Majandus

Mupo: velotaksojuhid tüssavad halastamatult heauskseid turiste

17.08.19 ... Tallinna munitsipaalpolitsei (mupo) ja politsei hiljutine ühisreid näitas, et olukord velotaksode vallas on vaatamata pidevale kontrollimisele halb ja velotaksojuhid tüssavad kliente.

Eestlasi süüdistatakse Soome ajaloo suurimas rahapesujuhtumis

16.08.19 ... Soome võimud süüdistavad kaht Eesti päritolu meest räiges rahapesus, keskkriminaalpolitsei andmeil on rahapesu taga Venemaa organiseeritud kuritegevus, kirjutas reedel Soome rahvusringhääing Yle.

Portugalile on sõbralik ja rahumeelne ühiskond majanduslikku kasu toonud

16.08.19 ... Portugalil on tänu rahumeelsele ja lõhestumata ühiskonnale ning oskustööjõu maksusoodustustele õnnestunud ligi meelitada välisinvesteeringuid ning nende majandus kasvab hetkel kiiremini kui Euroopa Liidus keskmiselt.

Elron hangib hübriidrongide asemel kahesüsteemsed elektrirongid

16.08.19 ... Valitsuse otsuse alusel kuue reisirongi ostmist ette valmistav ettevõte Elron loodab pääseda diisli- ja elektrimootoriga hübriidrongide tellimisest, kuid peab selle asemel soetama kahes erinevas elektrivõrgus sõitvad rongid.

Eesti Energia reservplokkide kasum või kahjum selgub tagantjärele

16.08.19 ... Eesti Energia Narva elektrijaamades lähevad kaks energiaplokki reservi, mis tähendab, et lisaks kõige moodsamatele energiaplokkidele hoiab ettevõte valmisolekus ka kahte keskmise grupi plokki.

Tühja kasseti tasu kogumine jätkub senise süsteemi alusel

16.08.19 ... Valitsuskabinet otsustas, et nn tühja kasseti tasu kogumist jätkatakse senise lõivupõhise süsteemi alusel, mitte ei minda üle riigieelarvelisele süsteemile. Kiiremas korras tuleb aga üle vaadata muusikakandjate nimekiri, mille pealt maksu koguda, et see vastaks tänapäevasele turuolukorrale.

Danske jätkab Eesti äriklientide teenindamist läbi Leedu filiaali

16.08.19 ... Danske Banki Eesti ja Leedu filiaalid sõlmisid lepingu, mille alusel viiakse Eesti äriklientide krediidilepingud üle Leedu filiaali.

Väikepruulikoda loodab ühisrahastusplatvormilt kaasata investeeringuteks kuni 750 000 eurot

16.08.19 ... Käsitööõlut tootev väikepruulikoda Õllenaut soovib ühisrahastusplatvormi Fundwise abil kaasata investeeringuteks kuni 750 000 eurot. Ettevõte plaanib välja vahetada oma seadmed, et toota rohkem ja kvaliteetsemalt, mis avaks enam eksporditurge.

WSJ: Euroopa Keskpanga stiimulpakett võib olla eeldatust suurem

16.08.19 ... Euroopa Keskpank (ECB) võib septembris toimuval kohtumisel teatada stiimulpaketist, mis on suurem kui investorid eeldavad, kirjutab ajaleht Wall Street Journal Soome keskpanga presidendi Olli Rehni kommentaaridele viidates.

Galerii: Tartu otsib kesklinna parkimismajale skulptuurset lahendust

16.08.19 ... Kevadel välja kuulutatud Tartu kesklinna parkimismaja arhitektuurivõistluse kaudu otsis linn parkimismaja, mis sobiks arhitektuurselt kokku väärika vanalinnaga, mahutab vähemalt paarsada autot, aga samas pakub ka kaubandus- või teeninduspiirkonda, mille abil siduda hoone ümbritseva ruumiga. Konkursile laekus 29 tööd, kuid esialgse analüüsi tulemusena kõik neist püstitatud eesmärgile ei vasta.

Baltika väikeaktsionärid saavad ülevõtmispakkumise

16.08.19 ... Soome fond KJK Fund Sicav-SIF teeb Baltika väikeaktsionäridele ülevõtmispakkumine kõikide rõivafirma aktsiate omandamiseks.

Läti peatas PNB Banka tegevuse

16.08.19 ... Läti finants- ja kapitalituru komisjon (FKTK) otsustas neljapäeva õhtul peatada PNB Banka tegevuse.

Tuntud ettevõtja Margus Reinsalu võlausaldajad müüvad tema kinnisvara

16.08.19 ... Tuntud ettevõtja Margus Reinsalu vaidleb varasemate äripartnerite ja võlausaldajaga, kelle nõuete rahuldamiseks kohtutäitur viimased Reinsalu ja tema firmade nimel olevad kinnisvarad septembri alguses müüki paneb, kirjutab Eesti Päevaleht.

Analüüs | Lahing uute tubakatoodete pärast

16.08.19 ... Väike, kuid häälekas seltskond tegeleb Eestis nišikaubale nagu kuumutatud tubakatooted võimalikult laiade õiguste väljarääkimisega. ERR kaardistab, kes on võitluses kes ja mille üle lahing käib.

USA president lubas suurepärast kaubanduslepet Suurbritanniaga

16.08.19 ... USA president Donald Trump lubas neljapäeval taas suurepärast kaubanduslepet Suurbritanniaga pärast selle Euroopa Liidust lahkumist, teatasid meediakanalid.

Õlitehase rajajad tutvustasid Kohtla-Järve rahvakoosolekul oma plaane

15.08.19 ... Kohtla-Järve Ahtme linnaossa õlitehast rajada sooviv firma Corestone Productions tutvustas rahvakoosolekul oma plaane. Kohalikud elanikud suhtuvad skeptiliselt tehase arendaja väitesse, et tehase rajamisega kaasnevad keskkonnamõjud on väikesed.

Ukraina majandus kasvas teises kvartalis 4,6 protsenti

15.08.19 ... Ukraina sisemajanduse koguprodukt (SKP) kerkis teises kvartalis mullu sama perioodiga võrreldes 4,6 protsenti, teatas riigi statistikaamet.

Analüütikud: nii suurt hulka negatiivsete intressidega võlakirju pole ajaloos kunagi olnud

15.08.19 ... Niisugust eksperimenti, kus maailmas oleks üle 15 triljoni negatiivseid intressimäärasid "maksvaid" võlakirju, pole maailma ajaloos kunagi olnud ja õpikutest ei saa lugeda, mis edasi saab, ütles SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel. Estonian Business Schooli (EBS) vaba majandusmõtte professor Hardo Pajula tõi aga välja, et valitsused manitsevad inimesi säästma, teisalt antakse aga negatiivseks surutud intressidega märku, et tarbige, muidu jääb majandusmasin seisma.

Eesti ei välista Valgevene tuumaelektri kasutamist

15.08.19 ... Eesti ei osta Valgevenest otse elektrit, kuid kui mõni teine riik seal toodetud elektrienergia, sealhulgas ka peagi käivituva Astravjetsi tuumajaama toodangu Balti energiaturule lubab, siis seda võidakse tarbida ka Eestis.

Enefit Green plaanib Hiiumaa lähistele kuni 1100-megavatist tuuleparki

15.08.19 ... Riigile kuuluv taastuvenergia ettevõte Enefit Green esitas Loode-Eesti rannikumere tuulepargi täiendatud keskkonnamõjude hindamise (KMH) avaliku väljapaneku, mille järgi plaanib ettevõte Hiiumaa lähistele kuni 1100-megavatist meretuuleparki.

ERR-i Tuisu tänava kinnistutele esitas ainsa pakkumuse Merko

15.08.19 ... Eesti Rahvusringhäälingule kuuluvate Tuisu ja Tervise tänava kinnistute enampakkumise teise vooru võitis 4,5 miljoni euro suuruse pakkumise teinud AS Merko Ehitus Eesti, kes oli üksiti ainus pakkuja.

Kai Realo: vedelkütuse seaduse muutmine ei ole saatanast

15.08.19 ... Jutud vedelkütuse seaduse muudatuse nn kuritegelikkusest on lihtsalt vale. Jääb vaid loota, et majandusministeeriumi spetsialistid ei lase end emotsioonidest mõjutada, kirjutab Circle K Eesti AS peadirektor Kai Realo.

Kaubanduskoda kogus liikmemaksudena üle 900 000 euro

15.08.19 ... Eesti Kaubandus-Tööstuskoda kogus eelmisel aastal üle 911 000 euro liikme- ja sisseastumismakse, Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsioon sai samal ajal liikmemaksudena 61 000 eurot.

Nausėda kritiseeris Läti otsust osta Valgevene tuumajaama elektrit

15.08.19 ... Leedu president Gitanas Nausėda nimetas kolmapäeval kahetsusväärseks Läti otsust hakata ostma Valgevene Astravjetsi tuumajaamas toodetavat elektrit, kuid ei pidanud seda üllatavaks.

Huawei turuosa Eestis jäi samaks ka peale konflikti USA-ga

15.08.19 ... Hoolimata USA ähvardustest kehtestada Hiina mobiilitootja Huawei vastu sanktsioonid, ostavad eestlased jätkuvalt Huawei telefone.

Eksperdid: Saksa majanduse aeglustumine on ohusignaal

15.08.19 ... Euroopa majandusveduri kasv aeglustus tänavu teises kvartalis neljandiku võrra, 0,4 protsendi tasemele. Ekspertide sõnul osati langust oodata ning kainete otsuste abil on võimalik majanduslangust veel vältida. Selleks peavad mõistlikult tegutsema aga nii poliitikud kui ka majandustegelased.

USA aktsiaturgude langemine ennustab majanduslangust

15.08.19 ... USA aktsiaturud läksid sügavasse langusesse pärast seda, kui lühiajaliste riigivõlakirjade tulusus ületas pikaajaliste oma. Tavaliselt on see märk lähenevast majanduslangusest.

Omapärase laiusega trammitee pärsib Tallinna trammihankeid

15.08.19 ... Tallinna trammiteel on niivõrd omapärane laius, et see on saanud üheks takistuseks uute trammide hankimisel – kui hange on väike nagu viimati, kui Tallinn tahtis soetada kaheksat trammi, siis tootjatel ei tasu ära hakata tegema oma tehastes ümberseadistusi. Trammitee laiuse muutmisele Tallinnas praegu ei mõelda.

Paidet ähvardab perearstide puuduse tõttu euroraha tagasinõue

14.08.19 ... Paide omavalitsust ähvardab paarisaja tuhande euro suurune toetusraha tagastamise nõue, kui linn ei suuda leida septembris avatavasse uude tervisekeskusesse puudu olevaid perearste.

Pelosi sidus USA-Briti kaubandusleppe suure reede leppe austamisega

14.08.19 ... USA võimalik kaubandusleping Suurbritanniaga on hukule määratud, kui Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust kahjustab Põhja-Iiri rahulepet, hoiatas Ühendriikide esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi kolmapäeval.

Eesti järgmine teadusstrateegia võtab suuna rakendusteaduse edendamisele

14.08.19 ... Teadus- ja arendusnõukogu ehk TAN tegi kolmapäeval väljasõiduistungi, et pakkuda välja suunised strateegiadokumendile, mis määrab, kuhu Eesti teadus-, arendustöö peaks järgmise kümnendi jooksul liikuma. Leiti, et Eesti majanduse edendamiseks on senisest enam vaja rakendusteadust, ehkki ei ole päris selge, kust ja kui palju peaks selle edendamiseks tulema raha.

Vanemaealiste tööhõive tõusis viimase kümne aasta kõrgeimale tasemele

14.08.19 ... Statistikaameti andmetel kasvab jätkuvalt hõive 50–74-aastaste seas ning see on jõudnud viimase kümne aasta kõrgeimale tasemele.

USA riigivõlakirjade tootlikkus vihjab majanduslanguse tulekule

14.08.19 ... USA kümneaastaste riigivõlakirjade tootlikkus langes kolmapäeval viivuks alla kaheaastaste võlakirjade oma, mis on sageli märk saabuvast majanduslangusest.

Keskvalitsus oli esimesel poolaastal igas kuus puudujäägis

14.08.19 ... Esialgsetel raamatupidamislikel andmetel on keskvalitsus tänavu esimesel poolaastal kõigil kuudel miinuses olnud ning poolaasta lõpuks ulatus kogu valitsussektori puudujääk 51 miljoni euroni. Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Margus Täht ei pidanud tänavust aastat erandlikuks ja seostas eelarvepuudujääki muu hulgas mullusest suurema tulumaksutagastusega.

Kokkulepe: põlevkivi kasutatakse veel, Eesti Energia koondab vähem inimesi

14.08.19 ... 2023. aastani peab olema tagatud Narva elektrijaamades Eesti keskmine elektrivajadus, seetõttu jääb Eesti Energias kavandatud koondamislaine väiksemaks, ütles rahandusminister Martin Helme kolmapäeval pärast kohtumist ametiühingu esindajatega.

Kuue kuu Euribor langes rekordmadalale -0,401 protsendile

14.08.19 ... Kuue kuu Euribor langes teisipäeval 0,001 protsendipunkti võrra rekordmadalale -0,401 protsendile.

Euroala majandus kasvas aastaga 1,1 protsenti

14.08.19 ... Euroala majandus kasvas teises kvartalis aastavõrdluses 1,1 protsenti, kogu Euroopa Liidus (EL) kasvas see 1,3 protsenti.

Prantsusmaa töötus langes kümne aasta madalaimale tasemele

14.08.19 ... Prantsusmaa töötuse määr langes teises kvartalis 8,5 protsendile, mis on kümne aasta vähim, teatas statistikaamet Insee.

Ministeeriumid vaidlevad Levira müümise üle

14.08.19 ... Levira on riigile kuuluv äriühingutest ainus, mille mullust tegevust hinnati mitterahuldavaks. Digiteenuseid pakkuva ettevõtte tulevik on praegu lahtine, sest Levira valitseja rahandusministeerium soovib ettevõtet müüa, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on aga seisukohal, et riik peaks enamusosaluse Leviras säilitama.

Mõlemad Saaremaa ajalehed heitlevad kahjumi ja maksuvõlaga

14.08.19 ... Saaremaa ajalehed Meie Maa ja Saarte Hääl jäid mullu mitmesaja tuhande euroga kahjumisse ning mõlema väljaandjal on riigi ees maksuvõlg.

Venemaa kavandab välisturistide viisarežiimi olulist leevendamist

14.08.19 ... Venemaa välisministeerium tegi ettepaneku märkimisväärselt lihtsustada Venemaad külastada soovivate turistide viisade vormistamist.

Soome majanduskasv oli esialgseil andmeil 1,8 protsenti

14.08.19 ... Soome teise kvartali hooajaliselt tasandatud sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas eelmise aastaga võrreldes 1,8 protsenti, teatas statistikaamet esialgsetele andmetele tuginedes.

Facebook lasi allhankijatel oma kasutajate häälsõnumeid pealt kuulata

14.08.19 ... Ettevõte Facebook kaasas suhtlusvõrgustiku kasutajate häälsõnumite pealtkuulamisse sadu allettevõtjaid, edastas Bloomberg.

Saksa majandus kahanes teises kvartalis esialgseil andmeil 0,1 protsenti

14.08.19 ... Saksamaa sisemajanduse koguprodukt (SKP) kahanes teises kvartalis esimese kvartaliga võrreldes 0,1 protsenti, näitasid kolmapäeval statistikaameti Destatis avaldatud esialgsed andmed.

USA lükkab Hiina elektroonikale mõeldud uue imporditolli 15. detsembrile

14.08.19 ... USA lükkab Hiina elektroonikale mõeldud uue 10-protsendilise imporditolli 15. detsembrile, kuid kavatseb ikkagi kehtestada 1. septembrist tariifi 300 miljardi väärtuses Hiina kaupadele, teatas valitsus.

Tallinna Sadam teenis poole aastaga 18,2 miljonit eurot kasumit

14.08.19 ... Tallinna Sadam jõudis esimesel poolaastal mullusest 2,3 miljoni euro suurusest kahjumist 18,2 miljoni euroga kasumisse, ettevõtte müügitulu kahanes samal ajal aastavõrdluses 1,3 protsenti 61,4 miljonile eurole.

Kevadel müüdud Vopak E.O.S.-i hind oli 33,4 miljonit

14.08.19 ... Läänemere suurim sõltumatu naftatoodete terminalioperaator Vopak E.O.S. müüdi kevadel eeldatavalt 33,4 miljoni euro eest, mis on umbes 20 korda väiksem hind kui firma väärtust oli hinnatud 2012. aastal.

Maailmaturu naftahinnad kerkisid järsult

14.08.19 ... Nafta hinnad New Yorgi ja Londoni börsidel liikusid teisipäeval järsult plussi, kuna USA ja Hiina kaubandustüli väljavaade paranes.

Rail Baltic algatas täiendava keskkonnamõju hindamise

13.08.19 ... Rail Baltic Estonia algatas täiendava keskkonnamõju hindamise, millest on kasu juhul, kui tekib vajadus teha projektis muudatusi. Näiteks oleks mõistlik langetada muldkeha planeeritud kõrgust, aga pole teada, millist mõju see võiks keskkonnale avaldada.

Muruniidukikütus vabaneb taas biokomponendi nõudest

13.08.19 ... Keskkonnaminister Rene Kokk muutis vedelkütuste keskkonnanõuete määrust, mis võimaldab edaspidi väikemootorites kasutatavat mootoribensiini biokomponendivabalt turustada.
PRAEGU VIKERRAADIOS
pidu "minu arm"
suveseiklus
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: