Majandus

Kahjusummade kasv on kaasa toonud liikluskindlustuse hinnatõusu

15.08.18 ... Rohkem õnnetusi ja suuremad kahjud on toonud kaasa selle, et liikluskindlustus on 15 protsenti kallinenud.

Narva töötuid iseloomustab kvalifikatsiooni ja keeleoskuse puudus

14.08.18 ... Töötuse määr langes tänavu teises kvartalis 5,1 protsendini. Töötute hulk on hoogsalt vähenenud ka kõrge tööpuudusega Narvas.

Erdogan: Türgi boikotib USA elektroonikakaupu

14.08.18 ... Türgi president Recep Tayyip Erdoğan teatas teisipäeval, et Türgi kuulutab vastuseks Washingtoni sanktsioonidele boikoti USA elektroonikatoodetele.

Euroala majanduskasv aeglustus teises kvartalis 2,2 protsendile

14.08.18 ... Euroala majanduskasv aeglustus teises kvartalis 2,2 protsendile eelneva kvartali 2,5 protsendilt, selgub Eurostati kiirhinnangust.

Riik müüs ELMO kiirlaadimisvõrgustiku 16 korda rajamise hinnast odavamalt

14.08.18 ... Kui 2013. aastal Eesti elektromobiilsuse programmi (ELMO) raames valminud kiirlaadimisvõrgustik maksis 5,7 miljonit eurot, siis viis aastat hiljem müüs riik selle taristu enampakkumisel 350 000 euro eest.

Elering sõlmis 60 miljoni euro eest lepingud kompressorjaamade ehituseks

14.08.18 ... Elering sõlmis teisipäeval lepingud Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnectori Paldiski kompressorjaama ja Eesti-Läti ühenduse Puiatu kompressorjaama ehituseks summas ligikaudu 60 miljonit eurot.

Eestis on juhutööliste osakaal üks Euroopa Liidu väiksemaid

14.08.18 ... Kui Euroopa Liidus (EL) tervikuna on ajutise tööajaga töökohtade osatähtsus viimastel aastatel veidi kasvanud, siis Eestis on juhutööliste osakaal liidu üks väiksemaid.

Töötuse määr langes 5,1 protsendini

14.08.18 ... Töötuse määr oli tänavu teises kvartalis 5,1 protsenti, tööhõive määr 68,2 protsenti ja tööjõus osalemise määr 71,9 protsenti, teatab statistikaamet.

Venezuela president lubas tõsta järsult bensiini hinda

14.08.18 ... Venezuela president Nicolás Maduro ütles esmaspäeval, et valitsus tõstab kütusesmugeldamise vastu võitlemiseks järsult bensiini hinda maailmaturu tasemele.

Lihatööstuse juht: praegu on vaikus enne tormi

14.08.18 ... Põuane suvi ähvardab kohalikke lihatootjaid suure kahjumiga, ütleb Atria Eesti juhatuse esimees Olle Horm.

Tanklaketid võitlevad turu eest üha pikemate kampaaniate ja suuremate soodustustega

14.08.18 ... Tanklaketid, kes suure osa Eesti transpordiettevõtetest kliente on kaotanud Lätile-Leedule, võitlevad eraklientide nimel üha pikemate kampaaniatega, mis pakuvad ka senisest suuremaid soodustusi. Eelmisel nädalal tulid tanklaketid välja augusti lõpuni kestva sooduskampaaniaga, mis annab liitrihinnast alla juba viis senti. Niigi soodsamal Läti-Leedu turul on allahindlused siiski veel suuremad.

Eesti sideoperaatorid ennustavad Euroopas rändlustasude ühtlustumist

13.08.18 ... Enne rändlustasude kaotamist valdas Eesti side-ettevõtteid segadus, sest Eestis on andmeside tunduvalt odavam, kui näiteks Lõuna-Euroopa riikides. Eesti operaatorid saavad seetõttu tegutseda jätkusuutlikuse mehhanismi all, mis siiski võimaldab rakendada välismaal olles veel lisatasusid.

Deripaska esitas USA-le plaani En+ sanktsioonidest vabastada

13.08.18 ... Vene metallurgiafirmade En+ ja UC Rusal omanik Oleg Deripaska esitles USA rahandusministeeriumile viimaseid võimalikke meetmeid ettevõtete sanktsioonidest vabastamiseks, kirjutab väljaanne Financial Times.

Khamenei: Iraani probleemid ei tulene üksnes sanktsioonidest

13.08.18 ... Iraani majandusprobleemid ei tulene üksnes USA survest, vaid nende taga on ka siseriiklikud juhtimisvead, ütles esmaspäeval islamivabariigi kõrgeim juht ajatolla Ali Khamenei.

Fitch tõstis Kreeka krediidireitingut

13.08.18 ... Rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch tõstis Kreeka krediidireitingu pügala võrra BB- tasemeni, leides, et hiljutine võlaleevenduselepe teiste euroala riikidega parandas oluliselt Kreeka riigivõla jätkusuutlikkust.

Erdogan: USA püüab Türgile nuga selga lüüa

13.08.18 ... Türgi president Recep Tayyip Erdoğan süüdistas esmaspäeval Ühendriike katses lüüa Türgile "nuga selga" seoses kasvavate diplomaatiliste pingetega, mis said alguse ameeriklasest pastori vangistamisest.

Kuum suvi tõstab Euroopas õlle ja viski hinda

13.08.18 ... Kuum ja põuane suvi mõjutab muuhulgas ka õlle, viski ja džinni hinda, kuna odrasaak on vilets ja linnaseid saab tänavu vähe. Analüütikute hinnangul kallineb ka toit, kuna loomasööda hind kerkib.

Maxima proovib kohalike vastuseisust hoolimata taas Meriväljale kauplust rajada

13.08.18 ... Kauplusekett Maxima, mis elanike vastuseisu tõttu loobus mõne aasta eest Meriväljale kaupluse rajamise plaanist, üritab taas oma kinnistule poe ehitada. Esmaspäeva õhtul on plaan Pirita linnaosa valitsuses arutamisel.

Elektrilevi ostab 350 000 euroga ELMO kiirlaadimistaristu

13.08.18 ... Eesti Elektrimobiilsuse Programmi (ELMO) kiirlaadimistaristu enampakkumise võitjaks osutus ainukese kvalifitseerunud pakkumusega Elektrilevi.

Türgi kaebab sotsiaalmeediakontod liiri kukkumise tõttu kohtusse

13.08.18 ... Türgi siseministeerium teatas esmaspäeval, et kaebab kohtusse sajad sotsiaalmeedia kontod, mis provotseerivad liiri jätkuvad kukkumist.

Iraan müüb USA sanktsioonide eel Aasiasse allahinnatud naftat

13.08.18 ... Iraan müüb USA sanktsioonideks valmistudes allahinnatud naftat ja gaasi klientidele Aasias, kirjutas riigi uudisteagentuur IRNA esmaspäeval.

Võrdlus: kes võidaks Reformierakonna tulumaksureformist?

13.08.18 ... Reformierakonna valimislubadus on võimaldada kõigile 500 euro ulatuses maksuvaba tulu. ERR.ee võrdles seda kehtiva süsteemiga, et selgitada välja maksureformist võitjad.

Neivelti Pocopay kahjum süvenes

13.08.18 ... Ettevõtja Indrek Neivelti asutatud aktsiaselts Pocopay, mis pakub mobiilirakenduste kaudu makse- ja muid finantsteenuseid, kasvatas mullu käivet, kuid jäi üle 1,3 miljoni euroga kahjumisse.

Saksa minister: Trumpi kaubandusvaidlused pidurdavad kasvu

12.08.18 ... Saksa majandusminister ründas pühapäeval USA presidenti Donald Trumpi, kritiseerides tema kaubandusvaidlusi ja katseid dikteerida uute sanktsioonide kaudu Euroopa suhteid Iraaniga.

Põud ei ole jätnud puutumata ühtegi põllukultuuri

12.08.18 ... Pika põuaaja järel kätte jõudnud vihmasem periood ei aita enam teraviljakasvatajaid, küll aga võib vihm päästa veel kartulisaaki. Talupidajate Keskliidu juhi Kalle Hamburgi sõnul aitaks kahjusid vähendada saagi prognoosimise süsteem. Põud ei ole jätnud sel suvel puutumata ühegi põllukultuuri ega aiavilja kasvatajat.

Erdogan: liiri kukkumine on poliitiline vandenõu Türgi vastu

12.08.18 ... Türgi president Recep Tayyip Erdoğan süüdistas pühapäeval rahvusvaluuta liiri kukkumises poliitilist vandenõud ning ütles, et Türgi kavatseb otsida endale Ühendriikide asemel uusi liitlasi ja uusi turge.

Viis Kaspia mere riiki sõlmisid kokkuleppe selle staatuse üle

12.08.18 ... Viis Kaspia mere riiki allkirjastasid pühapäeval dokumendi akvatooriumi õigusliku staatuse kohta, mis võib viia regionaalsete pingete vähenemiseni.

Väikeettevõtjad panustaksid enam teadusmahukasse tootmisse

11.08.18 ... Kui Eesti suurtootjad on valmis üha enam töötegijaid sisse tooma välismaalt, siis väikeettevõtjad panustaksid tööjõunappuse leevendamiseks senisest enam teadusmahukasse tootmisse ja inimeste elukeskkonna parandamisse. Nii leiti Paides Arvamusfestivali arutelul "Töötaja leidmine ei ole keemiline valem!".

Õunatalu on põuase suvega pumbanud puudele 4,6 miljonit liitrit vett

11.08.18 ... Taluõuna nimel all Nõmme turul oma õuntega kauplev Halika Õunatalu tõdeb, et tänavuse erakordse põuaga on nad pidanud oma viljapuudele pumpama joogiks juba 4,6 miljonit liitrit vett. Varasemate aastate investeeringute tõttu kastmissüsteemi on enamik nende saagist päästetud, ent tänavusi kastmiskulusid pole nad veel kokku arvutanud.

Trump kahekordistas Türgi suhtes rakendatavaid imporditolle

10.08.18 ... USA president Donald Trump teatas reedel, et kiitis heaks Türgi suhtes rakendatavate imporditollide kahekordistamise, mis tähendab, et Türgis töödetud alumiiniumile on kehtestatud 20-protsendiline ja terasele 50-protsendiline imporditoll.

Türgi liir langes dollari suhtes ajalooliselt madalale tasemele

10.08.18 ... Türgi liir langes reedel dollari ja euro suhtes rekordiliselt madalale tasemele, kergitades Euroopa Keskpangas (ECB) muret, et liiri järjepideva langusega võivad kahju saada ka Euroopa pangad.

Kas teaduses võiks naised ja mehed lüüa lahku nagu tippspordis?

10.08.18 ... Professorite ja grandisaajate hulgas on vähem naisi. Eesti Taduste Akadeemia 72 akadeemikust vaid neli on naised. Selgelt on teaduses vähem naisi, eriti juhtivatel ametikohtadel. Miks see nii on, räägiti arutelus "Kas sookvoodid on koledad sookollid? Arutelu teadusmaastiku näitel".

Leedu minister: loodetavasti laiendab ka Läti Via Baltica maanteed

10.08.18 ... Leedu transpordiminister Rokas Masiulis ütles reedel usutluses LRT raadiojaamale, et nüüd kui Leedu on asunud moderniseerima oma osa Via Baltica maanteest, loodab ta, et sama hakkavad tegema ka lätlased.

Belgia põllumehed on mures - põud ohustab traditsioonilist suupistet

10.08.18 ... Mitmel pool Euroopas on ilm käesoleval suvel olnud erakordselt kuum ning põud on toonud tõsist paljude riikide põllumeestele, sealhulgas ka Eestis. Olukord on tõsine ka Euroopa Liidu keskseid institutsioone majutavas Belgias, kusjuures eriti tugevat hoopi on saamas sealse traditsioonilise menüü aluseks olev kartulikasvatus.

"Ignoreeri silti" ehk kuidas ohtlik MMS tarbijateni jõuab ja ametkonnad ära lollitatakse

10.08.18 ... Vastutustundetu kiidukampaania peale on ohtliku MMS-i kummardajate kinnine Facebooki grupp paisunud pea 8000-liikmeliseks. Grupiliikmete postitustest koorub välja aga muster, kuidas MMS ostjateni jõuab ja kuidas järelevalvet teostavad ametkonnad valemärgistusega ära lollitatakse.

Ukraina loodab Kiievi-Riia rongiliini Tallinnani pikendada

10.08.18 ... Ukraina raudteefirma loodab pikendada peagi avatava Kiievi - Riia rongiliini Tallinnani.

Medvedev: kui USA peaks Vene pankade vastu astuma, on tegu sõjakuulutusega

10.08.18 ... Venemaa-vastaste majandussanktsioonide edasist tugevdamist võib hinnata kui majandussõja kuulutamist, sellele sõjale tuleb reageerida majanduslike, poliitiliste ja muude viisidega, ütles Vene peaminister Dmitri Medvedev reedel.

Soul: kolm Lõuna-Korea firmat importis Põhja-Koreast sütt ja rauda

10.08.18 ... Kolm Lõuna-Korea firmat jäi vahele ÜRO sanktsioone rikkudes Põhja-Koreast söe ja raua importimisega, teatas reedel tolliamet Soulis.

Tegelikud kasusaajad peavad 1. septembriks olema äriregistris näha

10.08.18 ... Alates 1. septembrist peavad kõik Eestis registreeritud juriidilised isikud avaldama äriregistri juures andmed oma ettevõtte tegelike kasusaajate kohta, kes füüsiliste isikutena omavad kas äriühingut otseselt või kaudselt või teostavad selle üle kontrolli muul viisil. 

Aasta algusest on Harjumaal müüdud üle 2000 uue korteri

10.08.18 ... Tallinnas ja Harjumaal on aasta esimese seitsme kuuga müüdud või broneeritud 2100 uut korterit, mis teeb Pindi Kinnisvara andmeil silmad ette ka 10 aasta tagusele buumiajale.

Jaapani majandus pöördus kasvuteele

10.08.18 ... Jaapani majandus pöördus teises kvartalis kasvuteele pärast pea kaks aastat kestnud kahanemist, selgus reedel avaldatud ametlikest tulemustest.

Karilaid: Danskelt tuleb tehtud kahju eest nõuda ebaseaduslik tulu riigile

10.08.18 ... Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid leiab, et Danske panga rahapesuskandaal on tekitanud Eesti riigile mainekahju, mistõttu tuleks pangalt nõuda ebaseaduslik tulu riigikassase.

Riigikohtu Hiiu tuulepargi otsus muudab kogu planeerimistegevust

10.08.18 ... Riigikohtu otsus, mis tõmbas kolmapäeval pidurit Euroopa ühe suurima meretuulepargi rajamisele Hiiumaa vetesse, mõjutab tugevalt kogu edasist planeerimistegevust Eestis.

Lobistist ministriks: kes on sotside kandidaat Rene Tammist?

10.08.18 ... Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) kandidaat ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri kohale tagasi astunud Urve Palo mantlipärijana on Rene Tammist, kes viimased seitse aastat on juhtinud lobiorganisatsiooni Eesti Taastuvenergia Koda ning nõustanud sotside fraktsiooni Euroopa Parlamendis energiapoliitika teemal.

Kreeka tööpuudus langes pärast seitset aastat alla 20 protsendi

10.08.18 ... Kreeka tööpuudus, mis on Euroopa Liidus kõrgeim, langes üle seitsme aasta esimest korda alla 20 protsenti, teatas riiklik statistikaamet Elstat.

Jäätisetootjad naudivad head müüki

09.08.18 ... Jäätisemeistrid püstitavad sel kuumal suvel tootmisrekordeid. Ettevõtjate sõnul mida rammusam ja kooresem jäätis on, seda parem. Jäätisemeistrid toodavad maiust suisa kolmes vahetuses, nii päeval kui ööl.

Pilootide streigi tõttu jääb ära 250 Saksamaaga seotud Ryanairi lendu

09.08.18 ... Ryanair jätab seoses Saksamaa pilootide streigiga ära 250 lendu, mis algavad või lõpevad Saksamaal.

EAS: Suurbritannia turul loodud suhteid tuleks hoida

09.08.18 ... Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumine tekitab ettevõtjate hulgas ebakindlust. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse EAS Ühendkuningriigi ekspordinõunik Heiki Pant soovitab aga ettevõtetel olla rahulik ja mitte uisapäisa tegutsema hakata.

Air Baltic kaalub Eesti esinduse taasavamist

09.08.18 ... Lennufirma Air Baltic sulges Eesti filiaali 2015. aasta lõpus, kuid äriplaani Destination 2025 kohaselt plaanib firma tegevuse laiendamist Balti riikides ja sellega seoses kaalub ka Eesti esinduse uuesti avamist.

EL ärgitab Ühendriike LNG ekspordil bürokraatiat vähendama

09.08.18 ... Euroopa Liit ärgitab USA-d maagaasi ekspordil liigset bürokraatiat vähendama ning reegleid lihtsustama, kui Washington soovib, et EL rohkem gaasi ostaks.

PRAEGU VIKERRAADIOS
suveseiklus

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: