Majandus

Kinnisvaraeksperdid ennustavad hinnakasvu taltumist

15.08.22 MAJANDUS ... Maa-ameti andmetel tehti juulis Eesti kinnisvaraturul 17 protsenti vähem tehinguid kui aasta tagasi ning 15 protsenti vähem kui eelnenud kuul. Korterite hinnatõus on jätkunud kiires tempos, kuid kinnisvaraeksperdid usuvad, et kaua see enam kesta ei saa.

Rõivatootja Baltika müüs osa Ivo Nikkolo kaubamärkidest

15.08.22 MAJANDUS ... AS Baltika ja Niul OÜ sõlmisid eelmisel nädalal müügilepingu, mille alusel läks ostja omandisse osa Ivo Nikkolo kaubamärkidest. Tehingust tekkinud vahendite abil on võimalik rahastada Baltika kontserni põhitegevust, projekte ning investeeringuid, ütles tegevjuht.

Tallinna Vesi tahab vee hinda tõsta

15.08.22 MAJANDUS ... Pealinlastele veeteenust pakkuv Tallinna Vesi taotleb konkurentsiametilt teenuse hinna tõstmist keskmiselt 26 senti kuupmeetri kohta. Ettevõte põhjendas taotlust elektrienergia märkimisväärse kallinemisega.

OTSE kell 11 teisipäeval: elektrituru reformi tutvustav pressikonverents

15.08.22 MAJANDUS ... Teispäeval kell 11 algaval pressikonverentsil tutvustavad elektrituru reformi eelnõu ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan, energeetika asekantsler Timo Tatar, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri nõunik Märt Ots ning konkurentsiameti energia- ja taristuosakonna juhataja Margus Kasepalu. ERR.ee näitab pressikonverentsi otseülekandes.

Teisipäeval tõuseb elektri hind veelgi

15.08.22 MAJANDUS ... Teisipäeval on päeva keskmine elektrihind elektribörsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas 479 eurot megavatt-tunni kohta, ajalooliselt on varem Eestis vaid korra elektri hind kõrgem olnud.

Saarde vallas algavad Utilitase tuulepargi ehitustööd

15.08.22 MAJANDUS ... Pärnumaal Saarde vallas algavad sel nädalal Utilitase rajatava tuulepargi ehitustööd. Üheksa tuulikuga Saarde tuulepark oleks ettevõtte teatel Eesti moodsaim ning eeldatav aastatoodang 135 GWh teeks sellest Eesti suurima toodanguga tuulepargi.

Juulis kinnisvaraturul tehingute arv vähenes

15.08.22 MAJANDUS ... Maa-ameti andmetel tehti juulis Eesti kinnisvaraturul 3900 ostu-müügitehingut, mida on 17 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal ning 15 protsenti vähem kui eelnenud kuul.

Töötute arv vähenes aastaga 5600 inimese võrra

15.08.22 MAJANDUS ... Statistikaameti andmetel oli tänavu teises kvartalis tööjõus osalemise määr 73,1 protsenti, tööhõive määr 68,8 protsenti ja töötuse määr 5,8 protsenti. Töötuid oli 41 700, mida on 5600 võrra vähem kui aasta tagasi, kuid 2100 võrra rohkem kui tänavu esimeses kvartalis.

Eesti likviidsusreserv kahanes poole aastaga 2,4 miljoni euro võrra

15.08.22 MAJANDUS ... Eesti likviidsusreservi mahu turuväärtus vähenes poole aastaga ligi 2,4 miljoni euro võrra, ministeerium selgitab seda riigikassas oma raha hoidvate isikute rahavoo juhtimisega.

Tuhanded britid ähvardavad jätta oktoobrist energiaarved maksmata

14.08.22 MAJANDUS ... Tuhanded britid ähvardavad mitte maksta oma gaasi- ja elektriarveid. Kodanikuallumatuse liikumine kogub hoogu, sest energiahinnad on paari kuuga tõusnud üle 50 protsendi.

Elektri hind tõuseb esmaspäeval taas väga kõrgele

14.08.22 MAJANDUS ... Esmaspäeval on elektri hind elektribörsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas keskmiselt 462 eurot megavatt-tunni kohta, mis on selle nädala keskmisest 100 euro võrra rohkem.

Ekspert: sügisel võib oodata kinnisvarahindade langust

12.08.22 MAJANDUS ... Kinnisvarahinnad tegid viimase poole aasta jooksul hüppelise kasvu üles, kuid nüüd on kätte jõudnud aeg, kus hinnad hakkavad langema ja ka pakkumisi on turul rohkem, ütles kinnisvaraportaali KV.EE tegevjuht Tarvo Teslon.

Tartus ja linna lähivaldades kerkib vee hind

12.08.22 MAJANDUS ... AS Tartu Veevärk andis teada, et oktoobrist tõusevad Tartus veeteenuste hinnad, ka Tartu lähivaldades tegutsev Emajõe Veevärk teatas, et nende hinnad kerkivad septembris, kirjutab Tartu Postimees.

Ehituspoodide kliendid ootavad suvekuudel kauba kättesaamist nädalaid

12.08.22 MAJANDUS ... Eesti ehituspoodide tarneajad ületavad suvekuudel tihti klientidele lubatut, tellimuste kohaletoimetamist tuleb oodata vahel mitmeid nädalaid.

Tallinna börsi juht: Tallinna börsi olukord paraneb

12.08.22 MAJANDUS ... Olukord Tallinna börsil ei ole halb ning pigem on oodata uute ettevõtete ja investeeringute lisandumist aasta teises pooles, rääkis Tallinna börsi juhatuse esimees Kaarel Ots.

Merike Saks: Muugal seisvat väetist pole võimalik Eesti tootjatele müüa

11.08.22 MAJANDUS ... Eesti põllumehed ei saa Muugal ladustatud sanktsioneeritud väetiselaadungeid endale, sest seadus ei luba müügipiiranguga kaupa riigistada ja realiseerida, teatas rahandusministeeriumi kantsler Merike Saks.

Taastuvenergia vähempakkumisel jäi garanteeritud tulu ülempiiriks 35 eurot

11.08.22 MAJANDUS ... Vähempakkumisel kuulutati võitjaks 12 pakkumist, mille kogutoodang on 540 gigavatt-tundi. Riigi garanteeritav müügitulu jääb vähempakkumise tulemusel vahemikku 19–35 eurot megavatt-tunni eest.

Valitsus peab leidma taasterahastust välja arvatud projektide asemele uued

11.08.22 MAJANDUS ... Kuna valitsus otsustas taastekavast Tallinna haigla, Rohuküla raudtee ja multifunktsionaalsed kopterid välja arvata, tuleb leida uued projektid, mida 260 miljoni euro eest rahastada, samuti tuleb kuidagi katta vahepeal kallimaks läinud projektide kulud.

Kristo Sepp: Eesti ärikinnisvara arendus peaks õppust võtma Põhjamaadest

11.08.22 ARVAMUS ... Tallinna infrastruktuur on jäänud ajale jalgu: praegused kaubanduse ja avalike teenuste pinnad ei ole kergesti ligipääsetavad ning linnaplaneerimine ei toeta ühiskonna muutunud vajadusi. Eesti ärikinnisvara arenduses ja infrastruktuuri rajamises peaks õppust võtma Põhjamaadest, kus ühistransport, kaubandus ja teenused on koondatud ühte kohta, kirjutab Kristo Sepp.

Eesti Raudtee juht: kaubaveo maht on vähenenud üle poole

11.08.22 MAJANDUS ... Eesti Raudtee juhatuse esimees Kaido Zimmermann ütles ERR-ile antud intervjuus, et piiri tagant tuleva kaubaveo maht on Eestisse vähenenud üle poole üheksalt rongilt 3,5 rongini päevas. 2006. aastal võttis Eesti Raudtee Venemaa suunalt ööpäevas vastu keskmiselt 32,4 rongi.

A. Le Coqi uueks juhiks saab Jaanus Vihand

11.08.22 MAJANDUS ... Alates 1. septembrist saab A. Le Coqi pikaaegse juhi Tarmo Noopi asemel ettevõtte uueks juhiks Jaanus Vihand.

Kütusemüüja: enne kui hinnad alla tulevad, käime sügisel kahe euro peal uuesti ära

11.08.22 MAJANDUS ... Enne kui mootoribensiini ja diislikütuse hinnad alla tulevad, peavad nad veel korra üles minema, sest praeguste kõrgete hindadega kütuste tarbimise märgatavat kukkumist ei toimunud, ütles Terminal Oil Grupi juhatuse liige Raido Raudsepp.

Tee-ehitaja: kui riik vastu ei tule, läheme kohtusse

11.08.22 MAJANDUS ... Ehitusel kasutatavate materjalide hinnad on kevadega võrreldes langenud, kuid siiski märgatavalt kõrgemad kui enne Vene-Ukraina sõda. Teede-ehitajad ootavad, et riik neile kallinenud ehituskulusid rohkem kompenseeriks, vastasel juhul pöörduvad ettevõtjad kohtusse.

Vene gaas liigub Lätti Eestit läbiva torulõigu kaudu

11.08.22 MAJANDUS ... Vene riiklik gaasifirma Gazprom taastas gaasitarne Lätti, kuhu see liigub Eestit läbiva Eleringile kuuluva torujuhtme lõigu kaudu, kuid kogu ühendust ja sealhulgas Eesti lõiku opereerib Läti süsteemihaldur.

Tallinna Sadam lõpetab Paljassaare sadamas tegevuse

10.08.22 MAJANDUS ... Tallinna sadam teatas, et lõpetab Paljassaare sadamas tegevuse.

Ots: Nord Pooli elektribörsi reeglid vajavad reformimist

10.08.22 MAJANDUS ... Kogu Nord Pooli elektribörsi reeglid vajavad ülevaatamist ja reformimist, sest viimase pakkuja süsteem ei pruugi olla parim, ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvani nõunik ning endine konkurentsiameti juht Märt Ots.

Haljala valla elanikud võitlevad lubjakivikarjääri vastu

10.08.22 EESTI ... Haljala vallavalitsus ja keskkonnaamet plaanivad Sagadi mõisa kõrvale paekarjääri, Paasi, Vihula ja Adaka küla ning mitmed teised kohalikud inimesed on mures kaevanduse rajamisest tulenevate tagajärgede pärast.

Maksutulu kasvas esimesel poolaastal 16 protsenti

10.08.22 MAJANDUS ... 2022. aasta esimese kuue kuuga tasuti maksu- ja tolliametile 5,62 miljardit eurot makse, mis on 16 protsenti rohkem kui mullu. Sellest juuni maksutulu moodustas 1,089 miljardit eurot, mis on aasta varasemast 18 protsenti enam. Aasta esimese kuue kuuga on eelarvest täidetud 51 protsenti.

Riigikontroll: töötukassal puudub ülevaade, kas koolitustest on ka kasu

10.08.22 MAJANDUS ... Ehkki töötukassa pakub koolitusi üha rohkem ja selleks kulub aina suuremaid summasid, puudub töötukassal ülevaade sellest, kas koolitusest on uue töö leidmisel kasu, märkis riigikontroll oma analüüsis.

Pensionifondide vara kahanes teises kvartalis kuni kümme protsenti

10.08.22 MAJANDUS ... Kohustuslike pensionifondide varad kahanesid teises kvartalis kümme protsenti ja vabatahtlike pensionifondide varad kuus protsenti, teatas Eesti Pank.

Sutter: reguleeritud elektrihind võib osutuda fikseeritud lepingust kallimaks

09.08.22 MAJANDUS ... Elektri universaalteenus ei pruugi olla klientidele parim lahendus, sest turult võib saada ka paremaid pakkumisi, ütles Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter. Energiaettevõtte endise juhatuse esimehe Sandor Liive hinnangul on aga universaalteenuse loomine hädavajalik ning tagab kindlasti märksa madalama hinna kui näiteks tänavu juulis olnu.

Järvan: elektri universaalteenusele üleminejad ei pea leppetrahve kartma

09.08.22 MAJANDUS ... Elektri universaalteenusele üle minna soovivad kodud ei pea uue eelnõu kohaselt oma senisele elektripakkujale leppetrahve maksma, ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan. Teenus on aga suunatud üksnes kodutarbijatele ning ettevõtted sellega liituda ei saa.

Õliühing: kütusemüük väheneb kiirenevas tempos

09.08.22 MAJANDUS ... Maksuameti mootorikütuste müügi koondandmed näitavad, et eelmise aastaga võrreldes vähenes juulikuu kütusemüük pea kümnendiku. Kui mootoribensiini puhul on langustrend olnud selge alates maikuust, siis juulis vähenes ka diislikütuse müük ligi kaheksa protsenti.

Liive: Nord Pooli läbipaistvust tuleks suurendada enne kui see prügikasti visata

09.08.22 MAJANDUS ... Eesti Energia endise juhatuse esimehe Sandor Liive sõnul tuleks elektribörs Nord Pool muuta senisest märksa läbipaistvamaks ning tuua välja konkreetsed põhjused, miks elektri hind mingil päeval nii kõrgele kerkib.

Juuni eksport ja import kasvasid aastaga veerandi võrra

09.08.22 MAJANDUS ... Eesti kaupade eksport juunis kasvas võrreldes 2021. aasta sama kuuga 26 ning import 24 protsenti, näitavad statistikaameti andmed. Kaubavahetuse puudujääk oli 284 miljonit eurot.

Majandusministeerium sai valmis elektri universaalteenuse eelnõu

09.08.22 MAJANDUS ... Majandusministeerium sai valmis uue valitsuse keskseks lubaduseks oleva elektrituruseaduse ja konkurentsiseaduse muutmise eelnõu, mis kehtestaks kodutarbijatele võimaluse osta elektrit universaalteenusena ning sätestab alused universaalteenusena müüdava elektri hinna määramiseks.

Elering põhjendab Eesti ja Soome elektrihinna mäekõrgust vahet pudelikaelaga

09.08.22 MAJANDUS ... Elektri hind elektribörsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas ületas 3. augustil hinda Soomes rohkem kui sajakordselt ning on ka teistel päevadel sageli põhjanaabrite omast kõrgem. Eleringi esindaja sõnul tuleneb hinnaerinevus sellest, kui ülekandevõimsus kahe hinnapiirkonna vahel ammendub, kuid pudelikael loodetakse kõrvaldada EstLink 3 rajamisega.

Adveni Tallinna kliendid liidetakse Utilitase kaugkütte võrgupiirkonnaga

08.08.22 MAJANDUS ... Alates 1. oktoobrist liituvad Adveni Tallinnas asuvate võrgupiirkondade kaugküttekliendid Utilitase võrgupiirkonnaga, kuna maagaasi kõrge maksumus on eri võrgupiirkondades kaasa toonud suure erinevuse kaugküttehindades.

Elektri hind langeb teisipäeval kolmandiku võrra

08.08.22 MAJANDUS ... Kui esmaspäevane keskmine elektri hind Eestis oli ajaloo kõrgeim, siis teisipäeval on elekter elektribörsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas esmaspäevaga võrreldes keskmiselt kolmandiku võrra odavam.

Varude keskus läks gaasi talvise kriisivaru täitmiseks kolmandale katsele

08.08.22 MAJANDUS ... Eesti varude keskus kuulutas välja kolmanda hanke, et täis saada valitsuse poolt pandud eesmärk ja soetada eelolevaks talveks kokku üks teravatt-tund riiklikku gaasivaru. Kahe hankega on seni soetatud sellest viiendik.

Välisturistid leidsid juunis uuesti tee Eesti majutusasutustesse

08.08.22 MAJANDUS ... Juunis peatus Eesti majutusettevõtetes ligi 337 000 turisti, mis ületab mullust sama perioodi taset 56 protsendiga, teatas statistikaamet.

Eesti viljasaak tõotab tulla hea, kuid hinnalangus sõltub maailmaturust

07.08.22 MAJANDUS ... Sel nädalal alanud teraviljaeksport Ukrainast on juba mõnevõrra langetanud teravilja börsihinda. Koduse toidukorvi hinda mõjutab, kui palju suudetakse vilja eksportida maailmas. Seejuures tõotab Eesti tänavune viljasaak tulla hea.

Elektri hind on esmaspäeval rekordiliselt kõrge

07.08.22 MAJANDUS ... Esmaspäeval on päeva keskmine elektrihind elektribörsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas 501 eurot megavatt-tunni kohta. Tipptunnil tõuseb hind 861 euroni.

Hinnad tõusid aastaga 22,8 protsenti

05.08.22 MAJANDUS ... Eesti hinnatõusu peegeldav tarbijahinnaindeks tõusis aastaga 22,8 protsenti, näitavad statistikaameti juulikuu andmed.

Langev viljahind annab lootust vältida ulatuslikke toidukriise

05.08.22 MAJANDUS ... Vilja hind on suvega langenud ja toidukriiside tekkimise oht maailmas on kevadega võrreldes madalam. Langenud on ka paljude teiste toormete hinnad, kuid Eestis ostukorvi hinna langust siiski loota ei tasu.

Eesti Energia kasum oli teises kvartalis pea kolm korda suurem kui mullu

04.08.22 MAJANDUS ... Eesti Energia puhaskasum oli teises kvartalis 33 miljonit eurot, mis on pea kolm korda rohkem kui mullu. Müügitulu kasvas aastatagusega võrreldes kolmveerandi võrra.

Inglise keskpank tõstis intressimäärasid 0,5 protsenti

04.08.22 MAJANDUS ... Ühendkuningriigi keskpangaks olev Inglise keskpank (Bank of England) teatas neljapäeval, et tõstab intressimäära 0,5 protsenti. Tegemist on suurima intressimäärade tõstmisega Ühendkuningriigis viimase 25 aasta jooksul, vahendab The Wall Street Journal.

Valitsus algatab Liivi lahe tuulepargi elektriühenduseks eriplaneeringu

04.08.22 MAJANDUS ... Valitsus algatab Liivi lahte elektriühenduse kavandamiseks eriplaneeringu, mis võimaldaks Eesti Energia rajatava meretuulepargi ühendamist maismaa põhivõrguga.

Surugaasi kõrge hind on muutnud huvi CNG-autode vastu pea olematuks

03.08.22 MAJANDUS ... CNG ehk surugaasi kõrge hind sunnib inimesi tarbimisharjumusi muutma. Nii sõidavad ka surugaasiautode omanikud praegu pigem bensiiniga ning huvi CNG autode ostmise vastu enam pole.

Läti minister: Eesti ja Leedu LNG-terminali ning Läti hoidlaga elame talve üle

03.08.22 MAJANDUS ... Eestisse rajatav LNG-terminal on oluline kogu regiooni energiajulgeoleku jaoks, ütles Läti majandusminister Ilze Indriksone Paldiskis. Terminaliehitus on graafikus ning see peaks valmima novembri lõpuks.

Vaata otse

Kuula otse

anna oma hääl!

kuula "juuksurit"

ERR pakub tööd

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: