Majandus

Allikad: euroala kiidab heaks uue laenumakse Kreekale

19.01.18 ... Eurotsooni 19 riigi kõrged ametnikud kiitsid heaks Kreeka majandusreformid ja uue laenumakse, ütlesid allikad reedel.

Riigil võib tekkida kohustus hüvitada Edelaraudteele 2,8 miljonit

19.01.18 ... Eesti riik kaotas ringkonnakohtus Edelaraudteele ettevõtte kahjunõude vaidluses seoses raudteeveo lepingu ülesütlemisega saamata jäänud tuluga; kui ka riigikohus peaks õiguse erafirmale jätma, tuleb riigil sellele maksta 2,8 miljonit eurot hüvitist.

Erametsaliidu kinnitusel ilmast tingitud kriis veel päris lõppenud pole

19.01.18 ... Metsaliidud kuulutasid 11. jaanuaril välja eriolukorra, sest plusskraadide tõttu oli maapind pehme ning puitu polnud võimalik metsadest välja vedada. Kuigi eelmise nädala lõpus saabunud pakane on toonud metsameestele leevandust ja tööd on saanud uuesti alata, ei saa Eesti Erametsaliidu juhi sõnul kriisi päris lõppenuks veel pidada.

Eesti sissemakse EL-i eelarvesse võib kasvada viiendiku võrra

19.01.18 ... Kõik liikmesriigid, nende seas Eesti, peavad Euroopa Liidu eelarvesse rohkem panustama, ütles president Kersti Kaljulaid neljapäeval kohtumisel Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga. Põhjuseks on see, et Brexiti tõttu jääb euroliidu eelarvesse auk. Kuna Eesti on nõus järgmisel Euroopa Liidu perioodil rohkem panustama, kasvab meie sissemakse eelarvesse umbes viiendiku võrra.

Juncker lubas Rail Balticu rahastuse jätkumist pärast 2020. aastat

19.01.18 ... Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker lubas Rail Balticu raudteeprojekti rahastamise jätkumist Euroopa Liidu vahenditest ka pärast 2020. aastat, ütles Eesti president Kersti Kaljulaid usutluses Politicole.

Soojast talvest märjad metsad on pelletitootjad kuivale jätnud

19.01.18 ... Soe talv on metsaalused nii märjaks teinud, et metsamehed ei pääse puitu tegema. See on põhjustanud kütteturul toorainenappuse ja pelletihinnad lakke viinud, sest tootmine käib alavõimsusel ja kõik, mis tarnitakse, läheb tootmisest otse müüki. Tarbijad on aga pahased kõrge hinna ja puuduva küttematerjali pärast.

Sõerd: Ukraina rikkus Eestiga sõlmitud maksulepingut

19.01.18 ... Reformierakonda kuuluva riigikogu rahanduskomisjoni liikme Aivar Sõerdi sõnul on Ukraina rikkunud Eesti maksuparadiiside nimekirja lisamisega riikidevahelisi kokkuleppeid.

Ministeerium: Läti ei peaks Ukraina maksuparadiiside nimekirjas olema

19.01.18 ... Ukraina hiljutine otsus lisada Läti maksuparadiiside nimekirja on alusetu, teatas Läti rahandusministeerium.

RMK müüks plaanitavale tselluloositehasele poole oma paberipuidust

19.01.18 ... Riigimetsa majandamise keskus (RMK) on valmis müüma Tartumaale rajamist ootavale Est-Fori tselluloositehasele kuni 50 protsenti oma majandatavast paberipuidust.

Intressid võivad hakata tänavu vaikselt kerkima

19.01.18 ... Intressid võivad hakata juba käesoleva aasta lõpus kerkima, kuid laenumaksete märgatavat kallinemist ilmselt lähiaastail karta pole.

Enamik teemaksu tasunutest on Eesti veokid

19.01.18 ... Käesolevast aastast käivitunud raskeveokite teekasutustasu on esimeste nädalatega laekunud neli miljonit eurot. See moodustab veerandi maanteeameti tänavusse eelarvesse prognoosinud 17 miljonist eurost. Kolmveerand teekasutustasu maksnutest on Eesti veokid.

Dow Jones sulgus esmakordselt 26 000 punktist kõrgemal

18.01.18 ... USA tähtsamad aktsiaturud tõusid kolmapäeval, tööstusindeks Dow Jones sulgus esmakordselt 26 000 punktist kõrgemal.

Vesterbacka: kui plaan on hea, tuleb ka raha

18.01.18 ... Eesti ja Soome vahele tunnelit kavandav Peter Vesterbacka ütles täna Tallinnas esinedes, et 70 protsenti rahast tuleb Hiina investoritelt ning ülejäänu Skandinaavia ja Baltimaade pensionifondidest.

Apple maksab repatrieeritud tulu pealt 38 miljardit makse

18.01.18 ... USA tehnoloogiahiid Apple teatas kolmapäeval, et maksab 38 miljardit dollarit makse kodumaale tagasi toodud kasumi pealt.

Euroopa Komisjon toetab Vilniuse koostootmisjaama 140 miljoniga

18.01.18 ... Euroopa Komisjon kiitis heaks ligi 140 miljoni euro ulatuses toetuse Vilniuse koostootmisjaama ehitusele.

Hansson: varaostud võivad lõppeda pärast septembrit

18.01.18 ... Kui majanduskasv ja hinnad liiguvad prognoosidega kooskõlas, oleks kohane varaostuprogramm pärast septembrit lõpetada, leiab Eesti Panga president Ardo Hansson.

Mida tasub teada 2017. aasta tulude deklareerimisel?

18.01.18 ... Alates 15. veebruarist saab esitada tuludeklaratsiooni 2017. aasta kohta. Maksu- ja tolliameti (MTA) teenindusosakonna juhtivspetsialist Hannes Udde tõi esile kõige olulisemad muudatused võrreldes eelmise korraga.

Kas sein Äripäeva toimetuse ja reklaamimeeste vahel peab?

18.01.18 ... Kui ERR kirjutas eelmise aasta algul Äripäeva plaanist luua oma kommunikatsioonibüroo, kinnitas lehe peatoimetaja Meelis Mandel, et nende majas on sisuturundus ja ajakirjandus rangelt lahus: ajakirjanikud sisuturunduslugusid mitte mingil juhul ei tee, selleks on eraldi osakond. Tegelikkus on siiski pisut kirjum ja kõrvaltvaataja silmale vastuolulisem, nii et Äripäeva lugeja või raadiokuulaja ei suuda üha sagedamini enam vahet teha, mis on mis.

Uus praktika: meediamajad korraldavad kontserte ja tennisematše

18.01.18 ... Ajakirjandus ja reklaam ei peaks teineteisesse puutuma, ent ajakirjandusväljaannete uued praktikad hägustavad piire. ERR.ee teeb ülevaate uutest võtetest, mis on toonud kaasa küsitavad kajastused, mida on keeruline ajakirjanduseks pidada. Ometi võtab uus stiil üha enam maad ning väljaanded ise ei näe sellises praktikas midagi taunitavat.

Intervjuu Meelis Mandeliga: koostöösaateid ei saa pidada sisuturunduseks

18.01.18 ... Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel usub, et sisuturunduse kuldaeg saab paari aasta pärast läbi ning siis muutub meediamajade peamiseks ärimudeliks tellimuste kasvav müük. ERR.ee avaldab usutluse Mandeliga.

Maailma lennuliiklus kasvas 7,1 protsenti

18.01.18 ... Maailma lennuliiklus kasvas eelmisel aastal 7,1 protsenti, liinilendudega teenindati ühtekokku 4,1 miljardit reisijat, teatas Rahvusvaheline Tsiviillennunduse Organisatsioon (ICAO) kolmapäeval.

Eurogrupi uus juht kannustab ühisvaluutat tugevdama

17.01.18 ... Euroopa peab ära kasutama lähikuudel avaneva võimaluse ühisvaluutat tugevdada, ütles 19-liikmelise eurogrupi uus juht Mário Centeno kolmapäeval rahandusministritega kohtudes.

Eesti Pank soovib ühe- ja kahesendiste kasutamist vähendada

17.01.18 ... Eesti Pank soovib ühe- ja kahesendiste müntide järk-järguliseks kaotamiseks esmalt nende kasutamist vähendada.

Bitcoini hind langes alla 10 000 dollari

17.01.18 ... Krüptoraha bitcoin väärtus langes esmakordselt pärast detsembrikuist rekordtasemele jõudmist alla 10 000 dollari piiri.

Kohus andis Autorollo tsiviilvaidluse osalistele aega kompromissiks

17.01.18 ... Tallinna ringkonnakohus vaagis kolmapäeval riigikohtu suuniste järgi uuesti pankrotis Autorollo tsiviilvaidlust ning kohus pakkus pooltele enne kohtuotsuse tegemist veel võimalust sõlmida omavahel kompromisslepe.

Oleg Ossinovski kritiseeris valitsuse alkoholipoliitikat

17.01.18 ... Eesti üks rikkamaid ärimehi Oleg Ossinovski leiab, et valitsuse alkoholipoliitika on ebaõnnestunud, eelarvet tuleks kokku tõmmata ja sotsiaalmaks tühistada.

Besti Idea hagi Kruuda ja tema firma vastu läheb maakohtusse tagasi

17.01.18 ... Ettevõtja Marcel Vichmannile kuuluva Best Idea OÜ 14,2 miljoni euro suurune hagi Oliver Kruuda ja tema AS-i Rubla vastu läheb maakohtule uueks arutamiseks.

Eesti inflatsioon oli detsembris euroala kiireim

17.01.18 ... Euroala aastane inflatsioon aeglustus detsembris 0,1 protsendipunkti võrra 1,4 protsendile; kiireim oli inflatsioon 3,8 protsendiga Eestis ja Leedus.

Maksuameti andmed annavad alust oodata alkoholiaktsiisi suurt alalaekumist

17.01.18 ... Maksuameti avaldatud eelmise aasta riigieelarve laekumiste aruanne annab alust oodata, et maksulaekumistes tuleb suurim miinus alkoholi- ja kütuseaktsiisist.

Helsingi tõusis lõppenud aastal maailma suurimaks reisisadamaks

17.01.18 ... Helsingist on saanud reisijate arvestuses Euroopa ja ka maailma kõige vilkam sadam.

Efteni fondide varade maht kasvas üheksa ja kasum 27 protsenti

17.01.18 ... Eften Capitali kolme ärikinnisvarafondi summaarne varade maht kasvas 2017. aastal üheksa protsenti 535 miljoni euroni ja puhaskasum 27 protsenti 37 miljoni euroni.

Viru Keskus püstitas 15,9 miljoni külastajaga rekordi

17.01.18 ... Eesti külastatavaim ostukeskus Viru Keskus püstitas möödunud 2017. aastal läbi aegade rekordi nii käibes kui ka külastatavuses.

Prügifirma põhjendab kehva teenust autojuhtide puudusega

16.01.18 ... Harjumaa Harku valla inimesed on rahulolematud, sest jäätmekäitlusfirma Eesti Keskkonnateenused ei täida prügiveolepingut. Ettevõte toob vajakajäämiste põhjusena esile selle, et väga raske on leida häid prügiautojuhte. Harku vallavalitsus on probleemiga kursis ja kaalub võimalust korraldada valla jäätmeveole uus riigihange.

Nordica reisijate arv kasvas mullu 63 protsenti

16.01.18 ... Nordica kaubamärgi all tegutseva riikliku lennufirma Nordic Aviation Groupi reisijate arv kasvas möödunud aastal 63 protsendi võrra 613 000 reisijani.

Ministeeriumi hinnangul pole teise pensionisamba väljamakseid vaja muuta

16.01.18 ... Riigikogu komisjonid arutasid teisipäeval pensioniühistu Tuleva algatatud pöördumist, millega kutsuti üles reformima teist pensionisammast. Rahandusministeerium märkis, et aasta algusest jõustunud seadusega laiendati teise samba väljamaksete võimalusi ning täiendavaid samme praegu plaanis pole.

Elisa kaotas Starmani kaubamärgi

16.01.18 ... Ülemöödunud aastal Starmani ostnud telekommunikatsioonifirma Elisa kaotas Starmani kaubamärgi ning liitis selle teenused Elisa kaubamärgi alla.

Analüüs: Rail Baltic on muutunud liiga kalliks projektiks

16.01.18 ... Rail Baltic on muutunud liiga kalliks projektiks, mille väidetavat tasuvust on Euroopa Liidu rahastuse saamiseks kunstlikult suurendatud, väidab kodanikuliikumise Avalikult Rail Balticust koosatud analüüs. Eelmisel aastal valminud Ernst & Youngi raudtee tasuvusanalüüs manipuleerib oponentide kinnitusel veoautode heitenormide ja kütusetarbimisega.

USA naftatööstus liigub rekordi poole

16.01.18 ... Kiiresti kasvav kildagaasitootmine võib viia USA naftatoodangu enam kui 10 miljoni barrelini päevas, purustades sellega 1970. aastal püstitatud rekordi.

Norra naftafond lisas musta nimekirja üheksa ettevõtet

16.01.18 ... Norra riikliku naftafond otsustas eetilistel põhjustel lisada musta nimekirja üheksa ettevõtet, sealhulgas Briti kaitsetööstusfirma BAE Systems.

Eesti töötav pensionär on Euroopa võrdluses soositavate ringis

16.01.18 ... Kahes Euroopa riigis ei maksta töötavale pensionärile samal ajal pensionit ning kuus riiki piiravad vanaduspensioni saamist töötamise korral. Eesti on nende riikide seas, kus pole vanaduspensioni eas töötasu ja pensioni üheaagne saamine piiratud.

Kallas: omavalitsustele laekuv kinnisvaramaks teeks vallad isemajandavaks

16.01.18 ... Viimsi vallavanem ja Reformierakonna juhatuse liige Siim Kallas kommenteerib oma ammust ideed kinnisvaramaksu kehtestamisest kohalike omavalitsuste tulubaasi kasvatamiseks kui osa maksupaketist, mis vajab laiemat arutelu. Ettepaneku tuum on viia vallad kulupõhiselt eelarvestamiselt isemajandavaks.

Riigikogu kinnitas alkoholiaktsiisi tõusu vähendamise

16.01.18 ... Riigikogu kiitis heaks seadusemuudatused, millega vähendatakse poole võrra kerge alkoholi 2018. aastaks planeeritud aktsiisitõusu. Aktsiisimäärade muutmise tulemusel kasvab toodete keskmine hind kuue protsendi asemel kolm protsenti.

Hein pankade kõhklustest: kindel plaan võib arvamust sillaehitusest muuta

15.01.18 ... Kuigi pensionifondid on Saarema silla projekti investeerimise suhtes kõhklevad, usub idee väljakäija, ettevõtja Raivo Hein, et konkreetset plaani nähes võib nende arvamus muutuda.

EL kõrvaldab Panama ja Lõuna-Korea maksuparadiiside mustast nimekirjast

15.01.18 ... Euroopa Liidu ametnikud on teinud ettepaneku kõrvaldada kaheksa riiki ja territooriumi maksuparadiiside nimekirjast.

Reinsalu nimetab VEB fondi kahjude eriuurijaks Kaido Kama

15.01.18 ... Viis parlamendisaadikut andsid menetlusse eelnõu, mille alusel hüvitataks ettevõtetele VEB fondi kahjud. Justiitsminister Urmas Reinsalu nimetab Kaido Kama eriuurijaks, kes hakkab koostama raportit kunagise VEB fondiga seotud küsimuste kohta.

Krüptoraha kaevandaja pani tootmisüksuse püsti VKG territooriumile

15.01.18 ... Mullu novembris sõlmis kontsern Viru Keemia Grupp rendilepingu Eesti kapitalil põhineva ettevõttega Nordcoin Mining OÜ, kes paigaldas kontserni tootmisterritooriumil krüptoraha kaevandamiseks vajaliku konteinerpargi.

Prantsuse majandus võis mullu kasvada 2 protsenti

15.01.18 ... Prantsusmaa majandus võis mullu kasvada pea kaks protsenti, mis on rohkem kui valitsuse ametlik prognoos, ütles riigi rahandusminister Bruno Le Maire.

Hotellid: aastavahetusel oli Eestis 10 protsenti rohkem Vene turiste

15.01.18 ... Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) juhatuse esimehe Verni Loodmaa sõnul külastas möödunud aasta lõpus ja käesoleva aasta alguses Eestit võrreldes varasema aastaga hinnanguliselt 10 protsenti rohkem Vene turiste.

Ehitussektori haritud tööjõu puudus võib viia hinnatõusuni

15.01.18 ... Kutsekoja koostatud uuringust nähtub, et lähiaastatel tekib ehitussektoris puudus umbes kolmandikust inseneriharidusega töötajast, kuivõrd ülikoolid valmistavad neid ette vähem, kui turg vajab: reaalkallakuga noored eelistavad inseneriõppele pigem IT-d. Ent töökäte puudus ei piirdu üksnes kõrgharitud spetsialistidega ning nappus töötajatest on juba pikaajaline.

Rakvere lihakombinaadi töötajad valmistuvad uueks streigiks

15.01.18 ... Eesti Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretäri Artjom Arhangelski sõnul otsustati läinud nädala reedel Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajatega, et hakatakse valmistuma streigiks.
PRAEGU VIKERRAADIOS

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
eesti laul 2018 võistluslood
EV 100 kalendaarium

ärapanija 2017
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: