Majandus

Ka Sõnajalad vaidlustavad konkurentsiameti loa Eesti Energia tehinguks

16.11.18 ... Andres ja Oleg Sõnajalalale kuuluv Eleon Grupp peab Nelja Energia ja Eesti Energia koondumist jätkuvalt lubamatuks ja vaidlustas konkurentsiameti otsuse kohtus.

Eesti inflatsioon oli oktoobris euroala kiireim

16.11.18 ... Eesti inflatsioon oli oktoobris 4,5 protsendi juures euroala kiireim, seejuures kiirenes see võrreldes septembriga 1 protsendipunkti võrra ja mulluse oktoobriga 0,5 protsendipunkti võrra.

Nõukogu esimees liinikärbetest: Nordica peab konkurentsis ellu jääma

16.11.18 ... Rahvusliku lennukompanii Nordica nõukogu esimees Peeter Tohver ütles, et sihtkohtade koomaletõmbamine ei kanna muud eesmärki kui tagada ettevõtte jätkusuutlikkus, et tihedas konkurentsis üldse ellu jääda.

Arendaja nägemuses saab Rocca al Mare keskuses tulevikus ka elada

16.11.18 ... Lääne-Tallinnas asuv Rocca al Mare keskus kavandab praeguse parkla arvelt laienemist, ehitades juurde nii ostlemis- kui büroopinda, aga plaanis on rajada ka eluruume ja hotell. Esialgu on tegemist aga visiooniprojektiga, millele loodetakse reaalsem kuju anda tuleval aastal.

Eestlaste uskumatud seiklused Türgimaal: tasulised lisateenused, kohustuslik poeskäik, vene keelt purssiv giid

16.11.18 ... Soodsa Türgi pakettreisi ostnud inimesed on nördinud: kohapeal lisandus hulgaliselt tasulisi ekskursioone, millest eelteavitus puudus, vägisi tassiti poodidesse, millest keeldumise korral nõuti seletuskirja kirjutamist ning ühel reisil oli lubatud eestikeelse giidi asemel vene keelt purssiv türklane.

Ida-Virumaa Sonda kaevanduse kasutusele võtmine lükkub üha edasi

15.11.18 ... Viru Keemia Grupi (VKG) Sonda põlevkivikaevanduse käikulaskmine venib. Ettevõtte arvates tuleks selliseid taotlusi menetleda kiiremini, sest muidu võib investoritel kaduda huvi Eestisse raha paigutada. Ka majandusministeeriumi asekantsler Ando Leppiman tõdeb, et suurprojektide ettevalmistamise juhtimise osas on kõvasti arenguruumi.

Kärped Nordicas jätkuvad: kinni läheb veel mitu suveliini

15.11.18 ... Eelmisel reedel kolme põhiliini sulgemisest teatanud Nordica lõpetab tuleva aasta suvehooajal veel mitme otselennuga.

Tagatisfond on Versobanki hoiuseid hüvitanud 90,2 miljoni eest

15.11.18 ... Tagatisfond on Versobanki hoiuseid hüvitanud 90,2 miljoni euro eest, fondi kõrval teevad makseid juba ka panga likvideerijad.

Prantsusmaal kogub hoogu kütusehinna tõusu vastane protestilaine

15.11.18 ... Prantsusmaal on kogumas hoogu protestiaktsioon, millega inimesed avaldavad meelt bensiini ja diislikütuse kallinemise pärast. 17. novembril kavatsevad nn kollaste vestide aktivistid tekitada üle kogu riigi liiklusseisakuid ning püstitada teetõkkeid, et sellisel viisil oma pahameelt väljendada.

Kohus peatas Oleg Ossinovski firma taotlusel Eesti Energia tehingu

15.11.18 ... Tallinna halduskohus peatas Oleg Ossinovski firma Skinest Energia taotlusel Eesti Energia tehingu Nelja Energia ostmiseks.

Pentagon tellis Lockheed Martinilt 225 hävitajat F-35

15.11.18 ... USA sõjatööstuskontsern Lockheed Martin sai USA kaitseministeeriumilt tellimuse 225 mitmeotstarbelise hävitaja F-35 tarnimiseks 22,7 miljardi dollari eest, kirjutab Dow Jones.

Eesti kaotas Euroopa Kohtus suhkrutrahvi vaidluse

15.11.18 ... Euroopa Kohus jättis neljapäeval rahuldamata Eesti riigi apellatsioonkaebuse mullusele kohtuotsusele, millega jäi läbi vaatamata Eesti hagi Euroopa Liidult 34,3 miljoni euro eest suhkrutrahvi tagasisaamiseks.

Argentina senat kiitis lõplikult heaks kasinusmeetmetega eelarve

15.11.18 ... Argentina senat andis neljapäeval lõpliku heakskiidu eelarvele, mis kätkeb Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) abiprogrammi nõutud kuid rahva seas ebapopulaarseid kasinusmeetmeid.

Tallinna Sadama kolmanda kvartali müügitulu kasvas viiendiku

15.11.18 ... Tallinna Sadama ja tütarettevõtete kolmanda kvartali müügitulu kasvas aastaga 19 protsenti 38,9 miljoni euroni, ettevõtte puhaskasum oli 18,1 miljonit eurot.

Nafta maailmaturu hinnad kerkisid protsendi võrra

15.11.18 ... New Yorgi ja Londoni naftahinnad liikusid kolmapäeval protsendi võrra plussi lõpetades ligi kaks nädalat kestnud languste seeria.

Ministeerium: pensionifondid investeerivad aktsiatesse lubatust vähem

14.11.18 ... Eesti pensionifondid kipuvad olema ettevaatlikud - enamik fonde investeerib aktsiatesse vähem kui seadus lubaks, kinnitab rahandusministeerium.

Olerex: kütuse hinna langus jõuab Eestisse nädala jooksul

14.11.18 ... Viimasel ajal kiiresti kukkunud nafta hind ei ole veel Eesti tanklatesse jõudnud. Olerexi teatel jõuab maailmaturul toimuv Eesti tanklatesse umbes nädala jooksul.

Keskerakonna sotsiaalmaksulagi võiks maksma minna 70 miljonit eurot

14.11.18 ... Rahandusministeeriumi kiirhinnangul võiks Keskerakonna välja pakutud neljakordse keskmise palga tasemel sotsiaalmaksu lae kehtestamine maksma minna umbes 70 miljonit eurot aastas ja sellest võiks puudutada 5500 töölepingut. Madalam lagi võiks maksma minna kuni 170 miljonit eurot aastas.

Ka Selver ja Maxima sulgevad jõululaupäeval poeuksed varem

14.11.18 ... Selver ja Maxima on otsustanud järgida konkurent Rimi eeskuju ning oma poed 24. detsembril varem kinni panna. Kui Rimi sulgeb uksed juba kell 18, siis Selver ja Maxima tund aega hiljem ehk kell 19.

Ligi: Reformierakond toetab sotsiaalmaksumäära ühtlast langetamist

14.11.18 ... Endise rahandusministri ja Reformierakonna aseesimehe Jürgen Ligi sõnul eeldab Keskerakonna plaan kehtestada sotsiaalmaksule lagi järsku astmelist tulumaksu ja Reformierakond toetab pigem sotsiaalmaksumäära ühtlast langetamist.

Šveitsis leidis uhke teemant omaniku rekordilise summa eest

14.11.18 ... Genfis müüdi oksjonimaja Christie's oksjonil 19-karaadine teemant Pink Legacy, mille eest pidi uus omanik käima välja rekordilise summa - 50,3 miljonit Šveitsi franki ehk umbes 44,3 miljonit eurot.

Kagu-Aasia vabakaubanduslepe lükkub edasi 2019. aastasse

14.11.18 ... Kagu-Aasia riikide vabakaubanduslepe lükatakse edasi 2019. aastasse, ütles Singapuri peaminister Lee Hsien Loong Singapuris toimuval Kagu-Aasia riikide ühenduse ASEAN tippkohtumisel.

Keskerakond kehtestaks nelja keskmise palga tasemel sotsiaalmaksu lae

14.11.18 ... Keskerakond on valmivasse majandusprogrammi kirjutanud kava kehtestada sotsiaalmaksu lagi enam kui neljakordset Eesti keskmist palka saavatele inimestele. See tähendaks, et enam kui neljakordse Eesti keskmist palka ületava osa pealt tööandja enam ei peaks tasuma 33-protsendilist sotsiaalmaksu.

Abiliin kõnedest punane: uus riigihangete register tõrgub, kasutajad hädas

14.11.18 ... Rahandusministeerium käivitas kolm nädalat tagasi uue riigihangete registri, millega kasutajad nüüd töö käigus ilmnenud vigade tõttu hädas on. Ka infoliinilt nõu küsida on keeruline, sest kõneootejärjekord on teiste abiküsijate tõttu terve tund, kurdavad kasutajad.

Viktor Trasberg: Nordica peaks lendama ebarentaableid lende ka Tartust

14.11.18 ... Nordica on tunnistanud, et välismaal opereerimisest teenitud rahaga toetatakse ebarentaableid lende Eestis. Maksumaksja rahaga käima pandud firma peaks seega lendama lisaks Tallinnale ka Tartust, tõdeb Viktor Trasberg.

Eesti ettevõtluse 700 tankisti saavad peagi tegutsemispiirangu

14.11.18 ... Justiitsministeerium töötas välja äriseadustiku muutmise, et vähendada tankistide kasutamist Eesti ettevõtluses ja parandada üldist ärikultuuri taset.

Kütusemüüja kerkinud hinnast odavneva nafta taustal: ärge muretsege, küll nad langevad!

14.11.18 ... Ehkki nafta hind on viimasel ajal suurel kiirusel allapoole sööstnud, ei ole see kütuste postihinnas veel kajastunud. Teisipäeval kütusemüüjad hoopis tõstsid hindu. Circle K Eesti juht Kai Realo rahustab, et nafta hinna langus kajastub peagi kindlasti ka mootorikütuste müügihinnas.

Tööhõive ja tööjõus osalemise näitajad ületavad buumiaegseid

14.11.18 ... Töötuse määr oli kolmandas kvartalis 5,2 protsenti, tööhõive määr 68,2 protsenti ja tööjõus osalemise määr 72,0 protsenti, seejuures kasvab jätkuvalt vanemaealiste aktiivsus tööturul, teatas statistikaamet.

Enn Veskimägi: Eesti tööjõupuuduse probleem algab hariduspoliitikast

14.11.18 ... Mööblitootja Standard omaniku Enn Veskimägi sõnul on Eesti probleemiks, et siin pole piisavalt tööjõudu ja see tuleneb sellest, et hariduspoliitika ei lähtu vajadustest.

Rimi avab Tallinnas Peterburi teel arvult 15. hüpermarketi

14.11.18 ... Rimi avab kolmapäeval Tallinnas Peterburi teel oma arvult 15. hüpermarketi.

Elva tarbijate ühistu paneb kolm poodi kinni

14.11.18 ... Elva tarbijate ühistu sulgeb uue aasta alguses Annikoru, Hellenurme ja Nõuni kaupluse.

Eleringi juht: meie mure ei ole elektri kõrge, vaid liiga madal hind

14.11.18 ... Eleringi juhi Taavi Veskimäe sõnul ei võimalda elektri madal hind investeerida.

Nafta hinnad jätkasid kiirenevas tempos langust

14.11.18 ... New Yorgi ja Londoni toorainebörsidel liikusid nafta hinnad teisipäeval kiirenevas tempos allapoole.

Itaalia keeldus Euroopa Komisjoni nõutud eelarvekärbetest

14.11.18 ... Itaalia valitsus keeldus teisipäeval ootuspäraselt Euroopa Komisjoni nõutud eelarvekärbetest. Valitsuse hinnangul on eelarve sellisel kujul vajalik, et majandust elavdada.

Paljud kaugküttefirmad tõstavad hinda

13.11.18 ... Puidu ja gaasi kallinemise tõttu on paljud kaugküttefirmad sunnitud hinda tõtsma. Konkurentsiameti menetluses on praegu 15 hinnatõusutaotlust erinevatelt küttefirmadelt.

Elatustasemete ühtlustumise tõttu tuleb Eesti tööandjatel läbi saada Lätita

13.11.18 ... Kui veel paar aastat tagasi moodustasid suurema osa Eesti välistööjõust lätlased, siis umbes aasta tagasi hakkas see muutuma - Läti kasvanud elatustase jättis lõunanaabreid Eesti tööjõuturult üha enam kõrvale. Nüüd astuvad Eestisse tööle saabujad maha valdavalt Kiievi bussilt.

Pikk intervjuu I Leedo: pankrotti peetakse tondiks, aga see on üks äri osa

13.11.18 ... Eestis peetakse pankrotti tondiks, aga USA-s, mida võetakse majandusvabaduse musternäidisena, on see tegelikult üks äri osa, ütles ettevõtja Vjatšeslav Leedo Margus Mullale antud pikas intervjuus.

Omniva võtab töösse kliendi soovidest lähtuva postipakkide logistika

13.11.18 ... Postipakke tellides saadab Omniva selle praegu vaikimisi aadressijärgsesse postkontorisse. Järgmisest aastast asub riiklik postiettevõte aga arendama kliendikeskset logistika infosüsteemi, mis võimaldab saadetisi aadressi asemel saajaga seostada, mis võimaldab kliendil suunata pakki endale sobivasse kättesaamiskohta.

Kohus otsustab Saaremaa Laevakompanii võimaliku pankroti järgmisel nädalal

13.11.18 ... Pärnu maakohtu Saaremaa kohtumaja otsustab Vjatšeslav Leedole kuuluva Saaremaa Laevakompanii pankroti võimaliku välja kuulutamise järgmisel nädalal.

Doktoritöö: kaugtöö on tööea pikendamiseks soodne võimalus

13.11.18 ... Kaugtöö on vaimse töö tegijate hulgas üha rohkem levinud. See omakorda eeldab ka tööandjatelt enam pingutust töö korraldamisel. Kaugtöö eelis on peamiselt paindlikkus töötaja jaoks, kellel on võimalik ise valida töötamise aeg ja koht.

Eestis oli transpordi kallinemine võrdluses teiste EL-i riikidega hüppelisem

13.11.18 ... Kuigi kütuste kallinemine kasvatas kõikjal Euroopas inflatsiooni, torkas Eesti silma teistest kiirema transpordi kallinemisega.

Tööjõu voolavus lööb viimaste aastakümnete rekordit

13.11.18 ... Sel aastal on igas kvartalis umbes seitse protsenti töötajaist omal soovil senise tööandja juurest lahkunud ja alustanud tööd kellegi teise heaks.

Eesti Energia tahab teha Lüganuse valda põlevkivikaevandust

13.11.18 ... Eesti Energia läks uuele katsele, et rajada Lüganuse valda Eesti suuruselt teist põlevkivikaevandust, mis annaks tööd umbes 700 inimesele.

Küttepuude hind saab igal kuul hagu alla, käes on rekordtase

13.11.18 ... Küttepuidu aastane hinnakasv on olnud 31 protsenti, millega see on roninud oma rekordtasemele. Kalli hinna taga on müüjate ülemöödunudaastane motivatsioonipuudus ja mullune vesine talv.

Nafta hinnad langesid taas - Saudi kärpeteatest hoolimata

13.11.18 ... Nafta börsihinnad New Yorgis ja Londonis liikusid taas miinusesse, seda hoolimata Saudi Araabia avaldusest toodangut kärpimise kohta.

Toornafta hinnad pöördusid tõusule

12.11.18 ... Toornafta hinnad maailmaturul pöördusid esmaspäeval pärast kümnepäevast langust tõusule.

Toetuse kadumine pidurdab päikeseelektrijaamade rajamist

12.11.18 ... Tänavu suure hoo sisse saanud päikeseelektrijaamade rajamine pidurdub järgmisel aastal järsult, sest toetus päikeseelektri suurtootjatele kaob. Tulevikus jääb päikesejaamade rajamine üldse riigi toeta.

Visit Estonia tahab neljakordistada Eestit külastavate Aasia turistide arvu

12.11.18 ... EAS-i turismiarendamise keskus Visit Estonia on seadnud eesmärgiks tõsta Eestit külastavate Aasia turistide arv viie aastaga neljakordseks.

Eesti Raudtee Suurtüki kinnistu müük kolme miljoniga kukkus läbi

12.11.18 ... Riigile kuuluva infrastruktuuriettevõtte Eesti Raudtee plaan müüa enampakkumisel kolme miljoni eurose alghinnaga Tallinna vanalinna kõrval asuv Suurtüki 12 kinnistu kukkus läbi.

Soome turistide arv langes kümne aasta madalaimale tasemele

12.11.18 ... Tänavu kolmandas kvartalis langes Eestit külastanud Soome turistide arv tasemele, mis oli viimati nii madal 2008. aastal. Seevastu kasvas erakordselt soojast suvest hoolimata eestlaste välisreiside arv.
läti 100
"Läti mäng"

PRAEGU VIKERRAADIOS
vaata

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: