Majandus

Kaubandus-tööstuskoda 28 aastat juhtinud Luman ei leia endale asendajat

10.06.23 MAJANDUS ... Eesti Kaubandus-Tööstuskoja järgmisel nädalal toimuval üldkoosolekul valitakse koja juhatus ning juhatuse esimees. Ainsaks juhikandidaadiks on 1995. aastast saadik sel kohal töötanud Toomas Luman, kes tunnistas, et ei ole endale asendajat leidnud.

Eesti-Läti elektriühenduse esimene uuendatud liin alustas reedel tööd

09.06.23 MAJANDUS ... Eesti-Läti uuendatud elektriühenduse kahest kõrgepingeliinist läks esimene reedest töösse. Balti riikide elektrivõrgu eraldamiseks Venemaast ja liitumiseks Mandri-Euroopa võrguga on jäänud rajada veel viimane liin, kliimaministri hinnangul valmib kogu projekt õigeaegselt.

Terminal Oili juht: Olerexi juhtum on Eesti kütuseturu aegade suurim pettus

09.06.23 MAJANDUS ... See, et Olerex on biokütuse kasutamise kohustuse täitmata jätnud, on kestnud juba aastaid ning mullu ulatus seetõttu teiste kütuse hulgituru osaliste kahju vähemalt 100 miljoni euroni, ütles ERR-ile Terminal Oili juhatuse liige Raido Raudsepp.

Kuue kuu euribor tõusis 3,757 protsendini

09.06.23 MAJANDUS ... Mai lõpus väikese languse läbi teinud kuue kuu euribor kerkis neljapäeval 3,757 protsendini, jõudes taas lähemale viimaste aastate kõrgeimale tasemele, mis oli 29. mail 3,781 protsendi juures.

Koalitsioon kinnitab uued käibemaksumäärad esmaspäeval

09.06.23 MAJANDUS ... Valitsuskoalitsioon paneb uued käibemaksumäärad paika oma esmaspäevasel istungil, ütles rahandusministeeriumi esindaja vastuseks reedel levima hakanud teatele, et selline otsus tehti juba neljapäeva õhtul.

Neivelt: rohepöördes on palju silmakirjalikkust

08.06.23 MAJANDUS ... Ettevõtja Indrek Neivelt ütles "Esimeses stuudios", et rohepöörde puhul peab otsustama, millisesse suunda soovitakse liikuda ning see on ideoloogiline küsimus, kas soovitakse rohelisema tarbimisega majandust kasvatada või tuleb ideoloogia ümber mõelda.

Jaan-Hendrik Toomel: töötajad on kasvava miinimumpalga välja teeninud

09.06.23 ARVAMUS ... Praegu makstakse Eestis veel paljudel ametikohtadel nii madalat töötasu, et sellega kaasneb kõrge palgavaesuse risk, mis ei võimalda suurele osale elanikest inimväärset elu. Eesti töötajad on tõusvas joones kasvava miinimumpalga oma tööga välja teeninud, kirjutab Jaan-Hendrik Toomel.

Aprillis Eesti kaubavahetuse puudujääk vähenes

09.06.23 MAJANDUS ... Aprillis oli Eesti kaubavahetuse puudujääk 227 miljonit, mis võrreldes 2022. aasta sama kuu 532 miljonit euroga tähendab l305 miljoni euro võrra vähenemist. Jätkuvalt importis Eestis kaupu enam kui eksportis.

Saaremaa Lihatööstus koondab pooled töötajad

08.06.23 MAJANDUS ... Saneerimisel olev Saaremaa Lihatööstus korraldab töö ümber, millega kaasneb ka poolte töötajate kollektiivne koondamine, kirjutab Saarte Hääl.

Estlink 2 remont tõstis elektri hinna mitme kuu tagusele tasemele

08.06.23 MAJANDUS ... Soome-Eesti üks ühendustest on remondis ja elektri hind on seetõttu sel nädalal tõusnud ajuti väga kõrgele. Lisaks tõstab hinda vähene tuul ning Eesti ühendus Lätiga, mis tähendab, et siin toodetud päikeseelekter hajub Baltimaade peale ja meil hinda alla ei vii.

Lenno Uusküla: arutleme, mis on riigi kontekstis investeering ja mis mitte

08.06.23 ARVAMUS ... Kuna Eesti riik vajab hädasti investeeringuid, tuleb ühiskonnas eelarvetasakaalust rääkimise kõrval algatada ka debatt selle üle, mis on riigi kontekstis investeering ja mis mitte, ning kuidas vajalikke investeeringuid rahastada, kirjutab Lenno Uusküla.

RKAS-i nõukogu uueks esimeheks saab Kaido Padar

08.06.23 MAJANDUS ... Rahandusminister Mart Võrklaev tegi seoses volituste lõppemisega Riigi Kinnisavara AS-i (RKAS) nõukogus rea vangerdusi, millega kutsus nõukogu esimehe kohalt tagasi Sulev Luiga ja nimetas Kaido Padari uueks nõukogu esimeheks.

Kiirelt tõusev tähtajalise hoiuse intress kannustas raha panka viima

08.06.23 MAJANDUS ... Eestis praegu kõrgeimat tähtajalise hoiuse intressi pakkuv Coop Pank on saanud lühikese ajaga hulga uusi kliente, aga ka teised pangad tunnistavad, et inimesed suunavad üha enam raha tähtajalisele hoiusele, mille intress on praeguseks võrreldav üürikinnisvara tootlusega.

Raha laenamine muutub riigile aina kallimaks

07.06.23 MAJANDUS ... Veel paar aastat tagasi sai Eesti laenata raha nullilähedase intressiga, kuid üldine intresside tõus ja sõjakas naaber Venemaa on muutnud laenamise riigile kalliks. Eesti maksab sel aastal ainult intressideks 100 miljonit eurot, kuid nelja aasta pärast ilmselt juba 400 miljonit eurot.

Estlink 2 hooldus lubab Eestis müüa rohkem põlevkivielektrit

07.06.23 MAJANDUS ... Eesti ja Soome vahelise merekaabli hooldustööd lubavad Enefit Poweri elektrijaamadel tavalisest suuremal hulgal põlevkivielektrit müüa. Eesti Elektrijaamas pandi tööle vanad energiaplokid.

Telia müüb online.ee e-posti keskkonna, teenus muutub tasuliseks

07.06.23 MAJANDUS ... Telia müüb online.ee keskkonna ning augustis hakkab seal e-posti teenust pakkuma uus omanik Fjordmail Technologies. Muudatus puudutab näiteks hot.ee ja neti.ee lõpuga meiliaadresse ning nende omanikel soovitatakse juuni-juuli jooksul sinna korra sisse logida.

Mart Raamat: kas "pulgakomm" naftaturule ajab kütusehinnad taas tõusule?

07.06.23 ARVAMUS ... OPEC+ energiaministrite tippkohtumisel tuli riikidel mängida peent tasakaalumängu, mis arvestaks ühelt poolt sooviga tõsta nafta hinda ning teisalt toetada ka vappuvat maailmamajandust, kirjutab Mart Raamat.

Eesti suure võlakirjaemissiooni intressiks kujunes 3,62 protsenti

07.06.23 MAJANDUS ... Rahandusministeerium suurendas Eesti 10-aastaste võlakirjade emissiooni mahtu 500 miljoni euro võrra. Täiendavalt emiteeritud võlakirjade tootluseks lunastustähtajani kujunes 3,618 protsenti aastas, mis on madalam mullu oktoobris tehtud esialgse väljalaske neljast protsendist.

Tarbijahinnaindeks jäi mais aprilliga samale tasemele

07.06.23 MAJANDUS ... Eesti tarbijahinnaindeks jäi mais võrreldes aprilliga samale tasemele, kuid tõusis võrreldes eelmise aasta maiga 11,3 protsenti.

Rootsis süveneb riigi finantsstabiilsust ohustav kinnisvarakriis

07.06.23 MAJANDUS ... Rootsi kinnisvaraturu olukord halveneb ning see võib hakata ohustama riigi finantsstabiilsust. Kerkivad intressimäärad, kinnisvara väärtuse langus ja karmimad laenutingimused panevad eriti keerulisse olukorda ärikinnisvaraga tegelevad ettevõtted.

ELAK soovib kiirendada pakendijäätmete vähendamist

07.06.23 EESTI ... Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) otsustas kiirendada tempot, kui ruttu Eesti peab vähendama pakendijäätmete tekkimist. Kui seni on Euroopa Liidu eesmärk olnud pakendijäätmete tekkimist 15 protsendi võrra vähendada 2040. aastaks, otsustas ELAK Eesti seisukohta muuta ja võtta sihiks 2035. aasta.

Keskpanga hinnangul peaks valitsus eelarvepuudujääki kiiremini vähendama

06.06.23 MAJANDUS ... Riigi rahandus on kehvas seisus, sest nelja aastaga on riigi tulud suurenenud 35 protsenti, aga kulud on paisunud koguni poole võrra, selgus riigikogus riigi rahanduse olukorra arutelul. Valitsus peaks võtma neljaprotsendilise puudujäägi vähendamiseks senisest ambitsioonikama eesmärgi, ütles Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik.

Raul Eamets: eelarvepoliitika peab toetama majanduse tasakaalulist arengut

06.06.23 ARVAMUS ... Lisaks võlakoorma stabiliseerimisele tuleb tõdeda, et eelarvepoliitika puhul on oluline, et see toetaks majanduse tasakaalulist arengut, kirjutab Raul Eamets.

Mart Võrklaev: ainult majanduskasv riigi rahandust august välja ei too

06.06.23 ARVAMUS ... Kuna tulude ja kulude vahe suureneb kiirelt ning struktuurselt, siis ainult majanduskasv meie riigi rahandust süvenevast august välja ei too ning eelarve jääb sügavasse puudujääki ka järgnevatel aastatel, kirjutab Mart Võrklaev.

Bolt tõstis juhtidele komisjonitasu ja kliendile hinda

06.06.23 MAJANDUS ... Bolt tõstis juunist sõiduteenuse osutajatele vahendustasu viie protsendi võrra – senise 20 protsendi asemel on see nüüd 25 protsenti. Juhtidele vahe kompenseerimiseks tõstis sõidujagamisteenuse platvorm sama palju ka sõiduhinda kliendile.

Vabu ametikohti oli esimeses kvartalis üle 11 000

06.06.23 MAJANDUS ... Statistikaameti andmetel oli tänavu esimeses kvartalis Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides kokku 11 461 vaba ametikohta, mida on 12 protsenti vähem kui mullu samal ajal.

Kultuuriministeerium soovib reguleerida kanalite järjekorda telepakettides

06.06.23 EESTI ... Kultuuriministeeriumi hinnangul peaks seadusesse kirjutama, mis järjekorras tuleb telekanaleid operaatorite pakettides esitada. Samuti soovib ministeerium, et tulevikus tuleks iga telekanali Eestis levitamiseks eraldi luba taotleda.

Kaasik: palgasurve mõjutab ettevõtjaid ja töötus hakkab kasvama

05.06.23 MAJANDUS ... Kiire palgasurve mõjutab osasid ettevõtjaid ning see tähendab, et tööpuudus hakkab kasvama, ütles Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik "Aktuaalsele kaamerale".

Estlink 2 hooldus võib tõsta elektri hinda

05.06.23 MAJANDUS ... Üks kahest Eesti ja Soome vahelisest merekaablist on kaks nädalat hoolduses ja see võib tõsta elektri hinda Eesti tarbijatele.

Analüütik: tööstussektori madalseis hakkab töötajateni jõudma

05.06.23 MAJANDUS ... Eesti tööstusettevõtted tootsid aprillis 15 protsenti vähem kui aasta tagasi. Sektori madalseis hakkab jõudma ka töötajateni, ütles SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.

Kliimaministeerium lihtsustab meretuuleparkidele lubade väljastamist

05.06.23 MAJANDUS ... Kliimaminister Kristen Michal saatis kooskõlastusringile eelnõu, mis liidab taastuvenergia tootmiseks vajalike lubade taotlemise ja võimaldab meretuuleparkide rajamiseks vajalikke lube menetleda senisest kiiremini.

Tööstustoodangu langus kiirenes aprillis 15 protsendile

05.06.23 MAJANDUS ... Aprillis tööstustoodangu langus kiirenes: statistikaameti andmetel tootsid Eesti tööstusettevõtted püsivhindades 15,1 protsenti vähem toodangut kui 2022. aasta samas kuus.

Otse teisipäeval kell 12: millised on rohepöörde stsenaariumid Eestis?

05.06.23 EESTI ... Riigikogu juures tegutseval Arenguseire Keskusel on valminud raport "Rohepöörde trendid ja stsenaariumid Eestis", kus tuuakse välja Eesti jaoks olulisemad rohetehnoloogiad ja nende edasise arenguga seonduvad sõlmküsimused. Raporti esmatutvustust näeb otsepildis ERR-i portaalis teisipäeval algusega kell 12.

Riik laenab 10-aastaste võlakirjadega veel 500 miljonit

05.06.23 MAJANDUS ... Rahandusministeerium avab 2022. aasta oktoobris emiteeritud 10-aastase võlakirjade väljalaske, et selle mahtu nüüd suurendada kuni 500 miljoni euro võrra.

Otse kell 13.15: riigikogu erikomisjon LNG vastuvõtuvõime loomisest

05.06.23 MAJANDUS ... Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil Paldiskisse LNG vastuvõtmise võime loomist. Kell 13.15 algavat istungit näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Kristo Reinsalu: Eesti tõus musterlapsest naftahoolikute pingerea tippu

05.06.23 ARVAMUS ... Kümme aastat tagasi kerkis Eesti ootamatult kogu maailma elektritranspordi musterlapseks, ent värske statistika järgi saab meid autopargi vanuse ja saastavuse tõttu tuua hoopis negatiivseks eeskujuks, kirjutab Kristo Reinsalu.

Ökonomist: alusinflatsioon on endiselt liiga kõrge

05.06.23 MAJANDUS ... Inflatsiooni on aidanud alla tuua energiahindade langus maailmaturul, kuid alusinflatsioon püsib endiselt liiga kõrge, nentis Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja.

Saudi Araabia vähendab naftatootmist miljoni barreli võrra päevas

04.06.23 MAJANDUS ... Saudi Araabia vähendab oma toornafta tootmist miljoni barreli võrra päevas, teatas peale OPEC+ kohtumist riigi energiaminister.

Arenguseire keskus: puidu biorafineerimine on Eesti jaoks suur võimalus

04.06.23 MAJANDUS ... Puidupõhised biotooted saavad tulevikus asendada naftapõhiseid ning biorafineerimises on Eestil tugev majanduslik potentsiaal, leiab Arenguseire keskuse pühapäeval avaldatud lühiraportis. Keskuse hinnangul on puidu biorafineerimine Eesti jaoks kõige perspektiivsem rohetehnoloogia.

Ida-Virumaa ettevõtjad näevad alampalga tõstmises mitut ohtu

03.06.23 MAJANDUS ... Sel nädalal ametiühingute, tööandjate ja valitsuse vahel sõlmitud kokkuleppe alusel tõuseb alampalk nelja aastaga 50 protsendini keskmisest palgast. Ida-Virumaa ettevõtjad suhtuvad alampalga tõusu ettevaatlikkusega.

Ministeerium plaanib veokite teekasutustasu tõsta

02.06.23 MAJANDUS ... Majandusministeerium plaanib tõsta 2026. aastast veokite teekasutustasu. Rohkem puudutab see vanemad ja saastavamaid veokeid, mille päevatasu kerkib üle kolme korra ja aastatasu umbes poole võrra.

Akkermann: pankade avansiline tulumaks võiks olla 16 protsenti

02.06.23 MAJANDUS ... Riigikogu rahanduskomisjon arutas reedel maksumuudatuste eelnõusid, millele oli esitatud üle 1000 muudatusettepaneku. Komisjoni esimehe Annely Akkermanni hinnangul võiks pankadele kehtestada 22-protsendilise tulumaksu, millest avansiline oleks 16 protsenti.

Estlink 2 läheb kaheks nädalaks hooldusesse

02.06.23 MAJANDUS ... Eesti ja Soome vaheline elektri ülekandeliin Estlink 2 läheb esmaspäevast kaheks nädalaks hooldusesse. Riikidevaheline ülekanne on sel ajal piiratud Estlink 1 võimsusele ning Soome odavat elektrit pääseb Eesti turule vähem.

Kuue kuu euribor langes 3,721 protsendile

02.06.23 MAJANDUS ... Paljude laenudega seotud kuue kuu euribor on esmaspäevast olnud väikeses languses, jõudes neljapäeval 3,721 portsendile. Päev varem oli kuue kuu euribor 3,746 protsenti.

Valitsusliit kavatseb leevendada pankade maksutõusu

02.06.23 MAJANDUS ... Valitsusliit võib tõsta pankade tulumaksu vähem, kui koalitsiooni­kõnelustel kokku lepiti, kirjutab Postimees.

Aseri tellisetehase põhiliin jääb seisma, ettevõte koondab

01.06.23 MAJANDUS ... Aseri tellisetehase põhiliin, suur tunnelahi, seiskub määramata ajaks alates 31. augustist, teatas ettevõtte omanik AS Wienerberger. Töö kaotab ettevõtte 67 töötajast tõenäoliselt 35 inimest.

Hinnatõus on endiselt kiire, müügimahud kauplustes vähenevad

01.06.23 MAJANDUS ... Tarbijahinnad kasvasid statistikaameti esialgse kiirhinnangu põhjal mais aastaga üle 11 protsendi, eelmise kuuga võrreldes jäi aga hinnakasv praktiliselt nulli. Järgmisel poolaastal peaks hinnakasv vähehaaval aeglustuma.

Riigiteenistujate palk kasvas mullu üle 12 protsendi

01.06.23 MAJANDUS ... Eelmisel aastal töötas riigiteenistuses pea 28 000 inimest ja riigiteenistujate keskmine palk oli 2138 eurot, mis on üle 12 protsendi rohkem kui aasta varem.

Coop Pank tõstis aastase hoiuse intressimäära viiele protsendile

01.06.23 MAJANDUS ... Coop Pank tõstis nii era- kui äriklientidele aastase tähtajalise hoiuse intressi viiele protsendile, mis on hetkel Eestis tegutsevate pankade seas kõrgeim tähtajalise hoiuse intressimäär. Viimati ulatus see nii kõrgele 2009. aastal.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" Aavo Kärmas

01.06.23 MAJANDUS ... Päikeselised päevad on muutnud elektrihinnad nullilähedaseks. Kuidas sellises olukorras uusi taastuvenergia plaane ellu viia? Millal asutakse panustama salvestusvõimekustesse ja kas Eesti suudab ikka täita 2030. aastaks võetud taastuvenergia kohustused? ETV "Esimeses stuudios" annab täna vastuseid Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas.

Vaata otse

Kuula otse

elektri börsihind

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: