse, et väiksem käibemaks aitab võidelda varimajandusega.

EL-i eelarve kasv võib tulla plastikumaksust ja emissioonikaubandusest

10.01.18 ... Euroopa Komisjoni nägemuse kohaselt võiks Euroopa Liidu tulevase eelarve täitmiseks vaja minna liikmesriikide suuremat panustamist, samuti võiks ühiseelarvesse jõuda raha plastikumaksust ning seni riikidevahelisest emissioonikaubandusest.

Prantsuse minister: Saksamaa peab Euroopa Liitu rohkem investeerima

10.01.18 ... Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire kutsus kolmapäeval Saksamaad üles investeerima rohkem Euroopa suurprojektidesse ja võimaldama palgakasvu.

Kütusemüüjad varusid aktsiisitõusu eel kolme kuu jagu bensiini

10.01.18 ... Rahandusministeeriumi andmeil varusid kütusemüüjad aktsiisitõusu eel rekordilise koguse bensiini, millest jätkub veel kolmeks kuuks.

Tõniste: kui hinnatõus jätkub, tuleb kaaluda aktsiisikärbet

10.01.18 ... Rahandusminister Toomas Tõniste ütles, et kui nafta hinnatõus püsib, tuleb kaaluda kütuseaktsiisi langetamist.

Vesterbacka plaanib Tallinn-Helsingi tunneli avada 2024. aastal

10.01.18 ... Angry Birdsi loonud mänguarendaja Rovio endine äriarendusejuht Peter Vesterbacka plaanib Tallinn-Helsingi raudteetunneli valmis saada 24. detsembriks 2024.

Tallinnas Maakri tänaval käivad lammutustööd uue kõrghoone tarbeks

10.01.18 ... Tallinna südalinnas Maakri tänav 28 ja 30 krundil käib praegu aktiivne lammutustöö, et teha ruumi sinna lähitulevikus kerkivale 27-korruselisele büroohoonele.

Osa riigikogu liikmeid kaaluks kütuseaktsiisi langetamist

10.01.18 ... Riigikogu rahanduskomisjoni liikmete hinnangul tuleks nafta hinna tõusu valguses kaaluda kütuseaktsiisi langetamist.
PRAEGU VIKERRAADIOS

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
eesti laul 2018 võistluslood
EV 100 kalendaarium

ärapanija 2017
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: