Majandus

Peeter Koppel: majandustsükli haripunkt on veel vähemalt aasta kaugusel

26.01.20 ... Palgainflatsioon on olnud kõrgemapoolne ning 2019. aasta kevadel ja suvel pöördus tulukõver ümber. Keskpangad on aga üritanud signaalile reageerida ning neil on õnnestunud nii krediidiriski marginaale kui ka kaudset volatiilsust langetada, kirjutab Peeter Koppel.

Jürgen Ligi: viga pole mitte kogumispension, vaid Neivelti argumentatsioon

25.01.20 ... Teine sammas tõstab kõigi pensioni, kui anda talle aega, sest tööealiste arvu suhe pensioniealistesse omasse langeb vääramatult, kirjutab Jürgen Ligi vastuseks Indrek Neivelti esseele "Enne pensionireformi tuleks II samba loomine veaks tunnistada".

New Yorgi ja Londoni börside naftahinnad langesid üle dollari

25.01.20 ... New Yorgi ja Londoni toorainebörside naftahinnad langesid reedel üle dollari.

Prantsusmaal jätkub protest pensionireformi vastu

24.01.20 ... Prantsusmaal jätkus reedel meeleavaldus pensionireformi vastu ja Eiffeli torni töötajad panid riigi ühe kuulsaima monumendi kinni, kuid valitsus ei näita endiselt märke soovist vastuolulisest reformist loobuda.

LOT omandas Saksa lennufirma Condor

24.01.20 ... Poola lennufirma LOT omandas raskustesse sattunud Saksa lennuettevõtte Condor.

Tuumajaama projekti vedajad alustavad asukohauuringutega

24.01.20 ... Tuumajaama projektiga tegelev Fermi Energia OÜ on esimese aastaga saanud valmis erinevad uuringud ja alustab nüüd asukohavalikuga, rääkis ETV hommikusaates Sandor Liive. Kuigi juttu on olnud Kundast, siis pole see veel kuidagi kindel.

Maailma turisminõukogu: uue viiruse paanika võib tuua põhjendamatut kahju

24.01.20 ... Maailma reisi- ja turisminõukogu juht Gloria Guevara hoiatas, et liigne koroonaviiruse paanika võib endaga kaasa tuua põhjendamatut kahju turismisektorile.

Lukašenko: Venemaa alustas maksumanöövrit Valgevene survestamiseks

24.01.20 ... Valgevene president Aleksandr Lukašenko ütles, et Venemaa alustas maksumanöövrit naftavaldkonnas nimme, et Minskile survet avaldada.

Eesti vaidlustas EL-i õiglase ülemineku fondist raha eraldamise arvutuskäigu

24.01.20 ... Eesti vaidlustas Euroopa Komisjoni väljapakutud arvutuskäigu, mille alusel hakatakse õiglase ülemineku fondist kliimaeesmärkide täitmiseks toetama enim saastavate majandussektorite ümberkujundamist.

AS Tartu Agro peab riigile tagasi maksma 1,2 miljonit eurot

24.01.20 ... Euroopa Komisjoni otsuse kohaselt peab AS Tartu Agro riigile tagasi maksma 1,2 miljonit eurot, kuna ettevõte sai siseturuga kokkusobimatut riigiabi, mis seisneb turuhinnast odavama rendi maksmises maaeluministeeriumile.

Sutt ja Neivelt vaidlesid teise samba kaotamise üle

24.01.20 ... ERR-i portaalis ilmunud arvamusloos teise pensionisamba loomist veaks nimetanud pangandusjuht Indrek Neivelt väitles Vikerraadio saates "Uudis +" pensionireformi üle teise samba pooldaja Andres Sutiga (RE).

M.V. Woolil võtab taastumine vähemalt aasta

24.01.20 ... Eelmisel aastal listeeriabakteri avastamise tõttu töö peatanud kalaettevõtte M.V. Wool tootmise taastumine täies mahus võtab vähemalt aasta, ütles firma juhatuse esimees Mati Vetevool.

Tuuleparkide arendajad pole huvitatud osa uutest radaritest kinni maksma

24.01.20 ... Riigikogu taastuvenergia toetusrühmas kõlas mõte, et tuuleenergia ettevõtted võiksid maksta uute radarite eest osaliselt ise. Arendajad sellega aga nõus ei ole.

Indrek Neivelt: enne pensionireformi tuleks II samba loomine veaks tunnistada

24.01.20 ... Mis on teise samba mõte? Kas mitte rohkem pensioni saada? Aga tegelikkus näitab, et kui välja arvata jõukam kakskümmend protsenti elanikest, siis on kõik teised selle süsteemi korral kaotajad, kirjutab Indrek Neivelt.

Jüri Ratas kohtus Šveitsis Gunvori ametliku omanikuga

24.01.20 ... Peaminister Jüri Ratas kohtus Davosis naftatreideri Gunvor ametliku omaniku Torbjörn Törnqvistiga, ettevõtet on aastaid seostatud Vene võimuladvikuga, sealhulgas president Vladimir Putininga, kirjutab Postimees.

New Yorgi ja Londoni börside naftahinnad langesid veel

24.01.20 ... New Yorgi ja Londoni toorainebörside naftahinnad liikusid neljapäeval edasi miinusesse.

Lagarde: ohud euroala majandusele on vähenenud

23.01.20 ... Ohud euroala majandusele on kaubanduspingete leevenemise järel vähenenud, ütles Euroopa Keskpanga president Christine Lagarde.

Apteegiketid värbavad reformi jõustumise eelõhtul uusi proviisoreid

23.01.20 ... Riigikogu suur saal hääletas apteegireformi lõpetava eelnõu maha detsembri keskel. Kuu aega hiljem on proviisorapteeke sama palju kui siis, ent sotsiaalministeeriumi kinnitusel töötatakse iga 1. aprillist apteegita jääva piirkonna tarbeks välja rätseplahendust. Samal ajal jätkavad ravimite hulgimüüjatele kuuluvad ketiapteegid proviisorite aktiivset värbamist, nagu ei olekski apteekide sulgemise tähtaega lähenemas.

Enefit Green tahab rajada Pärnumaale Saarde valda kümne tuulikuga tuulepargi

23.01.20 ... Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green esitas sel nädalal Pärnumaa Saarde vallale eriplaneeringu taotluse, et alustada keskkonnamõjude hindamist ning selgitada välja, kas Ristiküla lähistele on võimalik rajada kuni kümne tuulikuga 70 MW-se võimsusega tuulepark.

Elron kuulutas välja hanke uute rongide ostmiseks

23.01.20 ... Riiklik rongifirma Elron kuulutas valitsuse otsusest lähtuvalt neljapäeval välja hanke kuue kahesüsteemse elektrirongi soetamiseks optsiooniga tellida tulevikus täiendavalt veel kümme rongi.

Ministeerium: kange alkoholi aktsiisilangetus ei ole tervikuna hindades

23.01.20 ... Rahandusministeeriumi analüüsi kohaselt on suvine 25-protsendiline aktsiisilangetus jõudnud küll õlle hindadesse, kuid kange alkoholi hindadesse täielikult mitte.

Leetu saabus laev Valgevene jaoks mõeldud naftaga

23.01.20 ... Neljapäeva hommikul saabus Leetu Klaipeda sadamasse tanker 80 000 tonni Norra naftaga Valgevene naftatehaste tarvis.

Euroopa Keskpank alustab rahapoliitika strateegia läbivaatamist

23.01.20 ... Euroopa Keskpank (ECB) otsustas neljapäeval jätkata senist lõtva rahapoliitikat ja alustada keskpanga rahapoliitika strateegia läbivaatamist.

Eesti seafarmid kuulutati sigade Aafrika katku vabaks

23.01.20 ... Maailma Loomatervise organisatsioon (OIE) andis Eestile kodusigade Aafrika katku (SAK) vaba maa staatuse, mis tähendab, et Eestis on suudetud haigus farmidest eemal hoida.

Ukraina tahab anda oma raudteed Deutsche Bahnile rendile

23.01.20 ... Ukraina võimud kavatsevad anda ettevõtte Ukrzaliznõtsija ('Ukraina Raudtee') kümneks aastaks rendile Saksa raudteeoperaatorile Deutsche Bahn, ütles peaminister Oleksi Gontšaruk Davosis Ukraina hommikueinel.

Valitsus võtab Eesti Teedest üle kolme miljoni euro dividende

23.01.20 ... Valitsus otsustas võtta välja aktsiaseltsist Eesti Teed välja 3,4 miljonit eurot dividende.

Porto Franco avamine lükkus 2021. aastasse

23.01.20 ... Tallinna sadamaalale kerkiva Porto Franco avamine lükkus 2021. aasta esimese kvartali lõppu, kuid juba tänavu aprillis avab seal uksed Norra hotelliketti kuuluv Citybox.

Liivalaia kvartali arenduse start seisab ehitusloa taga

23.01.20 ... Liivalaia äri- ja elukvartali arendaja tahab kevadel maa-alal ehitusega algust teha, kuid praegu ei ole nad veel Tallinnalt ehitusluba saanud.

Taisto Liinid süüdistab liinide sulgemises salastatud menetlust

23.01.20 ... Bussifirma Taisto Liinid soovib, et kaugliinibussidega seotud info poleks dokumendiregistrites ligipääsupiiranguga, sest vastasel juhul ei saa nad arvestada sellega, et mõni konkurent kavatseb nendega samale marsruudile panna käima oma liini. Taisto on selliste juhtumite tõttu sulgenud juba viis liini.

Automüüjad plaanivad sel aastal Eestis müüa 500 elektriautot

23.01.20 ... Kui eelmisel aastal müüdi Eestis 77 elektriautot, siis sel aastal plaanivad automüüjad Eestis nii eraisikutele kui ka ettevõtetele müüa kokku 500 elektriautot. Suurt kasvu tõukab tagant riiklik toetusskeem, millega on võimalik osta 240 elektrisõidukit 5000 euro suuruse toetusega.

Boeing lükkas edasi lennukitüübi 777X esimese lennu

23.01.20 ... USA lennukitootja Boeing lükkas veelgi edasi lennukitüübi 777X esimese lennu, mis pidi toimuma 23. jaanuaril, teatas kolmapäeval ettevõtte esindaja.

Kanada kohus määras Volkswagenile heitmepettusega seoses kopsaka trahvi

23.01.20 ... Kanadas määras Toronto kohus kolmapäeval Saksa autohiiule Volkswagenile kopsaka trahvi niinimetatud heitmepettusega seoses.

Rahandusminister Helme: sotsiaalminister Kiik ei tohi niimoodi käituda

23.01.20 ... EKRE aseesimees, rahandusminister Martin Helme õigustab erakondlasi nimetamiskomitees, vastab Mart Helme väidetava kõrvaletõmbumise kohta, räägib sotsiaalminister Tanel Kiige ärritavast tegutsemisest ja apteekide päästmisest.

Eesti püsib korruptsioonitaju indeksi arvestuses maailmas 18. kohal

23.01.20 ... Korruptsioonivastase võitluse organisatsioon Transparency International avaldas neljapäeval 2019. aasta avaliku sektori korruptsiooni mõõtva korruptsioonitaju indeksi (CPI), mille arvestuses on Eesti eelmise aastaga võrreldes tulemust parandanud 1 punkti võrra, jäädes 74 punktiga 180 riigi arvestuses siiski endiselt 18. kohale.

Hans H. Luik: Õhtulehe osaluse ostuks pole kütkestavaid pakkumisi tulnud

23.01.20 ... AS Õhtuleht Kirjastuse üks omanikke, meediaettevõtja Hans H. Luik ütles intervjuus ERR-ile, et kütkestavaid ostupakkumisi tulnud ei ole. Oluline on olla ka ettevaatlik, kellele üldse müüa, kui asi selleni peaks minema, lisas ta.

Maailmaturu naftahinnad langesid

23.01.20 ... New Yorgi ja Londoni toorainebörside naftahinnad liikusid neljapäeval hoogsalt miinusesse.

Audru osavalda võib tulla lõhkematerjalitehas

22.01.20 ... Pärnus Audru osavallas menetletakse Eesti esimese lõhkematerjalitehase detailplaneeringut. Tehast tahetakse rajada Potsepa karjääri ning kui kõik läheb plaani kohaselt, saab planeering sügiseks valmis.

Pensionireform liigub kiirema ja lihtsama raha väljavõtmise teed

22.01.20 ... Riigikogu rahanduskomisjon toetas pensionireformi eelnõus viit muudatust, mis muu hulgas lihtsustavad raha väljavõtmist.

Trump ähvardas taas Euroopat 25-protsendilise autode tollimaksuga

22.01.20 ... Kui eurooplased Ühendriikidega kaubandusleppeni ei jõua, kehtestavad Ühendriigid Euroopa Liidu autodele 25-protsendilise karistava tollimaksu, ütles USA president Donald Trump.

Rotermanni kvartali naabrusesse kerkib uus elu- ja ärikvartal

22.01.20 ... Tallinna Rotermanni kvartali ja reisisadama vahelisele alale peaks lähema viie-kuue aasta jooksul kerkima uus multifunktsionaalne keskus umbes 200 korteri ja mitmesuguste äripindadega. Arendaja Urmas Sõõrumaa kinnitusel peaks ehitus algama aastal 2024 ning kogu kompleks valmima aastaks 2026.

Leyen: USA ja EL-i kaubanduslepe võib olla mõne nädala kaugusel

22.01.20 ... Euroopa Liidu ja USA kaubanduslepingu sõlmimine võib olla mõne nädala küsimus, ütles Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen kolmapäeval, kuigi Washington ähvardab blokki taas autotollidega.

Ühendkuningriik lubas kehtestada digimaksu USA ähvardustest hoolimata

22.01.20 ... Ühendkuningriik plaanib USA ähvardustest hoolimata kehtestada aprillis tehnoloogiahiidudele digimaksu, ütles Briti rahandusminister Sajid Javid.

Valgevene asus Venemaa asemel tarnima naftat Norrast

22.01.20 ... Valgevene alustas teisipäeval nafta tarnimist Norrast, sest senine peamine tarnija Venemaa peatas sel kuul tarned seoses takerdunud läbirääkimistega riikidevahelise majandussidemete tihendamise asjus.

Priit Salumaa: Eesti Fortune 500 tippu ja pensionid kõrgemaks. Kuidas?

22.01.20 ... Priit Salumaa arutleb, kuidas võiksid Eesti digiriigi teenused olla eestimaalastele absoluutselt ja konkurentsitult parimad läbi aegade ning kuidas panna need teenused ise enda eest maksma ja rohkemgi veel.

Konkurentsiamet tahab uurida bussijaamade tegevust

22.01.20 ... Konkurentsiametile on aastatega laekunud kaebusi bussifirmadelt, kes kurdavad, et bussijaamade valdajad küsivad neilt põhjendamatult kõrget bussijaamatasu. Amet tegi omakorda majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile (MKM) ettepaneku asuda bussijaamade majandustegevust lähemalt kontrollima.

Eesti eelarve ülejääk oli kolmandas kvartalis üle EL-i keskmise

22.01.20 ... Eesti valitsussektori eelarve ülejääk oli mullu kolmandas kvartalis 0,4 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP), euroalal ja Euroopa Liidus (EL) tervikuna registreeriti aga defitsiit.

Valitsus kinnitas riigi äriühingutes osalemise põhimõtted

22.01.20 ... Valitsus kinnitas osaluspoliitika põhimõtted, millest riik lähtub äriühingute osaluste valitsemisel ja seda reguleeriva õigusloome kujundamisel.

ERR Brüsselis: Martin Helme hinnangul on rohepöördeks vaja plaanitust rohkem raha

21.01.20 ... Euroopa Liidu rahandusministrid arutasid kliimaneutraalse majanduse investeerimiskava. Rahandusminister Martin Helme leiab, et plaanid jäävad vajadustele oluliselt alla, raha tuleb paljuski Euroopa Liidu teiste tegevuste arvelt ning samuti ei saa Eesti rahule jääda kivisöe ja põlevkivi erineva kohtlemisega toetuste arvutamisel.

Trump kritiseeris Davosis keskkonnahuku kuulutajaid

21.01.20 ... USA president Donald Trump arvustas teisipäeval Davosi majandusfoorumil "alalisi hukuprohveteid", kes hoiatavad maailma keskkonnakriisi eest.

Helsingi sadam on endiselt Euroopa vilkaim reisisadam

21.01.20 ... Helsingi sadam on endiselt Euroopa vilkaim reisisadam, mille kaudu liikus eelmisel aastal 12,2 miljonit laevareisijat, teatas ettevõte Helsingi Sadam.
iluuisutamine
PRAEGU VIKERRAADIOS
ralli mm stardib taas
plekktrumm
dokkfilmide koorekiht
eesti lauluke 2020
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: