Majandus

Itaalia peaminister kaitseb EL-i kritiseeritud eelarvekava

18.10.18 ... Itaalia peaminister Giuseppe Conte, kel tuli neljapäeval oma eelarvekava Euroopa Liidu liidrite ees kaitsta, kinnitas, et EL-i kriitikat ei tarvitse karta.

TLT plaanib osta vähemalt kaheksa uut trammi

18.10.18 ... Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) plaanib detsembriks välja kuulutada hanke kaheksa uue trammi soetamiseks, optsiooniga osta veel 15 kuni 20 samasugust trammi.

Müüdud korterite keskmine ruutmeetrihind saavutas aegade kõrgeima taseme

18.10.18 ... Korteriturul on tänavu esimese poolaastaga tehingute koguarv võrreldes 2017. aasta esimese poolega kasvanud kaks protsenti, kuid vähenenud võrreldes möödunud aasta teise poolega ligi viis protsenti. Vaatamata väiksemale tehingute arvule kasvasid tehingute hinnad aastases võrdluses 17,1 protsenti ja aasta teise poolega võrreldes 2,4 protsenti.

Leedu, Läti, Poola ja Tšehhi farmerid avaldavad Brüsselis meelt

18.10.18 ... Leedu, Läti, Poola ja Tšehhi farmerid avaldavad neljapäeval Brüsselis meelt ja nõuavad Euroopa Liidult suuremat otsetoetust.

Mäggi: uuringutega nõustumine ei tähenda veel tehase rajamist

18.10.18 ... Riigihalduse ministri Janek Mäggi sõnul ei tähenda praegu kahe-kolme kohaliku omavalitsuse nõustumine puidurafineerimistehase sobivuse uuringuteks veel tehase rajamist.

Tallink ostab 250 miljoniga uue süstiklaeva

18.10.18 ... Laevafirma Tallink Grupp teatas, et sõlmis kokkuleppe Rauma Marine Constructionsiga uue shuttle-laeva ehituseks.

Ka Viru-Nigula vald plaanib toetada tselluloositehase uuringute algatamist

18.10.18 ... Viru-Nigula vallavolikogu plaanib järgmisel neljapäeval toimuval istungil algatada uuringud Est-For Investi miljarditehase planeerimiseks Viru-Nigula valda, kirjutab Virumaa Teataja.

Eestis suurimaid kulutusi tegevad Norra turistid on tegelikult eestlased

18.10.18 ... EAS-i turismiarenduskeskus on üheks eesmärgiks seadnud Eestit külastavate Aasia turistide hulga kasvatamise. Ometi selgub, et näiteks Hiina turistid Eestisse siin käies eriti palju raha maha ei jäta. Miks me neid siis siia tahame ning kes ja kui palju Eestisse raha jätavad?

Poola riigifirma sõlmis suure pikaajalise LNG tarnelepingu USA-ga

17.10.18 ... Poola riiklik gaasifirma PGNiG teatas kolmapäeval, et on sõlminud 20-aastase veeldatud maagaasi (LNG) tarnelepingu USA-ga, vähendamaks enda sõltuvust Vene pakkumisest.

Ametiühing: streik tugevdas Rakvere lihatööstuse töötajate ja juhtide sidet

17.10.18 ... Streikide järel on Rakvere lihatööstuses saavutatud töörahu ja ametiühingud loodavad jõuda uute palgaläbirääkimiste käigus kollektiivlepingu sõlmimiseni. Töötajate esindaja Janek Sammuli sõnul lõi streik töötajate ja juhtide vahel tugevama sideme.

Eesti langes rahvusvahelises konkurentsivõime edetabelis kaks kohta

17.10.18 ... Maailma Majandusfoorum avaldas riikide majanduste konkurentsivõime tänavuse edetabeli ning Eestil on selles 32. koht.

TS Laevad katkestas kollektiivlepingu läbirääkimised ja kavandab streiki

16.10.18 ... Suursaarte ja mandrivahelist parvlaevaühendust opereeriv TS Laevad pöördus riikliku lepitaja poole, kuna alates selle aasta märtsist kestnud läbirääkimised meremeeste sõltumatu ametiühinguga (EMSA) ei ole viinud kollektiivlepingu sõlmimiseni. Kokkuleppe puudumine võib tuua kaasa hoiatusstreigi.

Saarde vallavolikogu andis loa tselluloositehase rajamise uuringuteks

17.10.18 ... Pärnumaa Saarde vallavolikogu otsustas kolmapäeval, et valla territooriumil võib alustada uuringuid tselluloositehase ehitamiseks.

Soome valitsus läbis tööhõivepoliitikast tulenenud usaldushääletuse

17.10.18 ... Soome valitsuse tööhõivepoliitika ja seekaudu ka valitsus läbis kolmapäeval parlamendis usaldushääletuse.

Browder esitas Nordea vastu kuriteoteate

17.10.18 ... Rootsi majanduskuritegude amet (EBM) kinnitas, et on saanud avalduse ja dokumente, milles väidetakse, et panganduskontsern Nordea ei ole täitnud rahapesuvastastest seadustest tulenevaid kohustusi. Ettevõtja Bill Browderi teatel on sarnased kaebused esitatud ka Taani ja Norra võimudele ning lähiajal tehakse kuriteoteade ka Soome võimudele.

Taani finantsjärelevalve ei kiitnud Danske uut juhti heaks

17.10.18 ... Taani finantsjärelevalve blokeeris Danske panga uue juhi kandidaadi, kellele panga nõukogu oli varem üksmeelse heakskiidu andnud. Võimudepoolne sekkumine on järjekordne piinlik hoop ulatuslikust rahapesuskandaalist räsitud panganduskontserni mainele.

Tehnoloogiaekspert: tehisintellekti mõju pole majanduses näha veel viis aastat

17.10.18 ... Tehisintellekt ja selle kallal tehtav arendustöö ei kasvata maailma majandust märkimisväärselt veel vähemalt viis aastat, ennustab konsultatsioonifirma McKinsey Global Institute juht James Manyika ERR Novaatorile antud intervjuus. Töökohtade kadumise asemel tuleks muretseda aga oskuste väärtusetuks muutumise pärast.

Tallinna-Helsingi liinil kasvas reisijate arv III kvartalis protsendi

17.10.18 ... Tallinna Sadama andmeil kasvas laevareisijate arv Tallinna-Helsingi liinil tänavu kolmandas kvartalis 0,9 protsenti, tänavu üheksa kuu kokkuvõttes on kasv olnud 0,1 protsenti.

Küsitlus: enamik soomlastest toetab üleminekut talveajale

17.10.18 ... Enamik soomlastest pooldab tulevikus üleminekut talveajale, teatas Soome transpordi- ja kommunikatsiooniministeerium.

IKEA avaldas eestikeelse veebikataloogi

17.10.18 ... Rootsi kodusisustuskaupluste kett IKEA avaldas eestikeelse veebikataloogi ja kinnitas, et järgmisena plaanivad nad siseneda Eesti turule, kuid lisateavet esialgu ettevõtte esindajad andma ei soostu.

Trump kritiseeris taas USA föderaalreservi

17.10.18 ... USA president Donald Trump kordas kriitikat föderaalreservi suhtes, nimetades USA keskpanka oma suurimaks ohuks.

USA tahab uusi kaubanduskõnelusi Jaapani, EL-i ja Suurbritanniaga

17.10.18 ... USA tahab pidada läbirääkimisi eraldi kaubanduskokkulepete saavutamiseks Jaapani, Euroopa Liidu ja Suurbritanniaga osana president Donald Trumpi administratsiooni jõupingutustest tasakaalustada maailma kaubandust.

Paljud spaahotellid on koolivaheajaks juba välja müüdud

17.10.18 ... Järgmisel nädalal peavad Eesti koolid sügisvaheaega. Nädalase vaheaja jooksul armastatakse soojamaareiside kõrval käia ka kodumaa spaades. Mitmetes vesimõnulates polegi järgmiseks nädalaks enam vabu tube saada.

Turvafirmad lubavad jätkuvat hinnatõusu

17.10.18 ... Konkurents, intensiivne palgasurve ja ahtad võimalused leida uusi töötajaid sunnivad turvafirmasid uute klientide otsimise asemel hindu tõstma.

Autojuhid tahavad miinimum töötasuks 1000 eurot kuus

17.10.18 ... Transpordi Ametiühing pöördus Autoettevõtete Liidu poole alustamaks läbirääkimisi laiendatud valdkondliku kollektiivlepingu sõlmimiseks riigisisesel kaubaveol, et saavutada miinimum töötasuks 1000 eurot kuus. Täna on riigisisese kaubaveo autojuhi miinimum töötasu 620 eurot kuus.

USA tähtsamad aktsiaturud tõusid jõudsalt

17.10.18 ... USA tähtsamad aktsiaturud tõusid teisipäeval jõudsalt.

Tallinna külastas tänavu rekordarv kruiisituriste

16.10.18 ... Tänavuse kruiisihooaja jooksul peatusid kruiisilaevad Tallinnas kokku 338 korral, tuues pealinna rekordilised 635 000 reisijat.

Läti ja Leedu valitsus kiitsid heaks riigieelarve eelnõud

16.10.18 ... Läti valitsus kiitis esmaspäeval heaks rahandusministeeriumi esitatud järgmise aasta riigieelarve eelnõu.

Soome piirikaubandus on vähenenud viiendiku võrra

16.10.18 ... Soome turistid ostsid viimase 12 kuu jooksul välismaalt 58 miljonit liitrit alkoholi, mida on aastatagusega võrreldes viiendiku võrra vähem, teatas Soome tervise- ja heaoluinstituut (THL).

Maxima e-pood vahetas nime ja tehnoloogilist platvormi

16.10.18 ... Maxima nimetas oma e-poe ümber Barboraks ja vahetas välja nii tellimuste esitamiseks ja täitmiseks loodud tehnoloogilise platvormi kui ka toitu kodudesse laiali vedavad erikaubikud. Uue kaubamärgiga kojuvedu käivitus teisipäeva hommikust.

Eesti suurima e-poe käive ja sortiment kasvasid uute osanike toel

16.10.18 ... Selle aasta alguses panid Eesti suurim e-kaubamaja Hansapost ja soomlaste Hobby Hall leivad ühte kappi, millega laienes nii ettevõtte regionaalne haare kui ka tootevalik. Kahe peale kokku ületab käive 80 miljonit eurot, Hansaposti käive ulatus mullu 29 miljoni euroni.

Stockmann lahkub Venemaalt lõplikult

16.10.18 ... Soome Stockmanni kontsern lahkub Venemaalt lõplikult ning müüb ära Peterburis asuva Nevski Keskuse.

Soome valitsusel seisab tööhõivepoliitika tõttu ees usaldushääletus

16.10.18 ... Soome parlament hakkab teisipäeval arutama valitsuse tööjõupoliitikat ja vaidlusalust vallandamiseelnõu ning arutelu lõppeb kolmapäeval valitsuse usaldamise hääletusega, kirjutas Soome uudisteagentuur STT.

USA sanktsioonid tõid Iraanis kaasa tomatipuuduse

16.10.18 ... USA presidendi Donald Trumpi poolt taaskehtestatud sanktsioonid on andnud ühe kaubaartikli puhul juba märkimisväärse tulemuse. Nimelt on Iraani Islamivabariigis muutunud defitsiitseks kaubaks tomatid.

Tartu kultusrestoran Kaseke läheb lammutamisele

16.10.18 ... 2008. aastast on aeg ajalt tulnud Tartu linnavalitsuselt ja arendajalt sõnumeid, et kohe-kohe läheb Tartus, Karlova linnaosas asuva kultusrestorani Kaseke maja lammutamiseks ning asemele on aastaid lubatud äri- ja kortermaju. Praeguseks on asjad nii kaugel, et peagi lähebki lammutamiseks.

Eften teeb pensionifondidele kinnisvarafondi

16.10.18 ... Balti riikide kinnisvarafondide valitseja Eften Capital tuleb välja uue kinnisvarafondiga, mille investoriteks on peamiselt kohalikud pensionifondid.

Suri Microsofti kaasasutaja Paul Allen

16.10.18 ... USA tarkvara- ja tehnoloogiahiiu Microsofti kaasasutaja Paul Allen suri 65-aastasena vähki, vahendas esmaspäeval kohalik meedia tema perekonna teadaannet.

Seadusemuudatus teeb sõidujagajatele sõidukikaardi avaldamise kohustuslikuks

15.10.18 ... Riigikogu plaanib viia mullu novembris jõustnud ühistranspordiseadusesse sisse muudatusi, mis kohustavad platvormipõhiseid nn kokkuleppevedajaid avaldama oma sõidukikaardi andmed ning hankima õiget liiki kindlustuse.

USA kunagine jaehiid Sears esitas pankrotiavalduse

15.10.18 ... Üks Ühendriikide kunagi mõjukamaid jaekette Sears esitas esmaspäeval pankrotiavalduse ning teatas, et sulgeb pea 150 kauplust.

Kogudused võivad vabaneda kohustusest tegelikud kasusaajad deklareerida

15.10.18 ... Justiitsministeerium analüüsib võimalust vabastada religioossed kogudused kohustusest deklareerida alates novembrist oma tegelike kasusaajatena koguduse juhatusse kuuluvad inimesed. Rahandusministeerium on valmis muudatust kaaluma.

Saarde vald plaanib toetada tselluloositehase uuringute algatamist

15.10.18 ... Pärnumaa Saarde valla volikogu plaanib kolmapäevasel istungil toetada Est-For Investi miljardieurose puidurafineerimistehase planeeringu uuringute, sealhulgas keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamist valla territooriumil.

Eesti tahab paindlikke lõhepüügikvoote

15.10.18 ... Põllumajandus- ja kalandusnõukogul Luksemburgis lepitakse kokku Läänemere kalakvoodid järgmiseks aastaks. Eesti jaoks on sel korral kõige olulisemad kokkulepped Soome lahe lõhepüügi osas.

Tallinna Linnatransport ostab 25 miljoni euroga 100 uut gaasibussi

15.10.18 ... Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukogu kinnitas ettevõtte 2019. aasta investeeringute kava, mille alusel ostab ettevõte järgmisel aastal 25 miljoni euro eest 100 uut gaasibussi.

"AK. Nädal" suurkanala näitel: kas Eestis ei olegi tööstusele enam kohta?

14.10.18 ... Sel nädalal teatas Võru vald Väimela alevikku suurkanalat luua soovivale ettevõtjale, et kogukonna vastuseisu arvestades võiksid nad oma plaani teostamiseks uue asukoha leida. Kanafarm on juba teine, viimastel aastatel ohtralt kõlapinda saanud juhtum tööstusest, mis võibki jääda ehitamata, sest kohalikud elanikud seisavad sellele vastu.

Turismispetsialist: Soomet tuleks vaadata kui siseturgu

13.10.18 ... Põlvkondade vahetus on söönud ära Soome turistid Eestist, ütles turismispetsialist Pekka Linnainen intervjuus Vikerraadiole.

USA tähtsamad aktsiaturud liikusid plussi

13.10.18 ... USA tähtsamad aktsiaturud lõpetasid reedese kauplemispäeva tõusuga.

Facebook: andmeleke ohustas seniarvatust vähem kasutajaid

12.10.18 ... Facebook teatas reedel, et häkkerid pääsesid ligi 29 miljoni sotsiaalmeediaplatvormi kasutaja isiklikele andmetele.

Soome, Eesti ja Läti loovad ühise gaasituru

12.10.18 ... Soome, Eesti ja Läti gaasi ülekandevõrkude haldajad Gasum, Balticconnector OY, Elering ja Conexus Baltic Grid sõlmisid ühiste kavatsuste protokolli ühtse gaasituru korralduse rakendamiseks kolmes riigis alates 2020. aasta algusest.

Rail Balticu vastaste hinnangul tõuseb trassi hind veelgi

12.10.18 ... Rail Balticu Eesti trassi maksumuseks kujuneb valminud eelprojekti järgi 1,6 miljardit eurot, mis on viiendiku võrra kallim kui kolm aastat tagasi koostatud trassi eskiis ette nägi. Lõplik hind aga selgub alles pärast põhiprojekteerimist ehitushangete käigus. Trassi vastaste hinnangul tõuseb hind veelgi.

Algas Saaremaa Laevakompanii pankrotiprotsess

12.10.18 ... Reedel algas Vjatšeslav Leedole kuuluva Saaremaa Laevakompanii pankrotivaidluse eelistung.

err.ee otseülekanded
NELJAPÄEVAL KELL 17 |

Silver Anniko "Rusikate" esitlus

PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
kell 14.05 ja 21.05 vikerraadios
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: