Majandus

Seadusemuudatus paneb inimesi pensioni kolmanda sambaga liituma

30.10.20 ... Inimesed on hakanud hoogsalt pensioni kolmanda sambaga liituma. Ühtlasi on hakatud kolmandat sammast tegema ka lastele. Innukuse taga on jaanuarist jõustuv kolmandat sammast puudutav seadusemuudatus.

Euroala majandus kasvas kolmandas kvartalis 12,7 protsenti

30.10.20 ... Euroala majandus kasvas kolmandas kvartalis eelmisega võrreldes 12,7 protsenti, mis on suurim kasv, mis kunagi registreeritud, ja tulenes taastumisest koroonaviiruse seisakust, teatas reedel Eurostat.

Koroonakriis võib anda Sõnajalgadele Aidu tuuliku lammutamiseks lisaaega

30.10.20 ... Sel nädalal pidi Andres ja Oleg Sõnajala ettevõte Eleon Green Aidu tuuliku küljest labad alla tõstma, aga töö on tegemata. Veebruaris selle korralduse andnud tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet tõdeb, et nüüd tuleb vaadata, kas anda arendajale lisaaega, sest tarvilikku tehnikat Eestisse tuua on keeruline.

Postimees Grupp jäi 5,6 miljoniga kahjumisse

30.10.20 ... Meediakontserni Postimees Grupi eelmise majandusaasta käive oli 37,9 miljonit eurot ning puhaskahjum 5,6 miljonit eurot.

Nafta hinna langus maailmaturul Eesti kütusemüüjaid hindu langetama ei pane

30.10.20 ... Kui viimase nädala jooksul on maailmaturul nafta hinnad olnud languses, siis Eesti tanklates sellest tulenevalt lähiajal hinnalangust oodata paraku pole.

Riik kannab raha Nordicale üle järgmise nädala jooksul

30.10.20 ... Majandus- ja taristuminister Taavi Aas (KE) allkirjastas neljapäeva õhtul otsuse, millest tulenevalt kantakse 22 miljonit eurot lennufirmale Nordica järgmise nädala jooksul.

Põllumajandustootjad soovivad riigilt 24 miljonit kriisiabi

30.10.20 ... Põllumajandustootjate esindajad saatsid maaeluminister Arvo Allerile pöördumise, milles küsivad koroonapandeemia tõttu tekkinud raskuste leevendamiseks sektorile 24 miljoni euro ulatuses erakorralist toetust.

Norra riiklik investeerimisfond ei leia sobivaid roheprojekte

30.10.20 ... Norra nafta- ja gaasituludest loodud investeerimisfond, mis on maailma suurim riskifond, tunnistab, et ei leia sobilikke taastuvenergia projekte, kuhu raha paigutada.

Tööstustoodangu maht vähenes aastaga kaks protsenti

30.10.20 ... Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted septembris kaks protsenti vähem toodangut kui 2019. aastal samal ajal.

Ekspress Grupp taastas kolmandas kvartalis koroona-eelse ärimahu

30.10.20 ... AS Ekspress Grupp taastas tänavu kolmandas kvartalis koroona-eelse müügimahu, jätkas digitaalsete tulude osakaalu kasvatamist ja teenis kulude kokkuhoiu tulemusena kasumi.

Kaubanduse müügitulu aastakasv kiirenes kuuele protsendile

30.10.20 ... Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu septembris 643 miljonit eurot. Võrreldes 2019. aasta sama kuuga suurenes müügitulu püsivhindades kuus protsenti.

Hiiumaa vald soovib suveks mandriga ühendust pidama kolme laeva

30.10.20 ... Hiiumaa vald saatis maanteeametile pöördumise, milles soovib, et sõitjate hulga kasvu tõttu tuleks järgmise aasta suvekuudeks leida Rohuküla-Heltermaa liinile kolmas laev.

Raul Kirjanen: Eesti poliitikalt on sammal läinud ja natuke nahka ka

30.10.20 ... Vaidlus, mis on abielu, ei ole kindlasti tervishoius ja majanduses toimuva kõrval Eesti saja olulisema teema hulgas, ütleb Euroopa suurim puidugraanulite tootja, kontserni Graanul Invest suuromanik Raul Kirjanen. Erametsad on kehvasti majandatud, tunnistab Kirjanen, kes sai äsja metsa- ja puidutööstuse liidu juhatuse esimeheks.

Hoiu-laenuühistutega liitujate arv on pidurdumas

30.10.20 ... Hoiu-laenuühistute (HLÜ) liikmete arv kasvas tänavu kolmandas kvartalis eelmise aasta sama ajaga võrreldes kuue protsendi võrra 15 445 liikmeni. Möödunud aasta neljandast kvartalist alates on siiski aga järjest vähem inimesi hoiu-laenuühistutega liitunud.

Nafta börsihinnad langesid veel

30.10.20 ... Maailmaturu nafta hinnad langesid neljapäeval New Yorgi ja Londoni börsidel veel.

Facebooki kvartalikasum kerkis 7,8 miljardile dollarile

30.10.20 ... Sotsiaalmeedia ettevõtte Facebook eelmise kvartali kasum kerkis 29 protsenti 7,8 miljardile dollarile. Monopolilähedast positsiooni nautiv hiidfirma viitas olukorra paranemisele reklaamiturul.

Pankrotte on tänavu enim toitlustuses ja majutuses

29.10.20 ... Pankrotiavalduste esitamiste üldarv pole aastatagusega võrreldes märkimisväärselt kasvanud, kuid majandusraskused pitsitavad kindlat sektorit: maksejõuetuks muutuvad eelkõige turismi ja toitlustusega seotud ettevõtted, mida koroonaviirus ja piirangud enim mõjutavad. Ettevõtjad ootavad valitsuselt abi.

Pangapettuste ohvriks langevad enamasti venekeelsed kliendid

29.10.20 ... Panganduses levivad petuskeemid muutuvad ajas oma sisult ja käivad lainetena. Kuna pangakontodele ligipääsu üritavad õngitsuskõned on valdavalt vene- või ingliskeelsed, langevad ka ohvriks peamiselt venekeelsed kliendid.

Euroopa Keskpank on valmis vajadusel rahapoliitikat muutma

29.10.20 ... Euroopa Keskpank (ECB) otsustas neljapäevasel rahapoliitika nõukogu istungil jätta nii intressimäärad kui varaostuprogrammid senisele tasemele, kuid rõhutas, et vajadusel ollakse valmis rahapoliitikat majanduse turgutamiseks muutma.

Töösuhete arv on aastaga 15 000 võrra vähenenud

29.10.20 ... Statistikaameti tööturu kiirstatistika kohaselt on töösuhete koguarv vähenud aastaga 15 000 võrra.

Koroonakriis langetas Eesti Energia käivet

29.10.20 ... Eesti Energia käive langes kolmandas kvartalis aastaga viis protsenti 191,1 miljonile eurole. Kulumieelne ärikasum kerkis taastuvenergia tootmise ja vedelkütuste müügi toel viis protsenti 44,4 miljoni euroni.

Elroni uued rongid ehitab Škoda

29.10.20 ... Elroni hankel kuue kahesüsteemse elektrirongi ehitamiseks osalesid praeguste rongide tootja Stadler ja Tšehhi ettevõte Škoda Vagonka A.S, millest viimane ka hanke võitis. Uued rongid hakkavad Tallinna-Tartu vahel sõitma 2024. aasta lõpul, rongid lähevad maksma 56,2 miljonit eurot.

Suurfirmadest maksis mullu kõrgeimat palka Nortal

29.10.20 ... Enam kui 100 töötajaga ettevõtetest maksis 2019. aastal kõrgeimat brutokuupalka tarkvaraarendaja Nortal, talle järgnesid samas valdkonnas tegutsev Skype Technologies ning puksiiriteenuste ja jäälõhkumisega tegelev Alfons Hakans, selgub Äripäeva koostatud edetabelist.

Bolti aastakahjum kasvas 85 miljonile eurole

29.10.20 ... Äsja avaldatud 2019. aasta tulemustest nähtub, et Bolti konsolideerutud käive jäi napilt alla 150 miljoni euro, kuid kahjum, mis 2018. aastal oli 61 miljonit, jõudis mullu juba 85 miljonile eurole, kirjutab Eesti Päevaleht.

Maailmaturu naftahinnad langesid järsult

29.10.20 ... Nafta tulevikutehingute hinnad New Yorgi ja Londoni börsidel liikusid kolmapäeval järsult miinusesse.

Tartu-Helsingi lennuühendus võib taastuda alles aasta pärast

28.10.20 ... Kui suve alguses uuris Tartu linn Finnairilt, millistel tingimustel ja mis summa eest oleks ettevõte valmis taasavama Tartu-Helsingi lennuliini, näiteks juba selle aasta sügisest, oli tartlastel veel õhkõrn lootus, et ehk taastub lennuühendus selle aasta lõpuks. Praeguseks on aga selge, et Finnair on oma otsustes konservatiivne ja liini taastumist võib oodata alles järgmise aasta sügisest.

Viiruspuhang on jõudsalt kasvatanud Sony tulusid

28.10.20 ... Viiruspuhangu aegne nõudlus arvutimängude ja muusikaga seotud teenuste järele on jõudsalt kasvatanud Jaapani elektroonikagigandi Sony tulusid ja ettevõte on suurendanud oma kasumiprognoosi.

Poola tuumaenergia võib Baltikumi elektrihindadele pakkuda stabiilsust

28.10.20 ... Praegu söejaamadest energiat ammutav Poola plaanib järgmise 20 aasta jooksul investeerida 40 miljardit dollarit tuumaenergiasse. Poola tuumaenergiale ülemineku mõjusid Balti elektriturule on veel vara hinnata, samas võiks tuumaenergia tagada elektrihinna stabiilsuse.

Riik ja tööandjad liikusid haiguslehtede hüvitamisega sammu edasi

28.10.20 ... Sotsiaalminister Tanel Kiik (KE) ütles ERR-ile, et Tööandjate keskliit kinnitas, et neile sobib haiguslehtede hüvitamine alates teisest haiguspäevast. Tööandjate sõnul aga veel kokkulepet pole, sest vastuseta on veel mõned olulised küsimused.

Amazoni e-pood jõudis Rootsi, kuid on vigu täis

28.10.20 ... USA jaemüügihiid Amazon käivitas kolmapäeval Rootsis e-poe, kuid arvukate õigekirja- ja tõlkevigadega.

Heathrow kaotas Euroopa suurima lennujaama tiitli Pariisi Charles de Gaulle'ile

28.10.20 ... Londoni Heathrow lennujaam ei ole enam Euroopa kõige suurem lennujaam, reisijate arvult tõusis esikohale Pariisi Charles de Gaulle'i lennujaam.

Kai Rimmel: Eesti ei vaja Rail Balticut

28.10.20 ... Rail Balticu tasuvusarvutuses on nii tõsised vead, et raudtee selle alusel finantseerimine ei ole õigustatud. See tähendab, et Rail Balticule on omistatud ebareaalseid võimeid, mis ei ole määratud täituma, kirjutab Kai Rimmel.

Finnairi kolmanda kvartali kahjum oli 167 miljonit eurot

28.10.20 ... Soome lennufirma Finnair teatas kolmapäeval oma selle aasta kolmanda kvartali majandustulemusi avalikustades teisest järjestikusest kahjumist ning lisas, et eeldatavasti on samasugust kahjumit oodata ka neljandas kvartalis. Finnairi tegevuskahjum juulist septembrini oli 167 miljonit eurot.

USA rahaülekannete pakkuja Western Union lõpetab teenused Kuubal

28.10.20 ... USA finantsteenuste ettevõtte Western Union lõpetab seoses Ühendriikide uute sanktsioonidega teenuste pakkumise Kuuba territooriumil, teatasid teisipäeval võimuesindajad.

Hiina Ant Groupi IPO võib kujuneda ajaloo suurimaks

27.10.20 ... Triljonites makseid vahendava Hiina ettevõtte Ant Group aktsiaemissioonist võib saada ajaloo suurim, sest Shangai ja Hongongi börsil loodetakse koguda enam kui 34 miljardit dollarit ehk 230 miljardit jüääni.

Eesti on Euroopa Liidus e-kaubanduse osatähtsuselt 14. kohal

27.10.20 ... Eesti ettevõtete käive e-kaubandusest on statistikaameti hinnagul veel tagasihoidlik. Rahvusvahelises võrdluses on Eesti e-kaubanduse osatähtsuselt 14. kohal.

Hispaania tahab tõsta majanduse turgutamiseks ettevõtete ja jõukate tulumaksu

27.10.20 ... Hispaania plaanib tõsta ettevõtete ja jõukate tulumaksu, et rahastada taristu- ja tervishoiuprojekte ning turgutada pandeemiast räsitud majandust.

Aasta lõpp tööturul sõltub uutest piirangutest

27.10.20 ... Tänavu teises kvartalis tööhõive järsult kahanes ja tööpuudus hüppeliselt tõusis, suvekuudel püsis olukord tööturul aga stabiilsena. Aasta lõpp sõltub koroona uuest levikust Euroopas, näha on piirangute karmistamist, millega võib kaasneda uus töötuse kasv.

Alexela saab Kredexilt kätte Kiviõli Keemiatööstusele vajaliku 37-miljonise laenu

27.10.20 ... Alexela gruppi kuuluvat Kiviõli Keemiatööstust haldav Alexela Varahalduse AS ja KredEx sõlmisid laenulepingu summas 37 miljonit eurot, mis võimaldab ettevõttel säilitada Kiviõli Keemiatööstuses rohkem kui 500 töökohta.

ÜRO: rahvusvaheline turism kahaneb pandeemia tõttu 70 protsenti

27.10.20 ... Rahvusvaheliste turistide arv langes aasta esimesel kaheksal kuul mullu sama ajaga võrreldes 70 protsenti, teatas teisipäeval Maailma Turismiorganisatsioon (UNWTO).

Postimees asutas ettevõtte OMG TV

26.10.20 ... Postimees Grupp on loonud uue ettevõtte OMG TV OÜ, mille juhatusse kuuluvad grupi tegevjuht Andrus Raudsalu, grupile kuuluvas teises telefirmas müügiga tegelev Pert Lomp ja endine Starmani juht Toomas Tiivel.

Aivar Hundimägi: mida teha II pensionisambasse kogunenud säästudega?

27.10.20 ... Mida teha teise pensionisambasse kogunenud säästudega? See on küsimus, mida tõenäoliselt paljud endalt ja tuttavatelt lähiajal küsivad. Aivar Hundimägi pakub Vikerraadio päevakommentaaris välja mõned võimalused, mida tasuks kaaluda.

Levikom peab läbirääkimisi kodumaise investoriga

27.10.20 ... Levikom soovib kaasata vähemalt kaks miljonit eurot, et kapitaliseerida end 5G sagedusala konkursiks. Läbirääkimised on lõppfaasis kodumaise investoriga.

Elektrilevi juhiks saab Mihkel Härm

27.10.20 ... Elektrilevi nõukogu otsuse kohaselt alustab 1. jaanuarist 2021 Eesti Energia kontserni reguleeritud võrguteenuse ettevõtte Elektrilevi juhina tööd Mihkel Härm.

Keskpank: tööturul ei läinud täide pessimistlikumad prognoosid

27.10.20 ... Eesti Panga värskest tööturu ülevaatest selgub, et pärast hõive järsku kahanemist ja tööpuuduse hüppelist tõusu 2020. aasta teises kvartalis püsis tööturu olukord suvekuudel stabiilsena.

Türgi president kutsus boikottima Prantsuse kaupu

27.10.20 ... Türgi president Recep Tayyip Erdogan ühines esmaspäeval üleskutsetega boikoteerida Prantsusmaa kaupu, valades veelgi õli tulle Prantsusmaa ja islamiriikide vahel lahvatanud vastasseisus islamiusu ja sõnavabaduse üle.

Ministeerium koostab suurt põllumajanduse toetuspaketti

27.10.20 ... Maasikakasvatajate soov hüvitist saada on muutumas väikeseks osaks hoopis suuremast arutelust. Põllumajandus-kaubanduskoja hinnangul vajavad abi nii maasika-, kartuli- kui ka loomakasvatajad.

Nafta hinnad maailmaturul langesid

27.10.20 ... Nafta tulevikutehingute hinnad New Yorgi ja Londoni toorainebörsidel esmaspäeval langesid.

Finnair müüb lennukitoitu kaupluses

26.10.20 ... Soomlased, kes igatsevad lennukitoitu, saavad seda nüüd poest osta.

Kinnisvaraturg on taastunud, kuid analüütikute sõnul optimism kaua ei kesta

26.10.20 ... Kevadel drastilist langust kogenud kinnisvaraturg on taastunud, kuid analüütikute hinnangul ei pruugi optimismi kauaks jätkuda.

ole targem!

Vaata otse

Kuula otse

juubelisaade

põnev telemäng

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: