Majandus

Venemaa: EL-i kliimatollid ohustaks energiaturvalisust

18.06.21 VÄLISMAA ... Euroopa Liidu kavandatavad kliimatollid, millega hakataks maksustama EL-väliste riikide importi, kui selle tootmisel ei ole järgitud sama rangeid keskkonnanõudeid kui Euroliidus, võivad hakata ohustama rahvusvahelist kaubandust ning sellega ka energiaturvalisust, hoiatas Venemaa.

Eesti elanike huvi auto rentimise vastu kasvab

17.06.21 MAJANDUS ... Koroonakriis jättis Eesti autorendifirmad ilma turistidest ning ettevõtted keskendusid kohalikele klientidele. Seni on see läinud hästi, sest huvi auto rentimise vastu kasvab. Neil ettevõtetel, kes aga kriisi ajal autoparki kärpisid, on praegu raske seda taastada, sest uute autode tarneajad on pikad.

Tallinna lisaeelarve läbis volikogus esimese lugemise

17.06.21 MAJANDUS ... Neljapäeval läbis Tallinna linnavolikogu istungil esimese lugemise 2021. aasta lisaeelarve, mille kohaselt suureneb linnaeelarve kogumaht 106 279 540 euro võrra.

Üle aastate kerkivad väikelinnadesse uued kortermajad

17.06.21 EESTI ... Üle mitmekümne aasta kerkivad väikelinnadesse uued kortermajad. Ruutmeetri hind on küll olemasoleva kinnisvaraga võrreldes kaks korda kallim, kuid arendajad usuvad, et ostujõulisi inimesi on ka väiksemates maakonnakeskustes.

MES jääb KredExi ja EAS-i liitmisest kõrvale lihtsuse kaalutlusel

17.06.21 MAJANDUS ... Valitsus on alustanud bürokraatia vähendamiseks ette valmistama KredExi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) liitmist, sarnaseid funktsioone põllumajanduses täitev Maaelu Edendamise Sihtasutus jääb esialgu liitmisest kõrvale. Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul on MES-i eraldiseisva üksusena vaja maapiirkonna toetamiseks, peaminister Kaja Kallase sõnul jääb MES liitmisest kõrvale, kuna kahe asutuse liitmine on lihtsam.

Tallinna postimaja ja kinohoone ümberehitus lükkub edasi

17.06.21 MAJANDUS ... Postimaja ja Coca-Cola Plaza kinohoone omanik Baltic Horizon Fund lootis ehitustöödega alustada juba tänavu kevadel, ent pandeemiast tingitud olukord on ka nende plaane muutnud ning ehitustööde alguse umbes aasta võrra edasi lükanud.

Pentus-Rosimannus: Enefiti Greeni börsile viimine sujub vastavalt plaanile

17.06.21 MAJANDUS ... Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on ettevalmistused Eesti Energia tütarfirma Enefit Greeni vähemusosaluse börsile viimiseks sujunud vastavalt plaanidele. Varem on riik teatanud plaanist energiafirma börsile viia hiljemalt tuleva aasta esimeses pooles.

Ülevaade: kuidas lastega naaberriikidesse reisida

17.06.21 EESTI ... Naaberriigid hakkavad eestlastele reisimiseks oma uksi avama, ent tingimused lastele on riigiti väga erinevad.

Huawei-seadus lükkub sügisesse, 5G sagedusalade konkurssi pole seni oodata

17.06.21 MAJANDUS ... Elektroonilise side seaduse vastuvõtmine, mis võimaldaks ka sidevõrkude turvalisuse määruse ehk Huawei seadmete võrgus keelustamise, lükkub seoses riigikogu istungjärgu edasilükkumisega sügisesse. See tähendab ka 5G sagedusalade konkursi veelgi edasi lükkumist.

Wise läheb Londoni börsile

17.06.21 MAJANDUS ... Varem Transferwise'i nime kandnud eestlaste asutatud Wise teatas neljapäeval plaanist minna Londoni börsile.

Martin Rajasalu: kui olla teadmatuses, siis ei saa puhata

17.06.21 ARVAMUS ... Inimesed peavad koroonatalvest puhkama, aga organisatsioonid seda endale lubada ei saa, kirjutab Martin Rajasalu.

Parvlaevad teevad pühade ajal saartele lisareise

17.06.21 MAJANDUS ... Kuivõrd saared on saabuvate pühade ajal populaarsed reisisihtkohad, teevad parvlaevad inimeste saartele viimiseks ja toomiseks lisareise.

Raierahu osas ootavad õigusselgust nii tööstus kui metsakaitsjad

17.06.21 MAJANDUS ... Kaebuste peale raiete peatamine mõjub negatiivselt sektori kindlustundele. Metsaomanikud ja puidutöösturid ootavad, et probleemi lahendaks õigusselgus, õigusselguse puudumises näeb probleemi ka kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks.

Eesti Posti kinnitusel pole kavas perioodika kojukande hinda tõsta

17.06.21 MAJANDUS ... Kuigi maakonnaleht Raplamaa Sõnumite teatel on plaanis taas kojukandehinda tõsta, öeldi Eesti Postist ERR-ile, et tänavuse aasta hinnamudel on kokku lepitud ning vähemalt kolmandas kvartalis hinnatõusu ei paista.

Kallas: riigi kulutustele ei saa järsku pidurit tõmmata

16.06.21 MAJANDUS ... Eesti Pank prognoosib tänavu oma järsema stsenaariumi järgi koguni 8,2 protsendi suurust majanduskasvu ning kutsub samal ajal valitsust üles kulusid koomale tõmbama, et rutem eelarvetasakaaluni jõuda. Peaminister Kaja Kallas ütles, et kulutusi ei saa järsku vähendada.

Helme: absoluutne enamus Eesti inimesi saab aru, et metsa on vaja majandada

16.06.21 MAJANDUS ... EKRE on metsa ja põlevkivi majandamist ja väärindamist pooldav erakond, ütles parteijuht Martin Helme ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast". Ta lisas, et metsa majandamise vastased moodustavad väikese aga hääleka grupi.

Majanduskasvu suurus sõltub säästude ja pensioniraha kasutamisest

16.06.21 MAJANDUS ... Analüütikute hinnangul sõltub tänavuse majanduskasvu suurus paljuski sellest, kuidas kasutavad inimesed kriisiajal kogunenud sääste ja vabanevat pensioni teise samba raha. Eesti Panga prognoosi kohaselt võib majanduskasv ulatuda 5,3 protsendist 8,2 protsendini.

Suri Tallinna Sadama eksjuht Allan Kiil

16.06.21 EESTI ... Teisipäeva hommikul suri endine Tallinna Sadama juht ja poliitik Allan Kiil.

Eesti Pank ootab tänavuseks majanduskasvuks 5,3 kuni 8,2 protsenti

16.06.21 MAJANDUS ... Eesti Panga suvise majandusprognoosi kohaselt võib majanduskasv sujuva stsenaariumi kohaselt olla käesoleval aastal 5,3 protsenti, järsu kasvu stsenaariumi kohaselt 8,2 protsenti. Keskpank kutsub valitsust üles suurema maksulaekumise tingimustes eelarveolukorra parandamiseks vähem kulutama.

Ryanairi juhi hinnangul ei saa Valgevene lennukeeld kaua kesta

16.06.21 VÄLISMAA ... Valgevene õhuruumi läbinud Ryanairi reisilennuki maanduma sundimise järel riigi suhtes kehtestatud sisenemispiirangud ei saa kauaks kehtima jääda, leiab Ryanairi tegevjuht Michael O'Leary.

OTSE kell 10: Eesti Pank tutvustab majandusprognoosi

16.06.21 MAJANDUS ... Kell 10 algaval pressikonverentsil annavad Eesti Panga president Madis Müller ja asepresident Ülo Kaasik ülevaate Eesti majanduse arengust ja tutvustavad keskpanga majandusprognoosi. ERR.ee näitab pressikonverentsi otseülekandes.

Norra ja Suurbritannia paigaldasid maailma pikima merealuse elektrikaabli

16.06.21 MAJANDUS ... Norra ja Suurbritannia lõpetasid maailma pikima merealuse elektrikaabli paigaldamise, teatas teisipäeval Norra elektrivõrkude operaatorfirma Statnett.

Valingu-Keila lõik võib ehitusse minna 2025, kavas on ka Keila ümbersõit

16.06.21 MAJANDUS ... Pärast seda, kui praegu töös olev Kanama-Valingu teelõik valmib, jääb Tallinna ringtee täies pikkuses 2+2 maanteeks ehitamisel teha veel vaid neljakilomeetrine Valingu-Keila lõik. Lisaks on Keilasse planeeritud lõunapoolne ümbersõit.

Hiina tuumaelektrijaamas on telekanali CNN andmetel kiirgusleke

15.06.21 VÄLISMAA ... Prantsuse tuumaenergiaettevõte Framatome teatas, et teeb koostööd Hiina lõunaosas asuva Taishani tuumajaamaga "elektrijaama jõudlusega seotud probleemide" lahendamiseks.

EL ja USA pikendavad Airbus-Boeingu riigiabivaidluse vaherahu

15.06.21 MAJANDUS ... Euroopa Liit ja USA leppisid kokku, et pikendavad vaherahu 17 aastat kestnud vaidluses lennukitootjate Airbusi ja Boeingu riigiabi üle.

Kiirenev inflatsioon mõjub hoiuste väärtusele negatiivselt

15.06.21 MAJANDUS ... 2020. aastal alanud inflatsiooni kiirenemine hakkab peatselt vähendama hoiuste väärtust. Kuigi hoiuseintressid on aastaid olnud nulli lähedal, on Eesti eraisikute ja ettevõtete hoiuste maht viimase aastaga kiiresti kasvanud.

Tallinki uus laev jõuab liinile järgmise aasta alguses

15.06.21 MAJANDUS ... Möödunud aasta kevadel Soomes alanud Tallinki uue süstiklaeva ehitus kulgeb plaanipäraselt, ehkki koroonaaeg on toonud vahepeal ka tõrkeid. MyStar läheb Tallinna-Helsingi liinile järgmise aasta esimeses kvartalis.

Sõõrumaa ostab Tulika Takso

15.06.21 MAJANDUS ... Ärimees Urmas Sõõrumaa Forus Grupp allkirjastas teisipäeval lepingu Tulika Takso ostmiseks.

Elmo Rendi IPO märgiti 3,2 korda üle

15.06.21 MAJANDUS ... Esmaspäeval lõppes Elmo Rendi aktsiate esmane avalik pakkumine (IPO) Tallinna börsil. Pakkumine märgiti 3,2 korda üle.

Emor: Eesti inimeste lemmikbrändid on YouTube, Google, Coop ja ERR

15.06.21 MAJANDUS ... Eesti elanike lemmikbrändide edetabelit juhib tänavu YouTube, millele järgnevad Google, Coop ja ERR, selgitas kevadel 12. korda vastava uuringu läbi viinud Kantar Emor.

Soome toob Ukrainast 50 lennukitäit marjakorjajaid

15.06.21 VÄLISMAA ... Soome põllumajandusettevõtted plaanivad selleks suveks tuua Ukrainast umbes 10 000 hooajatöölist, mis tähendab vähemalt 50 lennukitäit inimesi.

Saneerimisel Baltika üllatas kasumiga

15.06.21 MAJANDUS ... Rõivatootja Baltika saneerimisnõustaja poolt Harju maakohtule esitatud aruande alusel on ettevõtte majanduslik olukord tänu saneerimiskavale ja sisulistele ümberkorraldustele paranenud.

Raudteeülesõidud võivad 2023. aastal saada topelt tõkkepuud

15.06.21 MAJANDUS ... Eesti Raudtee plaanib paigaldada topelt tõkkepuud maanteel asuvatele raudteeülesõitudele, kus rongide sõidukiirus võib tõusta üle 140 kilomeetri tunnis. Esimesed ülesõidud saavad praeguste plaanide kohaselt topelt tõkkepuud 2023. aastal.

Riigikontroll: MES jagas laene kriisimõjust sõltumata

15.06.21 MAJANDUS ... Riigikontrolli värske aruande kohaselt jagas Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) koroonakriisi leevendamisel laenuraha ka ettevõtetele, mis ise kriisi mõju ei täheldanud või mille laenuvajaduse põhjuseks ei pruukinud olla koroonakriis.

Eesti Energia võib Narvas puidu põletamiseks saada 10 miljonit eurot toetust

14.06.21 MAJANDUS ... Riigikogu majanduskomisjon saatis Narva elektrijaamas puidu põletamist lubava eelnõu teisele lugemisele. Järgmise kahe aasta jooksul võib Eesti Energia saada kuni 10 miljonit eurot toetust.

Läti eraldab ettenägematuteks kuludeks veel 300 miljonit eurot

14.06.21 MAJANDUS ... Läti suurendab ettenägematute kulude eelarveprogrammi veel 300 miljoni euro võrra ja kokku saab see tänavu olema 1,62 miljardit eurot, näeb ette rahandusministeeriumis ettevalmistatud valitsuse korraldus.

Aivar Hundimägi: palju maksukisa, aga vähe villa

14.06.21 ARVAMUS ... Sõnades on Eesti maksusüsteemi reformimist ja kaasajastamist toetanud nii Reformierakonna juht Kaja Kallas kui ka Keskerakonna juht Jüri Ratas. Kahjuks ei ole aga kummagi tipp-poliitiku puhul näha, et nad selle teemaga sooviksid ka sisuliselt tegeleda, nendib Aivar Hundimägi Vikerraadio päevakommentaaris.

BLRT suuromanikud tõid ettevõtte osaluse Maltalt Eesti sihtasutuse alla

14.06.21 MAJANDUS ... Veel möödunud aastal kasutasid BLRT grupi suuromanikud Bermanid ettevõtte osaluse hoidmiseks Maltal registreeritud ettevõtet Solv International LTd. Tänavu juunis on Bermanite BLRT osaluse omanikfirma Ferrioli omanikuks saanud aga Eestis registreerimisel sihtasutus Berman Family Foundation.

Ukraina valmistub kohtu abil tagama Gazpromi blokeeritud Kesk-Aasia gaasitarneid

14.06.21 VÄLISMAA ... Ukraina on valmis kohtusse pöörduma, kui Vene gaasifirma Gazprom ei lõpeta Kesk-Aasia riikide gaasitarnete möödasuunamist Ukrainast. Kiiev näeb Kesk-Aasia gaasis võimalust asendada transiit, mis võib kaduda, kui Venemaa käivitab gaasijuhtme Nord Stream 2.

G7 riigid loovad vastukaalu Hiina "siiditee" projektile

13.06.21 MAJANDUS ... Maailma juhtivate tööstusriikide ühenduse G7 liidrid kiitsid laupäeval heaks kava vaesemate riikide taristuprojektide rahastamiseks, pakkudes vastukaaluks Hiina kasvavale üleilmsele mõjule "väärtushinnangutel põhinevat, kõrgete standarditega ja läbipaistvat" partnerlust.

Tarbimislaenude intressid on aastaga odavamaks läinud

12.06.21 MAJANDUS ... Lühiajaliste tarbimislaenude intressid ületavad Eestis ja Lätis pea kolmekordselt euroala keskmist, aastaga on need siiski paari protsendipunkti võrra langenud. Pankade teatel kujuneb intress riski ja tarbijakäitumist arvesse võttes, keskpanga hinnangul on kõrgete intresside taga vähene konkurents ja riski suurendavad madalad sissetulekud.

Kallas saatis reisipiiranguid kritiseeriva avaliku kirja Marinile

11.06.21 EESTI ... Reedel ilmus Soome ajakirjanduses peaminister Kaja Kallase avalik pöördumine Soome peaministri Sanna Marini poole, milles Kallas juhib kolleegi tähelepanu Soomes töötavate eestlaste kuid kestnud murele naaberriigi kehtestatud reisipiirangute pärast.

Marin vastuseks Kallasele: Soome valmistab ette piiride avamist

11.06.21 EESTI ... Soome peaminister Sanna Marin teatas vastuseks Eesti peaministri Kaja Kallase avalikule pöördumisele, et siseministeerium on ette valmistamas piiride täiendavat avamist. Samas saab tema sõnul piiranguid leevendada sujuvalt, koos nakatumistaseme langusega.

Itaalia politoloog: EL-i taasterahastu mõju on suur, kui riik suudab reformida

11.06.21 MAJANDUS ... Itaalia rahvusvahelise poliitika instituudi (ISPI) Euroopa asjade keskuse kaasjuht Antonio Villafranca ütleb, et Euroopa Liidu taasterahastu potentsiaal mõjutada Itaalia majanduskasvu on suur, seda juhul kui Itaalia suudab teha ka vajalikke reforme. Peaminister Mario Draghil tema sõnul esialgu poliitilist toetust jagub.

Professor: itaallased peavad taastama pandeemia järel omavahelise usalduse

11.06.21 MAJANDUS ... Itaallased peavad kõigepealt taastama omavahelise usalduse, ütleb Milano katoliikliku ülikooli politoloogia professor Vittorio Parsi. Euroopa Liidu taasterahastu puhul ei pruugi eesmärgiks seatud rohe- ja digiinvesteeringud tema sõnul piisavalt toetada töökohtade loomist ja säilitamist.

Politoloog: Itaalia majanduskriisi tegelik ulatus alles selgub

11.06.21 MAJANDUS ... Kriisi täielik ulatus Itaalias alles selgub, kui keeld töötajaid vallandada lõpeb ja firmad saavad vabamad käed ümberkorraldusteks, ütles Bruno Leoni instituudi direktor Alberto Mingardi. Euroopa Liidu taasterahastu kasutamise kava on tema sõnul veel üldine ja vajalikes reformides poliitiline üksmeel puudub.

Eesti Energia hakkab saama biomassist energiatootmiseks toetust

11.06.21 MAJANDUS ... Valitsuskoalitsioon on kokku leppinud, kuidas võiks hakata maksma Eesti Energiale biomassist roheenergia tootmiseks toetust. Järgmisel nädal plaanitakse riigikogus vastu võtta eelnõu, mis võimaldaks järgneval kahel aastal toetada Eesti Energia elektrijaamades biomassist 1000 gigavatt-tunni elektrienergia tootmist.

RAB: rahapesuskeemides kasutatakse üha enam uusi tehnoloogilisi lahendusi

11.06.21 MAJANDUS ... Rahapesu andmebüroo (RAB) ütleb oma aastaraamatus, et mullu kasutati rahvusvahelistes rahapesuskeemides ja finantskelmustes aina rohkem uusi tehnoloogilisi lahendusi, sealhulgas krüptovara ja VIBAN kontosid. Samuti kasvas eelmisel aastal ühisrahastusplatvormide ärakasutamine kelmide poolt.

Norra kavatseb IEA hoiatuste kiuste naftatootmist jätkata

11.06.21 MAJANDUS ... Lääne-Euroopa suurim naftatootja Norra plaanib nafta otsimist ja puurimist tulevatel aastakümnetel jätkata, teatas riigi valitsus reedel hoolimata Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) hoiatustest.

Linn ootab üürivõlas Gloria restoranilt uut äriplaani

11.06.21 MAJANDUS ... Pikaajalise rendilepinguga Tallinna ajaloolisel restoranil Gloria on tekkinud linna ees üürivõlg, lisaks on täitmata ammune investeerimiskohustus. Linn ootab restoranilt uut äriplaani, et vältida rendilepingu ennetähtaegset lõpetamist, Gloria aga algatas oma interjööri restoranina muinsuskaitse alla võtmise.

err.ee otseülekanded

suur spordipidu

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

jäädvusta suve!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: