Majandus

FT: Scholzi valitsus tahab Saksa riigivõla reeglitest mööda minna

07.12.21 VÄLISMAA ... Saksamaa järgmine valitsus plaanib suurendada investeeringuid, kuid samal ajal järgida rangeid riigivõla reegleid. Järgmine koalitsioon koostas skeemid raha kogumiseks, rikkumata selle käigus riigivõla põhiseaduslikku ülempiiri.

Isamaa algatas eelnõu gaasi, elektri ja soojuse käibemaksu langetamiseks

07.12.21 MAJANDUS ... Riigikogu Isamaa fraktsioon algatas teisipäevasel istungil eelnõu gaasi, elektri- ja soojusenergia käibemaksu alandamiseks 20 protsendilt üheksale, et leevendada hüppelise hinnatõusu mõjusid Eesti tarbijatele ja ettevõtetele.

Novembrikuu hinnatõus ulatus 8,8 protsendini

07.12.21 MAJANDUS ... Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks novembris võrreldes eelmise aasta sama kuuga 8,8 protsenti, seejuures olid kaubad 7,6 protsenti ja teenused 11,2 protsenti kallimad. Viimati oli hinnatõus võrreldav 2008. aasta sügisel.

Läti võimuliit kaalub käibemaksu vähendamist elektrienergiale

07.12.21 MAJANDUS ... Läti valitsusliit kaalub võimalust ajutiselt vähendada käibemaksu elektrienergiale.

Rohepöörde hirmus põllumehed kardavad konkurentsis kaotajaks jääda

07.12.21 EESTI ... Põllumehi teeb murelikuks, milliseid muutusi toob nende tegevusse rohepööre. Kuigi oma seniseid praktikaid ollakse valmis muutma, loodavad nad, et taastav põllumajandus ei vähenda tootmise efektiivsust ega tulu.

Maailmaturu naftahinnad tõusid

07.12.21 MAJANDUS ... Eelmisel nädalal uue koroonaviiruse tüve osas tekkinud kartuste tõttu langenud maailmaturu naftahinnad tegid esmaspäeval osa kukkumisest tagasi.

Aas: tõstatame valitsuses taas energia käibemaksu alandamise plaani

06.12.21 MAJANDUS ... Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tõdeb, et elektri hind jõuab sel talvel veel edasi kerkida ning lubab, et tõstatab energia käibemaksu alandamise küsimuse valitsuses taas.

Tarbijaid paneb muretsema ka gaasihinna tõus

06.12.21 MAJANDUS ... Hinnatõus ei tee murelikuks ainult elektritarbijaid, vaid ka gaasihinna tõus paneb inimesi muretsema.

EL-i ministrid leppisid kokku palkade läbipaistvuses ja miinimumpalga määramises

06.12.21 MAJANDUS ... Euroopa Liidu sotsiaalvaldkonna ministrid leppisid esmaspäeval Brüsselis kokku palkade läbipaistvuse direktiivis ja miinimumpalga direktiivis, mis peaks kaasa aitama palgasaajate õiguste edendamisele.

Ekspert: miks on praegu nii palju elektrijaamu turult väljas?

06.12.21 MAJANDUS ... Elektrihinna on praegu kõrgeks ajanud see, et nii palju tootmisvõimsusi on kasutusest väljas ning selline olukord näitab planeerimise probleeme, rääkis ettevõtte Gridio kaasasutaja Konrad Hanschmidt esmaspäeval "Ringvaates".

Auvere elektrijaam hakkab taas tööle järgmisel nädalal

06.12.21 MAJANDUS ... Eesti Energia Narva Elektrijaamad on pakasega käiku lasknud kõik tootmisvõimsused, välja arvatud kõige uuem Auvere elektrijaam, mis on praegu remondis ja hakkab tööle alles tuleval nädalal.

Minsk keelab teatud kaupade impordi sanktsioone rakendanud riikidest

06.12.21 MAJANDUS ... Minsk keelab teatud kaupade impordi riikidest, mis on rakendanud Valgevene suhtes sanktsioone, teatas esmaspäeval Valgevene välisministeerium.

Narva elektrijaamad huugavad täisvõimsusel, ent see tipuhinda ei kujunda

06.12.21 MAJANDUS ... Eesti Energia on kasvanud elektrinõudluse tõttu lasknud käiku kõik oma tootmisvõimsused. Eestile sellest aga ei piisa, rekordkülmal esmaspäeval tuleb ligi veerand võimsusest ülejäänud turult sisse osta.

Hiina tariifide tõttu kasvab kaubavahetus USA ja Taiwani vahel

06.12.21 VÄLISMAA ... 2018. aastal kehtestas USA endine president Donald Trump tollimaksud paljudele Hiinas toodetud kaupadele. Paljud Taiwani firmad viivad nüüd tootmise tagasi koduriiki ja seetõttu suureneb ka USA ja Taiwani vaheline kaubavahetus.

Uus rekord: teisipäeval tõuseb päeva keskmine elektrihind 469 euroni

06.12.21 MAJANDUS ... Elektri börsihind tõuseb teisipäeval elektribörsil Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas 469 euroni , lüües esmaspäeval püstitatud rekordi, 290 eurot MWh kohta.

Uue lepinguga võib fikseeritud elektripaketi hind tõusta pea 100 protsenti

06.12.21 MAJANDUS ... Uue aasta alates tõuseb uue lepinguga ka fikseeritud hinnaga paketi puhul elektri hind neile, kel kehtiv leping aasta lõpuga läbi saab. Näiteks Eesti Energia paketi puhul võib uus hind olla pea sada protsenti kallim kui praegune.

Liive: kõrge elektrihind võib tuua turumuutused

06.12.21 MAJANDUS ... Ettevõtja ja endine Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive ütles ERR-ile, et praeguste kõrgete hindade jätkudes võib poliitikutel tekkida kiusatus hindu reguleerima hakata.

EUobserver: Eesti ja Ungari blokeerivad EL-i maksureformi

06.12.21 VÄLISMAA ... Veebiväljaande EUobserver teatel blokeerivad Eesti ja Ungari diplomaadid Euroopa Liidu (EL) maksureformi.

"Olukorrast riigis" kritiseeris riigieelarve koostamist

05.12.21 MAJANDUS ... Raadio 2 saate "Olukorrast riigis" ajakirjanikud Hindrek Riikoja ja Indrek Lepik kritiseerisid riigieelarve koostamist ja selles tehtavaid kärpeid.

Elektri börsihind tõuseb esmaspäeval rekordilise 290,06 euroni

05.12.21 MAJANDUS ... Elektri esmaspäevane börsihind elektribörsil Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas tõuseb pühapäevaga võrreldes 95,6 protsenti 290,06 euroni, tegu on elektri hinnaajaloo uue rekordiga.

Soome jätab osa plaanitud laenurahast välja võtmata

05.12.21 MAJANDUS ... Soome valitsus otsustas, et kaheksa miljardit selleks aastaks kavandatud laenuraha jäetakse välja võtmata.

Eesti suunas mullu teadus- ja arendustegevusse Euroopa keskmisest vähem

04.12.21 MAJANDUS ... Eurostati andmetel suunas Eesti 2020. aastal teadus- ja arendustegevusse 1,8 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP), Euroopa Liidus (EL) keskmiselt oli näitaja 2,3 protsenti.

"Rahva teenrid": majanduses on praegu ühes toas pidu, teises matused

04.12.21 EESTI ... Eesti majandusolukord on praegu selline, kus mõnel läheb kõik väga hästi, mõnel aga väga halvasti, rääkisid ajakirjanikud Vikerraadio arvamussaates "Rahva teenrid". Nende hinnangul ei peaks praeguses olukorras toetama ettevõtteid ja inimesi, kel kõik hästi on, vaid valitsus peaks abi suunama raskustesse sattunuile.

Koda: valitsuse kliimaseisukoht seab toidutootmise löögi alla

04.12.21 EESTI ... Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja hinnangul seab valitsuse kliimaseisukoht toidutootmise löögi alla.

Tartus tõuseb kaugkütte hind esimest korda kümne aasta jooksul

03.12.21 MAJANDUS ... Tartus tõuseb esimest korda kümne aasta jooksul kaugkütte hind, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna uued trammid lähevad maksma üle 71 miljoni euro

03.12.21 MAJANDUS ... Tallinna linna investeeringute eelarvest selgub, et uute trammide soetamine läheb Tallinnale kokku maksma veidi üle 71 miljoni euro.

Koppel: viiruse uus tüvi tekitab teadmatust, mis aktsiaturgudele ei meeldi

03.12.21 MAJANDUS ... Koroonaviiruse uus tüvi on kaasa toonud teadmatust, mis omakorda on suurendanud maailma aktsiaturgudel heitlikkust, ütles SEB strateeg Peeter Koppel. Turge on ärritanud ka USA keskpanga teade, et oma lahket monetaarpoliitikat hakatakse oodatust varem koomale tõmbama.

Maha sadanud lumi pani inimesed jõulukuuski ostma

03.12.21 MAJANDUS ... Aasta-aastalt tuuakse jõulukuusk tuppa üha varem, ent kindel indikaator, millal huvi kuuskede vastu hüppeliselt kasvab, on lume tulek, mis inimeste hinges jõulutunde äratab. Tänavune kuuseäri käib juba täies hoos, ning need, kes veel müügiga alustanud pole, kahetsevad.

Vene suhtlusvõrgustik VKontakte läks Gazpromi valdusse

03.12.21 MAJANDUS ... Vene miljardäri Ališer Usmanovi valdusfirma on müünud Gazpromile oma osaluse meediakonglomeraadis, millele kuulub Venemaa suurim suhtlusvõrgustik VKontakte.

RB iga Balti riigi raudteeosa haldab tulevikus eraldi ettevõte

03.12.21 MAJANDUS ... Kuna Leedu ei ole valmis Rail Balticu haldamiseks ühist ettevõtet looma, valmistab ekspertgrupp mudelit, mille järgi saaks kolm ettevõtet ühte raudteed võimalikult tõhusalt majandada. Leping, mis aitaks raudteed võimalikult tõhusalt ja kliendisõbralikult hallata, valmistatakse ette 2025. aastaks.

Hiina sõidujagamise firma lahkub New Yorgi börsilt

03.12.21 VÄLISMAA ... Hiina sõidujagamise ettevõte Didi teatas reedel, et lahkub New Yorgi börsilt. Didi kolib ümber Hongkongi börsile.

Kolmandas voorus väljub teisest sambast üle 23 000 inimese

03.12.21 EESTI ... Augustist novembri lõpuni vältas teisest pensionisambast raha väljavõtmiseks avalduste esitamise kolmas periood. Pensionikeskuse andmeil esitas tähtajaks avalduse 23 441 inimest.

Eestisse miljardeid investeerinud firma suunamuutus võib taas statistikat mõjutada

03.12.21 MAJANDUS ... Mullu Eestisse hiigelinvesteeringuid teinud Volkswageni otsus kohaliku tütarettevõtte ärisuunda muuta võib taas asuda Eesti majandusnäitajaid kõigutama.

Vabanenud pensioniraha ja muutus statistikas kahandasid tarbimislaenude jääki

03.12.21 MAJANDUS ... Aastaga on tarbimislaenude jääk vähenenud enam kui veerandi võrra. Pool sellest vähenemisest tuleneb pensionireformist, ülejäänu aga statistilisest muutusest, ütleb Eesti Panga ökonomist Taavi Raudsaar.

OPEC+ jätkab jaanuaris tootmise suurendamist

02.12.21 MAJANDUS ... Naftariikide OPEC+ ühendus otsustas neljapäeval jätkata nafta tootmise kasvatamisega ka jaanuaris.

Saarlased ootavad koos meretuulepargiga investeeringuid ja uusi töökohti

02.12.21 MAJANDUS ... Riik on paika pannud piirkonna Saaremaa rannikumeres, kuhu võiks tulla tuulepargid ning saarlased on hakanud mõtlema sellele, kuidas tuulikutest kasu saada. Loodetakse investeeringuid sadamasse ja uusi töökohti.

Rakvere tõstab vastu jõule lihatoodete hindu

02.12.21 MAJANDUS ... Rakvere ja Talleggi kaubamärke kasutav Eesti juhtiv lihatöötleja HKScan Estonia teavitas mõni nädal enne jõule poekette valmistoodete hinnatõusust.

Valitsus annab Tallinna lennujaamale investeeringuteks 20 miljonit

02.12.21 MAJANDUS ... Valitsus kiitis neljapäeval heaks otsuse, millega Tallinna Lennujaama aktsiakapital suureneb 20 miljoni euro võrra ligi 45 miljoni euroni.

Tarbijat on tabamas hüppeline ja üleüldine toidukaupade hinnatõus

02.12.21 MAJANDUS ... Mitmete toidukaupade hinnad on sügise jooksul juba mõnevõrra kerkinud, kuid hiljemalt uuest aastast on oodata hindade hüppelist kasvu. Ninaesine läheb kõigi sisendhindade suure tõusu tõttu kõvasti kallimaks, alates lihast ja piimast, lõpetades juustu ja leivaga.

Eesti: hinnatõus ei anna alust EL-i energiaturu ümberkorraldamiseks

02.12.21 MAJANDUS ... Eesti koos veel kaheksa riigiga tegi pöördumise, milles rõhutatakse, et praegune energiahindade tõus ei saa olla põhjuseks, miks peaks hakkama muutma Euroopa Liidu energiaturu senist korraldust.

Elisa Eesti sai uue juhi

02.12.21 MAJANDUS ... Üle 20 aasta Elisa Eestit juhtinud Sami Seppänen lahkub ametist ning kolmapäevast alustas ettevõtte tegevjuhi ja juhatuse esimehena tööd Andrus Hiiepuu.

Tallinna linnavalitsus kiitis heaks miljardit ületava 2022. aasta eelarve

02.12.21 MAJANDUS ... Tallinna linnavalitsus kiitis neljapäeval heaks veidi üle miljardi euro suuruse linnaeelarve, mis on seni kõige suurem eelarvemaht. Investeeringute maht pea kahekordistub 269 miljoni euroni.

Elroni piletid lähevad tuleval aastal pea 10 protsenti kallimaks

02.12.21 MAJANDUS ... Jaanuarist tõusevad rongipiletite hinnad energia kallinemise tõttu keskmiselt 9,5 protsenti.

Volkswagen viib Eestist intellektuaalomandi portfelli

02.12.21 MAJANDUS ... Volkswagen Grupp viib tarkvaravaldkonnas tegutsevad tütarettevõtted Eesti tütarfirma alla. Praegu Eestis tegutseva intellektuaalset omandi tarkvaraportfelli viib ettevõte aga siit Saksamaale.

ÜRO juht: reisikeelud Covidi uue tüve tõttu on ebaõiglased

02.12.21 VÄLISMAA ... ÜRO peasekretär Antonio Guterres peab omikrontüve tõttu kehtestatud reisikeelde teatud riikide ja piirkondade suhtes ebaõiglaseks ja ebatõhusaks.

Nafta hinnad jätkasid kolmapäeval langust

02.12.21 MAJANDUS ... Nafta hinnad New Yorgi ja Londoni toorainebörsidel kolmapäeval langesid veel tõugatuna murest koroonaviiruse uue tüve pärast.

Olavi Lepp: energiahinnad toovad ka edasipidi halbu uudiseid

01.12.21 MAJANDUS ... Swedbank Eesti juht Olavi Lepp ütles, et energiahinnad on viimasel ajal vaid tõusnud ning lähiajal see jätkub.

Vanalinna kohvikute üürisoodustus võib uuel aastal jätkuda

01.12.21 MAJANDUS ... Jõuluturg on meelitanud Tallinna vanalinna palju jalutajaid, kuid restoranipidajad seni suurt külastajate arvu tõusu ei näe. Kesklinna linnaosavalitsusel on 80-protsendilise soodustusega rendilepingud poolesaja ettevõtjaga aasta lõpuni, linnaosa kaalub soodustingimuste tähtaja pikendamist.

Suurbritannia omavalitsuslik saar andis püügiloa EL-i 40 kalalaevale

01.12.21 VÄLISMAA ... Suurbritannia omavalitsuslik Guernsey saar väljastas kolmapäeval püügiloa Euroopa Liidu 40 kalalaevale.

Tallinna korterid on aastaga kallinenud keskmiselt 16 protsenti

01.12.21 MAJANDUS ... Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind tõusis novembris möödunud aasta novembriga võrreldes 15,9 protsenti, küündides 2451,78 euroni.

jõuluootus

uus veebikanal

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

Hendrik Relve lühijutud

anna oma hääl

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: