Majandus

EL tegi liikmesriikidele esimesed väljamaksed taastepaketist

03.08.21 MAJANDUS ... Euroopa Liit tegi teisipäeval liikmesriikidele esimesed väljamaksed 800 miljardi euro suuruse koroonaviiruse taastekava raames.

Sanofi võtab üle mRNA tehnoloogiale spetsialiseerunud USA firma

03.08.21 MAJANDUS ... Prantsuse ravimifirma Sanofi, mis on oma rivaalidest uue põlvkonna mRNA koroonavaktsiini arendamisel maha jäänud, teatas teisipäeval, et võtab üle antud tehnoloogiale spetsialiseerunud USA firma.

Eestlased kibelevad kruiisireisidele, soomlaste huvi on leige

03.08.21 MAJANDUS ... Riikide kehtestatud reisipiirangute tõttu pidid laevafirmad oma tavapärased liinid ümber vaatama, mistõttu plaanisid ettevõtted kevadel sisustada suvehooaja erikruiisidega. Eestis on kruiisid osutunud populaarseks, soomlased on pandeemiaolukorras olnud märksa ettevaatlikumad.

Tallinna lennujaam teenis esimesel poolaastal kasumit

03.08.21 MAJANDUS ... Tallinna Lennujaama käive esimesel poolaastal langes, koroonakriisist hoolimata jäi ettevõte aga 100 000 euroga kasumisse. Aasta teine pool tuleb lennujaama juhatuse esimehe Riivo Tuvikese sõnul tõenäoliselt keerulisem.

TS Laevad sai EL-ilt lubaduse rahastada parvlaeva Piret elektrifitseerimist

03.08.21 MAJANDUS ... Ettevõtte TS Laevad kava viia Saaremaa liinil sõitev parvalaev Piret üle elektritoitele sai Euroopa Komisjonilt esialgse heakskiidu ja rahastamislubaduse.

Liven rajab Pirita TOP-i lähistele üle 200 korteri

03.08.21 MAJANDUS ... Kinnisvaraettevõte Liven ostis möödunud nädalal avalikul oksjonil Tallinnas Pirita purjespordikeskuse (Pirita TOP) naabruses asuva 27 000-ruutmeetrise kinnistu, kuhu kavatseb rajada elamukvartali enam kui 200 korteriga.

Väliskomisjonide juhtide sõnul halvendab Nord Stream 2 Euroopa julgeolekut

02.08.21 VÄLISMAA ... Eesti, Läti, Leedu, Tšehhi, Iiri, Poola, Ukraina, Ühendkuningriigi ja Ameerika Ühendriikide parlamentide väliskomisjonide esimehed ütlevad ühisavalduses, et Nord Stream 2 gaasijuhtme valmimine õõnestab Euroopa gaasiturgu, ohustab julgeolekut ning seab ohtu Ukraina niigi ebakindla suveräänsuse.

Tallink tahab emiteerida 31,5 miljoni eest uusi aktsiaid

02.08.21 MAJANDUS ... Tallink Grupp teavitas esmaspäeval börsi kavatsusest suurendada ettevõtte aktsiakapitali kuni 31,5 miljoni euro võrra ning uute aktsiate avaliku pakkumise läbiviimise plaanist. Aktsia kavandatav hind on 0,47 eurot.

Bolt kaasas värske rahastusringiga 600 miljonit eurot

02.08.21 MAJANDUS ... Bolt teatas esmaspäeval ettevõtte ajaloo suurima, 600 miljoni euro suuruse investeeringu kaasamisest, millega firma väärtus kasvab üle 4 miljardi euro.

Olerex ostis kümne jaamaga Läti tanklaketi

02.08.21 MAJANDUS ... Eesti kütusemüüja Olerex valdusfirma Aqua Marina AS sõlmis lepingu Läti suuruselt üheksanda kütusemüüja, kümne teenindusjaamaga Kool Latvija tanklaketi ostuks.

USA senaatorid viisid lõpule hiiglasliku taristuplaani koostamise

02.08.21 VÄLISMAA ... USA senaatorid viisid pühapäeval lõpule hiiglasliku, ühe triljoni dollari suuruse taristuplaani koostamise, mis loodetakse vastu võtta lähipäevil, ütles demokraatide liider Chuck Schumer.

Juulis tegi reisijate arv Tallinna lennujaamas pandeemiaaja rekordi

02.08.21 MAJANDUS ... Juulis läbis Tallinna lennujaama üle 150 000 reisija. Pandeemiaajal on see rekord, aga koroonaeelsest ajast siiski kaks korda väiksem reisijate hulk.

Nordica läks esmakordselt oma nime alt liinile

01.08.21 MAJANDUS ... Nordica tegi pühapäeval esimesed regulaarlennud oma rahvusvahelise lennuettevõtte sertifikaadi ja IATA koodiga. Ühtlasi oli see esimene kord, kui reisijad on ostnud piletid Nordica enda piletimüügi platvormi kaudu.

Norra turule sisenenud Bolt sattus sealse taksoäri turbulentsidesse

01.08.21 MAJANDUS ... Pärast Norra taksoseadusesse tehtud muudatusi pääses sõidujagamisteenusega sealsele turule ka Eestist pärit Bolt koos USA Uberi ja Vene Yangoga, mispeale lahvatas majandusväljaande E24 veergudel poolt- ja vastuväiteist tulvil diskussioon, sest aastakümneid muutumatuna püsinud ärimudelid lagunesid ühtäkki koost.

Teisest pensionisambast lahkub ligi 160 000 inimest

31.07.21 MAJANDUS ... Sel aastal avanenud võimalust teisest pensionisambast lahkuda on kasutanud ligi 160 000 inimest. Avalduse on võtnud tagasi ligi 4000 pensionikogujat, selgub pensionikeskuse andmetest.

Uudis hinnatõusust pani gaasituru kihama

30.07.21 MAJANDUS ... Eesti gaasiturg on viimastel päevadel kihama läinud ja üha rohkem kliente otsib endale paremat gaasipakkumist.

Oetkeri toidufirma jagatakse mitmeks konkureerivaks ettevõtteks

30.07.21 VÄLISMAA ... Juba 2007. aastal surnud Saksa miljardäri Rudolf August Oetkeri kaheksa last jagavad erimeelsuste tõttu Oetkeri toidufirma mitmeks konkureerivaks ettevõtteks. Kõik lapsed omavad ettevõttes 12,5 protsendi suurust osalust.

Raadio Kuku juhiks saab Ainar Ruussaare asemel Madis Kimmel

30.07.21 MAJANDUS ... Raadio Kuku uueks peatoimetajaks saab Madis Kimmel, senine juht Ainar Ruussaar jätkab raadiojaama tegevtoimetajana, keskendudes päevakajaliste saadete sisule, teatas samasse meediagruppi kuuluv BNS.

Eesti inflatsioon oli juulis euroala kiireim

30.07.21 MAJANDUS ... Euroala aastainflatsioon kiirenes Eurostati kiirhinnangu kohaselt juulis juuni 1,9 protsendilt 2,2 protsendile; Eestis kiirenes inflatsioon aga 3,7 protsendilt 4,9 protsendile ja oli sellega euroala tipus.

USA suurendab toetusi strateegilistele tööstussektoritele

30.07.21 VÄLISMAA ... USA suurendab riigi toetusi strateegilistele tööstussektoritele. Washington tahab tugevdada tarneahelate sõltumatust ja luua juurde uusi töökohti.

Palgi hind on Eestis enneolematus kõrguses

30.07.21 MAJANDUS ... Suur nõudlus puidu järele on tinginud puiduhinna tõusu ja võrreldes möödunud aastaga on näiteks kuusepalgi hind tõusnud koguni 80 protsenti.

Scarlett Johansson kaebas Disney kohtusse

30.07.21 VÄLISMAA ... USA filmistaar Scarlett Johansson kaebas neljapäeval meediafirma Disney kohtusse. Näitleja väidab hagis, et tema lepingut rikuti, kui Disney suunas tema osalusega filmi samal ajal nii kinno kui ka voogedastusse.

Delta mutatsioon piirab USA majanduskasvu väljavaateid

30.07.21 VÄLISMAA ... USA majandus kasvas teises kvartalis kiiresti, kuid üha leviv koroonaviiruse delta mutatsioon muutis tulevikuväljavaated tumedamaks.

Leedu poolaasta majanduskasv oli ligi viis protsenti

30.07.21 MAJANDUS ... Leedu esimese poolaastaga sisemajanduse kogutoodangu (SKT) kasv oli hooajaliselt ja tööpäevadega korrigeerimata andmetel mullusega võrreldes 4,8 protsenti ja oli jooksevhindades 24,8 miljardit eurot.

Hergo Tasuja: Hiiumaa on samuti Eestimaa

30.07.21 ARVAMUS ... Riigijuhtidelt ootame oskust asju ette näha ja ennetada. Seega tuleb juba praegu tegeleda Hiiumaa liinile kolmanda laeva toomisega, kirjutab Hergo Tasuja.

Jaekaubandusettevõtete juuni müügitulu kasvas 12 protsenti

30.07.21 MAJANDUS ... Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli juunis 780 miljonit eurot, suurenedes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 12 protsenti, teatas statistikaamet.

Ekspress Grupi kvartalikasum kasvas üle kahe korra

30.07.21 MAJANDUS ... Hans H. Luige suurosalusega meediakontserni AS-i Ekspress Grupp käive kasvas tänavu teises kvartalis eelmise aastaga võrreldes ligi kolmandiku ja kasum üle kahe korra, selgub ettevõte teise kvartali vahearuandest.

Kadastik ja Luik: miks Eestis on ajakirjandusega kõik enam-vähem hästi?

30.07.21 EESTI ... 30 aasta jooksul on Eesti ajakirjanduse nägu kujundanud konkurentidena kaks meest – Postimees Grupi rajanud Mart Kadastik ja Ekspress Grupi loonud Hans H. Luik. Augustis 1991, kui Eesti taastas iseseisvuse, oli Kadastik Postimehe peatoimetaja ja Luik Eesti Ekspressi kirjastaja. Nüüd vaatavad nad tagasi ja ütlevad, kuidas ajakirjandusel nii hästi läks.

Eesti Energia saavutas esimesel poolaastal rekordilise käibe

29.07.21 MAJANDUS ... Eesti Energia teenis esimesel poolaastal rekordilise 538 miljoni euroni küündinud müügitulu juures 16,5 miljonit eurot puhaskasumit. Mullu samal perioodil oli ettevõtte puhaskasum 5 miljonit eurot.

WSJ: lääneriikide majandused kohanevad koroonapiirangutega üha edukamalt

29.07.21 VÄLISMAA ... USA ajaleht The Wall Street Journal leiab, et lääneriikidega majandused kohanevad koroonapiirangutega üha edukamalt. Viirus tekitab pärast igat lainet riikide majandustele vähem kahju kui eelmisel korral.

Soome Nokia tuli madalseisust välja

29.07.21 MAJANDUS ... Soome Nokia teatas neljapäeval teise kvartali headest majandustulemustest ja tõstis aasta kasvuprognoosi. Analüütikute hinnangul on see parim börsiuudis sel suvel.

Inimesed jooksevad ohtratele suveüritustele tormi

29.07.21 EESTI ... Möödunud suvel jäi enamik üritusi koroonapiirangute tõttu ära. Tänavu püüavad nii kultuurisündmuste korraldajad kui ka külastajad mullust suuresti ärajäänud suve tagasi teha, mistap toimub kontserte ja festivale oluliselt rohkem ning neid külastatakse äärmise innukusega, mõne erandiga.

Tallinn pöördus ehitusvaidluse tõttu Lidli vastu kohtusse

29.07.21 MAJANDUS ... Tallinna linnavalitsus leidis, et Eestis kaupluste avamiseks valmistuv kaubanduskett Lidl pole ühe oma poe juures teede väljaehitamise lepingust kinni pidanud ja nõudis ettevõttelt trahvi. Lidl teostas kõik lubatud tööd aprilli lõpuks ja ei näinud trahvi tasumiseks põhjust, mistõttu pöördus linnavalitsus kohtusse.

Läti statistikaamet: teise kvartali majanduskasv oli 10,3 protsenti

29.07.21 MAJANDUS ... Läti statistikaameti kiirhinnangust selgus, et riigi teise kvartali sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas 2020. aasta sama perioodiga võrreldes 10,3 protsenti.

Üha rohkem inimesi vahetab gaasimüüjat

29.07.21 MAJANDUS ... Eesti gaasiturg on avatud juba alates 2007. aastast, mis tähendab, et sarnaselt elektriga on võimalik endale ka meelepärane gaasipakkuja valida.

Endise tomatikasvatuse asemele Laagris tekib moodne linnaruum

29.07.21 MAJANDUS ... Endisele põllumajandusettevõttele AS Sagrole kuulunud kasvuhoonetega maa-aladest saab Laagri aleviku uus keskus, kuhu tulevad järgmise kümne aasta jooksul korterelamud hinnanguliselt 2000 elanikule ja ärikvartal.

Laagri keskuses läheb lammutamisele tuntud hoone

29.07.21 MAJANDUS ... Lähipäevil asutakse lammutama endist sovhoosi haldushoonet Laagri alevikus Hoiu tänaval, mis on nimetatud kultuuriministeeriumi tellitud uuringus silmapaistvaks 20. sajandi arhitektuuri näiteks, mida võiks väärtustada ja kaitsta.

Läti ja Rootsi vahel hakkab sõitma kaks uut parvlaeva

29.07.21 MAJANDUS ... Rootsi laevafirma Stena Line paneb Ventspilsi ja Rootsis asuva Nynäshamni linna vahelisele liinile kaks uut parvlaeva.

Eero Raun: globaalne küla võitleb elu eest

29.07.21 ARVAMUS ... Eesti ja muugi Euroopa majanduse edaspidine toimimissuutlikkus on olulisel määral tarneahela keskne. Ettevõtete murekoormat kasvatavad materjalide defitsiidist ja tootmisraskustest tulenev hinnatõus, tellimuste edasilükkumine ja tööjõukulude kasv, kirjutab Eero Raun.

Tallink kasvatas käivet ja vähendas kahjumit

29.07.21 MAJANDUS ... Tallinki käive kasvas tänavu teises kvartalis mullusega võrreldes 32,5 protsenti 86,1 miljoni euroni. Ettevõtte puhaskahjum vähenes aastaga 27,4 miljonilt eurolt 24,3 miljoni euroni.

Realo: riik on vaktsineerimisabi pakkuvate ettevõtjate tõrjumisel käitunud kuritegelikult

29.07.21 EESTI ... Riik on vaktsineerimise korraldusel oma abi pakkunud ettevõtjate tõrjumisega käitunud kuritegelikult, ütles kütusefirma Circle K tegevjuht Kai Realo.

Lõuna-Eesti talunikud on hädas põllupõlengutega

29.07.21 EESTI ... Lõuna-Eestis talunikud on hädas põua tõttu tekkinud põlengutega põldudel. Suvise viljakoristuse ja põllutööde käigus ülekuumenenud põllutöömasinatest tulnud sädemed on tekitanud palju tulekahjusid.

USA hiiglaslik infrastruktuuripakett liikus senatis edasi

29.07.21 MAJANDUS ... USA hiiglaslik infrastruktuuripakett liikus kolmapäeval senatis edasi, kui selle edasise käsitlemise poolt hääletas 67 ja vastu oli 32 senaatorit.

Riik on tänavu koroonameetmetesse panustanud sadu miljoneid

29.07.21 MAJANDUS ... Lisaeelarvest koroonakriisi ohjeldamiseks eraldatud rahast on pool leidnud kasutuse tänavu esimese kuue kuuga. Riik on tänavu koroonameetmetesse panustanud sadu miljoneid, kuid arvestada tuleb ka kaudsete kuludega.

Facebooki kvartalikasum kahekordistus

29.07.21 MAJANDUS ... USA sotsiaalmeediahiid Facebook teatas kolmapäeval, et kahekordistas aprilli-juuni kvartalikasumi võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Konkurentsiamet Eesti Gaasi hinnatõusust: tarbijad võivad pakkujat vahetada

28.07.21 MAJANDUS ... Eesti Gaasi otsus tõsta järsult hindu võib tähendada mõnedele tarbijatele sadadesse eurodesse ulatuvat lisakulu. Konkurentsiamet soovitab uurida, millist hinda pakuvad konkurendid.

Gaasi kallinemine võib rahakotist viia sadu eurosid

28.07.21 MAJANDUS ... Eesti Gaas teatas hüppelisest gaasihinna tõusust eratarbijale. Kõige enam kaotavad hinnatõusust suuremad gaasi eratarbijad.

Novalpina kaotas kontrolli NSO-d omava fondi üle

28.07.21 VÄLISMAA ... Investeerimisfirma Novalpina Capital kaotas kontrolli oma hallatava fondi üle. Fond omab Iisraeli tehnoloogiafirmat NSO Group.

Keskkonnaühendus: elektriautode CO2 emissioon on bensiiniautode omast märksa väiksem

28.07.21 MAJANDUS ... Elektriautode põhjustatud CO2 emissioon, mis võtab arvesse nii nende valmistamist kui ka kasutamist, jääb oluliselt väiksemaks kui sisepõlemismootoriga sõiduautodel, väidab Rahvusvaheline Puhta Transpordi Nõukogu (ICCT) enda tellitud uuringu tulemustele viidates.

Soomes on bensiini keskmine hind jõudnud 1,70 eurole liitrist

28.07.21 MAJANDUS ... Soome tanklates tõusis bensiini keskmine hind 1,60 eurolt 1,70 eurole liitri kohta. Mõnes bensiinijaamas peab maksma isegi 1,95 eurot.

err.ee otseülekanded

ole olümpialainel!

kuulamissoovitus

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

suvi vikerraadios

jäädvusta suve!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: