Majandus

Kohus ei peatanud Nelja Energia ühinemist

10.12.18 ... Tallinna halduskohus jättis esmaspäeval rahuldamata AS Skinest Energia taotluse peatada esialgse õiguskaitse korras konkurentsiameti 6. novembri otsuse ning keelata Enefit Green AS-il ja Nelja Energia AS-il koondumise jõustamine.

Soome hiiglasliku äritehingu ootel: hiinlased tahavad osta Amer Sportsi

10.12.18 ... Hiinlased on viimastel aastatel ostnud ridamisi Soome ettevõtteid, peamiselt kõrgtehnoloogia vallas, ent nüüd on hiinlaste Anta Sportsi juhitud konsortsium teinud pakkumise soomlaste Amer Sportsi ostmiseks. Spordivahendeid tootva Amer Sportsi tuntumad kaubamärgid on Salomon, Atomic ja Suunto.

Oktoobris suurenes kaupade eksport aastaga 17 protsenti

10.12.18 ... Kaupade eksport suurenes tänavu oktoobris võrreldes eelmise aasta oktoobriga 17 protsenti ja import 20 protsenti. Esmakordselt ületas eksport 1,3 miljardi ja import 1,5 miljardi piiri.

Leht: Vahur Kraftist võib saada Äripanga juht

10.12.18 ... Eesti Panga ja Nordea eksjuhist Vahur Kraftist võib saada Äripanga juht.

Riik otsib 25 miljoniga suursaarte lennuliinidele vedajat

10.12.18 ... Maanteeamet kuulutas Tallinna-Kuressaare ning Tallinna-Kärdla vaheliste regulaarlennuliinidele vedaja leidmiseks riigihanke, mille eeldatav maksumus viieks aastaks on 25,5 miljonit eurot.

Praamireisijate arv kasvas novembris aastaga 12 protsenti

10.12.18 ... Eesti suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust opereeriva TS Laevad OÜ reisijate ja sõidukite arv kasvasid novembris võrreldes mullu sama ajaga 12 protsenti.

USA kaubandusesindaja sõnul peaks kokkulepe Hiinaga sündima enne 1. märtsi

09.12.18 ... USA pealäbirääkija kaubanduskõnelustel Hiinaga ütles pühapäeval, et peab 1. märtsi tähtajaks kokkuleppele jõudmiseks, mis hoiaks ära hoogustuva kaubandussõja.

Prantsuse minister: protestivägivald on majandusele katastroofiline

09.12.18 ... Nn kollavestide meeleavaldustega kaasnenud vägivald on mõjunud katastroofiliselt Prantsusmaa majandusele, ütles rahandusminister Bruno Le Maire pühapäeval.

Hiina nõudis Kanada suursaadikult Huawei finantsjuhi vabastamist

09.12.18 ... Hiina kutsus laupäeval seoses Huawei finantsjuhi Meng Wanzhou kinnipidamisega välja Kanada suursaadiku John McCallumi ja nõudis, et ta kohe vabastataks, teatas riiklik uudisteagentuur Xinhua.

MTA kahtlustab seitset Ida-Virumaa ehitusfirmat ümbrikupalga maksmises

09.12.18 ... Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid novembris seitset Lääne-Virumaa ehitusobjekti, kus töötas 37 äriühingut – seitsme äriühingu puhul kahtlustab amet ümbrikupalga maksmist.

Ungari töölised avaldasid meelt tööseaduse muudatuste vastu

08.12.18 ... Tuhanded Ungari töölised avaldasid laupäeval Budapestis meelt peaminister Viktor Orbáni valitsuspartei pakutud muudatuste vastu tööseaduses. Kriitikud on muudatusi nimetanud orjandusseaduseks.

Bensiini ja diislikütuste hindade võrdsustumist enne suve oodata pole

08.12.18 ... Viimasel ajal on bensiini hind langenud oluliselt kiiremini kui diislikütuse hind. Alexela juhatuse liikme Allan Vahi sõnul enne suve bensiini ja diislikütuste hindade võrdsustumist oodata ei ole.

S&P kinnitas Eesti reitingu kõrgel tasemel

08.12.18 ... Reitinguagentuur Standard and Poor's (S&P) kinnitas Eesti pikaajalise riigireitingu senisel kõrgel tasemel AA- stabiilse väljavaatega ning lühiajalise reitingu senisel tasemel A-1+.

Riikide esindajad kiitsid heaks EL-i järgmise aasta eelarve

08.12.18 ... Euroopa Liidu riikide suursaadikud kiitsid Brüsselis heaks EL-i 2019. aasta eelarve, millega kasvab eelarve kulukohustuste maht aasta varasemaga võrreldes 3,2 protsenti 165,8 miljardile eurole.

Alampalga tõus toob riigieelarvesse täiendavat maksutulu 14,5 miljonit

08.12.18 ... Töötasu alammäära tõus 500 eurolt 540 eurole toob rahandusministeeriumi hinnangul riigieelarvesse täiendavat maksutulu 14,5 miljonit eurot.

OPEC ja partnerid leppisid kokku 1,2 miljoni barreli suuruses kärpes

07.12.18 ... Naftakartell OPEC ja selle partnerriigid, teiste seas Venemaa, leppisid reedel kokku kärpida naftatoodangut ühtekokku 1,2 miljoni barreli võrra päevas, lootuses selle hinda tõsta, teatas Iraagi naftaminister.

Huaweile valmistas Ansipi sõnavõtt pettumust

07.12.18 ... Hiina telekomifirma Huawei teatas reedel, et on "üllatunud ja pettunud" Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi avalduse peale, et Huawei on julgeolekuoht.

Riik plaanib loobuda Eesti Teede erastamisest

07.12.18 ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on teinud valitsusele ettepaneku loobuda riikliku teehooldusfirma Eesti Teed erastamisest, sest siselepingute lõppemise tõttu on ettevõtte väärtus märgatavalt langenud. Samuti näeb ministeerium ohtu teehooldussektoris konkurentsi vähenemises, kui ettevõtte peaks ostma mõni konkurent.

Yle: Soome praegune valitsus alkoholi kaugmüügi eelnõud ei esitagi

07.12.18 ... Alkoholi kaugmüügi keelamise teemal pole Soome valitsuses endiselt kokkuleppele jõutud, sest Keskerakond ja Koonderakond jätkuvalt vastupidistel seisukohtadel. See tähendab, et enne aprillis toimuvaid valimisi selles küsimuses ilmselt mingit lahendust ei tule.

Meedia: Jaapani prokuratuur esitab süüdistuse ka Nissanile

07.12.18 ... Tokyo prokuratuur otsustas lisaks Nissani juhatuse esimehele Carlos Ghosnile ja ühele teisele Nissani tippjuhile esitada süüdistuse finantskuritegudes ka autotootjale endale, kirjutas Jaapani meedia reedel.

PERH ootab aasta kestnud apteegivaidluses uut kohtuistungi aega

07.12.18 ... Põhja-Eesti regionaalhaigla, kes ootab juba aasta aega Apotheka kaubamärgi all tegutseva Terve Pere Apteek OÜ väljakolimist oma ruumidest, on kohtuistungi aja ootel.

Suurbritannia lõpetab seniste investoriviisade väljastamise

07.12.18 ... Suurbritannia valitsus lõpetab reedel seniste nn investoriviisade väljastamise. Tegemist on osaga Londoni plaanist võidelda organiseeritud kuritegevuse ja rahapesuga.

Aastaga on börsielekter kallinenud 56 protsenti

07.12.18 ... Novembris kallines börsielekter 13,5 protsenti, ent aastatagusega võrreldes on hind tõusnud juba 56,2 protsenti.

Deutsche Banki seos Danske rahapesu juhtumiga on varasemast veelgi suurem

07.12.18 ... Deutsche Bank vahendas varasemalt arvatust veel 31 miljardit eurot rohkem Danske Banki Eesti filiaalist läbi liikunud raha, kasvades ligi 160 miljardi euroni, kirjutasid Financial Times ja Reuters.

Töötajat ootab juba teist aastat pidevalt üle 10 000 ametikoha

07.12.18 ... Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli tänavu kolmandas kvartalis ligi 11 400 vaba ametikohta, mis võrreldes eelmise kvartaliga on sama tase, ent mullu sama ajaga võrreldes kümnendiku võrra vähem. Eestis on olnud püsivalt üle 10 000 vaba ametikoha alates 2017. aasta esimesest kvartalist, teatas statistikaamet.

Tarbijahinnad tõusid novembris aastaga 3,4 protsenti

07.12.18 ... Tarbijahinnad tõusid novembris võrreldes eelmise aasta novembriga 3,4 protsenti, aastamuutust mõjutas enim elekter, soojusenergia ja küte.

Kinnisvaraomanikud kaaluvad Tallinna Vee vastu kohtusse pöördumist

07.12.18 ... Tallinna korteri- ja majaomanikke esindav Eesti Omanike Keskliit plaanib Tallinna Vee vastu kohtusse minna.

Saudi Araabia ei ole naftakärpeleppe saavutamises kindel

07.12.18 ... Saudi Araabia tõdes, et naftakartelli OPEC liikmed ja teised naftat tootvad riigid ei pruugi jõuda kokkuleppele toodangu vähendamises, et langevaid naftahindu taas tõsta.

Kanada võimud pidasid kinni Huawei finantsjuhi

06.12.18 ... Kanada võimud pidasid kinni Hiina telekommunikatsioonihiiu Huawei finantsjuhi, keda ähvardab väljasaatmine Ühendriikidesse, teatas kolmapäeval Kanada välisministeerium.

ERR Inčukalnsis: Balticconnector muudab Läti gaasihoidla senisest veel tähtsamaks

06.12.18 ... Lätis Inčukalnsis asuva maa-aluse gaasihoidla roll muutub Poola ja Soome ühenduste valmimise järel kogu regiooni jaoks veel tähtsamaks, leiavad Riiga kogunenud Baltimaade gaasieksperdid. Kuna Läti, Eesti ja Soome moodustavad ülejärgmisest aastast ühise gaasituru, kaovad ära praegu hinda mõjutavad riikidevahelised ülekandetariifid.

Lagarde: USA majanduse lähiajalisest kahanemisest märke pole

06.12.18 ... Mõningasest volatiilsusest aktsiaturgudel ja ebakindlusest hoolimata USA majandus lähiajal kahanema ei hakka, ütles Rahvusvahelise Valuutafondi juht Christine Lagarde neljapäeval.

Saudi Araabia: OPEC tahab naftatootmist "piisavalt kärpida"

06.12.18 ... Naftakartell OPEC tahab järgmisel aastal naftatootmist "piisavalt" kärpida, et taas langevaid barrelihindasid tõsta, ütles Saudi Araabia naftaminister neljapäeval.

Enefit Kaevandused ehitas maa-aluse remonditöökoja

06.12.18 ... Estonia kaevandusse ehitati maa-alune remonditöökoda, mis läks maksma 300 000 eurot. Töökoja juurde kuulub ka varuosade ladu.

Tallinna Vesi tahab hinna sisse arvestada ka investeeringuid ja suurema saastetasu riski

06.12.18 ... Konkurentsiamet ei kooskõlastanud Tallinna Vee väljapakutud hindu Tallinnas ja Sauel, väites, et ettevõte on endale prognoosinud põhjendamatult suuri kulusid. Tallinna Vesi soovib arvestada osaliselt hinna sisse ka investeeringud ja suurema saastetasu riski.

Eesti riigivõrkudes Huawei seadmeid turvakaalutlustel ei kasuta

06.12.18 ... Eesti ei kasuta riigivõrkudes Huawei seadmeid ning Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) kinnitusel on selline otsus tehtud turvakaalutlustel, tuginedes teiste riikide hinnangutele. Eestis teeb Huaweiga tihedat koostööd Elisa, kes tahab hiinlaste tehnikale üles ehitada 5G-võrgu.

Graafikud: loodusteadlased ja TÜ korjasid lõviosa 2019. aasta teadusprojektidest

06.12.18 ... Kui eelmisel aastal rahastati 42 uut teadusprojekti 3,79 miljoni euro eest, siis tänavu on heakskiidu saanud 76 projekti, mille eelarve kokku on mullusest kaks korda suurem: 8 727 100 eurot.

Haabersti traagiline õnnetus on tõstnud hüppeliselt vingugaasiandurite müüki

06.12.18 ... Oktoobri keskel juhtunud traagiline õnnetus, milles vingugaasimürgitusse suri kolm ühe pere last, on pannud inimesed gaasiõnnetustesse tõsisemalt suhtuma ja kasvatanud kauplustes vingugaasiandurite läbimüüki kohati kordades.

Reps toetab erakondadeülest kokkulepet teadusrahastuses kasvu saavutamiseks

06.12.18 ... Teadlased nõuavad teadusrahastuse tõusu ühele protsendile SKP-st ning lubavad hakata protestima, kui selle eesmärgi poole ei liiguta. Haridusministri sõnul on valmimas ka poliitiline kokkulepe, mis seda eesmärki täita lubab.

Prantsusmaa võib EL-i leppe puudumisel ise digimaksu kehtestada

06.12.18 ... Kui Euroopa Liit ei jõua internetihiidude maksustamise osas leppele, kehtestab Prantsusmaa neile maksu iseseisvalt, ütles Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire neljapäeval.

Teaduse alarahastamine seab küsimärgi alla füüsika instituudi eksisteerimise

06.12.18 ... Eesti Teaduste Akadeemia asepresident Ergo Nõmmiste pöördus hiljuti haridusministeeriumi ja Eesti Teadusagentuuri poole kirjaga, milles selgitas Tartu Ülikooli füüsika instituudi eelarve järsku vähendamist, mis seab kahtluse alla kogu instituudi jätkamise. See on vaid üks näide, kus teaduse alarahastus väljendub ning millele teadlased täna avaldatud ühiskirjaga tähelepanu juhivad.

Miltton Grupp ostis kommunikatsioonibüroo JLP – siht on "Uus Põhjala"

06.12.18 ... Põhjamaine nõustamisettevõte Miltton Grupp omandas 95 protsendi suuruse osaluse Kristi Liiva kommunikatsioonibüroos JLP. Liiva sõnul sünnib tehinguga Eesti oludes unikaalne strateegilise kommunikatsiooni ettevõte.

Hiina lubas jõustada otsekohe kaubandusvaherahu tingimused USA-ga

06.12.18 ... Hiina teatas neljapäeval, et rakendab otsekohe meetmed, milles Ühendriikidega kaubandustüli lahendamiseks kokku lepiti.

Tööstustega omavalitsused hakkavad keskkonnatasudest raha saama

06.12.18 ... Riigikogu muutis kolmapäeval Keskkonnatasude seadust nii, et alates 2020. aastast laekub osa tööstuste riigile makstavatest keskkonnatasudest neile kohalikele omavalitsustele, kus tööstused asuvad, teatas riigikogu keskkonnakomisjoni aseesimees Kalle Palling.

Ekspert: eluasemelaenu lisatagatise nõue on õigustühine

06.12.18 ... Eesti pangad jätavad kodulaenulepingutes endale õiguse lisatagatiste nõudmiseks ja nende mittesaamisel laenulepingu ülesütlemiseks juhul, kui olemasoleva tagatisvara turuväärtus väheneb, kuid eksperdi hinnangul on see ebaseaduslik.

Eesti Pank vaeb ühe- ja kahesendiste kaotamist

06.12.18 ... Eesti Pank on algatanud diskussiooni ühe- ja kahesendiste tuleviku üle ning võimalike ümardamisreeglite kasutuselevõtmisest, mille kohaselt toimuks kassas ostusumma matemaatiline ümardamine lähema viie sendini.

Eesti Rahva Muuseum saab naabriks ligi 300 korteriga elumajad

06.12.18 ... Tartus Eesti Rahva Muuseumi (ERM) kõrval lüüakse plaani järgi juba pärast aastavahetust kopp maasse ning algab kaheksa neljakorruselise ning 272 korteriga maja ehitus.

Majutusettevõtetes peatunud turistide arv oktoobris suurenes

06.12.18 ... Majutusettevõtetes peatus tänavu oktoobris kokku 274 000 sise- ja välisturisti ehk üks protsent rohkem kui eelmise aasta oktoobris, eelmise aasta oktoobriga võrreldes suurenes sise- ja vähenes välisturistide arv.

Teadlaste avaldus: oleme sügavas mures Eesti teaduse alarahastatuse pärast

06.12.18 ... Eesti Teaduskojaga ühinenud teadlased, õppejõud ja teadusmeelsed inimesed nõuavad teadusrahastuse tõstmist ühe protsendini SKTst kolme aasta jooksul. Kui seda ei juhtu, kaalutakse protestiettevõtmisi.

Ministeerium on vastu plaanile anda Lihula erihooldekodud eraettevõttele

05.12.18 ... Lihulas valmis kolm uut peremaja, kuhu plaanitakse kolida 30 peamiselt Koluverest pärit erivajadustega inimest. Lääneranna vald tahab aga anda kinnistu kasutusõiguse 160 000 euro eest 20 aastaks eraettevõttele Lihula Südamekodu. Sotsiaalministeerium on plaanile vastu.

Eesti Gaas avas Viljandis esimese biometaani pakkuva surugaasitankla

05.12.18 ... Eesti Gaas avas kolmapäeval esimese surugaasitankla Viljandis, neljapäeval avatakse selline Rakveres ning lähiajal veel Jõhvis, kus lisaks maagaasile saab tankida rohegaasi ehk kodumaist taastuvkütust biometaani.
jõulutunnel

err.ee otseülekanded
PRAEGU VIKERRAADIOS
luuleta ja loe!

kuula Eesti laul 2019 lugusid
jõulud lähenevad
Lastejaama jõulukalender

Vaata

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
jõulupood

Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: