Majandus

Kolmapäevane elektrihind langeb 11 protsenti 151 eurole

18.01.22 MAJANDUS ... Kolmapäeval langeb elektri keskmine hind elektribörsil Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas 10,7 protsenti 151,3 eurole megavatt-tunnist.

Kohtuotsus Tootsi tuulepargi kohta lükkus edasi teadmata tulevikku

18.01.22 MAJANDUS ... Kuigi Tallinna halduskohus pidi teisipäeval teatama otsuse Tootsi tuulepargi vaidluse kohta, kaalutakse tegelikult hoopis menetluse peatamist, sest halduskohus pöördus eelotsuse saamiseks Euroopa Kohtu poole.

Siemens ehitab Eleringile 83 miljoni eest kolm sünkroonkompensaatorit

18.01.22 MAJANDUS ... Hankel odavaima pakkumise teinud Saksamaa kontsern ehitab aastaks 2024 Eestile kolm elektrisüsteemi sünkroonkompensaatorit, esimese, Püssis asuva jaama ehitustööd juba käivad.

Leht: lääneriigid ei kaalu enam Venemaa väljaviskamist SWIFT-ist

18.01.22 VÄLISMAA ... Saksa ärilehe Handelsblatt andmetel loobusid Euroopa Liit (EL) ja USA Moskva-vastaste sanktsioonide väljatöötamise raames Venemaa ülemaailmsest maksesüsteemist SWIFT eemaldamise võimalusest. Selle asemel kaaluvad nad nüüd sihipäraseid karistusi Venemaa pankade vastu.

Nafta hind on viimase seitsme aasta kõrgeimal tasemel

18.01.22 VÄLISMAA ... Nafta hind tõusis esmaspäeval viimase seitsme aasta kõrgeimale tasemele. Globaalne majandus jätkab 2022. aastal taastumist ja pakkumine on endiselt piiratud.

Maria Jufereva-Skuratovski: vead, mida tunnistamata me kriisist üle ei saa

18.01.22 ARVAMUS ... Energiakriis ei tekkinud iseenesest, vaid oli mitmete asjaolude kokkulangemise tulemus, mida võis ette näha. Olles lootnud isereguleeruvale börsile ei märkinud me õigel ajal maha "punaseid jooni", mille ületamine on meile vastuvõtmatu, kirjutab Maria Jufereva-Skuratovski.

Tööstusettevõtjatel on keeruline leida uusi kohti energia kokkuhoiuks

17.01.22 MAJANDUS ... Kuigi energiahindade tõus on tootjate omahinna üles löönud, on võimalused energia kokkuhoiuks tööstuses üsnagi piiratud.

Hiina majanduskasv aeglustus eelmise aasta lõpus järsult

17.01.22 MAJANDUS ... Hiina majanduskasv on aeglustunud. Keskpank kärpis seetõttu kahe aasta jooksul esimest korda aastaste laenude baasintressimäära.

Elektridefitsiit Leedus kergitab elektri hinda ka Eestis

17.01.22 MAJANDUS ... Eesti kõrge elektrihinna üheks põhjuseks on ka Leedu, kes ise piisaval määral tootmisvõimsusi ei oma ning on sunnitud valdava osa oma elektrivajadusest importima. Detsembris liikus enam kui 85 protsenti Balti riikidesse imporditud elektrist justnimelt Leetu.

Hiina majanduskasv aeglustus eelmise aasta lõpus järsult

17.01.22 VÄLISMAA ... Hiina majanduskasv aeglustus 2021. aasta neljandas kvartalis märkimisväärselt. Riigi majanduse taastumist häirivad karmid koroonapiirangud, tarnehäired ja tooraine puudus.

Elektri börsihind tõuseb teisipäeval 62 protsenti 169 eurole

17.01.22 MAJANDUS ... Teisipäeval tõuseb elektri keskmine hind elektribörsil Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas 61,7 protsenti 169,3 eurole megavatt-tunnist.

Aivar Hundimägi: valitsus vajaks üht kiirendavat elektrilööki

17.01.22 ARVAMUS ... Kaja Kallase juhitud valitsusest jääb energiakriisi ajal mulje kui tuletõrjujast, kes põleva maja kõrval majaomanikule seletab, et enne kustutustöödega alustamist tuleb vaadata laiemat pilti, leiab Aivar Hundimägi Vikerraadio päevakommentaaris.

Rahanduskomisjon toetas hoiuste hüvitamise piiri tõstmist

17.01.22 MAJANDUS ... Riigikogu rahanduskomisjon toetas pangahoiuste hüvitamise piirmäära tõstmist 200 000 eurole.

USA suhtleb energiafirmadega, et tagada Euroopas gaasi varustuskindlus

17.01.22 VÄLISMAA ... USA välisministeerium peab läbirääkimisi energiafirmadega, mille eesmärk on tagada Euroopas maagaasiga varustuskindlus, kui Venemaa peaks lõpetama tarned Euroopasse.

Keishy Margus: tööjõupuudus loob paindlikkust

17.01.22 ARVAMUS ... Tööjõupuudus on tööandjatele küll kaasa toonud omajagu kahe käega peast kinni hoidmist, aga samal ajal ka uusi võimalusi ja paindlikkust. Kui neist vaid haarata julgetakse, kirjutab Keishy Margus.

Olavi Lepp: energiakriisi abipakett võiks olla suunatud kõigile

16.01.22 MAJANDUS ... Swedbanki Eesti üksuse juht Olavi Lepp tõdes intervjuus "AK.Nädalale", et energiakriisile ei ole kiireid lahendusi ning kui tarbijad on hädas, tuleb neid aidata. Seejuures leiab ta, et abipakett võiks võiks olla lihtne ja suunatud kõigile - nii rikkamatele kui ka vaesematele.

Elektri börsihind püsib esmaspäeval 104 euro juures

16.01.22 MAJANDUS ... Esmaspäeval püsib elektri keskmine hind elektribörsil Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas pühapäevaga samal tasemel.

Korterite üürihinna kiire tõus jätkub ka tänavu

15.01.22 MAJANDUS ... Üürihinnad on kiires tempos tõusnud juba kevadest. Kõrge inflatsiooni tõttu jätkub hinnatõus ka selle aastal.

Elektri börsihind langeb pühapäeval saja euro lähedale

15.01.22 MAJANDUS ... Pühapäeval langeb elektri keskmine hind elektribörsil Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas 104,73 eurole megavatt-tunni (MWh) eest.

Hooldekodud tõstavad hindu, valitsus püüab seda osaliselt kompenseerida

14.01.22 MAJANDUS ... Hooldekodude iga-aastane hinnatõus võib tänavu tulla tavapärasest suurem, sest energia kallinemine avaldab mõju ka seal. Sotsiaalministeerium töötab välja ajutist meedet, millega hüppelisemat hinnatõusu osaliselt ja lühiajaliselt kompenseerida.

Eesti tahab EL-i kliimapaketis vähendada enda süsiniku sidumise kohustust

14.01.22 MAJANDUS ... Eesti soovib kliimapaketi "Eesmärk 55" läbirääkmistel Euroopa Liiduga saavutada meile sobivat süsiniku sidumise kohustust, sest praegune käib keskkonnaminister Erki Savisaare sõnul Eestile lihtsalt üle jõu ning tähendaks poolte töökohtade kadu metsandussektorist.

Euroopas tõusis NATO-Vene kõneluste nurjumise järel gaasi hind

14.01.22 MAJANDUS ... Euroopas tõusis reedel järsult gaasi hind, mille põhjusena nähakse sel nädalal NATO riikide ja Venemaa vahel julgeoleku teemadel peetud kõneluste nurjumist.

Elektrilevi taotleb riigilt 55 miljonit uute liitumisvõimsuste rajamiseks

14.01.22 MAJANDUS ... Kuivõrd vaba liitumisvõimsus on suures osas Eestis ammendunud ning kodutarbijatest väiketootjad, kes investeerivad päikesepaneelidesse, ei saa pahatihti enam võrku elektrit müüa, soovib Elektrilevi uus liitumisvõimsusi rajada.

Elektri börsihind tõuseb laupäeval 145 eurole

14.01.22 MAJANDUS ... Laupäeval tõuseb elektri keskmine börsihind elektribörsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas 145,19 eurole megavatt-tunnist.

Kiri Kallasele: gaasiküttel korteri omanike soojaarve on seitsmekordistunud

14.01.22 MAJANDUS ... Praeguse gaasibörsi hinnaga mitmekordistuvad kõigi tarbijate energiaarved ning valitsus peaks madala sissetulekutega inimestele kehtestatud hüvitislävendi laiendama kõigile tarbijatele, sealhulgas ettevõtjatele, märgitakse gaasiliidu, toiduainetööstuse liidu, ehitusmaterjalide tootjate liidu ja trüki- ja pakenditööstuse liidu pöördumises.

Times: Türgi liiri langus ähvardab Erdogani võimult viia

14.01.22 VÄLISMAA ... Türgi liiri väärtuse järsk kukkumine viimastel kuudel võib hakata ohustama 19 aastat riiki juhtinud president Recep Tayyip Erdogani võimu, kirjutab väljaanne The Times.

Hääl: elektribörsilt lahkumine oleks energiaettevõtja jaoks õudusunenägu

14.01.22 MAJANDUS ... Kui Eesti otsustaks näiteks järgida ettepanekuid lahkuda elektribörsilt ja ka CO2 kvoodisüsteemist, oleks see ettevõtja jaoks õudusunenägu, sest pidevalt muutuvas keskkonnas poleks võimalik ühegi plaani ega investeeringuga lõpuni minna, ütles saates "Uudis+" Alexela juhatuse liige Marti Hääl.

Confido rajab Merivälja tee äärde uue meditsiinikeskuse

14.01.22 MAJANDUS ... Meditsiinikontsern Confido Healthcare Group ja Merivälja Realestate OÜ sõlmisid lepingu Tallinnasse Merivälja tee äärde uue, ligikaudu 5500 ruutmeetri suuruse meditsiinikeskuse rajamiseks, mis valmib 2024. aasta alguseks.

Suurimad gaasitarbijad soovivad, et valitsus kehtestaks gaasile hinnalae

14.01.22 MAJANDUS ... Suurimad gaasitarbijad, kelle tarbimine moodustab kogu Eesti tööstussektorist üle kolmveerandi, soovivad, et valitsus kehtestaks maagaasile ja veeldatud maagaasile hinnalaeks 49 eurot megavatt-tunni (MWh) eest.

IEA: elektritarbimise kasv võib tuua veel kolm aastat hinnatõusu

14.01.22 VÄLISMAA ... Ülemaailmne hüppeline energianõudlus võib tähendada veel kolm aastat hinnakõikumisi ja rekordilist saastet elektrijaamadest, kui riigid ei tee elektritootmises kohe märkimisväärseid muudatusi, hoiatas Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA).

Hiina eksport aeglustus detsembris

14.01.22 VÄLISMAA ... Hiina eksport kasvas detsembris oodatust kiiremini, kuid jäi alla novembrikuisele kasvule, selgub reedel avaldatud tolliandmetest.

Kõrge elektri hind teeb tänavate valgustamise linnadele kulukaks

14.01.22 EESTI ... Kõrge elektrihinna tõttu on tänavate valgustamine linnadele varasemast palju kulukam. Tallinna ja Tartu linnavalitsused lampe välja ei lülita, mõned teised omavalitsused seda siiski kaaluvad.

Lõuna-Korea keskpank tõstis intressimäärasid

14.01.22 VÄLISMAA ... Lõuna-Korea keskpank tõstis reedel baasintressimäära pandeemiaeelsele tasemele, eesmärgiga ohjeldada inflatsiooni ja majapidamiste võla kasvu.

Aeglane tootmine pärsib koroonaravimi laialdast kasutuselevõttu

14.01.22 VÄLISMAA ... Kaht täiesti uut COVID-19 ravimit, mis pidid aitama USAs pandeemia vastu võidelda, on väga vähe saada ja nende tähtsus omikroni tüve vastu võitlemisel on olnud väike.

Riigikogu liikmed asutasid toetusrühma Eesti huvide kaitseks kliimapaketis

14.01.22 EESTI ... 25 riigikogu liiget kolmest erakonnast moodustasid toetusrühma Eesti huvide kaitsmiseks kliimapaketis. Rühma eesmärk on välja töötada ettepanekud Eesti seisukohtadele kliimapaketti.

USA senatis kukkus läbi Nord Stream 2 sanktsioneeriv eelnõu

14.01.22 VÄLISMAA ... USA senat ei toetanud neljapäeval vabariiklasest senaatori Ted Cruzi eelnõu, mis seaks kohe sanktsioonid Venemaa gaasitorule Nord Stream 2. Selle asemel tutvustasid demokraadid kolmapäeval oma Vene sanktsioonide eelnõud.

100-aastase traditsiooni lõpp: Põltsamaa lõpetab veinide tootmise

14.01.22 MAJANDUS ... Üle saja aasta Eestis tuntud ja armastatud marja- ja puuviljaveine tootnud Põltsamaa tehas lõpetab järgmisest aastast veinide ja glögide tootmise.

E-Coop tõstis kojutarne hinda, konkurendid hinnatõusuga kaasa ei jookse

14.01.22 MAJANDUS ... Coopi e-poest kauba tellijad on täheldanud, et jaekett on ostukorvile kehtestanud miinimumtellimuse piiri ning kergitanud kojuveo hinda, samas kui tarneajad on isegi pikenenud. Kodumaise poeketi konkurendid hinnatõusuga kaasa ei tõtta.

Keskkonnaminister Savisaar: Eestis pole kedagi, kes teaks rohepöörde hinda

14.01.22 EESTI ... Eesti ei saa veel Euroopa liidu kliimaaneutraalsuse saavutamise läbirääkimistel kaasa lüüa, sest riigikogu pole kinnitanud Eesti seisukohti, ütles keskkonnaminister Erki Savisaar. Samas on tema sõnul juba selge, et Eesti ei suuda CO2 sidumise kohustust täita, sest see tähendaks kümnete tuhandete töökohtade kadu metsandussektorist.

Ligi: hea pole ei kehtiv ega ka Michali pakutud toetusskeem

14.01.22 MAJANDUS ... Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi ütles, et valitsuse kehtestatud energia hinnatõusu kompenseerimise skeem ja Reformierakonna volikogu esimehe Kristen Michali pakutud lahendus on mõlemad puudulikud.

Kai Realo: energiatoetustele oleks pidanud juba varem mõtlema

13.01.22 MAJANDUS ... Poliitikud oleksid pidanud juba varem mõtlema energiaarvete kompenseerimise peale, sest suured arved jaanuaris ei tulnud kellelegi üllatusena, ütles tööandjate keskliidu volikogu juht Kai Realo-

Valitsus arutab järgmisel nädalal energiaarvete kompenseerimise meetmeid

13.01.22 MAJANDUS ... Valitsus arutab kõrgete energiaarvete kompenseerimise meetmeid järgmisel nädalal. Keskerakond on oma ettepanekud esitanud, Reformierakond tahab ära oodata rohkem andmeid.

Sutter: praegu toimuv energiakriis ei ole Eesti Energia unenägu

13.01.22 MAJANDUS ... Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ütles ETV saates "Ringvaade", et see, mis toimub praegu elektri hindadega ei ole mingi Eesti Energia unenägu. Elektribörs peegeldab tema sõnul aga tegelikku olukorda Eesti energiavarustuses.

Tallinnas ei pääse kõrgest kaugküttearvest ka soojapakkuja vahetamise teel

13.01.22 MAJANDUS ... Tallinnas on enamik inimestest detsembri kaugküttearve kätte saanud ning needki on mullusest kaks kuni kolm korda suuremad. Pealinnas pole kõrgete kaugküttearvete eest pääsu ka soojapakkuja vahetamise teel.

Nordica nõukogu kutsus Erki Urva ametist tagasi

13.01.22 MAJANDUS ... Riigi lennufirma Nordica nõukogu kutsus neljapäeval juhatuse esimehe kohalt tagasi Erki Urva. Uue juhi leidmiseni täidab juhatuse esimehe ülesandeid praegune finantsjuht Eteri Harring.

Eraklientide elektritarbimine kasvas detsembris 10 protsenti

13.01.22 MAJANDUS ... Eesti eraklientide elektritarbimine kasvas detsembris aastavõrdluses 10 protsenti, elektri börsihind kasvas samal ajal aga 345 protsenti.

Reedene elektri börsihind langeb 99,75 eurole

13.01.22 MAJANDUS ... Reedel langeb elektri keskmine börsihind elektribörsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas 99,75 eurole megavatt-tunnist.

Megastariga juhtunut käsitletakse raske laevaõnnetusena

13.01.22 MAJANDUS ... Ohutusjuurdluse keskus algatas Tallinki laevaga Megastar detsembris juhtunud õnnetuse peale juurdluse ja käsitleb toimunut raske laevaõnnetusena. Analoogne juurdlus on käimas ka suvel Kuivastus õnnetusse sattunud Tõllu üle.

IEA juht süüdistas Venemaad Euroopa gaasikriisi süvendamises

13.01.22 VÄLISMAA ... Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) juht Fatih Birol süüdistas Venemaad gaasitarnete piiramises Euroopasse "kõrgenenud geopoliitiliste pingete" ajal, andes mõista, et Moskva on poliitilistel eesmärkidel tekitanud energiakriisi.

Teismeline häkkis sisse Tesla autode tarkvarasse

13.01.22 VÄLISMAA ... 19-aastane David Colombo teatas, et ta pääses ligi 25 Tesla sõidukile kokku 13 riigis. Nooruki sõnul sai ta enda kontrolli alla mitmed sõiduki funktsioonid.

startis 12. lend

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: