Majandus

Repo pankrotivara müügiga minnakse uuele katsele

01.04.23 MAJANDUS ... Eelmisel aastal pankrotti läinud puitlaastplaatide tootja AS Repo Vabrikud pankrotivara hind on algselt seitsmelt miljonilt eurolt neljandaks oksjoniks langenud enam kui poole võrra.

Sutter: kõik põlevkivilõhnaline on turul täna praktiliselt finantseerimatu

01.04.23 MAJANDUS ... Viimast päeva ametis olnud Eesti Energia juht Hando Sutter vaatas Vikerraadio saates "Reedene intervjuu" tagasi oma ametis oldud üheksale aastale ning rääkis, mis ootab ees Eesti Energiat ja Eesti energeetikat. Sutteri sõnul on tema ametiajal tehnoloogia meeletult muutunud ning fossiilsetest allikatest energia tootmine läheb aina kallimaks.

Euribori tõusu tipp saabub analüütikute hinnangul sügisel

01.04.23 MAJANDUS ... Vastakad ootused keskpankade rahanduspoliitilistele otsustele on ka intresside keskkonna muutnud üsna ennustamatuks. Turuosaliste ootus on praegu, et euribori tõusu tipp jääb sügisesse, millele järgneb väike langus.

Estonian Cell peatab taas tehase töö

31.03.23 MAJANDUS ... Kundas asuv haavapuitmassitehas Estonian Cell teatas taas tehase töö seiskamisest.

Koolitaja Eesti Energia tulemustasudest: tippjuhtide lepped ongi teistsugused

31.03.23 MAJANDUS ... Juhtide koolitaja Toomas Tamsari hinnangul ei peaks ministrid riigiettevõtte nõukogu tegevusse sekkuma. Tamsar ütles, et ühiskonna vaatest tunduvad Eesti Energia lahkuva juhtkonna tulemustasud liiga kõrged, kuid tegemist on tippjuhtide kokkulepetega, mis ongi teistsugused.

Eesti Gaas langetab ka mais gaasi hinda

31.03.23 MAJANDUS ... Eesti Gaas langetab mais kodukliendi paindliku paketi hinna 0,69 euroni kuupmeetrist.

Akkermann kutsus Porgandi Eesti Energia nõukogust tagasi

31.03.23 MAJANDUS ... Rahandusminister Annely Akkermann kutsus Eesti Energia nõukogust tagasi rahandusministeeriumi esindaja Tarmo Porgandi, sest ministri sõnul ei informeerinud Porgand teda aegsasti nõukogu plaanist Eesti Energia juhtkonda nii heldelt premeerida.

Eesti Energia uus juht hakkab teenima 17 000 eurot kuus

31.03.23 MAJANDUS ... 1. aprillil ametisse astuv Eesti Energia uus juhatuse esimees Andrus Durejko hakkab kuupalgana saama 17 000 eurot, teatas Eesti Energia.

Hipodroomi ala arendajad ja Tallinn sõlmisid leppe ning ehitus saab alata

31.03.23 MAJANDUS ... Juba 2007. aastal algatatud Hipodroomi kvartali projekt jõuab sel aastal esimeste ehitustöödeni, sest Tallinn ning arendajad jõudsid lõpuks kokkuleppele, kes ja kuidas ehitab välja piirkonna äravoolusüsteemid.

Suveks rendivad Nordica ja Xfly teistele lennufirmadele 22 lennukit

31.03.23 MAJANDUS ... Nordica ja Xfly rendivad suveks teistele lennufirmadele 22 oma lennukipargi lennukit. Ettevõtete emafirmal on plaanis viie aastaga kasvada kuni 50 lennukiga lennuettevõtteks.

Mere: peaministril ei pruukinud olla Eesti Energiast tervikpilti

31.03.23 MAJANDUS ... Peaminister Kaja Kallasel ei pruukinud olla tervikpilti Eesti Energiast, kui ta süüdistas ettevõtte juhtkonda Narva soojuselektrijaamade jahutusvee avariivarustuse rajamisega viivitamises, ütles Eesti Energia nõukogu esimees Anne Mere.

EASi ja KredExi nõukogu kutsus Lugna juhatuse esimehe kohalt tagasi

31.03.23 MAJANDUS ... EASi ja KredExi ühendasutuse nõukogu kutsus tagasi juhatuse esimehe Lauri Lugna, kes on ametis 28. aprillini. Lugna sõnul jõuti otsuseni mõlemapoolses arusaamises.

Eesti Gaas siseneb 1. maist Läti kodugaasiturule

31.03.23 VÄLISMAA ... Eesti Gaas kavatseb alates 1. maist läbi Läti tütarettevõtte SIA Elenger pakkuda Läti tarbijatele maagaasi. Seni müüs ettevõte gaasi Läti gaasiettevõtetele. Läti gaasituru reeglid muutuvad mai alguses leebemaks.

Inflatsioon langes märtsis 15,6 protsendile

31.03.23 MAJANDUS ... Tarbijahinnad kasvasid Eesti märtsis eelmise aasta märtsiga võrreldes 15,6 protsenti, selgub statistikaameti andmetest. See tähendab siiski inflatsiooni mõningast vähenemist, kuna veebruaris oli aastainflatsioon 17,6 protsenti.

Enefit Power uurib võimalusi heitmevabaks elektritootmiseks

31.03.23 MAJANDUS ... Eesti Energia tütarettevõte Enefit Power uurib võimalusi, kuidas oma soojuselektrijaamades ilma CO2-heitmeteta elektrit toota. Selleks kaalutakse nii võimalust kasutada ainult kliimaneutraalseid kütuseid kui ka CO2 kinnipüüdmist.

Euroopa Komisjon: e-kütused ei võimalda sisepõlemismootorite keelust mööda hiilida

31.03.23 MAJANDUS ... Euroopa Liidus lepiti sel nädalal kokku uute autode CO2 heitme viimiseks nullini 2035. aastaks, kuid kokkuleppesse lisati erand e-kütustele, mis Euroopa Komisjoni sõnul ei tohiks siiski kujuneda tagaukseks seadusest kõrvale hiilimiseks.

Sutter: Eesti Energia on täitnud kõik antud lubadused

30.03.23 MAJANDUS ... Reedel viimast päeva Eesti Energia juhina ametis olev Hando Sutter vastas "Esimeses stuudios" valitsuse liikmete kriitikale, öeldes, et Eesti Energia on teinud kõik nii nagu valitsusega kokku lepitud.

Seni langenud jaekaubanduse müük võib järgmistes kvartalites paraneda

30.03.23 MAJANDUS ... Jaekaubanduse käibed vähenesid veebruaris enamikul tegevusaladel ning üksnes tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite müük kasvas eelmise aasta veebruariga võrreldes viis protsenti. Eesti Pank prognoosib järgmistel kvartalitel müügi paranemist.

Raasuke: valitsuse käitumine Eesti Energia juhatuse tasude suhtes tundub alatu

30.03.23 MAJANDUS ... Eesti Energia nõukogu endine esimees ning nimetamiskomitee eksjuht Erkki Raasuke ütles, et valitsuse soov keelata Eesti Energia lahkuvale juhtkonnale täiendavate tasude ja kompensatsioonide maksmine tundub alatu.

Tallinna sisend maavarade planeeringusse: uued karjäärid tulgu mujale

30.03.23 MAJANDUS ... Tallinn teatas, et Harjumaa maavarade planeeringu koostajatel ei maksa Tallinna karjääride laiendamisega arvestada. Jõelähtme vallavanema hinnangul pole see riigimehelik.

Nõukogu ei kavatse muuta Eesti Energia juhtide tulemustasusid

30.03.23 MAJANDUS ... Kuigi Eesti Energia üldkoosolek ehk rahandusminister tegi sel nädalal ettepaneku nõukogule vaadata üle juhatusele makstavad tulemustasud mulluse aasta eest, ei ole Eesti Energia nõukogul oma otsust plaanis muuta, ütles ERR-ile nõukogu esimees Anne Mere.

Kallas: Eesti Energia juhtide absurdsed boonused on täiesti arusaamatud

30.03.23 MAJANDUS ... See, et Eesti Energia nõukogu maksab ametist lahkuvale juhatusele niivõrd suurt tulemustasu, on arusaamatu, sest juhatus on puudulikult ellu viinud omaniku ootusi ning soovis riigikassasse maksta vähem dividende, kui oleks õiglane, ütles peaminister Kaja Kallas valitsuse pressikonverentsil.

Kaja Kallas ootab ettevõtjatelt kiiret hinnalangust

30.03.23 MAJANDUS ... Peaminister Kaja Kallas ütles, et nüüd, kui elektri ja gaasi hinnad on stabiliseerinud, ootab ta ettevõtetelt, et hinnad hakkaksid sama kiirelt langema, kui nad enne tõusid.

Meelelahutajate ja suunamudijate ettevõtted tegid korraliku käibe

30.03.23 MAJANDUS ... Paljud avalikkuses ja sotsiaalmeedias enda elu aktiivselt kajastavad meelelahutajad ja sisuloojad on oma tuntuse edukalt rahasse konverteerinud: neile kuuluvate ettevõtete majandustulemused näitavad aasta-aastalt paisuvat käivet.

Kanajevil on endiselt plaanis Maarjamäele ehitada spaa ja hotell

30.03.23 MAJANDUS ... Ettevõtja Anatoli Kanajev pole loobunud plaanist ehitada Tallinna Maarjamäele hotell ja spaa, praegu on tema sõnul töös projekteerimine.

Hendrik Puhkim: kas planeeringud on omadega kimpus?

30.03.23 ARVAMUS ... Palju ilmub uudised planeeringutest – Nursipalu, meretuulepargid ja nende ühendused, Rail Baltic, Suure väina püsiühendus, maavarad. Keerulised planeerimisprotsessid peegeldavad meie ühiskonna polariseeritust. Siiski, just suutlikkusest leppida omavahel kokku hakkavad aina rohkem sõltuma meie riigi majandus ja julgeolek, kirjutab Hendrik Puhkim.

Kaupluste müügitulu vähenes aastases võrdluses kuus protsenti

30.03.23 MAJANDUS ... Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu veebruaris 740 miljonit eurot ning võrreldes eelmise aasta sama kuuga vähenes müügitulu püsivhindades kuus protsenti.

Ettevõtted maksavad pangalaenudelt kuni kaks korda kõrgemat intressi

30.03.23 MAJANDUS ... Peamiselt baasintressimäärade tõusu tõttu maksavad euroala ettevõtted laenudelt aastases võrdluses kuni kaks korda kõrgemat intressi. Kuigi laenud on kallinenud Eestis sama palju, oli juba enne Eesti ettevõtetele laenamine kallim kui mujal Euroopas, osalt sõjaohu tõttu.

Suur osa lääne suurfirmadest tegutseb endiselt Venemaal

29.03.23 MAJANDUS ... Kuigi võib tunduda, et paljud lääne ettevõtted on peale Venemaa sissetungi Ukrainasse Venemaalt oma tootmise ja tooted ära viinud, siis tegelikult on väga palju suurettevõtteid endiselt seal äri ajamas, tootmas ja kasumeid teenimas, ütles "Ringvaates" Propastop.ee eestvedaja Andres Lember.

Riigi võetud laenude intressikulu kahekordistub mõne aastaga

29.03.23 MAJANDUS ... Kui riik eelarvedefitsiiti vähendama ei hakka, kasvab riigi võlakoormus 10 aasta pärast 40 protsendini SKP-st, hoiatas Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik. Laenuhinna kallinemise tõttu kasvab riigikassa intressikulu 2026. aastaks võrreldes praegusega üle kahe korra.

Minister soovitab Eesti Energia lahkuvate juhtide tulemustasud üle vaadata

29.03.23 MAJANDUS ... Rahandusminister Annely Akkermann saatis Eesti Energia nõukogule kirja, milles annab suunise vaadata kriitiliselt üle Eesti Energia lahkuvate juhtide tulemustasud, sest juhtide koostöö on ministri hinnangul olnud puudulik.

Enefit Green omandas Liivi meretuulepargi projekti

29.03.23 MAJANDUS ... Enefit Green omandas Eesti Energialt Liivi meretuulepargi projekti ja jätkab arendustöid, et alustada elektri tootmist enne 2030. aastat.

Nii rehvide kui ka rehvivahetuse hinnad on märkimisväärselt tõusnud

29.03.23 MAJANDUS ... Kiire inflatsioon ja energia hinnakasv viisid üles nii rehvide kui ka rehvivahetuse hinnad. Odavamate Hiina rehvide ja kvaliteetsemate Euroopa rehvide hinnavahe on seejuures märkimisväärselt kasvanud.

Akkermann: riigieelarve puudujääki tuleks vähendada 400-450 miljonit aastas

29.03.23 MAJANDUS ... Uus koalitsioon võtab sihiks vähendada aastas riigieelarve puudujääki 400–450 miljoni euro ulatuses, ütles lahkuva valitsuse rahandusminister Annely Akkermann. Riigi tulude suurendamisest rääkides mainis Akkermann varamaksusid ning tõdes, et põlevkivi kasutamise tõttu Eesti Energia enam odavalt laenu ei saa.

Maarja Rannama: nõudetranspordi rakendamise kitsaskoht ei ole tarkvara

29.03.23 ARVAMUS ... Eestis ei puudu nõudepõhise transpordi korraldamiseks sobiv tarkvara, võtmeküsimusteks on hoopis riiklikul tasandil üksmeelele jõudmine, millistele kriteeriumidele tarkvara vastama peab, ning stabiilse toime- ning rahastusmudeli leidmine, kirjutab Maarja Rannama.

Halupuude hind püsib kõrgel

29.03.23 MAJANDUS ... Kuigi eelmise aasta viimane kvartal viis puidu hinnad langusesse, näitavad puiduturu ülevaated, et halupuude hind püsib lähiajalooga võrreldes endiselt pigem kõrgel tasemel.

Vene sanktsioonid tekitavad raskusi Ida-Virumaa autovedajatele

29.03.23 MAJANDUS ... Euroopa Liidu uued sanktsioonid kahandavad veelgi Venemaa suunalisi kaubavooge ja tekitavad uusi probleeme Ida-Viru transpordifirmadele, millest enamik tegeleb Venemaa suunalise kaubaveoga.

Kiik: 2035 võib olla Tallinnale ebarealistlik elektritranspordi tähtaeg

29.03.23 EESTI ... Tallinnal on endiselt kehtiv plaan jõuda 2035. aastaks fossiilkütusevaba ühistranspordini, kuid Venemaa sissetung Ukrainasse ja energiakriis tähendavad, et kavades tuleb mõningaid mööndusi teha ja diiselbusse kasutada ning võib-olla isegi juurde osta ka järgmistel aastatel.

E-Betoonelement koondab 75 inimest

28.03.23 MAJANDUS ... Ehitaja ja raudbetooni tootja E-Betoonelement plaanib koondada 75 inimest ja ajutiselt sulgeda Tapa vallas asuva Tamsalu tehase. Omavalitsusjuht kardab, et kui Tamsalus tootmist peatselt ei taastata, kolivad inimesed sobiva töö puudumise tõttu vallast minema.

Kaasik: Eesti inimeste ostuvõime on paranemas

28.03.23 MAJANDUS ... Eesti Panga asepresidendi Ülo Kaasiku sõnul on hinnakasv vaibumas ning kiire inflatsiooni juures vähenenud ostuvõime palgakasvu tõttu taastumas.

Kaugkütte odavnemine ei pruugi kompensatsiooni lõppedes tarbijani jõuda

28.03.23 MAJANDUS ... Eesti kaugküte on energiahindade languse tõttu tasapisi odavnema hakanud. Samas ei pruugi kompensatsiooni lõppemine kõigil tarbijatel kodusooja hinda tegelikkuses langetada. Samuti ei ole kadunud kõik geopoliitilised riskid.

Eesti Energia maksab tänavu üle 20 miljoni euro rohkem dividendi kui mullu

28.03.23 MAJANDUS ... Valitsus kinnitas teisipäeval Eesti Energia tänavu 2022. aasta eest riigieelarvesse makstavate dividendide summaks 68,9 miljonit eurot.

EL kinnitas uutele autodele nullheitme nõude alates 2035. aastast

28.03.23 MAJANDUS ... Euroopa Liidu energeetikaministrid andsid teisipäeval Brüsselis oma lõpliku heakskiidu autode süsinikuheitme standarditele, mille kohaselt jõustub 2035. aastal sisepõlemismootoriga sõiduautode ja kaubikute jaoks CO2 heitme keeld. Otsus järgnes nädalavahetusel Euroopa Komisjoni ja Saksamaa vahel saavutatud kokkuleppele, millega võeti maha Berliini vastuseis algatusele.

Keit Pentus-Rosimannus: Euroopa elektrituru ühendamise peab lõpule viima

28.03.23 ARVAMUS ... Ühine elektriturg on juba toonud Euroopa Liidule palju kasu, aga suur osa selle potentsiaalist on endiselt kasutamata. Turg tuleb paremini toimima saada, kriisikindlamaks muuta, kirjutab Keit Pentus-Rosimannus.

Euroopa Komisjon paneks Bolti taksojuhid käibemaksu tasuma

28.03.23 MAJANDUS ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei toeta Euroopa Komisjoni ettepanekut nõuda käibemaksu kõigilt, kes tarvitavad majutus- või taksoteenuse pakkumiseks digitaalset platvormi. Komisjoni hinnangul aitaks see koguda üle kuue miljardi euro aastas.

Eesti Pank jäi investeeringutega ajaloo suurimasse kahjumisse

28.03.23 MAJANDUS ... Eesti Pank jäi oma investeeringutega eelmisel aastal 157 miljoni euro suurusesse kahjumisse ning tegu on suurima kahjumiga keskpanga investeerimisajaloos.

Riik laenas mullusega võrreldes raha mitu korda kallimalt

28.03.23 MAJANDUS ... Eesti emiteeris teisipäeval vähempakkumisega oksjonil 125 miljoni euro väärtuses kuuekuise ja 125 miljoni euro väärtuses 12-kuise tähtajaga võlakirju, mille intress on mitu korda kallim kui mullu.

Eesti Pank prognoosib selleks aastaks väikest majanduslangust

28.03.23 MAJANDUS ... Eesti majandust ootab sellel aastal ees 0,6-protsendiline langus, kuid järgmistel aastatel tõuseb majanduskasv kolme protsendi lähedale. Hinnatõus peaks aasta lõpuks vähenema nelja protsendi juurde, selgus Eesti Panga värskest prognoosist.

Erastamislaine pidurdas Eesti suurmagalate rahastumist

28.03.23 ÜHISKOND ... Kogu Euroopa eluasemevaldkonda iseloomustab rahastumine. See tähendab, et kinnisvarast saab kodu asemel investeering, mis koguneb eeskätt suuromanike portfelli. Eesti inimgeograaf osutab, et Eesti masselamupiirkondade korterid on erastamise järel jäänud pigem kodudeks, kuid ebavõrdsust suurendav investorlus imbub vaikselt ka sinna.

Otse kell 11: Müller ja Kattai Eesti Panga majandusprognoosist

28.03.23 MAJANDUS ... Keskpanga president Madis Müller ja prognoosimeeskonna juht Rasmus Kattai tutvustavad täna Eesti Panga värsket majandusprognoosi. Kell 11 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Vaata otse

Kuula otse

elektri börsihind

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: