Majandus

Keit Pentus-Rosimannus: headele tulevikuprojektidele meil raha on

06.05.21 ARVAMUS ... Kogu järgmiste aastate eurorahast on hinnanguliselt 40 protsendi kasutus ette määratletud. 60 protsenti kõikidest nendest tulevikku loovatest rahadest jagatakse aga avatud konkurentsis põhimõttel, et parim projekt ja idee võidab, kirjutab Keit Pentus-Rosimannus.

Linnamäe Magnum plaanib jätkuvalt kahjunõuet apteegireformi eest

06.05.21 MAJANDUS ... Margus Linnamäe enamusosalusega Magnum grupp plaanib jätkuvalt apteegireformi eest riigile kahjunõude esitamist. Linnamäe haldusfirma MM Grupp on viimases majandusaasta aruandes märkinud, et apteegireform tõi kahjumit vähemalt 12,3 miljonit eurot, kuid Magnumi hinnangul võib võimalik kahjunõue sellest ka suuremaks osutuda.

USA senaator: tehnoloogiahiiglaste monopolid tuleb lõpetada

06.05.21 VÄLISMAA ... USA Missouri osariigi vabariiklasest senaator Josh Hawley teatas kolmapäeval, et suurte tehnoloogiahiiglaste vastu tuleb rakendada monopolidevastaseid meetmeid.

Moskva võimud loodavad piiride avanemisele ja massilisele turismile

06.05.21 MAJANDUS ... Moskva on valmis võtma vastu massiliselt välisturiste, kes võivad hakata saabuma juba tänavu, ütles neljapäeval aselinnapea Natalja Sergunina.

Linnamäe firma sai kuulutusteäri müügilt üle 300 miljoni kasumit

06.05.21 MAJANDUS ... Margus Linnamäe suurosalusega valdusfirma MM Grupp teenis 2020. aasta aprillis lõppenud majandusaastal üle 300 miljoni eurot kasumit – peamiselt kuulutusteäri müügilt.

Rahapesu andmebüroo juhiks nimetati Matis Mäeker

06.05.21 MAJANDUS ... Valitsus nimetas rahapesu andmebüroo uueks juhiks Matis Mäekeri, kes viimased 10 aastat töötas finantsinspektsioonis.

Rainer Vakra: ka läbi kaugkütte saab ökoloogilist jalajälge vähendada

06.05.21 ARVAMUS ... Energia kasutamise efektiivsus kaugküttevõrgus on viimastel aastatel oluliselt tõusnud ja kahjulikud keskkonnamõjud on vähenenud. Võib öelda, et kaugkütte rohe-eesmärk ongi küttetorustike renoveerimine energiatõhusamaks, kirjutab Rainer Vakra.

Fahle Pargi ala Tallinnas saab uued ligipääsuteed ja trassid

06.05.21 MAJANDUS ... Tallinnas Sossimäel asuv Fahle Pargi arendusala ja sellega külgnevad territooriumid saavad uued ligipääsuteed ja trassid. Lagunevaid sisekvartali- ja -ligipääsuteid pole remonditud tselluloositehase pankrotist saati ehk juba 30 aastat.

USA toetas koroonavaktsiinide patendikaitsest loobumist

06.05.21 MAJANDUS ... USA presidendi Joe Bideni administratsioon teatas kolmapäeval toetusest ülemaailmsele loobumisele koroonavaktsiinide patendikaitsest ja peab tingimuste üle läbirääkimisi Maailma Kaubandusorganisatsioonis (WTO).

Estiko lõpetab Dorpati konverentsikeskuse tegevuse

05.05.21 MAJANDUS ... Estiko Grupp lõpetab Dorpati konverentsikeskuse tegevuse ning hakkab selle asemel keskuse ala rentima Myfitness Grupile, kes avab seal septembris ööpäev läbi avatud spordiklubi Gym.

Majandusminister: noortele mõeldud KredExi käendusest ei tohiks loobuda

05.05.21 MAJANDUS ... Kuna kinnisavaraturg on väga aktiivne, tuleks Eesti Panga ettepanekul karmistada KredExi väljaantavate eluasemelaenu käenduse tingimusi. Majandusminister Taavi Aasa sõnul ei tohiks noortelt peredelt sellist soodustust ära võtta.

Politsei tegi Saaremaal seoses WOW keskusega läbiotsimisi

05.05.21 MAJANDUS ... Keskkriminaalpolitsei tegi Saaremaal läbiotsimisi seoses ärimees Tullio Libliku arendatud WOW keskusega.

Mitmed suurettevõtted takistavad Texases hääletusseaduse muutmist

05.05.21 VÄLISMAA ... Mitmed USA suurettevõtted kutsusid Texase osariigi ametnikke üles, et nad ei toetaks muudatusi, mis piiraksid hääletussedelite kättesaadavust.

EL ei taha Amazoni maksuskandaali kommenteerida

05.05.21 MAJANDUS ... Amazon ei maksnud eelmisel aastal Euroopas üldse ettevõtte tulumaksu. Euroopa Komisjon ei taha teemat kommenteerida.

Eesti Pank ähvardab kodulaenu andmise nõudeid karmistada

05.05.21 MAJANDUS ... Eesti Pank hoiatab kinnisvaraturu ülekuumenemise eest, mistõttu on keskpank juhul, kui kinnisvarahinnad ja majapidamiste võlakoormus peaksid väga kiiresti kasvama hakkama, valmis karmistama eluasemelaenude andmise nõudeid.

Times: EL peatas Hiinaga sõlmitud investeerimislepingu ratifitseerimise

05.05.21 MAJANDUS ... Euroopa Liit peatas teisipäeval Hiinaga sõlmitud investeerimislepingu ratifitseerimise. Brüssel süüdistab Pekingit uiguuride vastases vägivallas.

Soome hakkab suvel piiril koroonatõendit nõudma

05.05.21 VÄLISMAA ... Soome sotsiaal- ja tervishoiuministeerium valmistab ette uut riiki sisenemise mudelit, mis näeb ette riiki sisenevatelt välismaalastelt koroonatesti, vaktsineerimispassi või koroona läbipõdemise tõendi nõudmist.

Jaekaubanduse piirangud kahandasid järsult sularaharinglust

05.05.21 MAJANDUS ... Eesti Panga sularaha netoemissioon (väljastatud ja tagastatud pangatähtede vahe) esimeses kvartalis kahanes eelmise aasta sama ajaga võrreldes 42 protsenti, mille üks põhjus on jaekaubandusettevõtetele kehtestatud piirangud.

Mullu suurenesid inimeste kulutused toidule ja kodule

05.05.21 MAJANDUS ... Statistikaameti andmetel kulus 2020. aastal leibkonna eelarvest sundkuludeks ehk toidule ja eluasemele aasta varasemaga võrreldes 2,2 protsendi võrra enam ehk 39 protsenti kogu eelarvest.

Draghi: Itaalia on taas valmis turiste vastu võtma

04.05.21 MAJANDUS ... Itaalia on taas valmis reisijaid vastu võtma, ütles peaminister Mario Draghi teisipäeval pärast tööstusriikide ühenduse G20 turismiteemalist kohtumist.

EL hakkab uurima Hiina riigitoetusega firmade tegevust Euroopas

04.05.21 MAJANDUS ... Euroopa Liit plaanib tugevdada oma kontrolli Hiina firmade tegevuse üle Euroopa majanduses, taotledes endale täiendavaid volitusi uurimaks kohalike ettevõtete ülevõtmisi välisriikide kompaniide poolt.

Eksperdid: kinnisvaraturg saab sügisel hoogu, kuid lähiaastail tuleb mõõn

04.05.21 MAJANDUS ... Praegune aktiivne kinnisvaraturg saab sügisel hoogu juurde, kui inimesed saavad kätte teise pensionisamba raha, kuid lähiaastatel jõuab turg mõõnaperioodi, usuvad eksperdid. Põhjuseks on see, et eluaseme ostjad on väikese sündivusega põlvkonnad.

Valitsus maksab piirangute all kannatavatele firmadele toetust ka mai eest

04.05.21 MAJANDUS ... Valitsus otsustas, et piirangute all kannatavatele ettevõtetele makstakse toetust ka mai eest.

Konkurentsiamet kiitis Hansaposti ja Kaup24 ühinemisplaani heaks

04.05.21 MAJANDUS ... Eesti e-poodide Hansapost ja Kaup24 ühinemisplaan sai konkurentsiameti heakskiidu.

Tallinn kiitis heaks uue telemaja detailplaneeringu algatamise

04.05.21 EESTI ... Tallinna linnavalitsus kiitis teisipäeval heaks uue telemaja detailplaneeringu algatamise, aga ehitus ei alga ilmselt veel enne paari aasta möödumist.

Autotoojad tahavad vähendada sõltuvust tarneahelatest

04.05.21 MAJANDUS ... Maailma suurimad autotootjad tahavad vähendada sõltuvust globaalsetest tarneahelatest ja aastakümneid kehtinud "just-in-time" tarnemudelist.

Galerii: vaata, milline näeb välja Rail Balticu rong

04.05.21 MAJANDUS ... Rail Balticu projekti raames valmisid illustreerivad "virtuaalsed" kiirrongid, et paremini tulevast kiirrongi ette kujutada.

Eesti Energia tootis I kvartalis kolmandiku rohkem elektrit kui aasta varem

04.05.21 MAJANDUS ... Eesti Energia müügitulu kasvas 2021. aasta esimeses kvartalis aastataguse perioodiga võrreldes kolmandiku võrra 297,3 miljoni euroni ning ettevõte teenis 26,5 miljonit eurot puhaskasumit. Ettevõte tootis esimeses kvartalis kolmandiku võrra rohkem elektrit kui aasta tagasi samal ajal.

Euroopasse on aasta lõpuks oodata veel üht koroonavaktsiini

04.05.21 VÄLISMAA ... Euroopasse on aasta lõpuks oodata veel üht koroonavaktsiini, sest Euroopa Liit ja USA firma Novavax on jõudnud lepingu sõlmimisele väga lähedale. Kui Novavaxi vaktsiin saab Euroopa Ravimiameti heakskiidu, võetakse esmakordselt EL-is kasutusele ka valgupõhine vaktsiin.

47 protsenti USA valijatest ei toeta maksude tõstmist

04.05.21 VÄLISMAA ... 47 protsenti USA valijatest ei toeta president Joe Bideni plaanitavat maksude tõstmist. Biden plaanib rahastada 4,1 triljoni suurust kulutuste plaani maksutõusudega.

Bolt alustas Eestis autorendi teenusega

04.05.21 MAJANDUS ... Transporditeenuste firma Bolt, mis seni pakkus taksoteenuseid ja elektritõukerataste renti, tuleb teisipäeval välja autorenditeenusega Bolt Drive.

USA majandus kasvab sel aastal tõenäoliselt seitsme protsendi võrra

04.05.21 MAJANDUS ... USA majandus kasvab sel aastal tõenäoliselt seitsme protsendi võrra ehk kõige kiiremas tempos viimase 40 aasta jooksul, kui hakkab pandeemia põhjustatud langusest taastuma, teatas esmaspäeval USA keskpanga New Yorgi osakonna president John Williams.

Külm ilm pani terrassidel einestada soovijad ümber mõtlema

03.05.21 MAJANDUS ... Maikuuga saabunud optimism asendus söögikohtades uue nädala hakul kerge pettumusega. Lõuna-Eestis sadas mõnel väliterassil laudadele lausa lund, põhja pool andis endast märku tüütu tuul ja lõikav jahedus. Nii on toitlustajatel tulnud üles näidata leidlikkust.

Piirangute leevendamine tõi kauplused tööpäeva hommikul mõõdukalt täis

03.05.21 MAJANDUS ... Rõiva- ja jalatsipoodides ning ehituskaupluses oli tavalise vaikse esmaspäevaga võrreldes täna kliente märksa enam, sest just neis kauplustes, mis keelupiirangutest vabanesid, on vaja asju sageli proovida või oma silmaga näha.

Eksperdid usuvad EL-i loobumist Maastrichti kriteeriumidest

03.05.21 MAJANDUS ... Endine rahandusminister Martin Helme, presidendi majandusnõunik Heido Vitsur ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel nõustusid esmaspäeval Vikerraadio saates "Välistund", et Euroopa Liit hülgab kunagi eurotsooni aluseks olnud Maastrichti kriteeriumid.

Euroopa pangad tahavad murda USA makseteenuste firmade ülemvõimu

03.05.21 MAJANDUS ... Euroopa suurpangad ja makseteenuste vahendajad tahavad luua makseteenuste suurvahendajat, mis suudaks purustada USA firmade ülemvõimu makseteenuste turul.

Omniva kõrge kasumlikkus püsis ka esimeses kvartalis

03.05.21 MAJANDUS ... Omniva kaubamärki kasutava Eesti Posti esimese kvartali kasum kerkis mullusega võrreldes 33 korda seitsme miljoni euroni. Sellega jätkas ettevõte eelmisel aastal alanud kõrge kasumlikkuse joones.

Kell 14.05 "Välistunnis": kuidas muudab rahatrükk maailmamajandust?

03.05.21 MAJANDUS ... USA ja Euroopa Liidu riigid on käivitanud maailma ajaloo suurima rahatrüki, et elavdada koroonakriisist räsitud majandust. Kuidas see mõjutab riikide vahelisi suhteid? Kes väljub trükirallist võitjana? Kas Euroopa Komisjoni taasterahastu loomine on paratamatus? Nendele küsimustele otsib vastuseid esmaspäevane Vikerraadio "Välistund".

Hugo Osula: bussijuhtideta rongiliiklust ei kasvata

03.05.21 ARVAMUS ... Kui me ei taga, et meil on olemas inimesed ja infrasüsteem, mille toel reisijad üle Eesti kiirete rongide efektist siiski kasu saaksid, jääb kogu ambitsioonikas liikuvuse arengukava lihtsalt üheks järjekordseks suurte sõnadega dokumendiks, kirjutab Hugo Osula.

Eksperdid: kinnisvaraturg on kuumenemas, hinnalangust pole oodata

02.05.21 MAJANDUS ... Eesti kinnisvaraturg on praegu väga aktiivne. Pakutakse vähem, kui inimesed ostaksid, ütlevad kinnisvaraga tegelejad. Hirm, et kinnisvara saab turul otsa, on tõstnud ka hinda. Et aga eelmisel aastal hoo maha võtnud arendajad ehitavad praegu jõudsalt, väheneb peatselt ka uue kinnisvara põud.

Aeroflot peatas uuesti Moskva-Tallinna lennud

02.05.21 EESTI ... Venemaa lennuettevõte Aeroflot teatas alles eelmisel nädalal taastatud Moskva ja Tallinna vaheliste lendude uuest katkestamisest.

"Olukorrast riigis" kritiseeris RES-i

02.05.21 EESTI ... Ajakirjanikud Indrek Lepik ja Hindrek Riikoja kritiseerisid pühapäeval Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" teravalt lõppeval nädalal valitsuse heakskiidu saanud riigieelarve strateegiat (RES) aastateks 2022 - 2025.

Pooled kindlustuspettustest on seotud liiklusõnnetustega

02.05.21 MAJANDUS ... Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmeil mullu toimunud 470 kindlustuspettusest pooled olid seotud liiklusõnnetustega, kindlustuselt üritati välja petta kokku 1,6 miljonit eurot.

Jaak Aaviksoo: klaaslae purustab innovatsioon, mitte pelgalt teadus

01.05.21 ARVAMUS ... Eesti majandus ilma sihikindla teadmuspõhise innovatsioonita klaaslage ei purusta. See aga eeldab oluliselt teistsugust ja palju terviklikumat lähenemist ka teadusuuringute ja innovatsiooni riiklikule korraldamisele, kirjutab Jaak Aaviksoo.

Laura Kullerkupp: lihtsus on ainult julgetele

01.05.21 ARVAMUS ... Paljud organisatsioonid ja ettevõtted on läbimas lihtsustamise puhastustuld. Lihtsustamise kultuur levib üha laiemalt ja on muutunud lausa trendiks, sest lihtne teenus meeldib kasutajatele ning see aitab ka kulusid kokku hoida. Aga miks ometi on lihtsaid teenuseid nii vähe, kirjutab Laura Kullerkupp.

Erial lubab võlausaldajate hoiuste põhiosa kuue aastaga tagasi maksta

30.04.21 MAJANDUS ... Raskustesse sattunud hoiu-laenuühistu ERIAL lubab kohtule esitatud saneerimiskavas võlausaldajatele nende hoiuste põhiosa 2027. aasta lõpuks täielikult tagasi maksta. Plaan sai võlausaldajate enamuse toetuse, kriitikud küsivad aga täpsemat hinnangut ühistu finantsseisule ja tahavad grupi ettevõtete juhid välja vahetada.

Kärbete tõttu jääb siseministeeriumi uus hoone ehitamata

30.04.21 MAJANDUS ... Riigi eelarvestrateegia kärbete tõttu jääb ehitamata uus siseministeeriumi hoone, mis oleks läinud maksma kümme miljonit eurot, ja siseministeerium kolib selle asemel ministeeriumite ühishoonesse. Küll aga ehitatakse valmis keskkonnamaja, kuhu lähevad keskkonnaministeerium ja loodusmuuseum.

Omanike keskliit: noortele võiks kodulaenu intresside maksuvabastus alles jääda

30.04.21 MAJANDUS ... Eelarveaukude lappimiseks on valitsus otsustanud ülejärgmisest aastast kaotada kodulaenu intresside tulumaksutagastuse. Omanike keskliit taunib seda sammu. Kodulaenuturule maksusoodustuse kaotamisel ilmselt märgatavat mõju ei ole.

Töötukassa nõukogu teeb ettepaneku pikendada palgatoetuse maksmist

30.04.21 MAJANDUS ... Töötukassa nõukogu hinnangul tuleks jätkata töötasu hüvitamist ka maikuu eest.

Seeder: Eesti ei pea kriisiajal eelarvetasakaalu otsima

30.04.21 MAJANDUS ... Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder leiab, et Eesti ujub kriisiperioodil eelarvetasakaalu otsides Euroopaga võrreldes vastuvoolu ning kui teised riigid suunavad raha investeeringutesse võib kärbete tõttu jääda kannatajaks Eesti konkurentsivõime.

uus saatesari

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

Rahvahääletus

Õpi kodus!

esita küsimus!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: