Majandus

Kilvar Kessler: krüptoraha tuleb niikuinii

21.07.19 ... Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler peab krüptovääringute nagu Facebooki kavandatav libra kasutuselevõttu vältimatuks arenguks, millega ei ole mõtet võidelda, vaid nendele tuleb riikide poolt õiged reeglid kehtestada.

British Airways peatab nädalaks lennud Kairosse

20.07.19 ... Lennufirma British Airways teatas laupäeval, et on on peatanud julgeolekukaalutlustel seitsmeks päevaks kõik lennud Egiptuse pealinna Kairosse.

Enefit Green suurendas oma elektritoodangut aastaga kolm ja pool korda

20.07.19 ... Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis 2019. aasta esimesel kuuel kuul kokku 626 gigavatt-tundi (GWh ) elektrit, mida on aastases võrdluses 449 GWh ehk kolm ja pool korda rohkem.

Eesti riigivõlg on jätkuvalt EL-i madalaim

19.07.19 ... Tänavu esimeses kvartalis oli Euroopa Liidu madalaima riigivõlaga riik jätkuvalt Eesti, kõige suurem oli võlakoormus Kreekas.

Kriitikud: lõdvemad laenureklaami piirangud suurendavad makseraskustes inimeste arvu

19.07.19 ... Majandusminister Taavi Aasa sõnul ei too tarbijalaenude reklaamipiirangute leevendamine kaasa agressiivseid reklaamikampaaniaid, vaid võimaldab laenufirmadel anda oma pakkumise kohta rohkem infot. Kriitikute hinnangul võib aga suurem hulk reklaami tuua kaasa võlaprobleemidega inimeste hulga kasvu.

Tallinna Vesi kaebab tariifivaidluse asja edasi riigikohtusse

19.07.19 ... Tallinna Vesi esitas riigikohtule kassatsioonikaebuse tariifivaidluses veefirma kahjuks langenud ringkonnakohtu otsuse peale.

Uus disain võib lennukis keskmised istmed ihaldusväärseks muuta

19.07.19 ... Keegi ei taha lennukis, eriti pikamaalennul, istuda keskmisel istmel. See võib aga varsti muutuda, kirjutab CNN.

Nauseda: EL vajab Balti elektrivõrkude sünkroonimise koordinaatorit

19.07.19 ... Leedu president Gitanas Nauseda tegi reedel kohtumisel Euroopa Komisjoni asepresidendi, energiavolinik Maroš Šefcoviciga ettepaneku luua Euroopa Liidus koordinaatori ametikoht, kes tegeleks Baltimaade energiasüsteemide Lääne-Euroopa omaga sünkroonimise ja selle endise Nõukogude Liidu omast lahtiühendamisega, edastas presidendi kantselei.

Palgalõhest hoolimata jaguneb vara meeste ja naiste vahel üsna võrdselt

19.07.19 ... Vaatamata sellele, et Eestis on Euroopa üks suurimaid soolisi palgalõhesid, on meeste ja naiste varanduslik olukord suhteliselt võrdne, selgub Eesti Panga uuringust.

Lahendi suunas liikuv korteriühistu ülevõtmise juhtum jääb ilmselt viimaseks omataoliseks

19.07.19 ... Tallinna Liivalaia 5 korteriühistu ülevõtmise asjus toimuv kohtuvaidlus selle üle, kas hoones moodustatud korteriomandid võiks taas ära kaotada, võib saada lähiajal lahendi. Samas uusi sarnaseid olukordi tõenäoliselt tekkida ei saa, sest ühest küljest on muutunud seadus ja teisest küljest praktika.

Joel Kukemelk: kuidas kliendid võidavad pensionifondide tasu langusest

19.07.19 ... Tõnu Pekk Tulevast on oma kommentaaris süüdistavalt küsinud, et kuidas saab LHV väita, et LHV pensionifondide tasud langevad, kui need samal ajal hoopis tõusevad. Kui tegelik olukord tõesti nii oleks, siis me kindlasti nii ei väidakski, selgitab Joel Kukemelk algselt LHV Finantsportaalis ilmunud kommentaaris.

Microsoft teatas oodatust parematest tulemustest

19.07.19 ... USA tehnoloogiaettevõte Microsoft teatas neljapäeval oodatust parematest majandustulemustest.

Ministeeriumi kinnitusel jäävad laenureklaami olulised piirangud kehtima

19.07.19 ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teatas vastuseks väidetele nagu sooviks ta kaotada kiiralenudele kehtestatud ranged piirangud, et olulised reklaamipiirangud jäävad kehtima ning reklaam ei tohi endiselt kutsuda laenu võtma.

Briti valitsus: leppeta Brexit tooks aasta kestva majanduslanguse

18.07.19 ... Ühendkuningriik langeks aasta aega kestvasse majanduslangusesse, kui see lahkub Euroopa Liidust lepinguta, teatas valitsus neljapäeval.

EL trahvis USA mikrokiibifirmat 242 miljoni euroga

18.07.19 ... Euroopa Komisjon trahvis USA mikrokiibifirmat Qualcomm 242 miljoni euroga turuvallutusliku hinnastamise eest.

TransferWise palkas Netflixi endise finantsjuhi

18.07.19 ... Rahvusvahelisi rahaülekandeteenuseid pakkuva TransferWise'i nõukogu liikmeteks said Adyeni finantsjuht Ingo Uytdehaage ja Netflixi endine finantsjuht David Wells, kirjutab Reuters.

IKEA palkab Eestis enam kui 40 töötajat

18.07.19 ... Rootsi kodusisustuse ettevõte IKEA on alustanud töötajate värbamisega Eestis. IKEA, mis siseneb Eesti turule esmalt digitaalselt ehk e-poega ja mida toetab Tallinnasse loodav väljastuspunkt koos näidistesaaliga, on avanud konkursi enam kui 40 töökohale.

G7 ministrid jõudsid digihiidude maksustamise osas konsensuseni

18.07.19 ... Juhtivate tööstusriikide ühenduse G7 rahandusministrid jõudsid kohtumisel Prantsusmaal kokkuleppeni digihiidude maksustamise osas, mille järgi kehtestatakse neile minimaalne maksumäär.

Brüssel kiitis heaks Vodafone'i 18,4 miljardilise laienemisplaani

18.07.19 ... Euroopa Komisjon kiitis heaks sideoperaatori Vodafone'i plaani võtta üle Liberty Globali ärid Saksamaal, Tšehhis, Ungaris ja Rumeenias, kuid seadis tehingule tingimused.

Lavrov: Taani venitamine Nord Stream 2-ga rikub rahvusvahelist mereõigust

18.07.19 ... Moskva peab Taani venitamist Nord Stream 2 AG lubadega rahvusvahelise õiguse põhimõtete rikkumiseks, ütles Vene välisminister Sergei Lavrov.

Viiendiku riigikogulaste ettevõtted äriseadustiku nõuet ei täida

18.07.19 ... Äriseadustik näeb ette, et hiljemalt pool aastat peale majandusaasta lõppu tuleb igal ettevõttel esitada äriregistrile ülevaade oma möödunud aasta majandustegevusest ehk majandusaasta aruanne. Kuigi selle esitamata jätmise eest enam 2006. aastast trahvi ei tehta, on see siiski seadusest tulenev nõudmine ja aruannete esitamata jätmine võib tuua kaasa ettevõtte kustutamise. Sellest hoolimata pole viiendiku riigikogulaste ettevõtted majandusaasta aruannet esitanud.

Konkurentsiametil on Lidli tuleku üle ainult hea meel

18.07.19 ... Kui Saksa odavkett lõpuks Eesti turule jõuab, tiheneb konkurents poekettide vahel veelgi ning see tähendab tarbija jaoks suuremat valikut ja paremaid hindu, ütles konkurentsiameti järelevalveosakonna juhataja asetäitja Katrin Tasa "Vikerhommikus".

Prantsusmaa lubas jõustada digimaksu USA survest hoolimata

17.07.19 ... Prantsusmaa lubas kolmapäeval USA survest hoolimata kehtestada ühepoolse digimaksu tehnoloogiahiidudele, kuid rõhutas, et ainus võimalus tüli lahendada on sõlmida selliste firmade maksustamiseks rahvusvaheline lepe.

Vaidlused apteekide kolimisõiguse üle jätkuvad ka pärast riigikohtu otsust

17.07.19 ... Ehkki proviisorite koda usub, et ketiapteegid ei tohiks kolida rohkem kui ühe maja piires, loeb ravimiamet riigikohtu otsust teisiti ning keelaks näiteks ketiapteegi kolimise Jõhvist Viljandisse, aga mitte Koplist Ülemistele. Sestap saab Põhja-Eesti Regionaalhaigla uueks apteegiks tõenäoliselt Benu apteek.

Automüüjad: mõne aasta pärast on elektri- ja bensiiniautode hinnavahe olematu

17.07.19 ... Riik hakkab taas pakkuma elektriautodele toetust, et vähendada heitgaaside hulka õhus. Automüüjad ennustavad, et mõne aasta pärast on elektri- ja bensiinimootoriga autode hinnavahe peaagu olematu.

Euroopa Keskpanga suunduv Lagarde taandus IMF-i juhi kohalt

17.07.19 ... Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) tegevdirektor Christine Lagarde astus tagasi, et paremini valmistuda Euroopa Keskpanga juhiks saamiseks.

Riik hakkab karmistama lühiajaliselt töötavate välismaalaste palkamist

17.07.19 ... Siseministeerium koostas seaduste muudatusettepanekud, mis suunavad välistööjõudu kasutavad ettevõtted vormistama välismaalase töötamise õigele alusele ja laiendavad tööjõudu tegelikult kasutava ettevõtte kohustusi.

EL alustas Amazoni uurimist seoses kaupmeeste andmete väärkasutamisega

17.07.19 ... Euroopa Komisjon alustas kolmapäeval Amazoni põhjalikku uurimist, sest kahtlustab USA suurettevõtet oma veebipoes tegutsevate kaupmeeste andmete väärkasutamises.

Valge Maja: eelarvedefitsiit võib sel aastal ületada triljoni dollari piiri

17.07.19 ... Valge Maja eelarveameti (OMB) avaldatud raporti kohaselt võib Ameerika Ühendriikide föderaalse riigieelarve defitsiit ületada käesoleval aastal triljoni dollari piiri.

Swedbank teenis poolaastaga Eestist ligi 100 miljonit kasumit

17.07.19 ... Swedbank Eesti esimese poolaasta kasum langes aastases võrdluses 0,9 protsenti 97,4 miljonile eurole. Langus tulenes kõrgematest kuludest ja laenukahjumitest. Samas teise kvartali kasum jäi aastavõrdluses pea samaks, moodustades 48,8 miljonit eurot.

Tõnu Pekk: kuidas saab väita, et fonditasud langevad, kuigi tegelikult tõusevad?

17.07.19 ... Inimestel on raske hoomata, kui suur osa nende pensioni II sambasse kogutud säästudest vahendajatele tasudeks läheb. Riik peaks nõudma, et fondivalitsejad ütleksid vähemalt selle näitaja alati üheselt ja ausalt välja, kirjutab Tõnu Pekk algselt Tuleva blogis ilmunud kommentaaris.

Majandusministeerium tahab kiirlaenude reklaamipiiranguid lõdvendada

17.07.19 ... Majandusministeerium on algatanud kiirlaenufirmadele kehtestatud rangete reklaamipiirangute leevendamise, kuid ei ole selle kohta küsinud teise osapoole ehk võlanõustajate arvamust.

IMF-i ajutise juhi hinnangul tuleb korrigeerida kapitalismi kurssi

16.07.19 ... Kasvav rahulolematus üha suureneva ebavõrdsusega, milles süüdistatakse globaliseerumist, osutab kapitalismi kursi korrigeerimise vajadusele, ütles Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) tegevdirektori kohusetäitja Mark Lipton teisipäeval.

Nordica koomale tõmbumine Tallinna lennujaama laienemisplaane ei muuda

16.07.19 ... Rahvusliku lennukompanii Nordica suur koomale tõmbumine vähendab veidi Tallinna lennujaama reisijate koguarvu, sest katmata jääb üks sihtkoht. Selle languse kompenseerib aga üldine reisijate arvu kasv, mistõttu on jätkuvalt kavas ka terminali laiendamine kaks korda suuremaks.

Ikea viib tootmise USA-st Euroopasse

16.07.19 ... Ikea teatas, et sulgeb oma ainsa mööblitehase USA-s ja kolib tootmise Euroopasse.

USA kongress uurib Facebooki digiraha plaani

16.07.19 ... Facebooki ambitsioonikas plaan tulla välja digivaluutaga on teisipäeval ja kolmapäeval silmitsi USA kongressi küsimustega.

Eesti Teede nõukogu juht: uus omanik saab paika panna uue juhatuse

16.07.19 ... Riigile kuuluva, kuid müügile pandud Eesti Teede AS-i nõukogu otsustas esmaspäeval pikendada teenistuslepingud järgmiseks viieks aastaks praeguste juhatuse liikmetega. Uuel omanikul on siiski õigus paika panna uus juhatus.

Huko Aaspõllu: madalast intressist hoolimata ei ole riigilaen mõistlik

16.07.19 ... Kuigi viimasel ajal kõlab aina rohkem üleskutseid Eesti eelarve miinusesse lasta, siis ERR-i ajakirjanik Huko Aaspõllu leiab Vikerraadio päevakommentaaris, et Eesti riikliku investeeringukvaliteeti arvestades, oleks see kui mõttetute tehnikavidinate ostmine järelmaksu peale. Ehk mitte väga mõistlik.

Riigikontroll uurib Aasalt, miks riik investeerib ligi miljardi põlevkiviõli tootmisesse

16.07.19 ... Riigikontrolör Janar Holm pöördus majandus- ja kommunikatsiooniministri Taavi Aasa poole seoses riigi plaaniga teha miljardi euro ulatuses investeeringuid põlevkiviõli tootmisesse, kuigi Euroopa Liidu kliimapoliitika tõttu ei pruugi õli tootmine ja rafineerimine tulevikus kasumlik olla.

Noored eelistavad töötamiseks Soomele teisi Põhjamaid või lõunariike

16.07.19 ... Ehkki statistikaameti andmetel käib Eesti elanikke Soomes tööl sama palju kui varasematel aastatel, on töötukassa andmetel hakatud rohkem inimesi ka tagasi pöörduma. Noorem põlvkond kipub pigem teistesse põhjamaa riikidesse või lõunamaadesse.

OECD peaökonomist hoiatab Euroopat läheneva majandusliku šoki eest

16.07.19 ... Maailma rikkaid riike ühendava Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peaökonomist hoiatas Euroopa riike majandusliku šoki eest, kui need ei tegele rohkem kasvu stimuleerimisega.

LHV Groupi poolaasta kasum kahanes võrreldes mullusega

16.07.19 ... LHV Groupi esimese poolaasta konsolideeritud puhaskasum oli 12,66 miljonit eurot, mida oli 11,4 protsenti ehk 1,7 miljonit eurot vähem kui mullu samal perioodil.

Narva puitmajade tootja koondab üle 100 töötaja

16.07.19 ... Narvas moodulmaju tootnud ettevõte Modulehouse teatas, et lõpetab tegevuse ning koondab rohkem kui 100 töötajat.

Boeing 737 MAX mudelid võivad lennuliiklusesse naasta aasta lõpus

15.07.19 ... Ajalehe The Wall Street Journal andmetel naaseb lennukitootja Boeing mudel 737 MAX reisilennuliiklusse alles aasta lõpupoole.

Elron vedas esimesel poolaastal 4,1 miljonit reisijat

15.07.19 ... Elroni kaubamärki kasutav riigifirma Eesti Liinirongid AS vedas esimesel poolaastal 4,1 miljonit reisijat, mida on mullusega võrreldes 5 protsenti enam.

Mootor Grupp läheb riigi vastu kohtusse

15.07.19 ... AS Mootor Grupp kaebab riigi kohtusse, kuna majandus- ja kommunikatsiooniministeerium keeldus firma palvest maksta hüvitist väikelaste ja puudega inimeste tasuta sõidu võimaldamise eest.

Kreeka uus valitsus teatas oma esimesest võlakirjaemissioonist

15.07.19 ... Kreeka ametivõimud teatasid plaanist emiteerida 7-aastaseid võlakirju, mis oleks esimene emissioon riigi uue valitsuse juhtimisel.

Kaevandusfirmad nõuavad uute karjääride avamiseks riigi sekkumist

15.07.19 ... Eesti mäetööstuse ettevõtete liit (EMTEL) soovib, et kokku kutsutaks ministrite tasemel nõupidamine, kus leitaks lahendus ehituslubjakiviga varustatuse kriitilisele seisule. Viimane tilk karikasse oli kaevandusettevõtjate jaoks Jõelähtme valla otsus jätkata Ruu küla lähiümbruse kaitse alla võtmisega.

Baltika aktsiate märkimine lükkus edasi

15.07.19 ... Esmaspäeval algama pidanud Balti aktsiate märkimine lükkus päeva võrra edasi, kuna õigeks ajaks ei jõutud kinnitada aktsiate avaliku pakkumise prospekti. Baltika aktsiaid saab märkida teisipäevast kuni 7. augustini, rõivatootja emiteerib viie miljoni euro väärtuses uusi aktsiaid.

Soome ootab enne alkoholiaktsiisi tõstmist ära Eesti ja Läti mõju

15.07.19 ... Soome valitsus plaanib alkoholiaktsiise veelgi tõsta ja loodab sellest saadavat maksutulu suurendada viiekümne miljoni euro võrra. Kõigepealt analüüsitakse siiski Eesti ja Läti aktsiisilangetuse mõju.
mängi kaasa!
"Eesti mängu" avasaade

PRAEGU VIKERRAADIOS
pidu "minu arm"
palju head muusikat
.....

suveseiklus
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: