Majandus

Koalitsioon kaalub investeeringute edasilükkamist

22.05.19 ... Riigi nelja aasta eelarvestrateegia läbirääkimisi pidav Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon kaalub plaanitavate riiklike investeeringute edasilükkamist ja ärajätmist. Uusi makse samas kavas ei ole. Kokkuleppele eelarvestrateegias jõutakse kava kohaselt tuleva nädala lõpuks.

Omniva plaanib maapiirkondades ka lehed ja kirjad pakiautomaatidesse suunata

22.05.19 ... Omniva plaanib tööjõukitsikuse ja kojukande kallinemise tingimustes tulevikus ka ajalehed ja jõulukaardid maapiirkondades paiguti pakiautomaatidesse suunata. See aga nõuaks postiseaduse muutmist.

Norra lõhekasvandusi laastava vetikaõitsengu tõttu kerkis järsult kala hind

22.05.19 ... Põhja-Norras on vetikate õitsemise tõttu surnud mitu miljonit tehislikes tingimustes kasvatatud lõhet, teatas Norra kalandusdirektoraat. Kalade massihuku tõttu on kerkinud järsult lõhe hind.

Professor: Euroopa Liit suudab olla enamat kui regulatsioonide superriik

22.05.19 ... Euroopa Liidu katse kaitsta isikuandmeid võimestas küll üksikisikuid, kuid pole viinud radikaalselt uute teenuste sünnini, leiab Marko Turpeinen, tehnoloogia- ja innovatsioonikeskuse EIT Digital Finland juht. Kadunud pole ka oht, et inimeste käitumist mõjutavad üha enam automatiseeritud algoritmid.

Savisaar: koalitsioon ootab erakorraliseks pensionitõusuks sobivat aega

22.05.19 ... Keskerakonda kuuluva riigikogu liikme Erki Savisaare sõnul järgmisel aastal võimuliit erakorralist pensionitõusu ei kavanda, samuti lükkub edasi pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmise seadustamine.

LHV kaasab 15 miljonit lisakapitali

22.05.19 ... LHV Group kaasab 15-20 miljonit eurot lisakapitali, andes välja allutatud võlakirju tootlusega kuus protsenti aastas. Esmaspäeval teatas LHV, et lunastab ennetähtaegselt 2014. aastal väljalastud allutatud võlakirjad mahus 15,9 miljonit eurot, mille intress oli 7,25 protsenti aastas.

Chemi-Pharm avab viis miljonit maksnud tehase

22.05.19 ... Desinfektsiooni- ja kosmeetikavahendite tootja Chemi-Pharm avab täna oma uue tehase Tallinna lähedal Tänassilma Tehnopargis. Viis miljonit eurot maksma läinud investeering võimaldab ettevõttel kasvu jätkata ja uute toodete tootmisega alustada.

TransferWise kaasas investoritelt üle 260 miljoni euro

22.05.19 ... Rahvusvahelisi rahaülekandeteenuseid pakkuv TransferWise kaasas investoritelt 292 miljonit dollarit ehk 261,6 miljonit eurot.

Suveperioodil on TS Laevadel varulaevaks Mercandia VIII

22.05.19 ... Suursaarte ja mandri vahel parvlaevaliiklust opereeriv TS Laevad sõlmis teisipäeval lepingu ettevõttega ForSea Öresund parvlaeva Mercandia VIII prahtimiseks varulaevana.

Uuring: teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmisel on rohkem toetajaid kui vastaseid

22.05.19 ... Pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmisel on rohkem toetajaid kui vastaseid. Neist, kes kasutaksid võimalust raha välja võtta, lubavad pooled kättesaadud raha iseseisvalt investeerida aktsiatesse või võlakirjadesse, kuid veerand kasutaks seda igapäevaste vajaduste katmiseks.

Omniva suunab juulist kõik pakid automaati, eraklientide andmebaas valmib jõuluks

22.05.19 ... Omniva eraklientide andmebaas, mis võimaldab pakisaatmisel kliendi soove arvesse võtta, valmib jõuludeks, ent juba juulist hakkab ettevõte suunama kõiki pakke vaikimisi pakiautomaatidesse. Mobiiliäppi, mille abil oma oodatav pakk juba ennetavalt soovitud kättesaamiskohta suunata, peab siiski veel umbes aasta aega ootama.

Vallajuhid: riigil pole moraalset õigust Omnivast dividende võtta

22.05.19 ... Raplamaa omavalitsuste liit pöördus nelja ministri ning Eesti Posti nõukogu poole, sest leiab, et riigil pole õigust võtta oma teenuste pakkumisega jänni jäävast postiettevõttest välja nii suures mahus dividende, nagu seda praegu tehakse.

Nafta hind pööras maailmaturul tõusule

21.05.19 ... Nafta hind maailmaturul läks esmaspäeval korralikule tõusule, sest naftat eksportivate riikide organisatsioon OPEC ja selle liitlased eesotsas Venemaaga on saavutamas üksmeelt, et jätkata vähendatud mahtudega tootmist vähemalt selle aasta lõpuni.

Roonemaa: Huawei turuosa võib Eestis märkimisväärselt kahaneda

21.05.19 ... Kui Huawei ja Google'i koostöö lõpeb, kahaneb Hiina suurkontserni turuosa Eestis märkimisväärselt, usub tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa.

USA: sanktsioone Nord Streamile on oodata lähiajal

21.05.19 ... USA valitsus kavatseb kehtestada projektile Nord Stream 2 sanktsioonid, vahendas Bloomberg USA energeetikaministri Rick Perry avaldust Kiievis.

Jamie Oliveri Briti restoranikett muutus maksejõuetuks

21.05.19 ... Telekokk Jamie Oliveri Briti restoranikett muutus maksejõuetuks ja see seab ohtu umbes 1300 töökohta.

MKM: kaaluda võiks nii Nordica, Eleringi kui Eesti Posti osalist erastamist

21.05.19 ... Lisaks aktsiaseltsi Eesti Teed müügile soovitab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kaaluda ka mitme teise riigifirma erastamist. Osalisele erastamisele võiks mõelda Nordica ja Eleringi puhul. Eesti Posti saaks aga müüa alles siis, kui universaalse postiteenuse nõuded ümber on tehtud.

USA lükkas Huawei-keelu 90 päeva edasi

21.05.19 ... USA lükkas esmaspäeval 90 päeva ehk augusti keskpaigani edasi keelu Ameerika tehnoloogia ekspordile Hiina telekomihiiule Huawei, öeldes, et see on vajalik võimaldamaks tarkvarauuendusi ja lepinguliste kohustuste täitmist.

MKM asub analüüsima Nordica erastamist

21.05.19 ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium plaanib läbi viia analüüsi riikliku lennufirma Nordic Aviation Groupi ja selle kasutatavaid lennukeid omava Transpordi Varahalduse erastamise kohta.

Operaatorid on Huawei telefonide osas äraootavad

21.05.19 ... Eesti mobiilioperaatorid on USA sanktsioonide alla sattunud Hiina ettevõtte Huawei mobiiltelefonide ja tahvelarvutite müügi osas äraootaval seisukohal ja ei oska veel öelda, kuidas Google'iga koostöö lõppemine võiks Huawei seadmete müüki mõjutada.

Uus valitsus jätkab apteegireformiga ilmselt praegusel kujul lõpuni

21.05.19 ... Uus valitsus apteegireformi ilmselt ümber tegema ei hakka, vaid jätkab sellega plaanikohaselt lõpuni.

Selgus Eesti tehisintellektiprojekti logo

21.05.19 ... Riigikantselei ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud krattide ehk tehisintellekti logokonkursi võitis disainer Agnus Laane töö, mille keskseks ideeks on, et kõikidel materjalidel on iga kord unikaalne allkiri, mille annab vastavalt programmeeritud tehisintellekt ise. Esikoha saavutanud konkursitöö autor saab preemiaks 3000 eurot.

Tallinna TV loodab 667 000-eurosest miinusest hoolimata peatset suurt kasvu

21.05.19 ... Sihtasutus Tallinna Televisioon jäi mullu üle 667 000 euroga miinusesse ning peab selle põhipõhjuseks tehnilisi ja programmilisi ümberkorraldusi. Lähiaastatel on telekanalil juhtkonna hinnangul siiski väga suur kasvupotentsiaal.

USA hoiatas Hiina droonidega seotud julgeolekuohtude eest

21.05.19 ... USA sisejulgeolekuministeerium hoiatas Hiinas valmistatud droonidega seotud julgeolekuohtude eest.

India aktsiaturud sööstsid Modi tõenäolise valimisvõidu järel tõusule

20.05.19 ... India Mumbai börsiindeks Sensex sööstis esmaspäeval üles 3,75 protsendi võrra, mis on pea kuue aasta suurim päevane kasv ja viitab, et turud tervitasid lävepakuküsitlusi, mille järgi jätkab peaministrina Narendra Modi.

Bloomberg: alanud on külm sõda tehnoloogia vallas

20.05.19 ... Bloomberg märgib esmaspäeval ilmunud Google'i ja Huawei temaatika analüüsis, et sisuliselt on tehnoloogiaalane külm sõda USA ja Hiina vahel nüüd ametlikult alguse saanud.

Riik hindab Smart-ID-d ka pettustelaine järel turvaliseks lahenduseks

20.05.19 ... Riigi infosüsteemi amet (RIA) hindab Smart-ID-d turvaliseks vaatamata sellele, et kurjategijatel õnnestus selle abil varastada paljude inimeste identiteet. Ka pangad jätkavad teenuse kasutamist klientide autentimiseks.

Balti riigid ja USA alustavad 3+1 energiakoostöö kohtumisi

20.05.19 ... Koostöö edendamiseks energiavaldkonnas otsustasid kolm Balti riiki ja Ameerika Ühendriigid luua 3+1 koostööformaadi, mille esimene kohtumine toimub septembris Vilniuses.

Eesti Post müüb uute pakiautomaatide ostmiseks osa olemasolevaid maha

20.05.19 ... Eesti Post loodab ajutiselt maha müüa nelja miljoni euro eest soetatud pakiautomaadid. Viie aasta jooksul ostetaksekse automaadid tagasi, ent korraks vabaneva raha eest hangitakse automaate juurde.

Lennufirma SmartLynx maksab hilinemiste eest üle 400 000 euro hüvitist

20.05.19 ... Lennuettevõte SmartLynx nõustus Harju maakohtus kinnitatud kokkuleppega maksma osaühingule Lennuabi üle 400 000 euro lennureiside tühistamise või hilinemise hüvitamiseks.

Soomlaste Eestist toodud õlle hulk suurenes 40 protsenti

20.05.19 ... Soomlased on aprillis-mais toonud Eestist kodumaale kokku 29 miljonit liitrit alkoholi ehk umbes miljon liitrit mullusest rohkem, kirjutas ajaleht Taloussanomat.

Tallinnas avab uksed Accor Ibis hotell

20.05.19 ... Tallinnas avab juunist uksed esimene Accori hotelliketti kuuluv Ibise hotell. Oma peamisteks konkurentideks peab Ibis Hestia ja Tallinki kettide hotelle.

Uus pank pakub 2,5-protsendilist tähtajalise hoiuse intressimäära

20.05.19 ... Aprillis krediidiasutuse tegevuslioa saanud Holm Bank AS teatas esmaspäeval, et pakub tähtajalist hoiust intressimääraga 2,5 protsenti aastas.

Google piirab Huaweil oma toodangu kasutamist

20.05.19 ... Tarkvaraettevõte Google lõpetas oma koostöö Hiina mobiilside tehnika tootjaga Huawei, mis puudutab riist- ja tarkvara tarneid ja tehnilisi teenuseid, välja arvatud need teenused, mis on Androidi operatsioonisüsteemi kaudu kättesaadavad avalikkusele. Google järgib sellega USA valitsuse suuniseid Huawei tegevuse piiramiseks.

Galerii: valitsus kogunes Vihulasse riigi eelarvestrateegiat arutama

20.05.19 ... Valitsus ja ametnikud kogunesid esmaspäeva hommikul Lääne-Virumaal Vihula mõisas, et jätkata arutelu riigi eelarvestrateegia ja järgmise aasta eelarve üle.

Ministeerium loodab Raadi rehvihunniku koristada vabatahtlikus koostöös

20.05.19 ... Keskkonnaministeerium usub, et enamiku Tartus Raadil vedelevate rehvide eest suudaks nad ettevõtetelt raha sisse nõuda, aga järjekordsed kohtulahingud ministeeriumi ei meelita ning sestap loodavad nad hoopis vabatahtlikule koostööle.

Postimees seostab ettevõtet Signaal ärimees Urmas Sõõrumaaga

20.05.19 ... Tallinnas hulgaliselt tulusaid hankeid võitnud liikluskorraldusettevõtte Signaal peidetud omanikeringi taga on suure tõenäosusega ärimees ja Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

"AK. Nädal": inimesed kasutavad endiselt arutul määral kilekotte

19.05.19 ... Kuigi juba aasta algusest ei saa klient poe kassast enam tasuta õhukesi kilekotte ja tavaliste kilekottide hind on läinud märgatavalt kallimaks, kasutavad inimesed endiselt arutul määral nii õhukesi kilekotte kui ostavad ka massiliselt tavalisi kilekotte. Õhukesest kilekotist loobumine ja taaskasutatavast materjalist poekoti kasutamine oleksid aga kõige lihtsamad võimalused, kuidas inimene saaks oma harjumusi keskkonnateadlikumaks muuta, nentis "Aktuaalne kaamera. Nädal".

USA ja Kanada tühistavad tollimaksud terasele ja alumiiniumile

17.05.19 ... USA ja Kanada leppisid kokku tollimaksude tühistamises terasele ja alumiiniumile, mis oli tekitanud pingeid kaubanduspartnerite vahel, teatasid nad reedel ühisavalduses.

Valitsus arutab Eesti Teede müüki ilmselt kevade lõpus

17.05.19 ... Valitsus arutab Eesti Teede müüki ilmselt kevade lõpus kabinetinõupidamisel, võimulepe näeb ette teehooldusfirma erastamise.

Alkoholi väljapanekupiirang läheb kauplustele kulukaks

17.05.19 ... Juunist jõustuv alkoholi väljapanekupiirang kohustab kauplusekette paigutama alkoholi teistest kaupadest eraldi ja piirama selle nähtavust. Poekettide esindajad tunnistavad, et poodide ümbertegemine on kulukas, kuid töödega ollakse graafikus.

Eesti inflatsioon oli aprillis EL-i riikide seas üks kiiremaid

17.05.19 ... Eesti inflatsioon oli aprillis 3,2 protsendiga Euroopa Liidu (EL) riikide seas üks kiiremaid.

Tuleva aasta riigieelarve maht on tänavusest suurem

17.05.19 ... Tuleva aasta eelarve on mahult tänavusest suurem. Ministeeriumite rahataotlused järgmiseks aastaks ületavad vähemalt ühe miljardi euro võrra tänavuse aasta riigieelarvet.

Danske rahapesu vilepuhuja räägib skandaalist populaarses USA telesaates

17.05.19 ... Danske panga rahapesuskandaal jõuab nädalavahetusel populaarsesse USA telesaatesse "60 minutit".

EL eemaldas kolm riiki maksuparadiiside mustast nimekirjast

17.05.19 ... Euroopa Liit eemaldas reedel Aruba, Barbadose ja Bermuda maksuparadiiside mustast nimekirjast.

Briti nael odavnes uute Brexiti murede taustal

17.05.19 ... Briti naelsterling langes reedel dollari ja euro suhtes mitme kuu madalaimale tasemele, kuivõrd turge tegi murelikuks Tööpartei otsus loobuda Brexiti kõnelustest peaminister Theresa May'ga.

Prantsusmaad külastas eelmisel aastal rekordarv turiste

17.05.19 ... Prantsusmaad väisas mullu pea 90 miljonit turisti. Tegemist on riigi jaoks uue rekordiga, mis sündis turiste heidutanud kollavestide meeleavaldustest ja terroriohust hoolimata, teatas valitsus.

Riik läheb järgmisest aastast üle tegevuspõhise eelarvestamise mudelile

17.05.19 ... Rahandusministeerium läheb järgmisest aastast üle tegevuspõhisele eelarvestamisele. Ministeeriumi ametnikud andsid ülevaate põhimõtetest, mille alusel uuele eelarvestamismudelile läheneti ja selgitasid 2020-2023 riigieelarvestrateegia (RES) protseduuri.

Eesti Päevaleht lõpetab suvest laupäeviti ilmumise

17.05.19 ... Eesti Päevaleht hakkab oma laupäevalehte LP välja andma reedeti, nii et laupäeviti ei ilmu enam midagi. Esialgu tegi Ekspress Meedia muudatuse suveks, sügisel otsustatakse, kas Eesti Päevalehe väljaanded jäävadki vaid viiel päeval nädalas ilmuma.

Nord Stream 2-e valmimine võib aasta võrra edasi nihkuda

17.05.19 ... Kui Taani kooskõlastab projekti 2019. aasta lõpuks, valmib gaasijuhe Nord Stream 2 2020. aasta teises pooles, seisis Nord Stream 2-e operaatori ettekandes Taani energiaagentuurile, kirjutab Vene ajaleht Kommersant.
europarlament
Euroopa Parlamendi valimised.

PRAEGU VIKERRAADIOS
keskkonnakuu

Valijakompass

Meelekindlus

"Otse uudistemajast"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: