Majandus

Finest Bay peab tunneli eriplaneeringu taotlusele lisainfot esitama

21.02.19 ... Eesti ja Soome vahelise raudteetunneli eriplaneeringu taotlev Finest Bay Area Development peab rahandusministeeriumi palvel esitama lisainfot.

Estonia kaevanduse mahajäetud käikude kohale kerkib päikeseelektrijaam

21.02.19 ... Eesti Energia plaanib rajada Estonia kaevanduse mahajäetud kaevanduskäikude kohale päikesepargi, mille alusmäe rajamiseks kasutatakse põlevkivikaevandamise kõrvalproduktina tekkivat lubjakivi.

Browder plaanib Swedbanki vastu rahapesu asjus kuriteoteate esitada

21.02.19 ... Kremli kriitikust finantsist Bill Browder plaanib Swedbanki väidetava rahapesu asjus kuriteoteate esitada.

Läti: Rail Balticu valmimine lükkub kindlasti mitu aastat edasi

21.02.19 ... Läti transpordiministri Talis Linkaitsi sõnul võtab Rail Balticu valmimine varem planeeritust vähemalt kaks aastat kauem aega ning läheb oluliselt kallimaks.

Eesti ja Rootsi finantsinspektsioon uurivad ühiselt väiteid Swedbanki kohta

21.02.19 ... Eesti ja Rootsi finantsinspektsioon teatasid, et alustasid ühisuurimist Rootsi meedia väidete kohta, mille kohaselt võis läbi Swedbanki liikuda kahtlast raha.

Kurz: Austria toetab USA vastuseisust hoolimata Nord Streami

21.02.19 ... Viin on huvitatud stabiilsetest gaasitarnetest ja jätkab gaasijuhtme Nord Stream 2 toetamist USA vastuseisust hoolimata, ütles Austria kantsler Sebastian Kurz kolmapäeval.

USA väärtpaberi- ja börsikomisjon algatas Danske uurimise

21.02.19 ... Taani Danske teatas, et USA väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC) algatas panga Eesti filiaali rahapesuskandaali tõttu uurimise, kirjutab Reuters.

Trump ähvardas taas kehtestada Euroopa autodele imporditollid

21.02.19 ... USA president Donald Trump ähvardas kolmapäeval kehtestada Euroopa autodele imporditollid, kui tal ei õnnestu Euroopa Liiduga kaubanduslepet sõlmida.

FI kutsub Taani finantsjärelevalvet avaldama kõik Danske juhtumiga seotud dokumendid

20.02.19 ... Eesti finantsinspektsioon kutsub Taani finantsjärelevalvet DFSA üles avaldama kogu Danske panga rahapesujuhtumiga seotud dokumente.

ERR Riias: Lätis on Swedbanki juhtum juba mitu aastat tagasi lõppenud asi

20.02.19 ... Läti Swedbank on probleemsete mitteresidentide arved juba ammu sulgenud ja tegu on mitu aastat vanade juhtumitega, mille eest Swedbanki ka trahviti. Läti peaminister Krišjanis Karinš aga teatas kolmapäeval, et uus valitsus on otsustanud kogu riigi rahandussektoris läbi viia põhjaliku kapitaalremondi.

Kitt: meedias avaldatud numbrid ei ole meile tuttavad

20.02.19 ... Swedbank Eesti juhatuse esimees Robert Kitt ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et ei tea, millistest väidetavatest ülekannetest Rootsi ajakirjanduses räägitakse.

Maanteeameti uurimine näitab Ida-Viru ühistranspordikeskuses hulka vigu Sebe kasuks

20.02.19 ... Peatuste vahemaa, mis kirjutati tegelikust viis korda pikemaks, väljumised, mis toimusid ainult paberil, ja esialgsetel andmetel üle 115 000 euro kahju – need on Ida-Viru ühistranspordikeskuses käimasoleva maanteeameti uurimise senised tulemused. "Pealtnägija" küsis, kas ühistranspordikeskus, kes pidanuks märkama, et graafikud kubisevad vigadest, mis on kasulikud bussifirmale Sebe, oli rumal või mängis hoopis rolli see, et riigi poolel oli pumba juures ema ja erafirma poolel tütar.

Neivelt: pankadel pole mingit huvi rahapesule kaasa aidata

20.02.19 ... Pangandusekspert Indrek Neivelti sõnul ei ole pankadel mingit huvi rahapesule kaasa aidata, sest nad ei saa sellest kasu.

Raasuke: Danske laenude müügi üle on pikalt arutatud

20.02.19 ... Turuosalistel on tõenäoliselt päris hea ülevaade sellest, milline on Danske panga Eesti filiaali laenuportfell, leiab Luminori panga juht Erkki Raasuke, kelle sõnul on laenude müügi üle pikka aega diskussioone peetud. Finantsinspektsioon kinnitab, et Danske laenuklientide tingimused müügiga kannatada ei tohi.

Swedbanki juht: see on olnud dramaatiline päev

20.02.19 ... Swedbanki president ja tegevjuht Birgitte Bonnesen tõdes ajakirjanikele esinedes, et tänane päev on panga jaoks olnud küllalt dramaatiline, kuid kuna neil pole kogu infot, millele tuginedes Rootsi telekanal SVT oma kajastused tegi, on neil keeruline ka midagi spetsiifilisemalt kommenteerida.

Danske laenuportfelli vastu on seni ainsana huvi näidanud Coop Pank

20.02.19 ... Siiani on vaid Coop Pank selgelt välja öelnud, et on Danske laenuportfellist huvitatud, teised pangad ei ole oma otsust veel teinud. Danske peab Eestis uksed kinni panema kaheksa kuu jooksul.

FI: Danskest makseid saanud Swedbank pole automaatselt rahapesija

20.02.19 ... Finantsinspektsioon andis omapoolse selgituse meedias avaldatud informatsioonile, mille kohaselt Swedbank grupi ettevõtete kaudu on liikunud kahtlast raha.

Meedia: Swedbankil lasub kahtlus Danskega seotud rahapesus

20.02.19 ... Rootsi ringhäälingu SVT andmeil kahtlustatakse Rootsi pangas Swedbankis ulatuslikku ja süstemaatilist rahapesu, mis kestis pea aastakümne ning oli seotud Danske Banki Balti üksustega.

Air Baltic lõpetab sügisest Boeing 737 lennukitega lendamise

20.02.19 ... Läti riiklik lennufirma Air Baltic lõpetab käesoleva aasta sügisel Boeing 737 lennukitega lendamise, mis on esialgselt plaanitust aasta varem.

WSJ: Saksamaa mõtleb lubada Huawei oma 5G võrgu turule

20.02.19 ... Saksamaa mõtleb anda Hiina telekomifirmale Huaweil loa osaleda Saksa 5G võrgu taristu ehituses, kuigi mitu lääneriiki peab firma seadmeid julgeolekuohuks.

Tallinna-Stockholmi laevaliinil saab taas iga päev sõita

20.02.19 ... Tallinki kruiisilaev Baltic Queen jõudis tagasi Poola laevaremonditehasest ja seega taastub igapäevane laevaliiklus Tallinna ja Stockholmi vahel.

Poliitikud ja teadlased arutasid esimest korda koos teaduse lisaraha jagamise üle

20.02.19 ... Täna hommikul kogunesid Eesti Teaduste Akadeemiasse teadlased ja poliitikud, et arutada selle üle, kuidas peaks jagunema teadusele antud lisarahastus. Kohal olid ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ning haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning teiste ministeeriumide esindajad.

Keskmine liikluskindlustuse aastamakse kasvas mullu 142 euroni

20.02.19 ... Eesti liikluskindlustuse fondi (LKF) andmetel oli eelmise aasta keskmine liikluskindlustuse aastamakse 142 eurot, kasvades aastaga üheksa protsenti.

Vitsur: Eesti turule Danske kadumine suurt mõju ei avalda

19.02.19 ... Danske panga kadumine ei avalda Eesti turule suurt mõju ning Eesti äritegevus pigem võidab sellest, ütles majandusekspert Heido Vitsur.

Soome finantsjärelevalve andis Nordea rahapesu uurimistulemused üle politseile

19.02.19 ... Soome finantsjärelevalve amet lõpetas oma uurimise seoses Nordea panga väidetava seotusega Danske panga rahapesuskandaalis. Amet andis uurimistulemused üle politseile.

Danske peab müüki panema miljardi euro suuruse laenuportfelli

19.02.19 ... Eestis oma tegevuse lõpetava Danske panga Eesti filiaali laenuportfelli maht on 1,06 miljardit eurot ehk umbes 5 protsenti Eesti turuosast, mis tuleb mõnele teisele pangale või krediidiandjale maha müüa.

Briti minister peab Honda tehase sulgemist muserdavaks

19.02.19 ... Honda otsus sulgeda oma tehas Ühendkuningriigis Swindonis ja sellega kaotada 3500 töökohta on muserdav, ütles Briti äriminister Greg Clark teisipäeval.

Finantsinspektsiooni kolm ettepanekut, mida pole seni kuulda võetud

19.02.19 ... Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler loetles kolm ettepanekut, kuidas muuta õigusraamistikku lähtuvalt Danske kaasuse õppetundidest.

Danske Bank sulgeb kõik Baltimaade ja Venemaa ärid

19.02.19 ... Danske Bank otsustas sulgeda kõik oma tegevused Balti riikides ja Venemaal.

EBA alustas Eesti ja Taani pangandusjärelevalve suhtes ametlikku uurimist

19.02.19 ... Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) alustas esmaspäeval ametlikku uurimist, kas Eesti ja Taani pangandusjärelevalve on seoses Danske rahapesujuhtumiga rikkunud Euroopa Liidu seadust.

Danske pank peab Eesti filiaali kaheksa kuu jooksul sulgema

19.02.19 ... Finantsinspektsiooni juhatus tegi teisipäeval Taani panganduskontsernile Danske Bank ettekirjutuse, millega keelas panga filiaali tegevuse Eestis.

Viru Keemia Grupp jõudis üle nelja aasta kasumisse

19.02.19 ... Viru Keemia Grupi (VKG) 2018. aasta auditeerimata puhaskasum oli 24,9 miljonit eurot – viimati lõpetas VKG majandusaasta puhaskasumis 2014. aastal.

Amet pani 5G sagedusalad avalikule konkursile

19.02.19 ... Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) kuulutas välja avaliku konkursi sageduslubade andmiseks sagedusalas 3410 - 3800 MHz.

Ettevõtjaportaal võimaldab kolm liigutust nüüd korraga teha

19.02.19 ... Äriregistri ettevõtjaportaalis saab nüüdsest uue ettevõtte asutamise käigus registreerida loodav isik kohe ka käibemaksukohustuslaseks ning anda teada sinna tööle asuvad inimesed.

Venemaa koostas majandust kahjustavate välisriikide pingerea

19.02.19 ... Ukraina jõudis 2018 Venemaale majanduskahju tekitajate seas Euroopa Liidu ja USA järel kolmandale kohale, vahendas Peterburi portaal fontanka.ru Vene majandusministeeriumi teadet.

Kinnisvarakuulutuste turul on konkurents tihenenud

19.02.19 ... Viimasel paaril aastal monopoolses seisus olnud Postimees Gruppi kuuluvad kinnisvaraportaalid City24 ja KV on kaotanud viimasel poolaastal turuosa, väidab konkureeriv portaal Kinnisvara24 enda kogutud statistika põhjal.

Kudrin: Calvey vahistamine tekitas Vene majanduse jaoks hädaolukorra

18.02.19 ... USA investori Michael Calvey vahistamine on tekitanud Venemaa majanduse jaoks hädaolukorra, ütles riikliku kontrollikoja juht Aleksei Kudrin esmaspäeval.

"Välisilm" tegi vahekokkuvõtte Nord Stream 2 arengust

18.02.19 ... Saade "Välisilm" käsitles esmaspäeval pikemalt gaasitoruga Nord Stream 2 seonduvat temaatikat. Küsimust kajastasid ERR-i korrespondendid Brüsselis, Washingtonis ja Moskvas ning stuudios rääkis sellel teemal Elering AS-i juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Moskva ärgitas vabastama Venezuela riigifirmade vara USA kontodel

18.02.19 ... Venezuelasse humanitaarabi saatmise asemel tuleks vabastada 11 miljardi dollari väärtuses Venezuela riigifirmade varasid, mis on külmutatud nende kontodel USA-s, teatas Moskva esmaspäeval.

EL lubas USA imporditollide korral Euroopa autodele kiiresti vastata

18.02.19 ... Euroopa Liit annab kiire ja tõhusa vastuse, kui USA peaks kehtestama Euroopa autodele imporditollid, teatas Euroopa Komisjon esmaspäeval.

Briti meedia: Honda sulgeb Ühendkuningriigis autotehase

18.02.19 ... Honda sulgeb Lääne-Inglismaal autotehase, mis võib tuua kaasa 3500 töökoha kadumise ja on järjekordne löök Brexitist häiritud Briti majandusele, edastas Briti meedia esmaspäeval.

Edelaraudtee rekonstrueerib Lelle-Türi lõigul 28 kilomeetrit raudteed

18.02.19 ... Edelaraudtee Infrastruktuuri AS kuulutas välja hanke, et leida Lelle-Türi 28 kilomeetri pikkusele raudteelõigule rekonstrueerija. Hinnanguliselt 12 miljonit eurot maksev töö peaks valmima oktoobris ja võimaldama lõigu ulatuses sõita rongidel kuni 120 kilomeetrit tunnis.

Rostehhi juht: USA sanktsioonid sunnivad lennukitootmist edasi lükkama

18.02.19 ... Lennuki MC-21 tootmise algus, millest Venemaa lootis uut hinge oma tsiviillennukitööstusele, on USA sanktsioonide tõttu aasta võrra edasi lükkunud, teatas Vene relvatööstuskontserni Rostehh juht Sergei Tšemezov esmaspäeval.

EL: väikefirmad peaks leppeta Brexiti korral valmistuma kulude kasvuks

18.02.19 ... Euroopa Liit hoiatas esmaspäeval, et väikeettevõtted peaksid valmistuma suuremaks bürokraatiaks ja kuludeks juhul, kui Suurbritannia lahkub liidust leppeta.

Ülemiste keskus "pargi ja reisi" parkijaid tõrjuma ei asu

18.02.19 ... Kui Tallinnas asuv Kristiine kaubanduskeskus piirab esmaspäevast alates tasuta parkimise aega neljale tunnile, siis linna teises servas asuv Ülemiste keskus nn "pargi ja reisi" eesmärgil parkijaid tõrjuma ei asu.

Ettevõtjad: ehitusmaavarade kaevandamistasud on liiga kõrged

18.02.19 ... Ehitusmaavarade kaevandamisõiguse tasud on Eestis naabritega võrreldes ebaproportsionaalselt suured, leiavad Ehitusmaterjalide Tootjate Liit ja Mäetööstuse Ettevõtete Liit rahandusministrile saadetud pöördumises.

Pärnu laiendab kesklinna silla kolmerajaliseks

18.02.19 ... Pärnu linnavalitsuses valmisid Kesklinna silla laiendamise ja rekonstrueerimise projekteerimistingimused, mis näevad ette silla kolmerajaliseks ehitamise ning jalgratta- ja jalakäijate tee eraldamise.

Rahandusministeerium avaldab valimisplatvormide eelarvemõju hinnangu

18.02.19 ... Rahandusministeerium avaldab esmaspäeval tavapärase riigikogu valimistel osalevate erakondade valimisplatvormide eelarvemõju analüüsi. Portaalis ERR.ee näeb algusega kell 11 analüüsi tutvustavat pressikonverentsi.

Mürk-Dubout: Kuressaare liinil on nõudlus suuremale lennukile olemas

17.02.19 ... Tallinna lennujaama juht Piret Mürk-Dubout kinnitas, et Kuressaare lennuliinile on suuremat lennukit vaja, sest reisijate arv sellel liinil on iga aasta kasvanud.

Briti lennufirma Flybmi pankrot jättis sadu reisijaid lõksu

17.02.19 ... Briti regionaalse lennufirma Flybmi ootamatu pankrotistumise tõttu on Euroopas lõksu jäänud sadu reisijaid.
valimised 2019

Valijakompass

PRAEGU VIKERRAADIOS
tulihingelised valimisvideod
pane pea tööle!

Valijakompass

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: