Majandus

Rukki kanali süvendamistöid tehakse peamiselt öisel ajal

20.04.18 ... Majandusminister Kadri Simson lubas reedesel visiidil Hiiumaale, et augustis algavat Rukki kanali süvendamist püütakse teha öisel ajal, et Hiiumaa praamid ei peaks Rohuküla asemel Virtsu sõitma, kuid septembris võib siiski tulla ette aega, kus on vaja töid teha ka päeval. Lisaks soovivad hiidlased, et talvehooajal oleks laevaliinil mõlemas suunas vähemalt kuus väljumist.

Ettevõtjate sõnul on ehitushindade tõus olnud aeglane

20.04.18 ... Ehitushinnad tõusid esimeses kvartalis aastaga 1,8 protsenti, mis oli majandusministeeriumi hinnangul ootuspärane, kuid ehitusettevõtjate sõnul pigem väike kasv. Ehitusettevõtete Liidu juht Raivo Rand ennustab lähiajaks ehitushinna tõusu.

Yandex Taxi kavatseb mai alguses Eesti turule siseneda

20.04.18 ... Venemaal sõidujagamisteenust pakkuv ettevõte Yandex Taxi plaanib lähiajal Eesti turule siseneda.

Kruusateede hooldus saab järgmisteks aastateks kuus miljonit eurot juurde

20.04.18 ... Kevadine sula on muutnud Kagu-Eesti riigimaanteed kohati läbimatuks ning seda tunnistavad ka maanteeamet ja majandusministeerium. Teehoiukava muudatusega saavad kruusateed järgmiseks neljaks aastaks hoolduseks kuus miljonit eurot juurde.

Eesti Pank: tööstuse osakaal majanduses on vähenemas

20.04.18 ... Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja märgib keskpanga blogis, et Eesti tootmine kallineb ning tööstuse osakaal majanduses väheneb.

Trump: kõrged naftahinnad on vastuvõetamatud

20.04.18 ... USA president Donald Trump kritiseeris reedel naftakartelli OPEC naftahindade kõrgel hoidmise eest, öeldes, et "see ei ole vastuvõetav".

Saksa politsei vahistas seoses diisliskandaaliga Porsche juhtivtöötaja

20.04.18 ... Saksa politsei vahistas seoses diisliemissiooni pettusega kinni Porsche juhtivtöötaja.

Deutsche Bank tegi kogemata 28 miljardi euro suuruse ülekande

20.04.18 ... Saksa suurim pank, Deutsche Bank, tunnistas reedel, et tegi ekslikult 28 miljardi eurose ülekande; seejuures oli ülekanne suurem panga 24 miljardi eurosest turuväärtusest.

ABLV advokaadid palusid USA sanktsiooniettepaneku tühistada

20.04.18 ... Likvideerimisele läinud Läti ABLV Banki advokaadid ärgitasid USA rahandusministeeriumi finantskuritegude õiguskaitse võrgustiku (FinCEN) tühistama oma ettepanekut kehtestada pangale sanktsioonid.

Nordecon plaanib maksta aktsionäridele välja 3,9 miljonit eurot

20.04.18 ... Nordecon AS-i nõukogu kiitis heaks ja saatis üldkoosolekule kinnitamiseks juhatuse ettepaneku maksta eelmise aasta eest dividende 6 eurosenti aktsia kohta ning vähendada aktsiakapitali samuti 6 eurosendi võrra; kokku saavad aktsionärid 3,9 miljonit eurot.

EL välistas Kreeka abipaketi pikendamise pärast augustit

20.04.18 ... Euroopa Liit ei kavatse pikendada Kreeka abiprogrammi augusti järgsesse aega, ütles Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici neljapäeval.

Ehitushinnad jätkasid tõusu

20.04.18 ... Ehitushinnad tõusid tänavu I kvartalis võrreldes eelmise aasta IV kvartaliga 0,2 protsenti ja võrreldes eelmise aasta I kvartaliga 1,8 protsenti.

Tootjahinnad tõusid märtsis aastaga 2,9 protsenti

20.04.18 ... Tööstustoodangu tootjahinnad tõusid tänavu märtsis võrreldes veebruariga 0,2 protsenti ja võrreldes eelmise aasta märtsiga 2,9 protsenti.

Kolmanda pensionisambaga liitujaid jääb järjest vähemaks

20.04.18 ... Vabatahtliku kolmanda pensionisambaga on Eestis liitunud ligi 103 000 inimest, kuid aasta-aastalt väheneb uute liitujate arv ning mullu võttis üle 12 500 inimese oma raha sealt välja.

Norras langes paberlehe lugejate osakaal aastaga 32 protsendile

19.04.18 ... Norras langes paberlehe lugejate arv aastaga 39 protsendilt 32 protsendile, selgus neljapäeval statistikaameti andmeist.

ERR Riias: Läti piirab kahtlase taustaga firmade tehinguid pankades

19.04.18 ... Läti parlamendi korruptsioonitõrje komisjoni liikmed kinnitasid "Aktuaalsele kaamerale", et Läti muutub suure riskiga klientidele pangateenuseid osutanud maast riigiks, kus kahtlase taustaga ettevõtetele seatavad piirangud on ühed rangemad kogu Euroopas.

Kevadised põllutööd algasid tänavu hiljem kui varasematel aastatel

19.04.18 ... Kevadiste põllutöödega tehti tänavu algust nädal või paar hiljem kui mõnel varasemal aastal. Peamiselt tegeletakse praegu läga laotamise, mullaharimise ja taliviljadele mineraalväetiste külviga, kuid kevadise teraviljakülvini läheb veel nädalapäevad aega.

Miinimumplaan: Tallinna Sadam maksab edaspidi 30 miljonit dividendi aastas

19.04.18 ... Valitsus volitas majandusminister Kadri Simsonit hääletama Tallinna Sadama edasise dividendipoliitika kinnitamiseks selliselt, et Tallinna Sadam maksab 2019. ja 2020. aastal netodividende vähemalt 30 miljonit eurot.

Eesti Energia teeb ilmselt pakkumise Nelja Energia ostuks

19.04.18 ... Eesti Energia on huvitatud Eesti suurima tuuleenergia tootja Nelja Energia ostust, kuid ametlikult ettevõte seda ei kinnita.

Ministeerium: rahavarude hoidmine on riigile pigem kulu kui tulu

19.04.18 ... Keskvalitsuse reservid kahanevad eelolevail aastail üle 800 miljonilt eurolt alla 600 miljoni euroni ning presidendi majandusnõuniku Heido Vitsuri sõnul ei ole see hea majandusarengu tingimustes arusaadav. Rahandusministeerium põhjendab varude vähenemist sellega, et madalate intresside tõttu on reservide hoidmine pigem kulu kui tulu. 

Kullerfirmade tööstiil võib paki kättesaamise keeruliseks teha

19.04.18 ... Välismaistest e-poodidest tellitud kauba kättetoimetamine võib aeg-ajalt kujuneda seikluseks, millest klient meeleldi osa ei võtaks. Kui pakki kätte toimetava kullerfirmaga sobivat aega ja kohta kokku leppida ei suuda, võib see halvemal juhul lõppeda paki tagasisaatmisega.

Vene alumiiniumitootja Rusal otsib USA sanktsioonide tõttu uusi turge

19.04.18 ... Vene alumiiniumitootja Rusal peab kõnelusi tooraine ostmiseks Hiinast ja oma toodangu Aasias müümiseks, kuna USA sanktsioonid on ära lõiganud ettevõtte tavapärased turud, kirjutab Bloomberg.

Riik võtab äriühingutelt 157,3 miljonit eurot dividende

19.04.18 ... Valitsus kinnitas neljapäevasel kabinetinõupidamisel riigi äriühingutelt tänavu riigieelarvesse makstavate dividendide summaks 157,3 miljonit eurot.

Eesti Energial pole Nelja Energia omandamiseks valitsuse nõusolekut

19.04.18 ... Nelja Energia omadamisest huvitatud Eesti suurimal elektritootjal ja riigifirmal Eesti Energial pole oma poole miljardi suurusele potentsiaalsele investeeringule mõni päev enne tehingusoovi kinnitamist valitsuse nõusolekut.

"Ringvaade" uudistas Tartus avatud Baltikumi suurimat aianduskeskust

18.04.18 ... Tartus avas sel nädalal uksed Baltimaade kõige suurem aianduskeskus ning ETV saade "Ringvaade" käis vaatamas, kuidas kõige selle rohelise sees mitte ära eksida.

Tarbimislaenude käive on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud

18.04.18 ... Majanduskriisi mõjul langes tarbimislaenude käive 2011. aastal 100 miljoni euroni, kuid aastaks 2014 kerkis maht 180 miljoni ning mullu juba 300 miljoni euroni.

EL: USA tariifid moonutavad rahvusvahelist kaubandust

18.04.18 ... USA terase- ja aluminiiumitariifid juba moonutavad rahvusvahelist kaubandust ja võivad õõnestada maailmamajanduse taastumist, hoiatas Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström kolmapäeval.

Olympic mulluse kasumi pealt dividendi ei maksa

18.04.18 ... Olympic Entertaiment Group kutsus 11. maiks kokku aktsionäride üldkoosoleku, mille üks päevakorrapunkt näeb ette dividendi maksmata jätmise.

Saksa politsei otsis läbi Porsche tippjuhtide kontorid

18.04.18 ... Saksa politsei otsis kolmapäeval seoses diisliemissioonide pettusega läbi kahe Porsche tippjuhi ja ühe endise töötaja kontorid.

Kreml avalikustas Vene tippametnike eelmise aasta sissetulekud

18.04.18 ... Kreml esitas kolmapäeval iga-aastase ülevaate Vene tippametnike deklareeritud sissetulekute kohta.

Tulekahjualarmi tõttu lükkus edasi Nasdaci börside avamine

18.04.18 ... Nasdaqi Põhja- ja Baltimaade börside avamine lükati edasi tuletõrjealarmi tõttu ühes ettevõtte andmekeskuses, kirjutab Bloomberg.

Olematu MTÜ levitab valeinfot Mustamäe Männi pargi täisehitamisest

18.04.18 ... Mustamäe elanike seas külvab paanikat küsitlus, mis kuulutab, et linnaosa suurimas, elanike seas populaarses Männi pargis algavab arendustegevus, mille tulemusel rajatakse parki elurajoon ning uuritakse, millise summaga oleksid pargikaitsjad valmis arendustegevuse vastu võitlevat MTÜ-d toetama. Sellist MTÜ-d aga olemas ei ole ning linnajuhid kinnitavad, et igasugune arendustegevus pargis on välistatud.

Prantsuse parlamendi alamkoda kiitis raudteereformi heaks

18.04.18 ... Prantsusmaa parlamendi alamkoda kiitis teisipäeval heaks palju vastuseisu tekitanud raudteereformi, mille üheks osaks on ka riikliku raudtee-ettevõtte monopoolse seisundi kaotamine.

MTA tahab uurida inimeste maksutahet

18.04.18 ... Maksu- ja tolliamet (MTA) plaanib sel aastal käivitada laiapõhjalise maksutahte uuringu.

Eesti ettevõtjad sõitsid Moskva transiidimessile kontakte looma

17.04.18 ... Moskvas algas teisipäeval rahvusvaheline transiidimess Transrussia, kus ka Eesti transiidiettevõtjad käivad ärikontakte loomas ja läbirääkimisi pidamas. Ärimehed unistavad, et Eesti saaks osaks suurest Siiditeest, mis ühendab Hiinat ja Euroopat.

IMF: Baltikumi majanduskasv on tänavu kiireim Lätis

17.04.18 ... Läti majandus kasvab Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) prognoosi kohaselt tänavu 4 protsenti, samas kui Eesti ja Leedu majanduskasvuks prognoositakse vastavalt 3,9 ja 3,2 protsenti.

Kütuse hinnaga jõnksutamine sõltub nii konkurentsist kui nafta hinnast

17.04.18 ... Ehkki kütuse hinnad tanklas jõnksuvad igapäevaselt nagu südamehaige kardiogramm, on analüütikud seisukohal, et nafta hind maailmaturul võib olla saavutanud stabiilsuse. Kütusemüüjad aga rõhutavad, et nafta ja kütuse hinnad pole otseses korrelatsioonis ning lisaks nafta hinnale on oluline mõju kütusele ka kohalikus konkurentsis.

Tondile võib kerkida kuni kümme uut kortermaja

17.04.18 ... Tallinna linnavalitsus kehtestab kolmapäevasel istungil detailplaneeringu, mis võimaldab rajada Kristiine linnaossa Tondi asumisse kokku kümme kuni viiekorruselist korterelamut.

Macron kutsus Euroopa Liidu demokraatiat uuendama

17.04.18 ... Prantsuse president Emmanuel Macron kutsus teisipäeval Euroopa Parlamendis peetud kõnes tegutsema Euroopa demokraatia ja suveräänsuse kaitseks.

Soome teeninduskool avab Tallinna kolledži

17.04.18 ... Soome Haaga-Helia rakenduskõrgkool teatas, et avab 2019. aastal Tallinnas klienditeeninduse üksuse.

Eesti kalatoodetele avanes Montenegro turg

17.04.18 ... Veterinaar- ja toiduamet kooskõlastas Montenegro toiduohutuse-, veterinaar- ja fütosanitaaradministratsiooniga ekspordisertifikaadi, mille tulemusena saavad Eesti ettevõtjad eksportida Eesti kala- ning kalatooteid Montenegrosse.

Eesti Pank: finantsstabiilsuse riskid on väikesed

17.04.18 ... Eesti finantsstabiilsuse riskid on Eesti Panga hinnangul väikesed; Luminori ja LHV turuosade suurenemise tõttu seab Eesti Pank neile kahele pangale täiendavad kapitalipuhvri nõuded.

Riik tahab Saaremaa liinile suuremat lennukit ja tihedamat graafikut

17.04.18 ... Valitsus leppis kokku, et Tallinna ja Kuressaare vahet hakkab lendama suurem lennuk. Kui raha üle jääb, soovib riik ka liinivõrku tihendada.

Elering plaanib emiteerida 225 miljoni euro ulatuses võlakirju

17.04.18 ... Elering plaanib emiteerida uusi võlakirju mahus 225 miljonit eurot ja kasutab emissioonist laekuvat raha 2011. aastal samas mahus emiteeritud ja selle aasta 12. juuli tähtajaga võlakirjade lunastamiseks.

Eesti Energia alustas Rootsis elektrimüüki

17.04.18 ... Eesti Energia alustas elektrimüüki Rootsi majapidamistele ja ettevõtetele.

Reisile prügiga: kuhu rändab banaanikoor pärast prügikasti viskamist?

17.04.18 ... Eesti peaks võtma aastaks 2020 ringlusse pooled olmejäätmed, aga keskkonnaministeerium on tunnistanud, et see meil ei õnnestu — suuresti inimeste harjumuste ja teadmatuse tõttu. Kas sorteerimisest on ikka kasu või aetakse kogu prügi ahju? Kui palju on üldse võimalik prügi uuesti kasutada ja kuidas? Jälitasime prügi köögist lõpp-punkti, et neile levinud küsimustele vastata.

Naftahinnatõusust võidavad ka Eesti kütusetootjad

17.04.18 ... Ehkki naftahinnatõus maailmaturul kergitab kütusehindu tanklates ja võib viia toodete-teenuste hinnatõusuni, on sellel siiski ka võitjaid – Eesti põlevkiviõlitootjad, kelle hinnad ja mahud on kasvu teel. Siiski on suur osa nende tootmisest kaetud tulevikuks fikseeritud hindadega.

Nafta hinnad New Yorgis ja Londonis langesid

17.04.18 ... Nafta hinnad langesid esmaspäeval tagasi kõrgustelt, kuhu nad eelmisel nädalal tõusid seoses kartusega Lähis-Ida konfiktide eskaleerumise üle.

Eesti põhikoolide parim minifirma on Põlvas

16.04.18 ... Valgas selgus Eesti põhikoolide parim minifirma. Tiitli pälvis Põlva kooli õpilaste ettevõte Kristallselge, mis teeb seepe. Korraldajate hinnangul saavad Eesti tulevikuettevõtjad järjest paremini hakkama nii tootearenduse kui ka müügiga.

Ministeerium: aktsiise laekub prognoositust 95,2 miljonit vähem

16.04.18 ... Rahandusministeerium vähendas aktsiiside 2018. aasta laekumise prognoosi võrreldes eelarvega 95,2 miljoni euro võrra ligi 1,08 miljardile eurole, samas kui tänavuse aasta maksuliste tulude laekumise prognoosi suurendati 49,4 miljoni euro võrra.

PRAEGU VIKERRAADIOS
Tantsi kaasa!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: