Majandus

Läti ei ava väikepoode ja pikendas sisenemispiiranguid riiki 6. aprillini

25.02.21 VÄLISMAA ... Läti valitsus lükkas neljapäeval toimunud kabinetiistungil juba otsustatud väikepoodide taasavamise pärast presidendi sekkumist edasi. Riiki sisenemise piiranguid pikendas valitsus 6. aprillini.

Aab: valitsus teeb töötukassale ettepaneku taas palgatoetus rakendada

25.02.21 MAJANDUS ... Riigihalduse minister Jaak Aab ütles neljapäevasel pressikonverentsil, et valitsus teeb töötukassa nõukogule ettepaneku kaaluda ka möödunud kevadel kasutatud palgatoetuse rakendamist sektorites, mida äsja kehtestatud uued piirangud negatiivselt mõjutavad.

Riik ootab jäätmete ringlussevõtul rohkem panust ettevõtjatelt

25.02.21 MAJANDUS ... Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse asekantsler Kaupo Heinma rääkis Vikerraadio saates "Uudis+", et probleem jäätmete sorteerimise järelevalvega on olemas, kuid sellegipoolest on oluline jäätmeid sorteerida. Heinma sõnul peaksid ka ettevõtted keskenduma rohkem sellele, mis saab nende toodete pakenditest edasi ning valima seejuures paremini ümbertöödeldavaid pakendeid.

Eelarvepoliitika põhjustab Merkeli koalitsioonis erimeelsusi

25.02.21 VÄLISMAA ... Saksamaa koalitsioonipartnerite vahel on erimeelsused, kellest saab järgmine eelarvepoliitikat kujundava majandusnõukogu esimees. Poliitilisi pingeid suurendavad sügisel toimuvad parlamendivalimised.

Coop Pank kolib peakontori Maakri kvartalisse Skyoni ärimajja

25.02.21 MAJANDUS ... Coop Pank kolib augustis oma peakontori Tallinnas Narva maanteelt Maakri kvartalis valmivasse Skyoni ärimajja.

Pensionisambast lahkujatele eraldi investeerimisvõimalusi ei suunata

25.02.21 MAJANDUS ... Finantsinspektsiooni teatel ei plaani fondivalitsejad ja investeerimisühingud teisest pensionisambast lahkujatele uusi tooteid turule tuua. Suuremad pangad hakkavad pensionifondist lahkujatele pakkuma pensioni investeerimiskonto võimalust.

Postimehe Apollo TV plaanib hakata vaatajaid püüdma omatoodanguga

25.02.21 MAJANDUS ... Möödunud aastal asutatud Postimees Grupi tütarfirma OMG TV tuli turule Apollo TV platvormiga, mis pakub veebi vahendusel telekanalite vaatamise võimalust. Järgneva aasta jooksul plaanib ettevõte meelitada vaatajaid ka omatoodanguna valminud programmiga.

Koroona-aasta tõi Tallinkile hiigelkahjumi

25.02.21 MAJANDUS ... Tallink Gruppi puhaskahjum ulatus möödunud aastal reisipiirangute ja eriolukorra taustal 108,3 miljoni euroni, veel aasta varem teenis firma ligi 50 miljonit eurot kasumit. Laevafirma käive kukkus aastaga 53 protsenti 443 miljonile eurole.

Tõnu Väät: pakiautomaat ja internet igasse külla

25.02.21 ARVAMUS ... Pea igal nädalal saab e-kaubanduse liit mõnest maapiirkonnast pöördumise, milles uuritakse, et kas oleks võimalik algatada petitsioon pakiautomaadi toomiseks oma külla või on oma kodukanti pakiautomaadi saamiseks mõni muu viis, kirjutab Tõnu Väät.

Maalehe eksperiment: hoolega sorteeritud pakendid lähevad tont teab kuhu

25.02.21 MAJANDUS ... Maaleht pani kasutatud pakenditele jälgimisseadmed külge, et näha, kuhu need päriselt jõuavad ning selgus, et prügimajanduses lokkab korralagedus, aruandlus on läbipaistmatu ja meie kogutud jogurtitopsidest ei tehta fliise, vaid need saadetakse ahju või maetakse maha.

Asjatundja: liigiti kogutud jäätmete aruandlus on hall ja kontrollimatu

25.02.21 MAJANDUS ... Liigiti kogutud jäätmete aruandlus on hall ja kontrollimatu ala, arvudele pumbatakse õhku juurde ning pakendiorganisatsioonid loovad endale ise reegleid, sest keegi väljastpoolt neid ei kehtesta, rääkis Maalehele antud usutluses jäätmekäitluse ekspert Peeter Eek.

Austraalia parlament andis sotsiaalmeediaseadusele heakskiidu

25.02.21 VÄLISMAA ... Austraalia parlament andis neljapäeval ootuspäraselt heakskiidu uuele seadusele, mis sunnib sotsiaalmeediat jagama uudistetulusid meediaväljaannetega.

EL plaanib tasuta andmerändlust kümne aasta võrra pikendada

24.02.21 MAJANDUS ... Euroopa Komisjon tegi kolmapäeval ettepaneku pikendada tasuta andmerändlust blokis kümne aasta võrra.

Euroopa 18 ettevõtet katkestas koostöö Nord Stream 2-ga

24.02.21 VÄLISMAA ... Kokku 18 Euroopa ettevõtet, teiste hulgas suur kindlustusfirma Munich Re keeldusid koostööst Venemaalt Saksamaale gaasitrassi Nord Stream 2 ehitava ettevõttega.

Forum Cinemase uus omanik alles hakkab ostutehinguks investoreid otsima

23.02.21 MAJANDUS ... Apollo kinoketi omanik investeerimisfirma MM Grupp loobub Forum Cinemase Eesti kinode täisosaluse ostust konkurentsiameti vastuseisu tõttu ja müüb Forumi Eesti kinod Forum Cinemase tegejuhile Kristjan Kongole. Uus kinoketi omanik alles hakkab ostutehinguks investoreid otsima.

Eelmisel aastal kahanes välisturistide arv Eestis 70 protsenti

23.02.21 MAJANDUS ... Turistide arv langes eelmisel aastal poole võrra, teatas majutusasutuste ja Airbnb korterite statistikat analüüsinud ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS).

Kaubanduskeskustes on koroonakriisis võitjateks elektroonika- ja kodukaubad

23.02.21 MAJANDUS ... Suurtel kaubanduskeskustel on koroona-aasta möödunud oodatust edukamalt. Inimeste tarbimisharjumustes suuri muutusi ei täheldata, kaubandussegmentidest on võitnud pigem elektroonika- ja kodukaubad, moebrändid aga soovivad kolida väiksemale pinnale või on uksed hoopiski sulgenud.

VKG gaasitrass sai viga

23.02.21 EESTI ... Teisipäeval vigastati geodeetiliste tööde raames VKG gaasitrassi.

Piheli ja Rosimannuse lastekanalitele lisanduvad komöödia ja põnevussarjad

23.02.21 MAJANDUS ... Kultuuriministeerium andis Kids Network Televisionile loa kahe uue telekanali turule toomiseks. Seni rahvusvaheliselt lastesaateid edastanud ettevõte, mille omanikeringis on ka Jüri Pihel ja Risto Rosimannus, hakkab edastama kanalite Duo 3 ja Duo 6 alt Baltikumis täiskasvanutele komöödia- ja põnevussarju.

Facebook taastas Austraalias uudiste jagamise

23.02.21 VÄLISMAA ... USA sotsiaalmeedia ettevõte Facebook ja Austraalia valitsus jõudsid uudistesisu jagamise tülis kokkuleppele. Facebook nõustus platvormil taastama Austraalia uudised.

Eestit külastanud välisturistide arv langes 20 aasta tagusesse aega

23.02.21 MAJANDUS ... Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EASi) turismiarenduskeskus tegi kokkuvõtted eelmise aasta majutusasutuste ja Airbnb statistika kohta, tuvastades, et Eestit külastanud välisturistide arv langes 20 aasta tagusesse aega.

Elering ja selle kriitikud vaidlevad tuleviku varustuskindluse üle

23.02.21 MAJANDUS ... Eesti võrguettevõte Elering tõrjub kriitikute väiteid, et Eesti elektrivarustus võib kümnekonna aasta pärast ohtu sattuda, kuna saastavate elektrijaamade sulgemise tõttu hakkab tootmisvõimsusi nappima nii Eestis kui ka lähiriikides.

Kaubandus-tööstuskoda soovib lobitöö avalikustamist

22.02.21 MAJANDUS ... Eesti Kaubandus-Tööstuskoda pöördus rahandus- ja justiitsministeeriumi poole ettepanekutega, mille eesmärk on muuta lobitöö tegemine ausamaks ning tõsta kogu seadusloome protsessi läbipaistvust.

Linnugripi leviku tase on kõrge ja rändehooajal võib oodata kasvu

22.02.21 MAJANDUS ... Linnugripi viiruse leviku tase on Eestis praegu kõrge, ütles maaeluminister Urmas Kruuse. Põllumajandus- ja toiduamet annab lähiajal välja määruse, millega keelustatakse kodulindude väljas pidamine, rändehooaja saabudes võib oodata linnugripi leviku kasvu.

Bensiini ja diislikütuse hinnad jätkavad tõusu

22.02.21 MAJANDUS ... Kütusemüüjad tõstsid esmaspäeval taas bensiini ja diislikütuse hinda kahe sendi võrra.

Forum Cinemas Eesti kinod ostab ettevõtte juht

22.02.21 MAJANDUS ... Möödunud nädalal lõpetas konkurentsiamet Margus Linnamäele Apollo kinoketi ja Forum Cinemase koondumise menetlemise. Äripäeva teatel ostab kino Apollo asemel nüüd hoopiski ettevõtte Baltikumi äride senine juht Kristjan Kongo.

Robert Kitt asub tööle Utilitase juhtkonnas

22.02.21 MAJANDUS ... Energiakontserni Utilitas kuuluvate kaugkütteettevõtete AS-i Utilitas Tallinn ja AS-i Utilitas Eesti juhatuse liikmena alustab 1. märtsil tööd Robert Kitt.

Aivar Hundimägi: tänuväärsed taksojuhid Tallinna börsil

22.02.21 ARVAMUS ... Investeerimise populaarsuse kasv ja aktiivse ning üha suureneva investorkogukonna teke on toonud kaasa mitmeid positiivseid suundumusi, märgib Aivar Hundimägi Vikerraadio päevakommetaaris.

Nimetamiskomitee soovitas Eesti Posti nõukogu juhi välja vahetada

22.02.21 MAJANDUS ... Riigi äriettevõtete nõukogude liikmeid määrav nimetamiskomitee tegi ettepaneku vahetada välja Eesti Posti nõukogu esimees, kutsudes tagasi senise juhi Sten Soosaare.

Pension tõuseb 1. aprillil keskmiselt 24 euro võrra

22.02.21 MAJANDUS ... Indekseerimisega kasvab pensioni baasosa tänavu 1,6 protsendi võrra, sellelel lisandub erakorraline pensionitõus, mis sel aastal on 16 eurot.

Töövaidluskomisjonile ei ole vaktsineerimisele kohustamise kohta kaevatud

22.02.21 MAJANDUS ... Töövaidluskomisjonile pole laekunud ühtegi vaktsineermisega seotud avaldust. Töövaidluskomisjonil puudub ühtne seisukoht, kas tööandja võib töötajat vaktsineerima kohustada, käsitledes vajaduse tekkimisel iga juhtumit eraldi, et lähtuda konkreetsetest asjaoludest.

Eestis alustas tegevust Revolut pank

22.02.21 MAJANDUS ... Eestis alustas esmaspäeval tegevust Suurbritannias asutatud Revolut pank. Pangalitsentsi omav Revolut esialgu tähtajaliste hoiuste teenust ei paku.

Suurbritannia minister: Facebook peab uudiste kajastamise eest maksma

22.02.21 VÄLISMAA ... Suurbritannia tervishoiuminister Matt Hancock ütles, et Suurbritannia peab järgima Austraalia eeskuju ja nõudma, et Facebook maksaks teiste meediaväljaannete sisu kasutamise eest.

Transferwise muutis nime

22.02.21 MAJANDUS ... Eestlaste asutatud tehnoloogiafirma Transferwise muutis esmaspäevast ettevõtte nime Wise'iks.

Kohalikud armastatud moetööstusettevõtted maadlevad ellujäämise nimel

21.02.21 MAJANDUS ... Pika ajalooga Eesti rõivatootjad sulgevad järjest poode ja panevad kinni varem eestlaste poolt armastatud kaubamärke. Ehkki tõsise hoobi nende ärile andis koroonakriis, on samas selge, et allakäik on alanud märksa varem ja tööjõukulude tõus on lõpetanud ka siinse tööstusliku tootmise.

Reisibürood korraldavad valitsuse soovitusi eirates koolivaheajal lisalende

21.02.21 EESTI ... Koroonaviiruse nakatumisnäitaja tõuseb jõudsalt, kuid reisibürood korraldavad suure nõudluse tõttu koolivaheajaks lisalende. Valitsuse soovitusi eiravad lapsevanemad peavad tagama, et laps püsiks reisilt tagasi tulles kümme päeva isolatsioonis.

Lõuna-Eesti veekeskus üritab piirangute all sanatooriumina ellu jääda

20.02.21 MAJANDUS ... Esmaspäevast on koroonapiirangute tõttu suletud veekeskused ja spaad. Keerulisse olukorda sattunud Kagu-Eesti spaa-ettevõtetest üks keskendub muude teenuste pakkumisele.

Tallink täpsustas laevaga Soome minejate koroonanõudeid

20.02.21 MAJANDUS ... Tallinna–Helsingi liini opereeriv Tallink aktsepteerib peale PCR-testi veel teisigi, lisaks pääsevad ilma koroonatestita pardale 12-aastased ja nooremad lapsed.

Tallink ootab testinõude edukust ja vaktsineerimise kasvu

20.02.21 MAJANDUS ... Tallink ootab tavapärase äri taastamiseks testinõude pilootprojekti õnnestumist. Laevafirma loodab, et kevade saabudes oleks vaktsineerimise kasvades ja negatiivse testi nõude toel võimalik kahjumlikust ärist taas kasumisse jõuda.

Reitinguagentuur S&P kinnitas Eesti reitingu senisel kõrgel tasemel

20.02.21 MAJANDUS ... Reitinguagentuur Standard and Poor's (S&P) kinnitas Eesti pikaajalise riigireitingu senisel kõrgel tasemel AA- stabiilse väljavaatega, teatas rahandusministeerium.

Enefit Green plaanib Risti tuulepargi osas Lääne-Nigula vallale vaide esitada

19.02.21 MAJANDUS ... Lääne-Nigula vallavolikogu otsustas ligi kuu aja eest lõpetada tuule-energia eriplaneeringu, millega tõmmati kriips peale Enefit Greeni plaaneeritavale tuulepargile. Ettevõte otsustas aga otsuse osas volikogule vaide esitada.

Hooajaliste põllumajandustööde jaoks oleks Eestisse vaja umbes 2000 võõrtöölist

19.02.21 MAJANDUS ... Sel aastal oleks Eestisse kolmandatest riikidest vaja ligikaudu 2000 võõrtöölist. Maaeluministeerium lubab lõplikud reeglid ajutise välistööjõu kaasamiseks avalikustada paari kuu jooksul.

Konkurentsiamet ei võimaldanud kahel kinogrupil koonduda

19.02.21 MAJANDUS ... Konkurentsiamet lõpetas Margus Linnamäele kuuluva MM Grupp OÜ (Apollo kinoketi omanik) ja Forum Cinemas OÜ koondumise menetlemise. Konkurentsiameti hinnangul moodustunuks kinode koondumisel liiga suur turuosa. Seetõttu otsustasid osalised koondumisest loobuda.

Teisest pensionisambast soovib lahkuda üle 95 000 inimese

19.02.21 MAJANDUS ... Teisest pensionisambast raha välja võtmiseks on neljapäevase seisuga teinud avalduse 95 700 inimest. Keskmine teisest sambast lahkuja on 39 aasta vanune, raha välja võtmiseks on rohkem avaldusi esitanud naised.

Briti ülemkohus: Uberi autojuhid on töötajad

19.02.21 MAJANDUS ... Briti ülemkohus otsustas reedel, et Uberi autojuhid tuleb arvata töötajate, mitte iseenda tööandjate kilda.

Facebooki ja valitsuste vastasseis võib jõuda Euroopasse

19.02.21 VÄLISMAA ... Austraalia pole ainus riik, kes tahab, et USA sotsiaalmeediaplatvorm Facebook maksaks teiste meediaväljaannete sisu kasutamise eest, sarnased plaanid on ka Euroopa Liidus.

Tuludeklaratsiooni on esitanud pea 400 000 inimest

19.02.21 MAJANDUS ... Maksu- ja tolliametlile oli reedeks esitanud tuludeklaratsiooni 398 000 inimest. Esitatud tuludeklaratsioonide põhjal kuulub inimestele tagastamisele 131 miljonit eurot ja juurde maksmisele 8,2 miljonit eurot.

Tartu suunast hakkab Eesti üht põhimaanteed 2+2 kujule ehitama Nordecon

19.02.21 MAJANDUS ... Transpordiamet ja ehitusettevõte Nordecon sõlmisid lepingu Tallinna–Tartu maantee kilomeetrite 167–171 Kärevere–Kardla lõigu 2+2 möödasõidualade ehitamiseks. Tööde maksumus on 12,6 miljonit eurot pluss käibemaks.

Konkurentsiamet soovitab taastuvenergia toetused kaotada

19.02.21 MAJANDUS ... Konkurentsiamet soovitab praeguse taastuvenergia toetuste skeemi asemel minna üle turupõhisele lahendusele ja toetused järk-järgult kaotada.

Eesti Raudtee prognoosib tänavu kaubaveo mahuks 12,5 miljonit tonni

19.02.21 MAJANDUS ... Eesti Raudtee prognoosib tänavuseks kaubaveo mahuks 12,5 miljonit tonni, mis oleks umbes miljon tonni rohkem kui mullu.

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

jupiter.err.ee

hääleta!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: